Keresés

Részletes keresés

vállonsült hangya Creative Commons License 2007.08.15 0 0 80
Hello!

Windows 2000-t keresek.
Előzmény: gambitman (79)
gambitman Creative Commons License 2004.10.31 0 0 79

Nem tudja vakaki, hogy a win 2000 sp4 kér-e serialt ha bootolva teleptjük?

Mert pl az XP az, csak akkor kér, ha windosból kezdjük el telepíteni.

BZS Creative Commons License 1999.07.28 0 0 78
Lenne egy porblémám, hátha valaki ...
Én egy elég húzós nótosra tettem fel a gyári NT mellé a W2K-t. Teljesen frankón megy minden, a gépet felismerte az utolsó csavarig.
Az NT alatt van egy kis prg ami az akksi állapotát mutatja. Miután felkerült a W2K, ez a kis prg azt mondja bootoláskor (event viewer-be is beir), hogy már fut egy "power management" cucc és ő aztán nem közösködik.

Egyébként én meg vagyok elégedve vele.
Jól néz ki, könnyü használni egy user-nek de egy üzemeltetőnek is. Sokkal felhasználóbarátabb mint a Linux valaha is lesz :))
De mindegyiknek vannak előnyei ...

WAN Creative Commons License 1999.07.27 0 0 77
Egész jó ez a Win2000. Csak pillanatnyilag két dolgot nem értek:
a., Miért I: a 3,5"os floppym betűjele, és az A: meg nem létezik?
b., Miért szűnik meg mozogni kb. minden második sessionben az egérkurzor, amit pl. úgy lehet helyreállítani, hogy uninstallálom majd újrainstallálom az egeret?

Ha valaki tudja mi a megoldás, kérem közölje.

Opiumpapa: az én gépem is megy DHCPvel is, meg fix IPvel is.
Ja, én nem NTről frissítettem hanem üres HDDről.

Üdv

azopi Creative Commons License 1999.07.27 0 0 76
OpiumPapa:

Nem értem mi a gond a fix IP-vel?

Én tesztelem a W2K Beta3-at DHCP-vel es fix IP-vel is, semmi baj nem volt egyiknél sem. (A serveren és a munkaállomásokon is W2K Beta3-mal) Ha megírod, hogy pontosan mi volt a probléma, talán tudok segíteni.

Mr.Sla Creative Commons License 1999.07.26 0 0 75
Az index cikkre:
En nem ertem mire ez a nagy orom.
Vegre a windows alatt is vannak ertelmes dolgok?
A Debian `dogomben` ezer eve :-) meg vannak amiket most a mikrofos nagy csindarattaval harsog.
pl.: amikor netezek , beinditok egy kis irc servert, a barataimmal igy nyomulunk a neten. Kerberos, kulonbozo fajlrendszerek stb.
A windows tovabbra is egy dologra jo: mindhalalig Quake.
Bar tobben irtak , hogy a 2000 mar erre sem muxik.
OpiumPapa Creative Commons License 1999.07.26 0 0 74
Hali All!

Egyetlen nagy bajunk volt a betával: Amikor DHCP-s környezetbewn voltunk, akkor minden faszájosan ment, de áthoztuk a verdákat fix ip-s környezetbe és 4 óra basztatással sem sikerült ráveni, hogy lássa a hálót. :(
Igy aztán gyalu, vissza NT4, azóta megy minden.
Vas: compaq AP 400 workstation
W2000: gyári beta lemez

A telepítés klassz volt, az nt4-től minden infót felszedett, kényelmes, szép, (bár nem tudom mennyi erőforrásba kerül az egér árnyéka..) de szarik menni.

kicsit kiforratlannak éreztük, talán majd egy év múlva amikor kijönnek a servizpakkok...

OpiumPapa

ultravox Creative Commons License 1999.07.26 0 0 73
Jo, jo, de mennyibe fog ez kerulni?

HAMBURGERMAN Creative Commons License 1999.07.23 0 0 72
http://ntgamepalace.3dfiles.com/
itt minden info van NT-hez.
Meg MX300-rol is :)
crook Creative Commons License 1999.07.23 0 0 71
Sziasztok, ime az én történetem.

P3/450, ASUS V3400, MX300 hang, 256MB, háló, CD író, CD olvasó meg tizenX GB HD.

A Win2000-et partition magic-el, egy külön drive-ra telepítettük. Ennek ellenére beletojt az NT4-be is. Bár semmi komoly hatása nincs, W2000 után ha NT-t használsz akkor közli hogy az Autoexec corrupt, és futtasd le a diskchk-et. OK. Megy tovább.

Az OS szép, jól működik, megy. Az effektek annyira nem ejtettek ámulatba, szerintem egy idő után inkább idegesítő hogy nem látom rögtön a menüt. Az már szinte a kiba***s szintjén van, hogy a menüpontok sorrendjét ötletszerűen változtatja. Hajrá "nemtúlpenge" userek. Most már nem elég ha egyszer bebifláztátok hogy merre van az Excel-ben ez vagy az a parancs!

Ugye mondanom sem kell, hogy az monster sound MX 300-as hangkártya sztrájkol. Van hozzá NTs driver, annak az Oemsetup.inf-je viszont W2000 szerint "nem tartalmaz információt a HW-ről" aha...

Amúgy minden indításnál megtalálja és felismeri a kártyát, csak rögtön utána közli hogy akkor most tegyem be azt a CD-t amin a driver van. Jó, majd beteszem, ha lesz.

Írtam a Diamond techsupportjának is, gondoltam - ha valahol van, akkor a Diamond biztosan csinál már valamit 2000 alá. Ha igen, akkor is titokban maradt, megírták hogy majd akkor jelentkezzek újra ha már nem BETA-ban (persze ők is NAGY betűt használtak) az OS.

A magam részéről azt hiszem pontosan ezt fogom tenni...

Üdv,

crook

azopi Creative Commons License 1999.07.27 0 0 70
OpiumPapa:

Nem értem mi a gond a fix IP-vel?

Én tesztelem a W2K Beta3-at DHCP-vel es fix IP-vel is, semmi baj nem volt egyiknél sem. (A serveren és a munkaállomásokon is W2K Beta3-mal) Ha megírod, hogy pontosan mi volt a probléma, talán tudok segíteni.

Mr.Sla Creative Commons License 1999.07.26 0 0 69
Az index cikkre:
En nem ertem mire ez a nagy orom.
Vegre a windows alatt is vannak ertelmes dolgok?
A Debian `dogomben` ezer eve :-) meg vannak amiket most a mikrofos nagy csindarattaval harsog.
pl.: amikor netezek , beinditok egy kis irc servert, a barataimmal igy nyomulunk a neten. Kerberos, kulonbozo fajlrendszerek stb.
A windows tovabbra is egy dologra jo: mindhalalig Quake.
Bar tobben irtak , hogy a 2000 mar erre sem muxik.
OpiumPapa Creative Commons License 1999.07.26 0 0 68
Hali All!

Egyetlen nagy bajunk volt a betával: Amikor DHCP-s környezetbewn voltunk, akkor minden faszájosan ment, de áthoztuk a verdákat fix ip-s környezetbe és 4 óra basztatással sem sikerült ráveni, hogy lássa a hálót. :(
Igy aztán gyalu, vissza NT4, azóta megy minden.
Vas: compaq AP 400 workstation
W2000: gyári beta lemez

A telepítés klassz volt, az nt4-től minden infót felszedett, kényelmes, szép, (bár nem tudom mennyi erőforrásba kerül az egér árnyéka..) de szarik menni.

kicsit kiforratlannak éreztük, talán majd egy év múlva amikor kijönnek a servizpakkok...

OpiumPapa

ultravox Creative Commons License 1999.07.26 0 0 67
Jo, jo, de mennyibe fog ez kerulni?

HAMBURGERMAN Creative Commons License 1999.07.23 0 0 66
http://ntgamepalace.3dfiles.com/
itt minden info van NT-hez.
Meg MX300-rol is :)
crook Creative Commons License 1999.07.23 0 0 65
Sziasztok, ime az én történetem.

P3/450, ASUS V3400, MX300 hang, 256MB, háló, CD író, CD olvasó meg tizenX GB HD.

A Win2000-et partition magic-el, egy külön drive-ra telepítettük. Ennek ellenére beletojt az NT4-be is. Bár semmi komoly hatása nincs, W2000 után ha NT-t használsz akkor közli hogy az Autoexec corrupt, és futtasd le a diskchk-et. OK. Megy tovább.

Az OS szép, jól működik, megy. Az effektek annyira nem ejtettek ámulatba, szerintem egy idő után inkább idegesítő hogy nem látom rögtön a menüt. Az már szinte a kiba***s szintjén van, hogy a menüpontok sorrendjét ötletszerűen változtatja. Hajrá "nemtúlpenge" userek. Most már nem elég ha egyszer bebifláztátok hogy merre van az Excel-ben ez vagy az a parancs!

Ugye mondanom sem kell, hogy az monster sound MX 300-as hangkártya sztrájkol. Van hozzá NTs driver, annak az Oemsetup.inf-je viszont W2000 szerint "nem tartalmaz információt a HW-ről" aha...

Amúgy minden indításnál megtalálja és felismeri a kártyát, csak rögtön utána közli hogy akkor most tegyem be azt a CD-t amin a driver van. Jó, majd beteszem, ha lesz.

Írtam a Diamond techsupportjának is, gondoltam - ha valahol van, akkor a Diamond biztosan csinál már valamit 2000 alá. Ha igen, akkor is titokban maradt, megírták hogy majd akkor jelentkezzek újra ha már nem BETA-ban (persze ők is NAGY betűt használtak) az OS.

A magam részéről azt hiszem pontosan ezt fogom tenni...

Üdv,

crook

Dr.Brain Creative Commons License 1999.07.05 0 0 64
Én most teszteltem a Win2000beta3 -at, de az Iomega ZIP drivomat, a PC WORLD magazin ígérete ellenére, nem detektálta, a 95/98/NT -s driver meg nem jó hozzá, meg az Initio SCSI kártyámmal is szarakodott, melynek végén egy jó kis CD író lett volna, de hát minden jóban van valami rossz...
Amúgy nagyon, nagyon tetszik, szép a Start menü, az egér árnyék, de mindez nagyon sok helyet foglal, remélem azért a ZIP -es dolgot a véglegesben már megoldják...

Na, ennyi, sziasztok!

bigfoot Creative Commons License 1999.07.02 0 0 63
Most tesztelem a Server verziojat!
Eddig nagyon teccik a picike.
Szlovi Creative Commons License 1999.06.16 0 0 62
Na csá!

Egy két tipp mindenkinek...: Ha wintt /b -vel indítod az installálást, akkor nem másolja le floppyra az indítást. A 3dfx nyilatozata szerint addig nem támogatják a W2000-et amíg végleges verziója nem lesz....(driver addig nuku)

Én használom egy ideje és szerintem tök jó (game rulezzz) kivéve egy két apróságot,(na jó van elég sok hibája még szegénykémnek)használható. Amit én próbáltam rajta game-t az működött kivéve azokat amikben benne figyel a verziófigyelés..

Na ennyit..
Ha valakinek konkrét kérdése van forduljon hozzám bizalommal...

Előzmény: Nikk (59)
division by zero Creative Commons License 1999.06.15 0 0 60
na kezd má tele lenni...
felraktam, kb 1 óra alatt felmászott, elég jó megtalált mindent
megtalálta a RTL8139-es hálókártyát is, amit Tvnet-hez használok, ezért telepítéskor azt mondtam, hogy csak TCP/IP-t tegyen fel, nem kell semmi hálózati hülyeség nekem.
Indításkor: preparing network connections
itt áll 2 perc 20 másodpercet, hálókártyával nem csinál semmit, néha hozzányúl a vinyóhoz...
mi a francot csinál ennyi ideig? és hogy lehetne erről lebeszélni?
aztán...
jön a user bejelentkezés, jelszó be...
...aztán egy szép üres desktop egy árva egérkurzorral, úgy 1.5 percig
aztán végre kirakja az ikonokat, meg a taskbar-t
valakinek valami ötlete?
néztem annak idején a beta 2-t is, az nem szívatott ilyen hülyeségekkel...
várjak a beta 4 (5,6,7...)-re?
Nikk Creative Commons License 1999.06.11 0 0 59
Hi!

Kivancsisagbol felraktam en is a 2000-et a 98 melle.

Amtron Pm9100, integrated CM8330 SoundSystem, iP166MMX =>210-en,
64MB SD, Gravis PnP, Mighty Voodoo2, 14.4bps modem, Realtek Ethernet
Adapter, S3 Virge DX, GABA monitor, Quantum 2.5EL (64KB bad sector),
Sony CDU701, szoval eleg hulladek konfig.
Az angol verziot sikerult beszerezni, mar nemto'm hanyas build.
Telepites CD-rol, sokmillio kis fajl (mint NT4). Nem to'm miert nem
lehetett cab-okba rakni, miert kellett egy konyvtarba belezsufolni, es
azt se, hogy miert kell az osszes fajlt felmasolni lemezre, mer nem lehet
egybol CD-rol telepiteni...

Az install elsore sikeresen lezajlott, nem kerdezett szinte
semmit. A hardver felismeressel, masolassal egyutt ugy 1:20 perc
alatt tortent.

Elso inditas: NT4 szindroma (csorog zorog), majd hatalmas logo:
Windows 2000 Professional built on NT Technology. More Powerfoul,
more (in)compatible.
A desktop csodaszep, telleg nagyon jol eltalaltak, szep kek hatter
(mintha valamire emlekeztetne...), a fade menu effekt nagyon kiraly!

A Winnt konyvtar, bocs, folder merete tobb mint 300MB! Pl. Drivercache
40MB, INF-ek 30MB. \Swap fajl 90MB, ha hozzaveszuk meg a hibernalo fajl-t
is...

A Device manager-ben a hangkartya (Gravis, mert az integralt nem volt
bekapcsolva), es a Voodoo2 az Other device-ban, mellettuk hatalmas
sarga felkialtojel. A Gravis se a W98, se az NT4, se a FUDDT fele NT5
driverrel nem tudtam megszolalatani. Vagy az volt, hogy a drivereket
nem tudja betolteni vagy az eszkoz a hibas. A Voodoo2-t sikerult
az NT4 driverekkel feleleszteni, de csak 60Hz-en. 1ebkent minden mast
felismert. Gondoltam, ha mar a Gravis nem megy, akkor megprobalom az
integraltat hasznalni. Bekapcsoltam a BIOS-ban, gep indul, W2000
toltodik, paff, kek halal: "segment fault, fatal error, generalis
faliora at 000000000, checkeld meg az uj harvert, vagy az installallt
szoftvert, ha megint megjelenik ez a kepernyo." Megjelent. Safe mode-ban
szinten lehalt az egesz. Integralt hangkartya kikapcs => minden ok.

Szoftver oldalon is vannak/voltak gondok. A regi 16bites programok
erdekes dolgot muveltek, pl. az egyiknek (Windat) a popup logo-ja helyett
egy feher ablak jelent meg, es nem lehetett eltuntetni. A DirectX.cpl
Control Panel "PlugIn" ja szerint csak 5.0xxxx verzio-ju a DirectX
(legalabbis az en verziomban), persze semelyik DX-el se lehetett frissiteni.
Probalkoztam egy nem hivatalos DX6-al is, ami mondjuk NT4 ala keszult, de
nem ment. NT4 alatt se mukodott tokeletesen, 2000-el meg megugyse.
Sok jatek nem indult el, neha mar az ikonra valo kattintas utan, neha
menet kozben programhibat okozott. Amelyik jatekban mukodott, ott iszonyat
gyors volt, foleg a 3Dfx-eseknel! Meglepoen gyors!

1 masik gepen, amibe (Awe64, I740) a W2000 altal teljesen ismert hardverek
voltak nagyon kialyul mukodott! Pl. Szolt egy Mp3, lehibernaltuk,
felelesztettuk, es minden ment tovabb, ugyanonnan szolt tovabb a zene.

A minap hallottam, hogy egyik ismerosom felrakta azt a verziot, amibe
mar benne van a DX7, ott meg a jatekok tobbsege azt mondja, hogy
To run this program, you need W95 or W98, vagy this program cannot run
on NT...

Ha tenyleg ugy fog mukodni, mint amekkora port kavarnak neki, akkor nagyon
tuti rendszer lesz, de most meg a W2000 legnagyobb baja, amit mar sokan
eszreveteleztek az, hogy sok hardverhez nincs driver, vagy nagyon
kezdetleges. Remelem, hogy a Gravis-hez mar itt, nem ugy mint a 9x-nel
lesz support, vagy osszetakol valaki egy mukodo drivert (vagy a letezok
mukodni fognak a vegleges kiadasban).

Mindenesetre erdemes legalabb egyszer feltelepiteni a 2000-et.

Nikk

Hegylako Creative Commons License 1999.06.10 0 0 58
Gaborca !

Egy kicsit bővebben... (alaplap típusa, BIOS verzió, proci, netalán overclock-kolva ?). Úgy könnyebb segíteni.

Hegylakó

Előzmény: gaborca (57)
gaborca Creative Commons License 1999.06.10 0 0 57
Olyat csináltam, hogy letöltöttem az alaplapomhoz a legújabb vezérlőket (uazt csinálja, mint a régiekkel), ami így műxik: ha engedélyezem az UDMA-t a 95-ben (osr2), akkor a gép lefagy, amikor a bootnál a kezdeti DOS-os képernyőről át akar váltani a saját felületére. Ha a BIOS-ban kikapcsolom az UDMA-t, akkor megy. Igaz, lassabb. És még így is akad a hang. Ezért fizettem én ki negyven rugót ezért a szaros hdd-ért?

Gaborca

Hegylako Creative Commons License 1999.06.10 0 0 56
Hi Sünmalac !

Jelentem, nekem úgy van maradva ! Ez esetben esetleg netalántán lehet hogy driver probléma ? Meg kellene kukkolni, nincs-e újabb driver vagy javítás hozzá. Vagy meg kell várni W98 SR1-et. Már csak napok (hetek, hónapok ? Ki tudja ?) kérdése és kint lesz a végleges verzió.

Hegylakó (Sünmalac: Ma nincs foci ?)

Előzmény: Sunmalac (55)
Sunmalac Creative Commons License 1999.06.10 0 0 55
Hi Hegylakó!

Én egyetértek Hanuval, mivel hiába pipálom ki W98-ban az UDMA -t, az újraindítás után ismét nincs kipipálva... (szintén Q8,4CR-A)

Sünmalac (Hegylakó: Hétfőn foci! :)

Előzmény: Hegylako (54)
Hegylako Creative Commons License 1999.06.09 0 0 54
Gaborca !

Talán annyira nem rossz a helyzet, mint azt Hanu leírta :) Nekem is 8,4-es CR-A Quantum-om van. Nézd meg hogy a Settings/Control Panel/System/Device Manager/Disk Drives/Generic IDE Disk Type47/Properties/Settings alatt a DMA ki van-e pipálva. Ha nincs akkor itt a bibi! Ha igen, akkor valami hardver hibát sejtek.
Próbáld ki, megéri.

Hegylakó

Előzmény: gaborca (52)
_Hanu_ Creative Commons License 1999.06.09 0 0 53
gaborca!

Az ATA-66-tal kapcsolatban csak annyit, hogy az i810-es chipsetes alaplapok támogatják még csak (meg egy külön vezérlőkártya, amit azt hiszem az ASUS gyárt). Ami meg nem támogatja, ott hajlamos jóval lassabban hasítani, mint egy sima ATA-33-as.
Ez lassíthat szinte minden műveletet (pláne, hogy soxor a w95-98 az ilyen vinyókat még csak UDMA módban sem hajlandó kezelni), ezért aztán akadozhat a hang is.
:(

Várni köll, vagy pénzt költeni.
:(((

gaborca Creative Commons License 1999.06.09 0 0 52
Hello!

Lenne egy kérdésem, a win98-cal van egy óriási problémám. Vettem egy 8,4 GB-s Quantum CR UDMA-66-os hdd-t, felraktam rá a win98-at. Amióta ez a hdd van, ha zenét hallgatok, és közben fel akarok telepíteni egy programot, vagy elindítok egyet, egyszerűen behal a gép, recseg a hang. Két partíció van, az egyikről átmásoltam 1,2 GB adatot (előtte töredezettségmentesítettem mindkettőt) a másikra, és kb 1 MB/sec sebességet mértem le másolás közben. Ez nagyon szar, szerintetek hogy lehet megcsinálni? Ez előtt egy 420 MB-os hdd-m volt, a hang sosem akadozott közben. A konfigom a következő: AMD K6-2 300, 64 MB RAM, S3 Virge GX-2 AGP. Adjatok tanácsot!

Gaborca

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 51
na mi van?
nem hinnem, hogy csak ennyi volt?
tenyleg nincs mas erdekesseg a w2000-rol?

??

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 50
Az elájulós fiúk jelenleg Netware 5-öt futtatnak...
Az ADS azért kicsit High-end-ebb az NDS-hez képest.
Bigdog

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!