Igen.Azt viszont beláthatod, hogy ezzel sajnos még nem oszolhattak el a kételyeim; de az ellenzék irányában sem. Ez utóbbiról nem írtam, mert az egy másik topic. Csak, hogy panaszkodjunk.
Helló szacsa! Egy újabb frappáns észrevétel. Nagyon szeretem azokat, akik más tollaival ékeskednek. Eddig semmi értelmeset nem tudtál mondani, és amikor valaki végre tényeket is mondott, büszkén kihúztad magad. Gratulálok! Ez olyan, amikor valaki a NATO fegyvereivel akarja megvívni a szent istváni hazát.
Köszönöm az ismertetést, sokat megtudtam belőle. Így már látom, hogy a veszprémi korházügy feleslegesen lett felfújva. Sajnálom viszont, hogy az önkormányzati támogatások elosztása ügyében elhalgatott a média. A Veszprémmel kapcsolatos dolgot elismerem, de a fő kérdésre, hogy számít-e a pártállás a pályázatok megitélésében csak részben kaptam választ. Ez esetben úgy látszik, hogy nem számított. Addig viszont tényleg felesleges a vita, amíg erről nincs több adat.
Mivel azonban a kormány szavahihetősége nem hit kérdése, és mert az általam említett egyéb pécsi példákat ellenőriztem és nem örültem a végeredménynek, úgy érzem ezt a vitát nem zárhatjuk le végleg. Maradjunk annyiban, hogy félretesszük.
Féreg6 Helló!
Ha törekedük a hitelességre akkor törekedjünk arra is, hogy ne legyünk égbekiálltóan naívak, mert ez a kijelentés naívitás, amit a FIDESZ ellen probálsz felhozni. Az élet nem fenékig tejfel és mindenki ezt csinálja csak különböző szinten.
Helló
Tisztelt féreg6 !
(Úgy tűnik, alaposabb ismertetésre van szükség.)
Állítottál valamit, nevezetesen , hogy önkormányzati címzett és céltámogatások elnyerése kormánypárti önkormányzatok esetében valószínűbb. Erre hoztál fel példákat.
Amire meg én utaltam az az, hogy az egyik általad felhozott példa - pápai vs. veszprémi kórház címzett támogatása - nagyon nem támasztja alá a felismerésedet, miután :
ad 1. - nem a veszprém városi önkormányzat, hanem a megyei pályázott.
ad 2 - a városi önkormányzat MSZP-SZDSZ vezetésű, a megyei önkormányzat kormánypárti -( így SEM kapott támogatást )
ad 3 - a közelmúltban fejeződött be a Cholnoky Ferenc Kórház - összesen kb. 4,4 milliárdos rekonstrukciója. Sajnos nem fejeződött be teljesen, 98 és 99 években az un. A és D épületek , valamint egyéb rekonstrukciók tekintetében mintegy 1,2 milliárd további címzett támogatást igényelt a 98-ban még MSZP-SZDSZ többségű , 99-ben már kormánypárti többségű megyei önkormányzat. Egyik évben sem nyert sajnos.
ad 4 Fölösleges a Belügyminisztérium államtitkárát ebbe belekeverni. Ugyan végső fokon a Belügy dönt, de a 98-ban még Népjóléti, 99-ben már Egészségügyi Minisztérium szakmai (!) véleménye alapján. Ahogy a Kökény-Kuncze stáb, úgy most Gógl-Pintér miniszterek vezette minisztériumok sem első helyre sorolták a Megyei Kórház fejlesztési igényét a meglevő prioritási listán ( nesze neked folytonosság ), ellenben a Pápai Kórház rekonstrukciója régóta húzódó, többek által megígért, de eddig soha be nem teljesült projekt.
ad 5 Szeretnélek arra kérni, hogy állításod alátámasztására más, olyan példát próbálj felhozni, aminek némi igazságtartalma is van.
Azt egy szóval sem mondtam, hogy a pápai kórháznak nem kellene a pénz. Azt sem mondtam, hogy a pályázatot nyert önkormányzatoknak nem járna pénz. "Csak" azt kritizáltam, hogy a sok rászoruló közül miért minden esetben (kettő kivétel) a kormánypárti körzetek nyertek. Mert azt ne mesélje be senki, hogy az ellenzék nem tud pályázatot írni.
Írod: "szerintem természetes az, hogy elsőként a kormánypártiak körzetébe jut pénz."
Szerintem meg nem.
Továbbá, hogy a péznelvonás "épp a Fidesznek ártana a legtöbbet, ezért ezt a gyakorlatot NEM FOLYTATJA, lagalábbis a jövő évben, de legfeljebb 2 év múlva már nem. "
Ha esetleg érdekel valakit, a Veszprém Megyei Kórház NEM a Veszprém Megyei Jogú Város Intézménye. Magyarul : az SZDSZ-es polgármesterű, MSZP többségű önkormányzat pályázati jogosultsága csekély. ( Ellentétben a kormánypártok vezette Veszprém Megyei Önkormányzattal )
A pápai, kb. 200 éves, végletekig lerobbant kórház épületéről annyit, hogy kívánok mindenkinek ott kellemes gyógykezeltetést.
Én nem kívánom a kormány bukását. Én nem hiszek abban a propagandában amit itt te folytatsz meg a sajtó, hogy MSZP-s városok nem kapnak pénzt. Az előbbi írásomban épp azt fejtettem ki, hogy a pénzelvináés épp a Fidesznek ártana a legtöbbet, ezért ezt a gyakorlatot NEM FOLYTATJA, lagalábbis a jövő évben, de legfeljebb 2 év múlva már nem. Azt is leírtam már egyszer, hogy szerintem természetes az, hogy elsőként a kormánypártiak körzetébe jut pénz.
Erről beszélek. Ez nem járható út. Hogy miért teszi mégis? Meg kell jutalmazni a szavazótáborát. Talán azt hiszik, ha gazdaságilag megerősítik, akkor kiépül az a "birodalom", amelyre támaszkodhatnak legközelebb is. Hiszen ehhez a szavazáshoz ez is elég volt. De nem így van! Szerencsére a következő választáson úgy buknak, hogy öröm lesz nézni.
Az Auchant mikor építették és mekkora? Nem volt építési engedély, mégis áll. Tűntettek az emberek mégis áll. Szerintem, mindennek vannak ellenzői és ez természetes. Arra nem lehet építeni, hogy kimennek tüntetni és ráadásul a TV is felfújja. Amúgy Mosonmagyaróvárot ahol12%- os fejlődés volt az előző 4 évben. Ahol a munkanélküliséget 10 % alá csökkenetették, minden fajta áll vádakkal nyomják ki a FIDESZ-es polgármestert, ugyanis amíg eljárás alatt áll a képviselők felfüggeszthetik. Most van a 3. ügy az első kettőt beszüntették, mert nem találtak semmi törvénytelent.
Nem egy párt rendszer van ma Magyaroroszágon. Van egy ellenzék is aki majdnem a feladatát teljesítí.
Hm, talán csak annyit, hogy olvasgass bele a Szombathely várostornyot épít
topicot. FIDESZ emlékmu a város Foterén, TESCO hipermarket elleni látványos tiltakozás, majd hatalomra kerülés utáni pánikszeru szerzodéskötés...De a FIDESZ ugye nem birodalmat épít, csak tartós emlékeket szeretne teremteni polgári kormányzásának szeretett polgárai számára. Meg ugye már azt is megtudtuk OVi bácsitól, hogy még aki nem rájuk szavazott már az is oket támogatja. Na mind1.
Te lázálmokat üldözöl. Egy kormány ott szívja meg legjobban a következő választásokat, ahova kevesebb pént nyomat. Miért menne bele a kormány politikai öngyilkosságba? Az általad említett "tendencia" szót ezért nem tudom értelmezni, mert ha például ez netán így lenne, hosszútávon egy kormány számára nem járható út ez.
A jereváni dolgot Te sem mondtad komolyan. Az általam említett TV műsor, ha egyedül is foglalkozott az üggyel mindenki számára elérhető és nem fantázia terméke. Az meg, hogy neked kevés... Ez sem rosszabb érv, mint egy újságcikk, csak éppen nem tudom bemásolni a topicba.
Féreg6! Helló!
Nem hiszem, hogy ezekből az ügyekből, rögtön arra kell követkleztetni, hogy a Fidesz mindenhol ezt csinálja. Nézd meg Mosonmagyaróvár polgármesterének ügyét és ez máris meg döl, hogy a Fidesz csak a hunyó!
Szia Pásztörperc!
És ha pici vagyok mi van? És ha Fidesz birodalmat épít nagy átlagban becsületes emberekkel akkor mi van?
"Tudod, piciny gyermek, abban az időben CSAK EGY PÁRT VOLT!! Annak, aki bele akart szólni a politikába (az ország
sorsába), abba a pártba KELLETT belépnie"
Ehez csak gratulálni tudok. Csak azt ne mond, hogy éltek a szólásszabadság jógával
Ha most azt mondom, hogy a mossonmagyaróvári cáfolat forrása:
Jereváni Rádió 1999 február 34, 26 óra 14 ' ?
Akkor ez egész jól hangzik, akár ellenőrizheted is....:-)))
Nem a szavahihetőségedet akarom kétségbevonni, de ez igy kevés.
Legalábbis nekem
By: BaSand
TOPIC LOGOFF
1. nem lett megcáfolva, csak egy részletére adtál magyarázatot. Adat: RTL Klub Országgyűlési tudósítása a hét eseményeiről. (máj. 9.)- nem írás, de nem is én találtam ki.
2. nem OFF
3. mondtam tényeket, csak te OFF-oltad egyrészt, másrészt egy kis részére adtál lehetséges magyarázatot
1. Állítottál valamit, ami meg lett cáfolva. (Az állításodat semmi másra nem alapoztad, mint jó, vagy rossz emlékezetedre, ami még nem lenne baj), de se egy adtat, hivatkozás link sehol.
(Mossomagyaróvári példát pedig nem nekem kellene cáfolnom, hanem neked kellett volna _bizonyitanod_
2. A tisztogatásra nem is fogsz érdemi választ kapni, mivel ewz itt OFF és nem is bizonyítottad.
3. A tendencia pedig attól LESZ tendencia, minél több TÉNNYEL, bizonyított PÉLDÁVAL bizonyítják.
Nem általánosságokban szeretnék arról hallani, hogy mit cseszett el a FIDESZ, hanem arról szeretnék vitázni, hogy épít-e magának birodalmat vagy sem. Ezért nem eltérő a többi példa, mert egyik esetben a saját embereiket jutalmazzák, a másikban saját embereiket juttatják fontos pozíciókba. Szerintem mindkettő összefügg, ha szerinted nem sajnálom.
Hogy nem állták ki a próbát?
1. attól, hogy csak egy példára emlékszem a pályázatokból, a tényen nem változtat: a kormánypárti polgármesterrel rendelkező községek, városok nyerték- ez a topicnyitómban említett "sugallatot" támasztja alá. Egyébként is, a két városból (Veszprém, Mosonmagyaróvár) csak az egyikre adtál választ.
2. a tisztogatásra érdemi választ nem kaptam; az meg, hogy a Nádor egy ponton összekapcsolódott az iskolák ügyével, még nem jelenti azt, hogy nem jó példa abban az esetben sem, ha ebben éppen nekik volt igazuk. Attól még fúrják az akciót, szeretnék eladni (kinek is?) úgy, hogy nem működik a szálloda.
Én a tendenciát kritizálom, és nem példákat akarok hozni (bár a tényszerűség miatt az is fontos).
Az meg nem vita, hogy amelyik tényt meg tudod cáfolni az idetartozik, amelyiket nem, az nem, és ha egy részkérdést elfogadok, akkor azt hiszed, hogy teljesen igazad van.
Sajnálom, de nem értünk egyet. Ha általánosságokban szeretnél arról hallani, hogy mit, hogyan cseszett el a FIDESZ, arra vonatkozóan találnál számos topicot. Ez nem olyannak indult. A nyitó példád is ezt igazolta. A többi példád pedig "műfalyában" eltérő, ráadásul a nyitó példa, valamint a későbbiek sem állták ki a próbát.
Bocs, de a részemről a vitát itt abbahagyom, majd folytathatjuk, ha valami témába vágó ujdonsággal szolgálsz !
Üdv : BaSand
Az, hogy ebben a kérdésben jó oldalra álltak a fideszesek még nem jelenti a teljes rehabilitációt. Hiszen ettől még nem lett szebb a politikai alapú tisztogatás és pénzelosztás. Ami meg a Nádort illeti EBBEN A RÉSZKÉRDÉSBEN egyetértek velük, de akkor miért nem szavazták meg, hogy az eredeti funkciójának megfelelően legyen helyreállítva. Ebbe ugye nem szerepel a Janus! És ki az a bizonyos komoly vállalkozó? (és most nem arra a német úrra gondolok)
Érdekes, hogy ezzel megoldottnak tekinted a topic kérdését! Mert tudod egy hatalommegragadáshoz nem csak visszaélések és korrupció kell, hanem néhány népszerű intézkedés is. Csakhogy ez nem mossa tisztára a többit.
Vagyis ünnepélyesen kijelentem: NEM TÖRTEM MEG!!!!!!