Keresés

Részletes keresés

nandi Creative Commons License 2000.02.25 0 0 16
Sziasztok!

Miért nem müködik a Tnt kártyám, nvidia és svga server alatt?Csak a vga16 felel meg neki.Tudja valaki a megoldást?

Pozsi Creative Commons License 1999.06.13 0 0 15
Próbáltad?
#> locate libvga.conf
Nem ismerem a SuSE-t, de ez elvileg segít.
Üdv: Pozsi
Előzmény: Radoj (14)
Radoj Creative Commons License 1999.06.13 0 0 14
Sziasztok !
Nem tudjatok, hogy merr lehet talalni libvga.conf filet s suseban ? Jo lenne, ha meglenne (vagy valami hasonlo) mert quake2-zbni szeretnek, annak meg kellene.... Mas diszttribuciokban /etc vagy /etc/vga ban van. Itt sajnos nincsen vga konyvtar. Pls, aki suse guru, segitseg !
blackman Creative Commons License 1999.06.07 0 0 13
Bocsesz, most keveredtem erre: tehat mar jo a a dolog! A jelek alapjan
vagy en vagyok tok hulye, vagy a suse (ez magas labda!)
IG: igen, kezzel masoltam, es atirtam a lilo.confot, majd nem feledkeztem
el a lilo futtatasarol sem. De ez igy is sux volt. Akkor elinditottam a yastot,
ott belemasztam a lilo configba, nem irtam at semmit, leokaeztam , lilo
lefutott es azota minden ok. Na, ezt en nem ertem! Valami speci parameter
kell ilyenkor a lilonak? Eddig mindig jo volt a 'lilo'. ok, majd rtfm
Meghogy a mc-bol es a netscape-bol ujat kellett telepiteni az gondolom
termeszetes(?).
Előzmény: ig (10)
ouzo Creative Commons License 1999.06.07 0 0 12
A 6.1 -s Suse engem is szopatott particionálásilag. Feltette a lilot, újraindítom lilo boot:, beírom, aztán megint lilo boot: , mégegyszer beírom, erre lefagy. Szerencse, hogy csupasz gép volt, így kezdtem előlről az egészet, újraparticionáltam és installáltam. Meg volt néha gonjda a swap particióval is , de nem tudom, miért. Letöröltem a swap particiót, megcsináltam újra, aztán jó volt.
Pozsi Creative Commons License 1999.06.06 0 0 11
Szerintem hasznos trükk, ha csinálsz egy hardlinket a /boot/vmlinuz-2.x.xx-re, mondjuk /vmlinuz -> /boot/vmlinuz-2.x.xx ekkor nem kell a lilo.conf-ot mindig átírni, elég a linket megváltoztatni az új image-re.
Ez persze, nem megoldás a problémára.
Blackman: esetleg rakd fel ide a lilo.conf-odat, hátha ki tudunk 5ölni valamit.

Üdv: Pozsi

Előzmény: ig (8)
ig Creative Commons License 1999.06.06 0 0 10
parancs
ig Creative Commons License 1999.06.06 0 0 9
a lilo paancsot se feledd
Előzmény: ig (8)
ig Creative Commons License 1999.06.06 0 0 8
blackman: kezzel probaltad a helyere masolni a kernelt, es atirni a lilo.conf-ot?
Előzmény: blackman (7)
blackman Creative Commons License 1999.06.05 0 0 7
PCWorld cd upgrade utan:"ran out of input data"
Udv mindenkinek,
tehat a kovetkezo a problema: eredeti cdkrol raktam fel 6.0-as suset otthon.
MOst upgradeltem a pcworldos suse 6.1 cdrol. Az elso boot utan minden fine-nak tunt, kiveve hogy az mc nem indult, de sebaj majd letoltom az ujat.
A lenyeg: gep ujrainditas ota nem indul a suse. LILO megkerdezi hogy mit
akarok.Mondom hogy linux, elkezdi tolteni, aztan asszongya hogy:
"ran out of input data
--- SYSTEM HALTED ---"
floppy boot utan forditottam kisebb kernelt, de a lilo aktivalas sem
nagyon akar menni neki, annyit mond, hogy "no image specified". Szoval a lilo menubol nem birom a kisebb kernelemet tolteni. Tovabbi otletem nincs.
Valakinek valami otlete?
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 6
MGperY-nek!
Szerintem a kppp "Setup/Modem/Modem Commands" résznél növeld meg az "Init Delay"
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 5
KDE 1.1 kppp szaraxik nekem, helyszín 6.0-ás dobozos + 6.1-es 1 cd-s, összesen tehát 6.1, kernel 2.2.5, de:

ha a távoli modem bizi, akkor nem tárcsáz újra, pontosabban nem látszik a log windowban az ADTD1234567, helyette van: 567.

és persze waiting for connect. csak a kppp újraindítása segít a dolgom, ami azért nem túl kényelmes megoldás.

tudom h használja vwidial-t, de az idáig működött, most mér nem ?

Köszi !

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 4
Hello FERencz
1. Tedd fel az ALSA(inkabb ezt), vagy az OSS csomagokat, ezek ismerik a kartyadat.
2. Ha fenn van a KDE, ebben van egy kikbd nevu progi, olyan billentyuzet valtast csinalhatsz vele, es ugy mint a 95-ben(árvíztűrő tükörfúrógép). Egy nagy gond van vele, elb@sztak a forditast, a konfiguracios resze nem mukodik, ha fut akkor meg megeszi a memoria 25%-at.Jobb ha letoltod, es magadnak ujraforditod. Az "y" es a "z" visszacserelese pedig:
/opt/kde/share/apps/kikbd/hu.kimap -ban torold ki ezt a ket sort:
keysym26=z,y,Y,greater
keysym27=y,z,Z

Ui. Azert irok ekezet nelkul, mert en meg lusta voltam ujraforditani.
Dadus

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 3
Nekem is csinalt mar ilyet.
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 2
Nekem azért van oylan problémám, és ez hiba, hogy a KDE fogja magát, és 3-4 órai futás után olyat csinál, hoyg elkezdi nyúzni a winchestert, és megfagy az egész rendszer. Tudom, hoyg ez egyedi hiba, mert még senkinél nem csinálta, de én 5-ször raktam újra, és mindig. Ugyanazal a géppel, ugyanolyan konfiggal a debian alatt lazán fut a KDE. (Igaz, inkább GNOME-ot használok, dehát azért érdekelne, van e még ilyen)
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 1
Urakok!
A következő kérdéseim lennének a SuSE 6.1-el kapcsolatban. (Nem hibák, de megoldásra váró problémák)
Megvettem a hivatalos disztribúciót.
(5 CD + boot floppy + könyv)
Kérdéseim:
1. Van nekem egy gagyi fos, made by Dzsunka Művek ESS 1868 hangkártyám, ami
PNP és Winfos alatt megy.
Rá tudom-e bírni, hogy Linux alatt menjen?
Ha nem, akkor mondjon valaki egy hasonló kategóriájú hangkártyát ami megy Linux alatt.
2. Linuxban van-e mód rá, hogy a magyar ékezetes billentyűzetet ugyanúgy használhassam, mint DOS vagy Winfos alól?
Legyen rá lehetőségem, hogy mind karakteresen, mind X alatt, billentyűkombinációval, vagy egérrel váltani tudjak.
Ja, és fontos: QWERTY billentyűzet kell, nem cserélhet helyet a Z és Y az angolhoz képest. (Magyar 101 billentyűs -nek megfelelő beállítás.
szomi Creative Commons License 1999.05.13 0 0 0
Ez a topic onmagaert beszel!
Senkinek nincs semmi gondja. Es tenyleg.
Nem mondom, hogy nem kellet nagyon odafigyelnem, de nagy gond nem volt. Amit elhibaztam, azt pedig ki tudtam javitani.

Kivetel ami erositi a szabalyt:
Nem tudom a KDE-ben allitani a hatteret. A menure kattintva egyszeruen nem jelenik meg a dialogus. Pegig minden mast tudok allitani a desktoppon.

Van otletetek.

Hozza tartozik, hogy a SAX-szal rosszul allitottam be a video kartyat.
A probalkozasok kozben egy ido utan a default hatter sem jelent meg amikor elinditottam a GUI-t.

Sicc- Creative Commons License 1999.05.08 0 0 topiknyitó
Nem fenékig tejfel az új SuSE 6.1
Néhány hibára lettem figyelmes, amire azért van megoldás.

Itt az első.

Symptom:
YaST crashes during Lilo configuration with the message String Error: invalid Index.

Reason:
There is a problem when YaST tries to parse the existing file /etc/lilo.conf.

Solution:
Either obtain the fixed version of YaST from ftp://ftp.suse.com/pub/suse_update/suse61/a1/yast.rpm or remove all empty lines and comment lines from the file /etc/lilo.conf.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!