Keresés

Részletes keresés

AKD-577 Creative Commons License 2009.11.17 0 0 708
Én sem értem, ez az újra szinkronizálás egy őrület. Az ember felnő egy filmen lásd Bud Spencer Terence Hill, és újra szinkronizálják. Lásd Alien, Aliens. Azon kívül hogy szokatlan lesz a hang, sokszor a szöveg is laposabb lesz, akár klasszikus poénokat is kihagynak, (lásd Beverli Hills-i Zsaru 2 pedig ott a hang is maradt).

De mivel ez a fórum az Alienről szól, ezért inkább erről beszélek.

Én annyira szeretem a két film első szinkronját, hogy bedigitalizáltam mp3-ba és azzal nézem az első két részt.

Alien: Farkas Zsuzsa, Vas Gábor, Mihályi Győző, Berzsenyi Zoltán, Úri István,Melis Gábor, Vándor éva, Berzsenyi Zoltán.

Aliens Farkas Zsuzsa JUHÁSZ JÁCINT (ő a legjobb, annyira jól nyomja, hogy a karaktert Hicks-et feldobja nekem 100* jobb mint az eredeti vagy a második szinkron) Balázsi Gyula, Gáti Oszkár, Tolnai Miklós (ő ua Bishop a második szkban) Rátóti Zoltán, Kránitz Lajos Dózsa László ("ej vaszkez az a rosz májad"), egyik karakteresebb mint a másik.

Ráadásul az Aliens második szinkronjába a szöveg is ellaposodik (igaz hűebb az eredetihez) Lásd azt részt amikor felkelnek a hibernálásból és azt mondja Apone "nyald ki a szemfenekemet". Ez a másodikban már az erdetinek megfelelően számomra értelmetlenül "nézz a szemebe" mondatra módosul.
És még sok ilyen apróság van amit most nem sorolnék, de ha az ember az eredetin nő fel (7 éves koromban láttam először moziban!!!) akkor újat meghallani elég kiábrándító.

Továbbá azt gondolom hogy az első az tipikusan a klasszikus szinkronos időkből való amikor mi szinkron nagyhatalom voltunk, és a amerikaik a szinkronok licenszét vásárolták tőlünk vissza (pl Flinstones).
Az elsőben a szinkron szinészek szerintem hozzá tettek valamit, ami mind a második szinkronból,mind az eredetiből hiányzik....

Nem fejtegetem tovább mivel a példák száma végtelen, továbbá ez csak egy személyes vélemény és lehet másoknak a második,vagy esetleg az eredeti angol tetszik.

Azért remélem hogy van aki hasonlóan gondolkozik....

Előzmény: sys4096 (679)
AKD-577 Creative Commons License 2009.11.17 0 0 707
Kösz az infót. Az igazság az hogy néztem tényleg nagyon jók, de sajnos csak kb egyharmadát értem annak amit mondanak, és nem értem miért nincs magyar felirat, mikor pl a Terminátor 2 extráknál van.

Jó lenne ha a későbbi kiadásokban estleg már lenna akár DVD-n vagy Blu-ray-en.
Hátha.
Előzmény: -g101- (706)
-g101- Creative Commons License 2009.11.17 0 0 706
Nem, nem adták ki felirattal. Én is ezért nem néztem meg egyből. Amikor megvettem a díszdobozt, akkor még nem értettem annyira az angolt, hogy rendesen felfogjam. Azóta persze eltelt pár év és megnéztem az extrákat is. Szerencsére már értem a nyelvet, tehát ha lenne, se kéne felirat. Nézz sok filmet eredeti nyelven, ha kell felirattal és akkor neked is menni fog. A DVD nem szalad el. :) Egyébként nagyon jók az extrák és hát ugye van is belőlük bőven. Az egyedüli, aki mindenhol ott van, az Tom Woodruff. Ő dolgozott az Aliens speciális effektjein is és az Alien 3-tól ő van a szörnyjelmezben. Mindegyik Alien és AVP filmben is, hiszen azóta ő és Tom Gillis a maszkmesterek.
Előzmény: AKD-577 (705)
AKD-577 Creative Commons License 2009.11.17 0 0 705
Hello!

Tudna valaki arról felvilágosítást adni, hogy kaphatók-e olyan Alien DVD-k is, amelyek extráihoz, és audió kommentárjaihoz legalább magyar felirat van, mint a T2 DVD- estében is. Szeretném végig bogarászni végre az extrákat is, de ennyire nem megy az angol. És sajnos az én bolti DVD-imen nincs magyar felirat.
sys4096 Creative Commons License 2009.09.07 0 0 704

Azt hiszem, ez még nem volt:-)

 

 

 

creed1 Creative Commons License 2008.10.06 0 0 703
Eladó egy Alien warrior figura,ritkaság!
érd: rbrtkisKUKACyahooPONTcom
tsabee Creative Commons License 2008.02.13 0 0 702
Hát nem a magyar bevételekre számítva készítették a filmet. Magyarul nem célközönség Mo. becses lakossága.
Előzmény: sys4096 (700)
Skywalker. Creative Commons License 2008.02.12 0 0 701

tudomásom szerint USA-ban már megbukott

most még keresnek vele némi aprót, de ez már bukó...

Előzmény: sys4096 (700)
sys4096 Creative Commons License 2008.02.12 0 0 700
Nem tudom, megbukik e vagy sem, de az biztos jelent valamit, hogy velem együtt négyen voltunk a moziban. (pláza, hétköznap, du. fél 5 ha ez számít)
Előzmény: Skywalker. (696)
zenya Creative Commons License 2008.02.12 0 0 699

Nem erre gondoltam.

Az alien tetralogia japán változatára amiben a 9 lemez egy alien fejben van elhelyezve.Gondoltam hátha megvan valakinek és tudna róla részletesebb képeket küldeni.

Előzmény: sys4096 (694)
warr Creative Commons License 2008.02.12 0 0 698
Nem baj. Már a harmadikat meg főleg a negyediket sem kellett volna megcsinálni.
Előzmény: tsabee (697)
tsabee Creative Commons License 2008.02.11 0 0 697
és sajnos, mindezen borzalmak után a régóta fel-felbukkanó 5. film is nagyon vészesen távolodik a megvalósítástól.
Pedig ha Cameron és Weaver összállna...
Előzmény: Skywalker. (696)
Skywalker. Creative Commons License 2008.02.11 0 0 696

szerintem nem lesz 3.

miután az 1. megbukott, a 2-ikban már nagyon bűzlik, h nem kaptak valami bő büdzsét, igen olcsócska film benyomását kelti. amennyire tudom, még ez is, így is megbukott, remélhetőleg a 3. már tényleg nem kap zöld utat.

Előzmény: sys4096 (695)
sys4096 Creative Commons License 2008.02.11 0 0 695

Ma délután megnéztem az AVP2-t. Hát, nem is tudom... Az biztos, hogy az eredeti sorozattal össze sem szabad hasonlítani. Ez már egy tömény akciófilm, peregnek az események, ömlik a vér, a sav. Egyedül a két szörnyeteg ér az egész filmben valamit. Az ő harcukat jobban is mutathatták volna. A katona csaj időnként hasonlított Ripley-re (arcra és gondolkodásra; egyedül ő gyanakodott csapdára). A hangja is olyasmi volt amikor kiabált (mintha Menszátor Magdolnát hallottam volna). A szőke csaj sem volt semmi, hogy "a kormány sose csapná be az embereket" igaz, tőle nem is vártam mást:)

Predator barátunkat biztos húsvét másnapján riasztották, mert gondosan odacsomagolta a kék kölnijét, hogy az Alien lányokat is meglocsolhassa... :-)

Nem kéne már ezt folytatni, vagy ha mégis akkor az Alien loves Predator-t megcsinálni:)

 

Az Alien 5-öt várom, hátha Sigourney Weaver még bevállalja. És azt már végleg le kéne zárni.

sys4096 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 694

Erre gondolsz?

 

 

 

 

Előzmény: zenya (693)
zenya Creative Commons License 2008.02.07 0 0 693

Sziasztok!

 

Megvan valakinek a japán alien fej és tudna képet küldeni róla?

 

h.andor@freemail.hu

Kingslee Creative Commons License 2008.02.04 0 0 692
hm .. tegnap volt "szerencsém" megnézni a A-v-P2-őt.. hát sok szót kár lenne rá vesztegetni.. elcseszett történet, rossz rendezés, gagyi akciók... nem nagyon éri meg a teljes árú mozi jegyet. ...szerintem...
warr Creative Commons License 2008.02.01 0 0 691
Természetesen a Bolygó neve: Halál :-)
Előzmény: Kingslee (690)
Kingslee Creative Commons License 2008.02.01 0 0 690
kinek melyik volt a kedvenc alien könyve? részemről a Lidérces utazás vitte a pálmát. :d vér.. akció.. egy csipet erotikával :o)
Skywalker. Creative Commons License 2008.01.31 0 0 689
alieneket is eltűnteti, meg tulképp mindent, amíg még van ideje ilyesmikre is koncentrálni. de a lenyúzott ember, miközben szépen minden mást "rendbe tesz" illogikus.
Előzmény: Mr_Fusion (688)
Mr_Fusion Creative Commons License 2008.01.31 0 0 688
A filmet (még) nem láttam, de a korábbi film(ek)ből meg egyebekből nekem úgy tűnt, van valamiféle szabályuk arra, hogy technológiát nem hagyhatnak hátra a vadászathoz használt bolygókon/helyeken, de olyan szinten nem, hogy ha muszáj, akkor nukleáris fegyverrel kell eltüntetniük a nyomaikat, beleértve saját magukat is.
Némi lenyúzott bőr meg megtisztogatott csont hátrahagyása viszont nem egy nagy ügy, mi olyat tudhatnak meg belőle a kérdéses bolygó lakói, amit nem tudtak már eddig is?
Előzmény: Skywalker. (687)
Skywalker. Creative Commons License 2008.01.31 0 0 687

oké, csak a filmben a predator előrelátóan igyekszik minden nyomot eltűntetni (egyedül a pisztolyáról feledkezik meg)

meg van is dolga éppen elég

erre nekiáll trófeázni amit aztán maga mögött hagy... nekem ez nem jön össze...

 

a yutanit sejtettem hogy ez lesz, de időközben rá is jöttem :)

Előzmény: warr (686)
warr Creative Commons License 2008.01.31 0 0 686
Trófea. Lenyúzza a bűrit meg kiszedi a gerincoszlopot koponyástúl, és berakja a vitrinbe :)
A miss Yutani meg gondolom az öreg Yutani lánya :D (Aki nyilván a Weyland-Yutani (a Cég) egyik alapítója/tulajdonosa).
Előzmény: Skywalker. (685)
Skywalker. Creative Commons License 2008.01.30 0 0 685

most néztem meg az avp2-t

2 dolgot nem értek:

 

a predator miért nyúzza meg az áldozatát és lógatja fel?

 

ki is ez a miss yutani? gondolom tudnom kellene... :)

k.oszkar Creative Commons License 2008.01.11 0 0 684
Hali cerebrum!

Megmondom én neked (legalábbis az én véleményemet). Itt kissebb költégvetésből meg tudták oldani, sajnos szerintem is manapság igen kevés jo hangulatú film készül.
Abban is teljesen egyetértek veled, hogy jobb lenne egy kitalált világon forgatni, de az is lehet, hogy azért hozták ide a Földre őket mert itt akarják továbbfűzni a történetet, de kétlem, hogy erről lenne szó. A magam részéről inkább a könyveket olvasgatom, mert ott minden a képzeletem re van bízva.
Előzmény: cerebrum (674)
k.oszkar Creative Commons License 2008.01.11 0 0 683
Hali sys4096!

Nagyon tetszik a csatolt képed :-))))) még nem láttam!!!!!
k.oszkar Creative Commons License 2008.01.11 0 0 682
Sziasztok!

Most fedeztem fel ezt a topicot, nagy örömömre.
Én már láttam az AVP2-őt igaz így kamerás felvételben és felirattal nem volt igazi élmény, így biztosan elmegyek a moziba. ( Szerintem érdemes volt megnézni mert nekem pl. az AVP csalódás volt és úgy gondolom nem érte volna meg a manapság igen borsos mozijegy árat sem :-((( ) Véleményem szerint (sokakkal ellentétben) ez a rész messze jobb az előzőnél, bár abban igazatok van, ahhoz hogy megfékezzék az alien-eket, sokkal hamarabb le kellett volna dobni a bombát (upsz, most elárultam a film végét :-))) De már megint az a gonosz "cég". Nem tanultak az előekből.
Azt is eltudom viszont képzeli, hogy összeszedtek egy néhány tojglit későbbi kísérletezgetések céljából, de ez már egy következő rész témája.... mert szerintem biztosan lesz folytatás.
sys4096 Creative Commons License 2008.01.10 0 0 681

Lehetőség lett volna rá, de inkább megvárom jan.31-et, hiszen "moziba járni érdemes" :)

Előzmény: warr (680)
warr Creative Commons License 2008.01.10 0 0 680
AvP2-t még senki nem kukkantotta meg? :-)
sys4096 Creative Commons License 2007.11.30 0 0 679

Sziasztok!

 

Nagy alien-rajongó vagyok, ezért nagyon örülök ennek a topiknak. A filmeket nem rangsorolnám, mindegyik tetszik. A szinkron-témához: sose fogom megérteni, minek egy filmet újraszinkronizálni. Nagyon illúzióromboló tud lenni. (OFF. A Vissza a jövőbe-filmeket is jól elbaszták az új szinkronnal, hiába a régi szinészekkel dolgoztak, Rudolf és Rajhona sem olyan már mint 15-20 évvel ezelőtt. ON.)

A 3. és 4. résznek ugye csak egyféle szinkronja létezik?

 

 

-

egy zöldséges:)

 

Most éppen Bornait hallgatok, a szám címe: Két száj van a fejemen :-)

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!