Keresés

Részletes keresés

noway Creative Commons License 2003.11.02 0 0 492
Előzmény: gyanus_capa (481)
jenette Creative Commons License 2003.11.01 0 0 491
hát szerintem meg — a Bishoppal ellentétben — én nem gondolom hogy olyan hűdejó kezekben lenne a film.

qrva szar referenciái vannak ( Halálhajó, Kaptár . . . )

Előzmény: Solipsist (489)
gyanus_capa Creative Commons License 2003.10.31 0 0 490
jah, nagy nulla az egész

:-(

meg kell mondanom nagyon vegyes érzelmeim vannak ennek a két sci-finek az összekapcsolásáról

Előzmény: thing froM ANOther world (488)
Solipsist Creative Commons License 2003.10.31 0 0 489
Hmm..nagyon remelem, hogy nem fogjak nagyon elszurni a filmet. Mondjuk Paul Anderson kiraly csavo, de pl. a piramisokat minek kellett belekeverni a storyline-ba? Na mindegy, remeljuk, hogy ettol fuggetlenul nem fognak melle a film keszitoi...
thing froM ANOther world Creative Commons License 2003.10.30 0 0 488
Láttátok már az ALIEN versus PREDATOR Teaser-ét ?
http://avp.aliensonline.hu/
thing froM ANOther world Creative Commons License 2003.10.28 0 0 487
kicsit nem értelek Skywalker.
úgy teszel, mintha az utóbbi egy hónapban egyetlen hozzászólást sem olvastál volna el itt, pedig elég sokszor volt róla szó, plusz ha már látod az alien.com-ot, nagy betűkkel ki van írva, hogy DIRECTOR'S CUT!!!

egyébként pedig:
http://www.aliensonline.hu/filmek.php?film=filmek/1-dc

Előzmény: Skywalker. (484)
golic Creative Commons License 2003.10.27 0 0 486
http://www.cinescape.com/0/editorial.asp?aff_id=0&this_cat=Movies&action=page&type_id=&cat_id=270338&obj_id=39990
Skywalker. Creative Commons License 2003.10.27 0 0 485
Utánanéztem.
Special Edition lesz itt is.
Megnéztem a trailert is. Benne lesz az a jelenet is, amikor Ripley elhamvasztja az Alien búvóhelyét meg a bepókhálózott kollégáját is (Dallas?). Ez a jelenet a DVD-n is rajt volt mint extra. Ez viszont kissé borítja az anyakirálynős elméletet szvsz.
Most mi lesz? :)
Előzmény: Skywalker. (484)
Skywalker. Creative Commons License 2003.10.27 0 0 484
Emmegmilesz?????

Ha van bármi info, lsz osszátok meg a topiccal!

tsabee Creative Commons License 2003.10.22 0 0 483
Nem fenyeget minket az a veszély, hogy ki kellene próbálnunk... :-)
gyanus_capa Creative Commons License 2003.10.20 0 0 481
Ha meggondoljuk hogy a fejben mekkor nyomás uralkodik normál körülmények közt (1 atm) és hogy a légüres térben mennyi, akkor valszeg rájövünk hogy a delikvens feje egy földhöz vágott görögdinnye módjára nyílna szét, de ha mégsem, akkor szemei egy mikróban melegített tojáshoz hasonlóan robbanának szét, és mögüle a szemgödörből meg spriccelne az agyállomány kifelé. Ha mindez nem volna még elég a hirtelen felforró és elpárolgó viz miatt a fejen lévó lágy részek egy pillanat alatt lefoszlanának a fejéről.

Hmmm, ez még egy horror filmben is igen jól mutatna

:-)

Előzmény: Törölt nick (480)
thing froM ANOther world Creative Commons License 2003.10.20 0 0 479
bezony, sajna európában csak angliában lesz.
de remélhetőleg az alien quadrilogy-ra rákerül ez is!
http://www.aliensonline.hu/filmek.php?film=filmek/1-dc<>/a
Előzmény: Blindmouse (478)
Blindmouse Creative Commons License 2003.10.20 0 0 478
Most láttam az MTV-n a trailert, hogy az Alien director's cut verzióját bedobják a mozikba :)
Előzmény: Mitoszkiller (477)
Mitoszkiller Creative Commons License 2003.10.19 0 0 477
"tudományos..."

:)

Előzmény: Skywalker. (472)
thing froM ANOther world Creative Commons License 2003.10.16 0 0 476
igen, valószínű, hogy újságból van, de szvsz nincs kivágva, lehet látni a hajtást jobb felül!
"utómunka" sem került rá, talán még épp a magazin! :)
Inner Circle Creative Commons License 2003.10.15 0 0 475
Ránézésre azt mondanám, az IPM-ből ollózták...
Előzmény: thing froM ANOther world (474)
thing froM ANOther world Creative Commons License 2003.10.15 0 0 474
akárhonnan is van, poszter-e, könyvből, újságból bárhonnan, jó pénzt fizetek érte!!!!!!
Előzmény: Skywalker. (472)
Inner Circle Creative Commons License 2003.10.15 0 0 473
Az igen!:)
Előzmény: Skywalker. (472)
Skywalker. Creative Commons License 2003.10.15 0 0 472
Mr_Fusion Creative Commons License 2003.10.15 0 0 471
A közhiedelemmel ellentétben a vákuum nem "hideg", nem fagysz meg tőle. Hőelvonás csak akkor van, ha van valami közeg, ami továbbít, a vákuum meg pont ennek a közegnek a hiánya, ugye. Ha a "semmi' helyett odakint mondjuk cseppfolyós hidrogén lenne, akkor tényleg megfagynál benne egy pillanat alatt.
Mivel nincs közeg, ami továbbítsa (elvonja) a hőt a test(ed)től, csak annyit veszítesz, amit hő/infravörös sugárzás formájában kibocsátasz, az meg rövid távon nem végzetes.
Előzmény: Blindmouse (470)
Blindmouse Creative Commons License 2003.10.14 0 0 470
És mi védte a fejét az abszolút nullától?
Előzmény: Inner Circle (469)
Inner Circle Creative Commons License 2003.10.14 0 0 469
De ott asszem az is faktor volt, hogy a zsilip nyitásakor Dave-vel együtt kiröppenő levegő ha kevéssé is, de mégis valamennyire védi. But don't try this at home.
Előzmény: Törölt nick (468)
Mr_Fusion Creative Commons License 2003.10.14 0 0 467
Igaz, ez valamelyik kissé lightosabb Alien regényben volt, ott valami olyasmit magyaráztak, hogy az idegenek azzal a bizonyos szervvel nagyon gyorsan képesek módosítani/szabályozni a belső hőmérsékletüket és nyomásukat, így extrém körülményekhez is alkalmazkodni tudnak.

Ezen felül ott van még a mások által is emlegetett igen masszív külső váz (ami akár úgy is működhet, mint egy EVA ruha, ami ugye csak kinézetre ruha, a fehér szövet alatt egy teljesen zárt fémváz van), és elvileg a nem robbanásszerű nyomáscsökkenést (akár közel vákuumig is) az emberi test is elviselheti "szétdurranás" nélkül, persze a nyálkahártyák, bőrfelszínközeli hajszálerek, stb, vérezni kezdenek mint állat.

Előzmény: m_balazs007 (454)
tsabee Creative Commons License 2003.10.14 0 0 466
én is így gondoltam vala.
Előzmény: thing froM ANOther world (465)
thing froM ANOther world Creative Commons License 2003.10.13 0 0 465
egy akkora likon nem hiszem hogy kiment volna egy "eredeti" példány, hiszen annak kemény páncélja van, ellenben az újszülöttel, ami már bőrszerkóban virít...
Előzmény: tsabee (464)
tsabee Creative Commons License 2003.10.13 0 0 464
Hopp! Még valami. Azon golndolkodtam, hogy valyon egy "hagyományos" idegent is kiszippantott volna-e a légáramlat (meg a nyomáskülönbség, satöbbi) a negyedik részben, mint a newbornt, vagy a newborn már ilyen szempontból puhányabb?
Előzmény: tsabee (463)
tsabee Creative Commons License 2003.10.13 0 0 463
végül is mind1, hogy mire van szükségük. szerintem ezt sosem fogjuk megtudni, bármilyen jó is lenne.
Blindmouse Creative Commons License 2003.10.10 0 0 462
valószínűbb hogy a szén-dioxidra van szükségük.
Előzmény: Törölt nick (461)
Blindmouse Creative Commons License 2003.10.10 0 0 460
(...)
(Dallas) - Ash, kukkants bele az atmoszférába!
(...)
- Szinte a legősibb keverék. Bőven tartalmaz semleges nitrogént, valamennyi oxigént és tömény szabad szén-dioxidot. Van benne metán és ammónia, ez utóbbi fagyott állapotban is előfordul... hideg van odakint. Megnézem a nyomelemeket is, de túl sok meglepetés már nem érhet. A lehető legszabályosabb, belélegzésre nem alkalmas.
- Nyomás?
- Tíz a negyediken din négyzetcentiméterenként. Ez nem, legföljebb a szél kaphat föl bennünket.
- És a páratartalom? - érdeklődött Kane, aki már leszámolt a földön kívüli oázis illúziójával.
- Kilencvennyolc PP. Gondolom, nem valami jó szagú, de nedves. Sok a vízpára. Különös keverék... nem hittem volna, hogy ilyen sok pára létezhet metánnal együtt. Ja, óva intelek benneteket, hogy bármilyen helyi kútból igyatok, ha van itt ilyen egyáltalán. Nem biztos, hogy víz van bennük.
- Van még valami, amit tudnunk kell? - kérdezte Dallas.
- Csak még annyit, hogy a bazaltfelszín tele van kihűlt, kemény lávával. És a levegő jóval a nullpont alatt van. A védőruhára még akkor is szükség lenne a hőmérséklet miatt, ha a levegőt belélegezhetnénk. Amelyik élőlény ezt kibírja, az nagyon szívós fajta lehet.
(...)
Előzmény: Törölt nick (459)
tsabee Creative Commons License 2003.10.10 0 0 458
Bezony, többször is le van írva a könyvekben, hogy fantasztikusan alkalmazkodóképesek.
A 0 nyomás, persze, hogy elgondolkodtató! Ja, én is kapartam az agyam a Halálhajónál... Alienéknél azonban ki tudja? Felszíni nyomáshoz vannak szokva, ez több, mint valószínű.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!