Keresés

Részletes keresés

Mr_Fusion Creative Commons License 2003.10.14 0 0 467
Igaz, ez valamelyik kissé lightosabb Alien regényben volt, ott valami olyasmit magyaráztak, hogy az idegenek azzal a bizonyos szervvel nagyon gyorsan képesek módosítani/szabályozni a belső hőmérsékletüket és nyomásukat, így extrém körülményekhez is alkalmazkodni tudnak.

Ezen felül ott van még a mások által is emlegetett igen masszív külső váz (ami akár úgy is működhet, mint egy EVA ruha, ami ugye csak kinézetre ruha, a fehér szövet alatt egy teljesen zárt fémváz van), és elvileg a nem robbanásszerű nyomáscsökkenést (akár közel vákuumig is) az emberi test is elviselheti "szétdurranás" nélkül, persze a nyálkahártyák, bőrfelszínközeli hajszálerek, stb, vérezni kezdenek mint állat.

Előzmény: m_balazs007 (454)
tsabee Creative Commons License 2003.10.14 0 0 466
én is így gondoltam vala.
Előzmény: thing froM ANOther world (465)
thing froM ANOther world Creative Commons License 2003.10.13 0 0 465
egy akkora likon nem hiszem hogy kiment volna egy "eredeti" példány, hiszen annak kemény páncélja van, ellenben az újszülöttel, ami már bőrszerkóban virít...
Előzmény: tsabee (464)
tsabee Creative Commons License 2003.10.13 0 0 464
Hopp! Még valami. Azon golndolkodtam, hogy valyon egy "hagyományos" idegent is kiszippantott volna-e a légáramlat (meg a nyomáskülönbség, satöbbi) a negyedik részben, mint a newbornt, vagy a newborn már ilyen szempontból puhányabb?
Előzmény: tsabee (463)
tsabee Creative Commons License 2003.10.13 0 0 463
végül is mind1, hogy mire van szükségük. szerintem ezt sosem fogjuk megtudni, bármilyen jó is lenne.
Blindmouse Creative Commons License 2003.10.10 0 0 462
valószínűbb hogy a szén-dioxidra van szükségük.
Előzmény: Törölt nick (461)
Blindmouse Creative Commons License 2003.10.10 0 0 460
(...)
(Dallas) - Ash, kukkants bele az atmoszférába!
(...)
- Szinte a legősibb keverék. Bőven tartalmaz semleges nitrogént, valamennyi oxigént és tömény szabad szén-dioxidot. Van benne metán és ammónia, ez utóbbi fagyott állapotban is előfordul... hideg van odakint. Megnézem a nyomelemeket is, de túl sok meglepetés már nem érhet. A lehető legszabályosabb, belélegzésre nem alkalmas.
- Nyomás?
- Tíz a negyediken din négyzetcentiméterenként. Ez nem, legföljebb a szél kaphat föl bennünket.
- És a páratartalom? - érdeklődött Kane, aki már leszámolt a földön kívüli oázis illúziójával.
- Kilencvennyolc PP. Gondolom, nem valami jó szagú, de nedves. Sok a vízpára. Különös keverék... nem hittem volna, hogy ilyen sok pára létezhet metánnal együtt. Ja, óva intelek benneteket, hogy bármilyen helyi kútból igyatok, ha van itt ilyen egyáltalán. Nem biztos, hogy víz van bennük.
- Van még valami, amit tudnunk kell? - kérdezte Dallas.
- Csak még annyit, hogy a bazaltfelszín tele van kihűlt, kemény lávával. És a levegő jóval a nullpont alatt van. A védőruhára még akkor is szükség lenne a hőmérséklet miatt, ha a levegőt belélegezhetnénk. Amelyik élőlény ezt kibírja, az nagyon szívós fajta lehet.
(...)
Előzmény: Törölt nick (459)
tsabee Creative Commons License 2003.10.10 0 0 458
Bezony, többször is le van írva a könyvekben, hogy fantasztikusan alkalmazkodóképesek.
A 0 nyomás, persze, hogy elgondolkodtató! Ja, én is kapartam az agyam a Halálhajónál... Alienéknél azonban ki tudja? Felszíni nyomáshoz vannak szokva, ez több, mint valószínű.
thing froM ANOther world Creative Commons License 2003.10.10 0 0 457
khm, igen. van egy ilyen verzió is, hogy oda került egy királynő és lepotty párszáz tojást.
denem. az elfogadott verzió, miszerint a tojások már a hajón voltak, mikor az lezuhant, szállították őket vagy kitudja. egy viszont megfertőzte az ŰrUtast, az kimúlt, ezért zuhantak le...
egyébként nem feltétlen (z)okszigén kell nekik. eléggé strapabíróak ilyen szempontból (is)...
Előzmény: Blindmouse (456)
Blindmouse Creative Commons License 2003.10.09 0 0 456
Ezt te honnan vetted hogy oxigént lélegeznek?
szerinted az Lv-426-on volt oxigén amiben a királynő lerámolta a tojcikat anno az első rész ideje előtt???
Előzmény: Mitoszkiller (452)
Mitoszkiller Creative Commons License 2003.10.09 0 0 455
Tényleg, az első részben a bolygón amelyikre leszállnak, azon milyen légkör lehetett? Na csak mer ott is megéltek ezek az izék. Amúgy ki lett már találva rájuk valami fajbesorolás? Kik ezek-mike ezek, honnan jöttek?
Előzmény: Törölt nick (453)
m_balazs007 Creative Commons License 2003.10.09 0 0 454
Az A3 is kategorizalhatatlan v uj kategoriat nyit mint a legnagyobb művek altalaban. Egyebkent ha az olom mar sok volt akkor mit szolsz ahhoz h kibirja a O Kelvin-t, 0 nyomassal, 0 oxigennel . A konyvekben ezt ugy oldottak meg h a leny tartalekol oxigent a egy kulon szervben a fejeben. Ez rendben is van. De a
0 nyomast nem birhatja ki sokaig mert tudomasom szerint a sajat sejtei robban szet amik ugye felszini nyomashoz vannak szokva. Vmi 5let h ki lehet-e talalni vmit?

Mellesleg mas filmekben meg egy humanoid is viszonylag jol birja a vilagurt egy ideig szkafander nelkul (Halalhajo) :)

Előzmény: tsabee (447)
Mitoszkiller Creative Commons License 2003.10.08 0 0 452
Most már csak az a kérdés, hogy miként maradt életben, mert ha jól látom oxigént lélegzik.
Előzmény: Törölt nick (451)
tsabee Creative Commons License 2003.10.03 0 0 450
Tegnapelőtt megint megnéztem az Aliens-t. Megint jó volt. De még mindig nem értem, hogyan került a királynő a hajóra a végén. Nekem úgy tűnik, mintha a hajó talpaira csimpaszkodott bele, és amikor behúzták őket, akkor jutott be. Bár ez csak sejtés.
thing froM ANOther world Creative Commons License 2003.09.22 0 0 449
én ebbe kapaszkodom: "...egyelőre úgy tűnik..."
hátha sikerül meggyőzni a "Rókát", hogy dobjon egy darab Alien sajtot a magyar hollónak..:)
Előzmény: tsabee (447)
Inner Circle Creative Commons License 2003.09.22 0 0 448
Nekem teccett, hogy a lény olyan power, hogy még az ólmot is túléli. De hogy neked is igazad legyen: lehet hogy belehalt volna, csak még pár percnyi élet volt benne (végülis egy ember is kitámolyoghat egy égő házból olyan sebekkel, amibe aztán lassan és fájdalmasan garantáltan belehal).
Előzmény: tsabee (447)
tsabee Creative Commons License 2003.09.22 0 0 447
Hello. Régen jártam már itt, kábé az utsó 50 hozzászólást elolvastam. m_balazs007 kérdezte a véleményeket az A3-ról.

Nos. Lényegében véve jólsikerült film, ha önmagában nézzük. Megvan a sötét hangulat, horrorisztkus elemek, feszültség, üldözés, fegyvernélküliség, maga a rémálom. DE!
Az eredeti filmhez képest (ALIEN) semmi pluszt nem ad. Ugye az első részben 7 emberke + 1 macska (tehát a nyolcadik utas a halál cím, nem éppen találó, hiszen ő a kilencedik volt) és jön egy idegen. Fegyver nincs, a legénység gyorsan amortizálódik. Ehhez képest a második rész: überbrutál fegyverek, katonák és _rengeteg_ idegen. (Az említett hibáktól most tekintsünk el). A második részt kategorizálni már szinte lehetetlen, átmenet a sci-fi, a horror, a thriller és az akciófilm között, aminek csak egy kategóriát tudunk adni, azt, hogy ALIEN MÚVI! No, a harmadik rész megint ugyanaz, mint az első: egy idegen, sok ember, akikből legalább tíz nem is az idegen áldozatai, hanem a tűzé. Fegyver nincs, sikoltozás, futkározás. Lényegében ugyanaz, mint az első. Mégegyszer nyomatékosítom: tetszik a film, csak nincs előrelépés a story szempontjából.
Ami meg kifejezetten nem tetszett benne: az az alien számítógép animáció. Sztem az meg egy kicsit megmosolyogtató, hogy forró ólomtól nem pusztul el a lény. No persze-persze van neki übertáp páncélzata, de azért nekem ez egy kicsit sok volt, amikor először láttam. (mint a székely bácsi: na ezt azért mán nem hiszem...)
Na, hát sommásan ennyi.

Más: szomorúan olvastam, hogy az ALIEN rendezői változatát nem tervezik bemutatni kishazánkban. Indokolt valamit az Intercom?

thing froM ANOther world Creative Commons License 2003.09.12 0 0 446
megkérdeztem az Intercom-ot.
azt mondták, itthon nem akarja a fox forgalmazni az alien rendezői változatát..:(
aliens.scifi.hu Creative Commons License 2003.08.29 0 0 445
a
http://aliensonline.hu
oldalon folyamatosan lehet e témában tanácskozni! :)
Előzmény: Classic Girl (444)
Classic Girl Creative Commons License 2003.08.25 0 0 444
Sziasztok

kicsit felhozom a topicot, mivel nagyon szeretem a sorozatot, es meg nem is irtam ide, sot nem is olvastam a topicot.

tegnap 3 oras musort lattam hogy hogy csinaltak mindent, nagyon erdekes volt.

Giger-t meg amugy is imadom, O is beszelt nagyon sokat.

:)

ja es amit itt a tojasokrol irtatok. az eredeti tojasok (amit persze Giger csinalt) az inkabb hasonlitott egy vaginara mint tajsra, szoval kicsit atalakitottak. :)

Inner Circle Creative Commons License 2003.07.09 0 0 443
"gondolom rögtön küldtek valami repülőfélét... "

Jól mondod, és egyből utalsz a második rész "második szintű" hibáinak egyikére. "Első szintű"-nek a direkt ellentmondást nevezem, a második szint meg ami kis gondolkodás után nyilvánvaló. Például hogy űrhajójuk nem volt, de repülőnek kellett lennie, lévén hogy a légátalakítók szétszórva voltak, és néha valszeg rájuk kellett nézni. Én majdnem biztos vagyok abban is, hogy hasonló okokból a bolygón több, állandóan lakott hely is volt, például a bányákban két-két ember vagy legalább android. Ezeket nehéz lett volna elkapni az idegeneknek.

"nem akartak a bolygón szarozni egy újabb labor felállításával. "mindenütt jó de legjobb otthon" nem? :))"

Miért, volt már egy komplett laboruk? Úgyis építeni kellett, akkor meg nem jobb lezárni a kolóniát, mint keresni egy helyet, ahol hülyéskedhetnek, és ahova ráadásul át kell transzportálni a vonakodó alanyokat? :)

Előzmény: aliens.scifi.hu (441)
jabuci Creative Commons License 2003.07.08 0 0 442
Egy erdekes cikk: "Schwarzenegger az Alien 5-ben?"
http://index.hu/kultur/mozi/arnien/
aliens.scifi.hu Creative Commons License 2003.07.07 0 0 441
az út oda volt egy hetes.
mikor az anya kihúzta apát a roncsból, gyors segítséget vagy mit kért.
gondolom rögtön küldtek valami repülőfélét...

nem akartak a bolygón szarozni egy újabb labor felállításával. "mindenütt jó de legjobb otthon" nem? :)))

Előzmény: Inner Circle (440)
Inner Circle Creative Commons License 2003.07.06 0 0 440
1. Ha egy hetes útra lenne, akkor kikelt volna a lény visszafelé. De ezt már írta tanult kollegám. :)

2. Nem szűnt meg. A három kutató jelei szűntek meg, mikor beléptek a hajóba, de aztán mikor kijöttek, visszatért a jel is.

3. Valóban Burke küldte oda őket, de utána azt mondja, őt is meglepte, hogy nem csak mese volt. És nem hiszem, hogy hazudott, amint kiderül a következő pontból...

4. Könyörgöm, hiszen MÁRIS AZ ÖVÉK annyi példány, amennyit akarnak. Ha szépen karantén alá vennék a kolóniát, addig kísérletezhetnek teljes biztonságban azon a sárgolyón, ameddig csak kedvük tartja. Hol találnak bárhol az univerzumban jobb helyet?
Szóval minek odavinni a katonákat? Hiszen úgy sokkal valószínűbb, hogy kiderül a balhé! Miért nem mennek oda egy privát, jól felkészített osztaggal, amik aztán kialakítják a labort az Acheronon?

Előzmény: aliens.scifi.hu (429)
aliens.scifi.hu Creative Commons License 2003.07.05 0 0 439
a tréler tojása, és egyben a filmposzteren is látható tojász szimbólum!
a petét szimbolizálja, mely a szervezetbe kerülve onnan tör elő, a gazdatestet ezáltal megölve, egyes esetben pedig később táplálékként el is fogysztva.
a tervek alapján a cecelégy pőetéjéről van konkrétan szó...

a sikítás pedig a feszültségteremtés miatt vagy, egy egyszerű fémes csigorgás amit a filmben is hallhatunk pár helyen...

Előzmény: Skywalker. (438)
Skywalker. Creative Commons License 2003.07.04 0 0 438
Ehlo!

Most találtam a topicra, egyelőre olvasom az elejét, kb a 170. hozzászólásnál tartok. Majd fogok szólni is hozzá, de egyvalamit már most megkérdeznék. (Aztán lehet, h volt már róla a szav)

Szal az ALIEN 1979-es trailerében vannak ám érdekes dolgok.
A "tojás" sokkal "tojásjellegűbb" mint a filmben. A héja is mintha kemény lenne, mint egy tyúktojásé nem úgy mint a filmben. A trailer ugye arról szól, hogy a tojás "megreped"! Még reccsen is egyet!!! Aztán a filmben mindez egészen máshogy történik. (Ott kinyílik) És még a borítón (DVD) is mintha ez a tojgli díszelegne (csak fejjel lefelé?) Sőt, még valami űrlénysikítás is hallható a trailerben amit végképp nem tudok hová tenni.

Íme pár kép, bizonyíték gyanánt:




Skywalker. Creative Commons License 2003.07.04 0 0 437
Ehlo!

Most találtam a topicra, egyelőre olvasom az elejét, kb a 170. hozzászólásnál tartok. Majd fogok szólni is hozzá, de egyvalamit már most megkérdeznék. (Aztán lehet, h volt már róla a szav)

Szal az ALIEN 1979-es trailerében vannak ám érdekes dolgok.
A "tojás" sokkal "tojásjellegűbb" mint a filmben. A héja is mintha kemény lenne, mint egy tyúktojásé nem úgy mint a filmben. A trailer ugye arról szól, hogy a tojás "megreped"! Még reccsen is egyet!!! Aztán a filmben mindez egészen máshogy történik. (Ott kinyílik) És még a borítón (DVD) is mintha ez a tojgli díszelegne (csak fejjel lefelé?) Sőt, még valami űrlénysikítás is hallható a trailerben amit végképp nem tudok hová tenni.

Íme pár kép, bizonyíték gyanánt:




gfkbfkblgfd Creative Commons License 2003.07.04 0 0 436
Igaz hogy Bishop II-ként emlegeti a könyv is de
"-Te szemét android!
A cs? nagyot ütött Bishop II fején.
Az ütés puhán ért célba.Az ember megtántorodott,összerándult,közben az emberei lel?tték a felügyel?helyettest.Igazi vér csorgott Biushop II betört koponyájából.
-Nem...vagyok...android-mormolta meglepetten a sebesült,miközben lerogyott a földre."

De a savval igazad volt.(jobb lett volna beleolvasnom a könyvbe miél?tt hülyeségeket beszélek)

"Az alaktalan szörny szajából ekkor s?r? folyadéksugár lövellt ki, s telibe találta a lebénlt fegyenc arcát.A kegyetlenül maró folyadéktól a hús valósággal elolvadt, s anyomában sziszeg? gáz fejl?dött"

Tényleg az alien.scifi.hu mikor fog újra beindulni?

Előzmény: Mr_Fusion (434)
Mr_Fusion Creative Commons License 2003.07.04 0 0 435
Közben gondolkodtam még egy kicsit...

Biztos ez az egy hetes infó? Akkor ugyanis az első idegen az életben nem juthatott volna el a Hadley's Hope-ra.

Miért?
A filmekből nekem úgy tűnt, hogy egy 'normál' (nem királynő) idegen embrió 'kihordási ideje' legfeljebb úgy 24-36 óra, talán még kevesebb.
Na most, ha a Holden család egy hétnyi út után érte el a Derelictet, akkor Mr. Holden megkapja a maga ragaszkodó kis úti társát, mire pánikszerűen elindulnak visszafelé, így max az egyharmad utat tehették meg akkorra, mikor a család új taggal gyarapodott. És abban a roverben nem volt túl sok hely arra, hogy egy idegen nagyon bújócskázhasson, ergo vagy megölik még kifejletlen állapotban, vagy az öli meg az anyát meg a két csemetét, más eset nem nagyon képzelhető el (esetleg, hogy sikerül otthagyniuk a rovert az idegennel, de az eredmény akkor is ugyanaz). De az idegen egyik esetben sem jutott volna el a kolóniára (ha ő győz, ott reked a roverben, amit így nincs aki hazavezessen).
Pedig eljutott, úgy emlékszem, a kórházi laborban Burke felolvassa az egyik elpusztult arcátmadó adatlapját amin az van, hogy egy Holden nevű páciensről származik.

Tehát, azért vergődött a WY olyan nagyon a harmadik részben, hogy megszerezze Ripleyből az idegent, mert sehol máshol nem volt már fellelhető, mivel a fentiek figyelembe vételével a Derelictnek jóval belül kellett lennie a légkörfeldolgozó robbanásának hatósugarán, és így a kolóniával együtt az is elszállt.

Előzmény: aliens.scifi.hu (429)
Mr_Fusion Creative Commons License 2003.07.04 0 0 434
Az Alien 3 "Bishop 2"-jét én mindig is androidnak tartottam, hiába volt vörös(es) színű testfolyadéka.
Egy dologba kell belegondolni: fejbecsapnak egy csőkulccsal, vagy mivel, úgy, hogy a fejed egyik oldaláról leszakad a fejbőröd a füleddel együtt. Erre te nyugodtan, a fájdalom legkisebb jelét sem mutatva (sőt, még csak meg sem szédülsz, eszméletvesztésről már nem is beszélve) teszed tovább a dolgodat, mintha csöppet sem zavarna, hogy épp az imént verték szét félig a fejed.
Ember képes volna ilyesmire...?
Sőt, tovább megyek, mikor a végén a WY csapat visszavonul, és viszik magukkal a fegyencet, akit lábon lőttek, annak akkorra szépen be van kötve a sebe, még ezzel is foglalkozott a csapat szanitéce. "Bishop 2" feje meg ugyanúgy van, egy picike kötés sincs rajta.

A szellőzőjáratban a kifejletlen idegen határozottan köpött, én úgy emlékszem, megvolt a konkrét jelenet is, száj kitát, és sutty.

A USMC nem egyszerűen a United States Marine Corps?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!