Keresés

Részletes keresés

tiroj49135 Creative Commons License 2021.01.07 0 0 800

Játszott valaki az alien játékkal, ami  a 2010-es évek második felében jött ki. Mennyire kapcsolódik a filmekhez? Jó egyáltalán? köszi!

pistu73 Creative Commons License 2015.09.30 0 0 799

Szeretnék kérdezni. Volt a nyolcvanas években egy film amit 1987/88 körül egy sörözőben néztem narrátorosan. Kapcsolódott az Alien filmekhez, vagyis szerintem egy régebbi Alien film előzmény filmje lehetett. Annyira emlékszek hogy egy  bolygón egy barlangban játszódott Ahol tele volt minden zöld tojásokkal meg a királynő folyamatosan tojta őket. Emberek mentek és támadtak az Alienek. semmit se találok róla a neten. Valaki esetleg tudna segíteni egy film címmel esetleg angol cím. Magar rámondott címe talán az volt zöld tojás. Köszönöm előre is a segítséget.

 

paskat2 Creative Commons License 2014.11.08 0 0 798

Arról nem is beszélve, hogy a Terminátor 4-ben is benne van a trükk, amikor a terminátort leöntik olvadt fémmel, majd hideg levegőt fújnak, rá, amitől az megmerevedik.

 

Előzmény: nemadomanevem2 (796)
paskat2 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 797

Alien 4!

 

Azért az elég nagy lúzerség a hadseregtől, 3 film résznyi ismeret után az alient egy ürhajón olyan teremben tartják fogva, aminek a talaja nem saválló.

 

Mondjuk a robot kiscsajt sem értettem, aki képes lett volna Ripleyt megolni, azért mert keveredett az idegennel, ugyanakkor ragaszkodott az idegennel megfertőzött férfi megmentéséhez,amivel sokmindent (példáúl az egész földet) veszélybe sodorhatott volna.

 

Ja! Azt is megtudjuk a sorozatból, hogy a macskák sokkal okosobbak mint a kutyák, hiszen a macskát nem kapta el az idegen(első rész), a kutyát viszont igen(harmadik rész).

 

nemadomanevem2 Creative Commons License 2014.04.05 0 0 796

Én vagyok az egyetlen, aki azt várta a Hobbit2 végén, hogy Bilbó a dupla-Y kromoszómás törpökkel, miután leöntötte olvadt arannyal a sárkányt, de az nem halt meg, leöntik hideg vízzel is, és a hirtelen lehüléstől az szétrobban, de sajnos addigra már Bilbóban lesz egy újabb sárkány embrió, amit meg akar szerezni az android-üvegestekintet-Legolasz, de Bilbó inkább beleveti magát a fortyogó aranyba, hogy majd a Hobbit3-ban onnan Szauron kinyerje a dns-ét, hogy új fegyvert kovácsoljon belőle Auriga szigetén, de a szintén tünde Winona Ryder és egy fél tucat kalandor majd megakadályozza? 

Fekete Józsi Creative Commons License 2013.08.29 0 0 794

Végtére is lesz ennek még folytatása? Vagy még előzménye? Nekem a Prometheus őszintén szólva unalmas volt. Talán inkább a vontatott helyesebb kifejezés. Nagyon jól meg volt csinálva, csak számomra nagyon lassan ment a cselekmény, nem voltak olyan akciódúsabb jelenetek amikre én vágytam volna. De azért biztos meg fogom még nézni máskor is :-))))

paskat2 Creative Commons License 2013.08.27 0 0 793

Ezzel szemben az Alien vs Predatorból az derül ki, hogy az Alien csak egy parazita, amivel a Predátorok (akik ebben a filmeben az istenek) játszanak.

 

Előzmény: Doky586 (792)
Doky586 Creative Commons License 2013.08.27 0 0 792

A Prometheus c. filmből pedig kiderül hogy az alien tojások csak egy idegen faj (az Istenek) által gyártott biológiai vegyifegyverek...

Előzmény: paskat2 (791)
paskat2 Creative Commons License 2013.08.25 0 0 791

A könyvből kiderül, hogy az élelmiszer raktárban a konzerveket ette meg, és ettől nőtt meg.

 

Nem a méret zavar, hanem a számuk.

 

Előzmény: Doky586 (790)
Doky586 Creative Commons License 2013.08.25 0 0 790

Hát már a legeslegelső Alien filmben amikor az asztalnál kibújik Kane-ből az arasznyi (patkánynál kisebb) idegen, pár órával később már ember méretű, pedig semmit se evett.. (ezután támad rá a kapitányra)

 

Rá nem vonatkozik emiatt se az anyag és energia megmaradás törvénye se semmi...  :)

Előzmény: paskat2 (789)
paskat2 Creative Commons License 2013.08.25 0 0 789

Ha a királynő átvált eleven szülővé és Alien-Ember keveréket szül, akkor lehet, hogy Ripley tojásokat fog rakni, vagy Ember-Alien keveréket fog szülni?

 

Az mondjuk elég durva kijelentés, hogy a királynő 50 tojás lerakása után meggondolja magát és átvált eleven szülővé. Ezt az ivadékai megtehetik de ez még egy Alientől is durva.  (szerintem!)

 

Előzmény: paskat2 (786)
paskat2 Creative Commons License 2013.08.25 0 0 788

Amikor ezt irtam, azt gondoltam milyen vicces leszek a "rádobják az atomot mondással" (mentségemre legyen mondva, hogy akkor még nem láttam az első részt). Pedig tényleg ez történik. A katonaság lebombázza a várost(Swarzi biztos nem ért rá :--). A volt katona néni a kislányával, és a börtönből hazajött srác az öccsével megmenekül egy helikopteren, de a többiek meghalnak. Ennyi!

 

Mondjuk kicsit tulzásnak érzem az Alienek számát. Ehhez rengetek tojás, és fejlődési idő szükséges, amit az író elég hanyagul kezel szerintem.

Üdv:Tibor

 

Előzmény: paskat2 (778)
paskat2 Creative Commons License 2013.08.25 0 0 787

Nem mondjátok komolyan, hogy tényleg meg kell néznem a AVP2-t, hogy megtudjam a végét! Tényleg senki nem látta, vagy nem emlékszik rá?

 

paskat2 Creative Commons License 2013.08.25 0 0 786

4.rész

 

Ha a film közepén a 8-as számu Ripleytől vért vesznek, és klónozzák, akkor újra benne lesz az idegen? Én azt gondolnám, hogy a  klónozást nem érdekli az, hogy korábban kioperálták belőle.

 

Tetszet, hogy a frissen klónozott öntudatlan 8-as szám úgy lebegett a tartályban, hogy eltakarta a mellét. Elég vicces.

 

Igazán meglepett, hogy a kiscsaj "mesterséges személy"

 

paskat2 Creative Commons License 2013.08.25 0 0 785

/*

Az arctámadó továbbra is kérdés, hogy miután elbújt, elpusztult-e, és csak Ash elektromos stimulációja okozta-e a Ripley-re esését (refkexek), vagy Ash eleve nem oktalanul igyekezett elektromosan stimulálni a lényt, akit ezek szerint még életben lévő és aktív egyednek tudott.

*/

 

Csak érdekesség! Most néztem a Alien vs Preador-t és ott az arctámadó szintén elpusztul az arctámadás után.  (amikor a vegyész gyerek felébred, és látja magamellett a katonát, a mellette fekvő halott arctámadóval)

 

Előzmény: Törölt nick (755)
Diplomás Értelmetlenségi Creative Commons License 2013.08.24 0 0 784

az a baj hogy az alien nem elég pörgős

DortmundFan Creative Commons License 2013.08.24 0 0 783

Ja, régen még Xenomorph-nyál fröcsögött a filmekben, mára csak a tininyál maradt. :(

Előzmény: kaviat (782)
kaviat Creative Commons License 2013.08.24 0 0 782

bocsi, de egyébként tényleg ritka rossz az avp2 : ((( a tini nyál az még egészen enyhe kifejezés rá..

Előzmény: paskat2 (780)
Rokakoma Creative Commons License 2013.08.24 0 0 781

Sz..r tini horror.
Csak időpocsékolás volt megnéznem nekem is.

Nem is emlékszem mi lett a vége.

 

Előzmény: paskat2 (778)
paskat2 Creative Commons License 2013.08.24 0 0 780

Kösz, sokat segítettél!  :--)

Előzmény: kaviat (779)
kaviat Creative Commons License 2013.08.24 0 0 779

győznek a lázadók, felrobbantják a halálcsillagot

Előzmény: paskat2 (778)
paskat2 Creative Commons License 2013.08.24 0 0 778

Hello!

Ha valaki látta az Alien vs Predator 2-őt mesélje el légyszives, hogy mi a vége. Én a feléig bírtam, de annyira rossz volt, hogy abba kellett hagynom a nézését, viszont érdekel a vége. Kik maradtak életbe? Mi a megoldás egy ilyen esetben? Dobtak egy atomot a városkára, vagy odaküldték a Swarzeneggert? Vagy....?

Előre is kösz!

Tibor

paskat2 Creative Commons License 2013.08.22 0 0 777

Mondjuk én a Királynő kérdés rendezését sem érzem megnyugtatónak.

 

A második részben elhangzik a kérdés.

 

Ripley:De ki rakja a tojásokat.

 

Aztán látjuk a jól fejlett királynőt, amint nagy csöveken keresztül rakja a tojásokat.

Viszont a Sulacón ilyesmi nem alakult ki. Akkor honnan van a tojás, ami megfertőzi Ripleyt, majd a kutyát?

 

goshafan Creative Commons License 2013.08.21 0 0 775

Köszi, de jobban díjazom az eredetit, mint a hátulkerülős pótlékot.

Előzmény: Doky586 (774)
Doky586 Creative Commons License 2013.08.21 0 0 774

  :-)

Előzmény: goshafan (772)
sys4096 Creative Commons License 2013.08.21 0 0 773

Azt én is szívesen megnézném:-)

Előzmény: goshafan (772)
goshafan Creative Commons License 2013.08.21 0 0 772

Nincs ennek egy kibővített, "uncut" változata?...:)

Előzmény: divaoni01 (771)
divaoni01 Creative Commons License 2013.08.21 0 0 771

Előzmény: Törölt nick (762)
mlipee Creative Commons License 2013.08.21 0 0 770

Első megoldás: Hülye volt a forgatókönyvíró és nem olvasta el az előzményeket vagy rosszul jegyzetelt.

Második megoldás: a Colonial Marines úgy oldja meg a civil tanácsadók fizetési besorolását, hogy a végzettségének és szolgálati idejének figyelembevételével kap egy rangot, de a parancsnoki láncban nem vesznek részt.

Harmadik megoldás: több életrajz kering Ripley-ről, az egyik szerint volt katonai pályafutása. Tiszteteletből megtarthatta a rangját, amit az első két részben nem emlegettek, csak a harmadik részben a doki felfigyelt a hímzésre (még jó, hogy nem Wonder Womanes sortban volt).

 

Lehet gyártani elméleteket, tény, hogy a filmekben, könyvekben nincs megoldás rá.

paskat2 Creative Commons License 2013.08.21 0 0 769

Kérdés, persze, hogy eleve volt-e értelme a kérdésnek?

 

A Dallas és Bobby halála, majd feltámadása óta tudom, hogy az írót nem köti gyakorlatilag semmilyen logikai szabály.

Csak azért kérdeztem ezt a hadnagy dolgot, hátha ti tudtok olyasmit, amit én nem.

Üdv:Tibor

 

Előzmény: paskat2 (768)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!