Keresés

Részletes keresés

paskat2 Creative Commons License 2013.08.25 0 0 785

/*

Az arctámadó továbbra is kérdés, hogy miután elbújt, elpusztult-e, és csak Ash elektromos stimulációja okozta-e a Ripley-re esését (refkexek), vagy Ash eleve nem oktalanul igyekezett elektromosan stimulálni a lényt, akit ezek szerint még életben lévő és aktív egyednek tudott.

*/

 

Csak érdekesség! Most néztem a Alien vs Preador-t és ott az arctámadó szintén elpusztul az arctámadás után.  (amikor a vegyész gyerek felébred, és látja magamellett a katonát, a mellette fekvő halott arctámadóval)

 

Előzmény: Törölt nick (755)
Diplomás Értelmetlenségi Creative Commons License 2013.08.24 0 0 784

az a baj hogy az alien nem elég pörgős

DortmundFan Creative Commons License 2013.08.24 0 0 783

Ja, régen még Xenomorph-nyál fröcsögött a filmekben, mára csak a tininyál maradt. :(

Előzmény: kaviat (782)
kaviat Creative Commons License 2013.08.24 0 0 782

bocsi, de egyébként tényleg ritka rossz az avp2 : ((( a tini nyál az még egészen enyhe kifejezés rá..

Előzmény: paskat2 (780)
Rokakoma Creative Commons License 2013.08.24 0 0 781

Sz..r tini horror.
Csak időpocsékolás volt megnéznem nekem is.

Nem is emlékszem mi lett a vége.

 

Előzmény: paskat2 (778)
paskat2 Creative Commons License 2013.08.24 0 0 780

Kösz, sokat segítettél!  :--)

Előzmény: kaviat (779)
kaviat Creative Commons License 2013.08.24 0 0 779

győznek a lázadók, felrobbantják a halálcsillagot

Előzmény: paskat2 (778)
paskat2 Creative Commons License 2013.08.24 0 0 778

Hello!

Ha valaki látta az Alien vs Predator 2-őt mesélje el légyszives, hogy mi a vége. Én a feléig bírtam, de annyira rossz volt, hogy abba kellett hagynom a nézését, viszont érdekel a vége. Kik maradtak életbe? Mi a megoldás egy ilyen esetben? Dobtak egy atomot a városkára, vagy odaküldték a Swarzeneggert? Vagy....?

Előre is kösz!

Tibor

paskat2 Creative Commons License 2013.08.22 0 0 777

Mondjuk én a Királynő kérdés rendezését sem érzem megnyugtatónak.

 

A második részben elhangzik a kérdés.

 

Ripley:De ki rakja a tojásokat.

 

Aztán látjuk a jól fejlett királynőt, amint nagy csöveken keresztül rakja a tojásokat.

Viszont a Sulacón ilyesmi nem alakult ki. Akkor honnan van a tojás, ami megfertőzi Ripleyt, majd a kutyát?

 

goshafan Creative Commons License 2013.08.21 0 0 775

Köszi, de jobban díjazom az eredetit, mint a hátulkerülős pótlékot.

Előzmény: Doky586 (774)
Doky586 Creative Commons License 2013.08.21 0 0 774

  :-)

Előzmény: goshafan (772)
sys4096 Creative Commons License 2013.08.21 0 0 773

Azt én is szívesen megnézném:-)

Előzmény: goshafan (772)
goshafan Creative Commons License 2013.08.21 0 0 772

Nincs ennek egy kibővített, "uncut" változata?...:)

Előzmény: divaoni01 (771)
divaoni01 Creative Commons License 2013.08.21 0 0 771

Előzmény: Törölt nick (762)
mlipee Creative Commons License 2013.08.21 0 0 770

Első megoldás: Hülye volt a forgatókönyvíró és nem olvasta el az előzményeket vagy rosszul jegyzetelt.

Második megoldás: a Colonial Marines úgy oldja meg a civil tanácsadók fizetési besorolását, hogy a végzettségének és szolgálati idejének figyelembevételével kap egy rangot, de a parancsnoki láncban nem vesznek részt.

Harmadik megoldás: több életrajz kering Ripley-ről, az egyik szerint volt katonai pályafutása. Tiszteteletből megtarthatta a rangját, amit az első két részben nem emlegettek, csak a harmadik részben a doki felfigyelt a hímzésre (még jó, hogy nem Wonder Womanes sortban volt).

 

Lehet gyártani elméleteket, tény, hogy a filmekben, könyvekben nincs megoldás rá.

paskat2 Creative Commons License 2013.08.21 0 0 769

Kérdés, persze, hogy eleve volt-e értelme a kérdésnek?

 

A Dallas és Bobby halála, majd feltámadása óta tudom, hogy az írót nem köti gyakorlatilag semmilyen logikai szabály.

Csak azért kérdeztem ezt a hadnagy dolgot, hátha ti tudtok olyasmit, amit én nem.

Üdv:Tibor

 

Előzmény: paskat2 (768)
paskat2 Creative Commons License 2013.08.21 0 0 768

Szerintem két különböző dologról beszélünk.

 

Te a 3. részből idéztél, amiben igazad van, viszont szerintem a kép az 1. részben van. És mindjárt van értelme a kérdésnek.  (Szerintem :--)

Előzmény: mlipee (767)
mlipee Creative Commons License 2013.08.21 0 0 767

Tudom, nehéz koncentrálni, ha szélesvásznon női idomokat tolnak a férfiember arcába, de a füle még működhet. :)

 

– Honnan tudja a nevemet?

– Rá volt írva az alsójára.

paskat2 Creative Commons License 2013.08.21 0 0 766

:--)

Előzmény: divaoni01 (765)
divaoni01 Creative Commons License 2013.08.21 0 0 765

Igen, lassítva és teleobjektívvel pásztázzuk át a jelenetet újra és újra, amíg csak elő nem tűnik végre a rangjelzés.

Előzmény: Törölt nick (762)
paskat2 Creative Commons License 2013.08.21 0 0 764

Ha elég alaposan megnézed, látszik rajta a Ripley hadnagy felirat?  :--)

 

Előzmény: Törölt nick (762)
paskat2 Creative Commons License 2013.08.21 0 0 763

1. Igazad van! Sajnos a 2. részt könyvben nem olvastam, a filmből pedig ezt a fontos(és nagyon jó) részt elfelejtettem. :--(

 

2. Pont ez a kérdés!

Valakinek, aki az első két részben civil, hogy kerül bele a harmadikrészben a bugyijába, hogy hadnagy. Ezt nem értjük.

(Persze én értem. Az író ült az íróasztalnál, és azt gondolta! Csináljunk Ripleyből hadnagyot a harmadik részben, hátha nem veszik észre az ellentmondást  :--)

 

Előzmény: mlipee (761)
mlipee Creative Commons License 2013.08.20 0 0 761

@paskat2

A könyvben szerepelt így. A múltkori beszélgetés után újraolvastam a sorozatot. A szakasszal való interakciója is azt bizonyítja, hogy régóta ismerik egymást.

Aliensonline:

"A Gyarmati Tengerészgyalogság szintetikus humanoidja, az LV-426-ra vezényelt szakasz tudományos tisztje, egyben a Sulaco elsőtisztje. Tervezője Michael Bishop."

 

@Autocrator Autenthicus

"De hadnagy még mindig nincs ebben a történetben. :)"

Nem fogod elhinni, de az alsóneműjébe volt hímezve. :))

 

 

paskat2 Creative Commons License 2013.08.20 0 0 760

/*

Ash azért nem engedi segíteni a kapitányéknak, mert nélküle már nem tudnának felszállni.

*/

De nem azért mert fedélzeti tisztként hiányozna, hanem a létszám csökkenne a kritikus 4 fő alá.

 

/*

Egyébként Bishop nem civil a 2. részben, hanem a hajózó személyzethez tartozik egyszemélyben, beosztása executive officer, másodtiszt.

*/

Ezt honnan vetted? Pont te mondtad, hogy az executive officer beosztás, nem rang. A wiki-n megnéztem, a 2.rész minden résztvevője nevében benne van a katonai rangja. Kivéve Bishop-Burke-Ripley. Mindhárman civilek, a Társaság alkalmazásában.

 

 

Előzmény: mlipee (758)
mlipee Creative Commons License 2013.08.20 0 0 758

Kis kiigazításként, a könyvben biztos, hogy Ripley a harmadik ember a hajón, fedélzeti tisztként emlegetik. Ash azért nem engedi segíteni a kapitányéknak, mert nélküle már nem tudnának felszállni.

 

Az eredetiben Dallas captain, Kane executive officer, Ripley warrant officer. Ezek nem igazán felelnek meg a mai civil hajózás beosztásainak, inkább a katonainak. Sokat nem értek hozzá, de az első lehet rang és beosztás is, a második inkább beosztás, a harmadik pedig rang. Az első kettő a tisztek közzé tartozik, a harmadik a legénységbe.

 

Egyébként Bishop nem civil a 2. részben, hanem a hajózó személyzethez tartozik egyszemélyben, beosztása executive officer, másodtiszt.

paskat2 Creative Commons License 2013.08.20 0 0 756

Kösz a válaszokat!

 

Előzmény: Törölt nick (755)
paskat2 Creative Commons License 2013.08.19 0 0 754

Ha elmész most egy civil hajóra, akkor ott valóban van kapitány- első/második/harmadik tiszt-fedélzet mester, de nincs ezredes-századős-hadnagy-örmester. Az első sorozat beosztás, a második pedig rang. (megjegyzem a postán és a vasúton és tisztek dolgoznak, de katonai rang nélkül)

 

A 2. részben Ripley civil tanácsadó.

1.Burke: Szeretném, ha ott lenne, mint tanácsadó.

2.Mielőtt kijönnek a mélyaltatásból egy monitoron látjuk az résztvevők listáját rangsor szerint. Hadnagy-örmester-tizedes-katonák-civilek(Bishop-Ripley-Burke)

3.Ripley mondja, amikor felveti, hogy dobjanak atomot a telepre. Ez egy katonai akció, és Hicks tizedes a rangidős parancsnok(nem pedig Ő).

 

Arctámadó. Ezen lehet vitatkozni. Amikor én az első részt láttam, nem volt olyan érzésem, hogy megtámadta volna Ripley. Egyszerüen leesett valahonnan, és pont a vállára. Már csak azért is, mert három rész után az a tapasztalatom, hogy akit az arctámadó megtámad az nem éli ezt túl.

Előzmény: Törölt nick (753)
paskat2 Creative Commons License 2013.08.18 0 0 752

Hello!

Azért ahhoz kell állatszeretet, amit Ripley az első részben a macskával művel. :--) Én biztos mondtam volna a macskának, hogy gyere utánnam, és ha akarod hozd a dobozodat.  :--)

 

Vajon az idegen miért nem ette meg a macskát? A doboz nyilván nem lehetett akadály.

Más! Utazásnál a macskát hogy altatják el? Az embereken mindenféle elektródák vannak, és infúzióban kapnak cuccot, de hogy teszik ezt rá a macskára?

 

Ripley mikor lett hadnagy? Az első részben egy kereskedelmi hajó dolgozója, a másodikban pedig civil segítő(vagy erre rosszul emlékszem?), a harmadikban meg hadnagy.

 

Tetszik a harmadik részben, amikor a kislányt kihuzzák a fagyasztóból, és Ripley lecsukja a szemét, majd a "fagyott" testett elkezdi kézzel vizsgálni.

 

A harmadik rész nyitóképe végig páztázza a hajót, és mutat egy nyitott tojást ennek a gyermeke megtámadja Ripleyt. De ki támadja meg a kutyát?  Az első részt óta tudjuk, hogy a lény a "megtermékenyítés" után elpusztul.

 

Hát ennyi így vasárnap reggel. A harmadik részt még nem néztem végig.

 

Üdv:Tibor

 

Doky586 Creative Commons License 2013.08.13 0 0 751

Tojások a filmből amikor Kean leereszkedik az elhagyott űrhajó aljába:

Előzmény: paskat2 (749)
mlipee Creative Commons License 2013.08.13 0 0 750

Ezt találtam az aliensonline-on:

 

"Az Alien regényváltozatában még nem szerepel az űrutas, de a korabeli képregényben már igen. A forgatókönyv szerint sem talál ilyesmit Dallas csapata az elhagyott hajón, azonban mielőtt a felderítők belépnének az idegen járműbe, Ash egy négy méter hosszú csontváz képét tanulmányozza a monitorán."

 

A regényben:

 

"Ripley nem válaszolt, csak ült, és üres tekintettel nézte Ash-t a monitoron. A kutatótiszt nyugodtan nézett rá vissza. Amit Ripley nem láthatott, az egy diagram volt Ash monitorán. Biztos nagyon érdekesnek találta volna…"

 

A filmben viszont van csontváz, viszont nem emlékszem Ash hasonló jelenetére.

 

 

Előzmény: paskat2 (749)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!