Keresés

Részletes keresés

benefon Creative Commons License 2001.01.31 0 0 115
Laci Mosonmagyaróváron melyik utcában melyik számban és hány órakkor lesz márc-24-én?
benefon Creative Commons License 2001.01.29 0 0 113
Hello Laci te hol szoktál érdeklődni a versenyek iránt?Mégegyszer kösz!
benefon Creative Commons License 2001.01.29 0 0 112
Kösz Laci!
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.29 0 0 111
Gratula!

Ha van kep rola, tedd fel ide.

Előzmény: Törölt nick (110)
benefon Creative Commons License 2001.01.28 0 0 108
Hello ti milyen makettekkel szoktatok versenyezni?
Mikor lesz Sopronban vagy ahoz közel makett verseny?
Hol szoktátok megnézni a versenynaptárt, a klubokon kívül, a neten?
Hi!IRJATOK E-MAILBEN!
benefon Creative Commons License 2001.01.27 0 0 107
Hello!
Nem tudjátok mikor van sopronban makett verseny irjatok!
Will Parker Creative Commons License 2001.01.26 0 0 106
Szia Sarg!

Én is hajót építek. Van a klubba egy bácsi aki már 30 éve épít hajót sablont meg mindent. a 30 év alatt eddig 2 olyan borda metszetet kapott ami az egyforma borda kiosztással tökéletesen feküdtek a lécek. a nagy baj az hogy a bordák közötti távolság nem egyforma és kitotozni hogy pontosan mi hol van az nem egy egyszerű feladat. Célszerű még a fél kész palánkozást egy réteg selyemmel meg epoxival lekenni hogy tudd csiszolni meg gittelni.
Jó munkát
szia!

Előzmény: sarg (77)
ujtulaj Creative Commons License 2001.01.24 0 0 104
Sziasztok!

Kezdő RC autó építő és használó vagyok.
Egy Tamiya Honda S2000-et vettem, de távirányító
Milyen távirányítót érdemes venni ehhez?
Eddig a legolcsóbb, amit ajánlottak az pisztoly formátumú és 30e Ft. Ezt a Thököly úti modellboltban kínálták "pult alól" beszerzésre.
Minél olcsóbb kéne, de ne legyen gagyi persze.

Hol, milyet és mennyiért vegyek?

ilaca Creative Commons License 2001.01.23 0 0 103
Ha tud valaki ötletet olcsón kompresszor vásárlásra, de leginkább készítésre, írjon nekem legyen szíves!
Köszike
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.20 0 0 101
Ha van ilyen verseny, a pontos címet/dátumot mindíg fel lehetne ide dobni; nem mindenki tud róla :-)
Előzmény: Törölt nick (98)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.15 0 0 99
Hello!

Biztosan lamer kérdés, de nagyon foglalkoztat egy dolog. Van egy karosszériám, amit át szeretnék alakítani távirányítóssá. Ez nem más, mint egy bazi nagy Skoda kaszni, még anno a cseheknél készült. Van hely benne bőven, elférne minden. Nem riadok vissza a komolyabb fúrás-faragástól. Amiért ezt szeretném: azt hiszem, a nagy cégek nem gyártanak Skoda kasznit, viszont már régóta szeretnék egy ilyen "szocreál" távirányítós autót építeni. Van egy Wartburg és egy kis Polski kaszni is, kb. 1:10-es méretarányúak, szintén NDK gyártmányúak lehetnek, ezeket kicsinek találtam az átalakításhoz. Az átalakítás árát igy ismeretlenül kb. 50-70 ezerből meg lehetne oldani (motorokkal, vezérléssel)?
Mindenféle válaszra, ötletre vevő vagyok!!

üdv.

mezga geza Creative Commons License 2001.01.15 0 0 97
Nemtom mert nem rakta be, marad igy

http://www.aircraftresourcecenter.com/

mezga geza Creative Commons License 2001.01.15 0 0 96
A link lemaradt :-(((
mezga geza Creative Commons License 2001.01.15 0 0 95
En regebben lattam ilyen matricakat (mig-21 es 29)a Sas militariban is es a Replica modelben is a moricon.

Mas,

Valahol olvastam a neten, hogy 0,3 as grafittal emelik ki a panelvonalakat repulon. Probalta mar valaki?

Addig is egy kis nezni/olvasni valo, hatha nem ismeritek...

Előzmény: nmiku (94)
nmiku Creative Commons License 2001.01.14 0 0 94
Sziasztok!
Matricát keresek magyar gépekhez(MiG-21PF,MiG-29UB,Mi-24D,Mi-8/17,L-39ZO.
Érdemes keresgélnem,vagy halott ötlet?
Előzmény: joxy (49)
bike Creative Commons License 2001.01.14 0 0 92
Hali!

Peugeot 104-et keresek modellben, vagy akár Matchboxban, vagy bármiben. Lényeg a típus. Ha valaki tud, segítsen.
Köszi

BUZZ Creative Commons License 2001.01.12 0 0 90
Helló!

Nem tudjátok, hogy mikor (és hol) lesz valamilyen makett kiállítás vagy verseny?

BUZZ

Szucs Lajos Creative Commons License 2000.11.19 0 0 88
Sziasztok!
Ki javit tavitanyitot, autotot Hajot.
Tavirany tipusa:Graupner c4-x40
hibaja: egy tranyo elfustolt.
Auto: TA-02
At csak at kellene nezni .
Hajo: Bingo MINI ECO
HA VALAKI TUD SEGITENI MEGHALALNAM!!!
zuard518 Creative Commons License 2000.11.18 0 0 87
Geza ez gyonyoru :-O
Mas:
Tegnap elkezdtük a karácsonyi ajándékok beszerzését, talán ebben az évben elkerüljük a tömeget, azt ugyanis utálom. Magamat is sikerült meglepnem egy 1/20-as motorkerékpárral, ez pont akkora, amit mostanában ráérő időmben öszze tudok dobni. Kínai gyártmányú, ez persze meglátszik a minőségén, de nem ítélek előre. Ami érdekes, hogy sem márkája, sem neve. A makett "American Bike"-nak van titulálva, de gyartó nevet csak (szo szerint)nagyítóval lehet látni: Model * kawai Ma belekóstolok...

zuárd

Előzmény: mezga geza (86)
mezga geza Creative Commons License 2000.11.16 0 0 86

mezga geza Creative Commons License 2000.11.16 0 0 84
HERCEG,

600-as polirpapirral kicsit jobban fog menni.
Nemsoka jon a tamiya 1/20 Ferrari F1-2000!!!

Előzmény: HERCEG (83)
HERCEG Creative Commons License 2000.11.15 0 0 83
Hi

Valaki pls árulja nekem el, hogy hogyan lehet egy gumikerékről szépen eltávolítani a sorját, mer nekem szikével nem sikerült:(( Most épp egy f1-es makettet rakok és baromi sok sorja van rajta.
Kösz!!

zuard518 Creative Commons License 2000.11.10 0 0 82
Hali

Nemrég találtam ráa topicra, de hátha nem halt még ki: Én (manapság) 120mm-es műgyanta figurákkal foglalkozom szivesen. Persze van 1-2 más kedvencem is, mint pl helikopterek, vagy a motorkerékpárok. Sajna az időm nekem is szűkös, így 2 gyermek mellett, de nem adom fel :-) Néhány kérdésre tudom a válasz (pl szárazecsetelés), ha még érdekel valakit írjon. Nekem "könnyű", és nemrég olvastam végig a topicot a-z-if fél óra alatt...

c8totale Creative Commons License 2000.11.09 0 0 81
Én tudok olyan helyet ahol lehet maquette t-34-et
kapni, csak az sajnos ukrajnában van.
Előzmény: hirzel (72)
sarg Creative Commons License 2000.10.16 0 0 79
hát itt elég rondán elrontottam vmit..
bocsesz!
Előzmény: sarg (78)
sarg Creative Commons License 2000.10.16 0 0 78
ropacsek,
én régebben -ami mondjuk tényleg nem tegnap volt- a csehszlovák kultúra boltjába jártam ilyenekért. Asszem ez már régi formájában nincs meg (akkor a Károly krton volt, a mai Rotschild közért mellett), de a csehek megörököltek vmi hasonló üzletet a Rákóczi úton valahol.
Itt elég szép kollekció volt mindenféle modellből, olcsón; itt sikerült beszerznem a prágai vár papírnodelljét, meg egy sorozat vikinghajót, szintén papírból. Szerintem tegyél egy próbát, egy telefont megér.
Előzmény: ropacsek (71)
sarg Creative Commons License 2000.10.16 0 0 77
Sziasztok!
Jómagam éppen vitorláshajóban utazok (na ez enyhén képzavaros, de értitek...); szóval egy komoly problémával szembesültem, hátha valaki.
A hajó orr-részénél szinte gömbfelületet kell készíteni a palánkból (ami 2*5-ös fenyőléc); tehát a deszka egyrészt befelé görbül az orr felé, vmint lefelé haladva keskenyedik a hajótest, és ezt is követni kell. Viszont a keskenyedés miatt az 5 mm vastagságú léc nem fog teljesen ráfeküdni a bordázatra, és 1-2 mmes hézagok lesznek minden illesztésnél. A fényképeken pedig hibátlanul illeszkednek... (pl. itt). Jelenleg ezt úgy oldom meg, hogy lecsiszolás után a lékeket kitömöm fagittel, és .7 mm-es balsa léccel még egy rétegben kilambériázom.
Ha valakinek van ilyen irányú tapasztalata, pls ossza meg velem. Köszönet
Sarg
man-berkhof Creative Commons License 2000.10.14 0 0 76
! SZOLGÁLATI KÖZLEMÉNY !

Aki tudja, hogy hol lehet IKARUS modellt/makettet kapni, kérem írja meg itt, vagy e-mail-ben!

aacs@maffia.hu

Acibag Creative Commons License 2000.10.10 0 0 75
Repülő modellező verseny.....
Acibag Creative Commons License 2000.10.10 0 0 74
Szijasztok!

Vasárnap (15-én) Nyíregyházán modellező verseny lesz. Ha valaki a közelben van (és érdekel) akkor szeretettel várjuk. Távolból is. :-)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!