Keresés

Részletes keresés

bexzy Creative Commons License 2013.01.29 0 0 13237

Köszönöm szépen a segítséget és a linket, amint megjött a makett legalább már akkor is teszek fel képet, aztán ha haladok vele, próbálok tenni fel róla pár fotót, hogy haladok.

Köszönöm! :) 

Előzmény: Uplink (13234)
Soma9307 Creative Commons License 2013.01.28 0 0 13236

Eladó

 

 

 

 

Érdeklődni CSAK emailban: sklaniczsoma@freemail.hu

Uplink Creative Commons License 2013.01.28 0 0 13235

Meg valami...

 

A lenti linken talalhatsz osszeszelesi utmutatot es festesi semat... addig is, amig csenget a postas, lehet olvasgatni...

 

http://www.1999.co.jp/eng/plamo/

 

 

Előzmény: bexzy (13233)
Uplink Creative Commons License 2013.01.28 0 0 13234

Hali,

 

Trumpival nem fogsz szenvedni, mostanaban mar eleg jo minosegu. :)

 

Mielott bevasarolnal festekbol, vard meg, hogy megerkeznek a modellek. Minden modell osszeszerelesi utmutatojaban van festesi utmutato altalaban tobbfele festekhez.

Amugy is raer a festek, mert eloszor ossze kell rakni a makettet es utana johet a festes.

 

A tarto amirol irtal az a legtobb maketthez jart regebben, szerintem most mar ilyet nem adnak a makettekhez... En nem vagyok nagyon repulos, lehet, hogy valaki majd megerositi ezt...

 

 

Előzmény: bexzy (13233)
bexzy Creative Commons License 2013.01.28 0 0 13233

Szia!

Végül is kezdetnek rendeltem 3 olcsó makettet, nem tudom, hogy ezek miért voltak ilyen olcsók, megamaketten voltak hirdetve.
Mind a három Trumpeter, egy YF-23 Black Widow, egy F-117 Night Hawk és egy Sukhoi S-37 Berkut-ra esett a választás. Valamiért megtetszettek ezek, talán a két függőleges vezérsíkok miatt.
Remélem jó kis makettek lesznek és nem lesz sok gondom velük.
Még mielőtt kezdeném őket, Debrecenben felkeresek egy makett boltot, veszek újra ragasztót valamint pár festéket is vennem kellene. Kezdetnek mennyi lenne elég és mely színek a fontosak leginkább?
Na meg még most ugrott be, hogy a Mig utána volt egy Mirage-m, ahhoz volt gyárilag kis tartó, ami a levegőbe emelte. Ezek csak bizonyos típusokhoz vannak vagy lehet ilyeneket beszerezni külön is? 

Bocsánat a sok kérdés miatt, de szeretnék "jó" munkát végezni az elején is, már amennyire lehetséges.

Köszönöm! 

Előzmény: Uplink (13232)
Uplink Creative Commons License 2013.01.28 0 0 13232

Szia, 

 

Kezdokent, ha jot akarsz magadnak, akkor Dragon, Hasegawa, Trumpeter, Italeri, Revell johet szoba, ha szenvedni akarsz, akkor pl Zvezda. Ott kiprobalhatod, hogyan kell a putty-ot hasznalni rendesen... :)

Mostanaban eleg jo minoseguek mar a gyartok, nincs akkor kulonbseg, de en pl Zvezdat nem veszek, mert csunyan megjartam vele anno.

 

A Revellnak van YF-23-a.

 

Makettinfon van boltlista, erdemes bongeszgetni az e-boltok kinalatait.

 

 

Előzmény: bexzy (13231)
bexzy Creative Commons License 2013.01.28 0 0 13231

Köszönöm!

Még lenne kérdésem, márkákkal kapcsolatban. Nézegettem nagyon sok makettet, 1:144 méretben, Revell, Zvezda, Dragon, Italeri és Trumpeter márkából. Ezek közül melyek a jók és melyek a kevésbé hanyagolandók?
Nekem most kimondottan egy YF-23 Black Widow típus tetszett meg, ez viszont csak az utolsó márkában volt számomra ilyen méretben, viszont árban csupán 500Ft. Ez milyen lehet?
Köszi előre is! 

Előzmény: Uplink (13230)
Uplink Creative Commons License 2013.01.27 0 0 13230

Ha most kezdenel bele, akkor szerintem inkabb 1:144ben kezdjel es ha kedvet kapsz hozza, akkor johetnek a nagyobb makettek.

A kisebb makettek joval kevesebb alkatreszbol allnak, ha el is rontod, nem faj annyira a penztarcadnak...

 

Tomites: tobb ceg gyart Putty-ot (pl. Revel, Tamiya), ezzel a reseket ki kell tolteni majd miutan megszarad szintbe lehet csiszolni. 

 

Előzmény: bexzy (13229)
bexzy Creative Commons License 2013.01.27 0 0 13229

Szia!

Köszönöm szépen a választ, nem tudom miért rémlett nekem, hogy Tornado típus volt, de ahogy rákerestem a képekre, nem is találtam volna ehhez hasonlót abból a repülőből.

Nem tudom, hogy mennyire lesz végül is komoly a hobbi, szeretnék pár darabot elkészíteni, leginkább ismert típusokat, valamint különleges darabokat szeretnék majd csinálni.

Esetleg annyi segítséget tudnál-e mondani, hogy 1:72-es vagy inkább 1:144-es makettek készítése jobb? Méret ugye kisebb ezt gondolom én is. Valamint a festéssel kapcsolatban érdekelne, hogy én nem szeretnék kompresszoros és szóró pisztolyos festést végezni, ilyen beruházásra nincs lehetőségem, ecsettel festenék ha lehetséges. Valamint még a tömítésekre lennék kíváncsi, milyen anyaggal tudnék jól tömíteni majd esetleges hézagokat?
Köszönöm! 

Előzmény: Uplink (13228)
Uplink Creative Commons License 2013.01.27 0 0 13228

Szia, 

 

A kepen lathatom makett egy MIG-29-es. A meretbol amit irtal pedig 1:72-es lehet.

 

Ha komolyabban akarsz makettezni akkor a kovetkezo lapokat ajanlom figyelmedbe:

magyar nyelvu oldalak:

www.makettinfo.hu

www.makett.org

 

idegen nyelvu oldalak:

www.armorama.com

http://www.perthmilitarymodelling.com/

Előzmény: bexzy (13227)
bexzy Creative Commons License 2013.01.27 0 0 13227

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Még anno gyerek koromban kaptam karácsonyra egy makettet, amit szüleim sem igazán gondolták meg, hogy mi is az a makett, én is csak úgy voltam vele, hogy játék.
Azóta eltelt az a cirka 14 év, most már el szeretném kezdeni a makettezést, mert mindig benne volt a fejemben, nézegettem őket de nem szántam rá magam idő hiányában. Most már van rá időm, és szeretném elsőnek azt a makettet megépíteni amit még akkor kaptam. Megvan még az is, igaz az idő vasfoga kifogott rajta, kicsit megtört, kicsit elhagyta az alkatrészeit. 
Amit viszont nem tudok, hogy ez milyen makett is lenne, melyik típusú repülőgép? Ebben szeretném segítségeteket kérni. Szeretném ezt a típust megvenni, lehetőleg ki is szeretném festeni és minél szebbre elkészíteni. Revell márka rémlik nekem, hogy olyan volt ez. Kb. 16 centi hosszú, ez milyen méretarányt takarna?
Előre is köszönöm!
Üdv:
Jani

 

 

adam-85 Creative Commons License 2013.01.26 0 0 13226
1:48 F-14 tomcathez keresek kabintetot, minél tisztábban átlátszót. Akinek van, kérem jelezze! Illetve ha tudtok vkit, aki vallal vakumformazast, azt is megkoszonom (megvan az eredeti).
Előzmény: Zizi6785 (13187)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.18 0 0 13225
F Gábor Creative Commons License 2013.01.16 0 0 13224

Sziasztok !

 

Gondoltam megosztom veletek, az alábbiakat találtam google-s kutakodás közben. :-)

 

http://gyujtemeny.vatera.hu/makett_modell/auto_busz/mercedes_benz_s_class_1_24_nma_1695759743.html

 

 

http://gyujtemeny.vatera.hu/makett_modell/auto_busz/bburago_ferrari_348_italy_nma_1695750518.html

 

 

 

További kellemes napot, mindenkinek - üdvözletem.: Gábor.

norbi29 Creative Commons License 2013.01.12 0 0 13223

eladó makettek, kiegészítők:

 

http://gyujtemeny.vatera.hu/makett_modell/repulo_helikopter/mig_21_mf_academy_1_48_cmk_detail_set_mf_1699125200.html

 

http://gyujtemeny.vatera.hu/makett_modell/repulo_helikopter/p_38_lightning_1_32_kiegeszito_1699125197.html

 

http://gyujtemeny.vatera.hu/makett_modell/repulo_helikopter/mig_15_bis_tamiya_1_48_1692605444.html

 

 

eladó egy nem használt Holding gyártmányú Airbrush pisztoly.

kivehető felső tartályos, 0,2mm fúvókával.

sok éve áll a szekrényben, keress meg ha érdekel.

köszönöm.

 

dr. Lópici Gáspár Creative Commons License 2013.01.07 0 0 13222

Neked is köszönöm szépen, jó sok gondolkodnivalót adtál! :)

Végig fogom nézni a technikákat, és az egyikkel el fogom kezdeni.

Klassz dolog, hogy ilyen segítőkész emberek vannak itt.

Előzmény: Prof (13221)
Prof Creative Commons License 2013.01.06 0 0 13221

Ha kellően nagy a kísérletezőkedved, akkor lehet játszani esetleg olyannal, hogy homok + műgyanta keveréke. A gond csak az, hogy pokoli gyorsan kell vele dolgozni (a Fishernek van ilyen ipari ragasztója). Aztán, talán a henkelnek van olyan kétkomponensű gyurmája, ami hézagpótlásra jó egy csomó lehetséges felületre. Alapból gyúrható, mint egy kemény gyurma, megkötve viszont már fúrható, faragható, megmunkálható, de a keményfánál számottevően keményebb.

Aztán ott van ugye a modellező agyag (nem modellgipsz!), amivel öntőforma-alapot simán lehet csinálni (lásd autógyártás), ehhez kell egy viszonylag erős, stabil váz (fa/fém), meg egy jó adag szerszám és némi művészi hajlam.

 

Bármilyen műgyantával ragasztott szövetanyag (karbon, üvegszál stb.) esetén mindenképp kell forma, amire felhordod, itt meg ugye ismét ott vagyunk, ahol a part szakad.

 

Forma krédése, de én a 12-es rétegelt lemezből való rétegzést is járható útnak tartom (felsőmaróval vagy lombfűrésszel kivágod a metszeteket egymás után. Ez iszonyú munka- és rajzolásigényes, de a végeredmény mechanikailag stabil, könnyen megmunkálható (viszonylag).

dr. Lópici Gáspár Creative Commons License 2013.01.05 0 0 13220

Köszi szépen!

Előzmény: miszter07 (13219)
miszter07 Creative Commons License 2013.01.05 0 0 13219

Ezt is átnézheted üvegszál ügyben.

 

http://riviera.freeweb.hu/fiber.html

Előzmény: dr. Lópici Gáspár (13218)
dr. Lópici Gáspár Creative Commons License 2013.01.05 0 0 13218

most látom, hogy nem wikis az oldal, csak kis cseles a cím :)

Előzmény: dr. Lópici Gáspár (13217)
dr. Lópici Gáspár Creative Commons License 2013.01.05 0 0 13217

Köszi az ötletelést! :)

Sajnos egyáltalán nem ismerem a technológiáját (persze ez nem lenne akadály).

A wikis oldal szerint (ami meglepően jó: http://hu.larp.wikia.com/wiki/Üvegszál), eleve zárt formába kell önteni, s nekem pont a forma kellene.

 

Gondolkodtam közben, és olyan jutott eszembe, hogy alumínium hálóból elkészítem a vázat, aztán úgy, mint régen a törött láb begipszelésekor, áztatott gézcsíkokkal fedem be.

 

Előzmény: miszter07 (13216)
miszter07 Creative Commons License 2013.01.03 0 0 13216

Esetleg üvegszálból csinálni?

Előzmény: dr. Lópici Gáspár (13212)
rezgaras Creative Commons License 2013.01.03 0 0 13215

A spirál szűkül vagy a cső (is)?

 

Előzmény: dr. Lópici Gáspár (13212)
dr. Lópici Gáspár Creative Commons License 2013.01.02 0 0 13214

Köszi a gyors választ! :)

A műgyantát nem lehet sűríteni, vagy esetleg van más anyag, ami nem annyira folyós?

 

Ha a modellgipszet állni hagyom egy darabig, az elkezd bekötni, talán pont kenhető lehet.

3d nyomtatás még nincs a budgetban, először deszkamodellt készítenék a kísérletező fázishoz, s ha megvannak a pontos paraméterek, akkor jöhet számításba. Addig meg ki tudja, lehet 10-20 verzió is.

Előzmény: Prof (13213)
Prof Creative Commons License 2013.01.02 0 0 13213

Elképzelni sem nagyon tudom a formát, úgyhogy csak annyit, hogy a műgyantával az a gond, hogy önmagában az folyik, méghozzá sokáig (típustól függően akár órákat is), vagyis öntőforma kell hozzá, amit legalább akkora, ha épp nem nagyobb műgonddal kell elkészíteni, mint magát a formát.

Nem kizárt, hogy 3D-nyomtatással meg lehet csinálni, csak ugye az nem a saját kezed munkája.

 

Előzmény: dr. Lópici Gáspár (13212)
dr. Lópici Gáspár Creative Commons License 2013.01.02 0 0 13212

Sziasztok,

 

némi technikai jellegű segítségre lenne szükségem.

Speciális, saját modellt készítenék, bonyolult forma, és nem tudom, hogyan kezdjek neki.

Spirál alakban feltekeredő, alul nyitott, kb 20cm magas, szűkülő csőformát kellene alkotni.

Jelenlegi elképzelés szerint egy vázat készítenénk fémhálóból, amire műgyantából öntenénk rá.

Működhet ez vajon? Vagy van valami más, bevált technológia, amit ilyen feladatokra szokás alkalmazni?

S ha működik, hol érdemes bevásárolnom a hozzávalókat (bp-en)?

 

köszi és üdv

LG

sniperelite Creative Commons License 2012.12.29 0 0 13211

Üdv

Keresnék  1:35 Hobby Boss Toldi I-hez gyári lánctalp szemeket olyan 20 db kellene, akinek esetleg van fölöslegesen. Nekem valahogy nem lett elég  a gyári csomag :). Ajánlatokat az email címemre várom.

 

norbi29 Creative Commons License 2012.12.27 0 0 13210
Snapi92 Creative Commons License 2012.12.26 0 0 13209

ferrari 456 gt 1/18 burago auto érdekelne. hiányos,kibás sérült állapotban alkatrésznek. vagy akár csak alkatrészei:pl jobb ajtó,motorháztető. ha valakinek van,akkor létszi írjon. címem:mr_jago@windowslive.com

norbi29 Creative Commons License 2012.12.21 0 0 13208

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!