Keresés

Részletes keresés

Bamberg58 Creative Commons License 2022.06.26 -9 0 8250

https://index.hu/kulfold/2022/06/26/halalhir-csengetett-mylord-frank-williams-szinesz/

 

Charles is már fent issza a sherryt. Nyugodjon békében!

ki megy a milleneumra Creative Commons License 2022.04.22 0 0 8249

egy ritka korabeli felvétel, amin néhány pohárka konyak után "private" stokes énekel egy amerikai folyóról (miután miss cissy kiütött pár matrózt)

https://www.youtube.com/watch?v=X-9dY1OP_YI

htibor Creative Commons License 2022.02.04 0 0 8248

A dalszöveg egy részével - "I'm a bachelor and I live with my son" - simán kiadta:

https://www.oxfordlieder.co.uk/song/4962

 

A szöveg néha nem találkozik a sorozatban elhangzottakkal, a második versszak vége részétől hallható Charles előadásában :)

Előzmény: Marylou2 (8247)
Marylou2 Creative Commons License 2022.02.04 0 0 8247

Sziasztok, kedves Mylordosok! Már nagyon régen (gyakorlatilag azóta, hogy Magyarországon vetítik...) rajongója vagyok a sorozatnak, most is éppen újra nézem (Isten tudja, hányadszor...) és elhatároztam, hogy megkeresem a neten a 17. részben (3. évad 4. rész) elhangzó dalt, amit Frank Williams (azaz Charles érsek) énekelt a film végén, amikor a szalonban szórakoztatták egymást. (Találkozás a munkásokkal a rész címe.) Próbáltam a szöveg alapján (már ahogy értem az angolt, plusz a háttérnevetés miatt is nehezebben érthető...) beírni a keresőbe, meg úgy is, hogy angolul a színész nevét és a film adatait írtam be, de sehol sem találom. Lehet, hogy csak erre az egy filmre készült ez a dalocska? (Úgy, mint egyes reklámokban is, hogy nem egy létező dal részletét használják fel, hanem egyedileg a reklámhoz készül az a rövid dal.) Tudtok esetleg segíteni? Ezen az oldalon találtam meg pl. az Egy nap a szabadban című részben elhangzó tábortűzi dalok szövegét is, ezért gondolom, tudtok talán érdemben valamit javasolni. Előre is köszi! Ja és keresném a 2018-as, 30 éves közönségtalálkozóról készült felvételt is (még a múlt évben fent volt az egész a Youtube-on, de azóta már letörölték, csak részletek vannak fent...).

elistvan Creative Commons License 2021.07.02 0 2 8246

Azt tudtátok, hogy abban a részben amikor a Dalmát királyi párt várják vacsorára nem is a dalmát, hanem az orosz hinusszal köszöntik? Illetve azt tanulják meg  a család és a cselédség.

vidéki men Creative Commons License 2020.12.21 0 3 8245

Ismerős? A bejáratot kicsit átépítették, most gastropubként üzemel, de a tulajdonosok máig büszkék rá, hogy itt pihentek meg (akadtak el) a fiatalok Gretna Green felé menet. 

 

https://thebrisleybell.co.uk/about/

 

 

 

 

tom55 Creative Commons License 2020.12.13 0 0 8244

Sajnos Barbara Windsor is eltávozott.

Myrtle már az égi színpadon játszik tovább. 

mini-Max Creative Commons License 2020.07.30 0 0 8243

A Bless this House sorozat nincs meg magyar felirattal, ugye?

Bamberg58 Creative Commons License 2020.07.02 -2 0 8242

Most mi van? Szeptemberben ismét jön a társulat vagy nem?

Krüger Frédi Creative Commons License 2020.06.23 0 1 8241

Szerintem Teddy is kivenné a részét a küzdelemből.

Mondjuk egy buszt vezetne, még ha átkozottul veszélyes is lenne!

Előzmény: Bamberg58 (8240)
Bamberg58 Creative Commons License 2020.06.01 -2 1 8240

Teddy bizonyosan továbbra is érintkezne a szobalányokkal, a személyzet viszont egy ideig nem kapna kimenőt, a kapitány nem pusztítaná Mrs Lipton meggyes pitéjét és Miss Cissy is el lenne tiltva az Egyesült Munkáspárt gyűléseitől, no meg a Boot&Briches clubtól, a társa ezért ott aludna nála. Agatha a vidéki birtokon maradna Sir Ralph társaságában és hosszú, titkos epekedő telefonokat folytatna George-al. A rendőrök sisakját sem ütnék le egy ideig Miss Poppy és barátai és ezért a fiúk nem is tudnának berúgni, persze a Kit-Kat club is zárva lenne. Lord Meldrumot pedig felkérné a miniszterelnök, hogy irányítsa a védekezést!

Előzmény: Krüger Frédi (8238)
valentinbp Creative Commons License 2020.05.31 0 0 8239

Szia!

 

Hol lehet a sorozatot megnézni magyar felirattal? Köszi.

Előzmény: elistvan (8218)
Krüger Frédi Creative Commons License 2020.05.12 0 0 8238

Vajon milyen változásokhoz vezetne hőseink életében a karantén?

Hiszen hogy mást ne mondjunk, ott vannak a felpezsdülések - "Like any other man, I have stirrings" (James) - amik a bezártság idején ki tudja, hová vezetnének?

 

tom55 Creative Commons License 2020.05.02 0 1 8237

Attól mert Levi ott van a szobában még le tudják pucolni a falat vagy az ajtót. Henry és Ivy egy vizesronggyal szokott felmenni és amíg Ivy lefoglalja Lavendert addig Henry ledörgöli a falat-ajtót. De tudja ezt Mrs. Lipton is, így próbál olyan ételeket felküldeni ami nem hagy foltot.
Végülis takarítani is kell néha abban a szobában is, ha éppen kibérelték a porszívót akkor porszívózni is kell, port törölni, stb. 
Faltakarításra kitűnő alkalom még amikor Levi a fürdőjét élvezi, ilyenkor órákig is a fürdőszobában tartózkodik. Vagy amikor néha a családdal reggelizik.

Előzmény: bendeguz90 (8236)
bendeguz90 Creative Commons License 2020.05.01 0 0 8236

Ha volt már, akkor bocs, de bennem felötlött az a kérdés, hogy amikor Lady Levi a kajadobálásával összedobálta a falat azt hogyan pucolták le, amikor ott Levi a szobában?

tom55 Creative Commons License 2020.05.01 0 0 8235
tom55 Creative Commons License 2020.05.01 0 2 8234

ARCADIA KIÁLLÍTÁS -BEJELENTJÜK A 'CSENGETETT MYLORD?' SZÍNÉSZEINEK SZEPTEMBERI ÉRKEZÉSÉT ARCADIA EXHIBITION - ANNOUNCING THE ATTENDANCE OF ACTORS FROM 'YOU RANG M'LORD?' Akkor hát itt a hivatalos bejelentés. Abban a hihetetlen megtiszteltetésben van részünk, hogy a Csengetett Mylord sorozat színészei elfogadták meghívásunkat az idei Arcadia Nosztalgia Játéktermi Kiállításra!

Mauro Creative Commons License 2020.04.24 0 0 8233

Ez nem a Holland Villas Rd-on van? 

 

https://www.youtube.com/watch?v=CinJgGcw_vo

 

 

tom55 Creative Commons License 2020.01.26 0 1 8232

Ajjajjj, reméljük nem a gumiszú mert akkor át kell állni bakelitre:

 

https://index.hu/techtud/2020/01/26/szuinvazio_donti_halomra_korulottunk_az_europai_fenyveseket/

andritzi Creative Commons License 2019.11.24 0 0 8231

Bravó! :-)

 

Soha nem értettem, miről beszél Lady Lavender, de egy kis nyomozással megoldódott a rejtély... :-)

Előzmény: htibor (8230)
htibor Creative Commons License 2019.11.23 0 0 8230

Elindítottam, de csak nem akart berontani az ajtón Sir Ralph a Suszterinas dala közepén... :) :)

Előzmény: andritzi (8229)
andritzi Creative Commons License 2019.11.23 0 0 8229

Üdv mindenkinek!

 

Egy kis feladvány 13:08-tól! :-)

https://youtu.be/1OR-8FIDZ2Q

Várom a megfejtéseket, hogyan kapcsolódik a sorozathoz.

Törölt nick Creative Commons License 2019.09.26 0 0 8228

Pontosan én sem, de mintha ez rémlene. Ideje lenne már (nem is tudom hanyadjára...) újra végig nézni a sorozatot :)

Előzmény: Mazsola0070 (8227)
Mazsola0070 Creative Commons License 2019.09.26 0 0 8227

Erre nem emlékszem.

Előzmény: Törölt nick (8225)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.25 0 0 8226

Azért volt olyan aki abból is nagyon jól jött ki, volt olyan akinek volt annyi tartaléka, hogy átvészelte. Viszont az utána nemsokkal következő II. VH már a éegtöbb túlélőnek is odavágott, gyakorlatilag a nemesség mint olyan Európában a hábórú után megszűnt létezni.... a háború után vagyonossá válókat hívják "újgazdagoknak" pontosan emiatt.

Előzmény: Panzermeyer (8224)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.25 0 0 8225

"Levender 10.000 fontja, amit elhoztak tőle a kofferben, és állítólag betették a bankba"

 

Nem azt fekette be a szalmakalapos amerikaival?

Előzmény: Mazsola0070 (8223)
Panzermeyer Creative Commons License 2019.09.22 0 0 8224

Megúszta, vagy nem úszta, az 1929-es gazdasági világválságot senki nem úszta meg. Ralph valószínű csak pár hónappal később került padlóra.

Előzmény: bendeguz90 (8222)
Mazsola0070 Creative Commons License 2019.09.21 0 0 8223

Én nem emlékszem, hogy Ralph anyagi veszteségéről lett volna szó, amikor a csőd után a vége felé George felveti Agathanak, hogy váljon el, vesznek egy kis házat Wimbledonban és ott fognak ketten együtt élni, Agatha közli, hogy nem válik el, mert Ralph "nagyon, nagyon gazdag". (Ekkor szakít Meldrummal.)

 

A másik meg, hogy amikor Ralph megtudja, hogy  George csődbe ment, ott örül, és egy szó sem esik arról, hogy az Union Jack összeomlása őt is érintette volna anyagilag.

 

Egyébként a Meldrum család vagyoni viszonyai nekem kicsit zavarosak voltak, a csőd után Teddy pl. azt mondja, hogy George kezelte a pénzüket, miért nem tudott vigyázni rá, korábban viszont George valami olyasmit mondott, hogy mindnyájan Levender pénzéből élnek.

 

De ez sem derül ki a csőd után (amikor Levender átadta a táska ékszert), hogy egyébként hová tűnt Levender 10.000 fontja, amit elhoztak tőle a kofferben, és állítólag betették a bankba.

 

Előzmény: bendeguz90 (8222)
bendeguz90 Creative Commons License 2019.09.21 0 0 8222

Ha volt róla szó, akkor bocs, de számomra azért érdekes, hogy Sir Ralph megúszta anyagi veszteség nélkül a Union Jack gumitársaság összeomlását, hiszen a sorozat elején arról volt szó, hogy ő is részvényese a cégnek.

elistvan Creative Commons License 2019.07.28 0 3 8221

Kedves Fórumlakók!

 

Örömmel tudatom, hogy elkezdtem a Csak az kötözött bolondok (Only fools and horses) (brit komédia) különkiadásainak fordítását. (Ezek nincsenek leszinkronizálva.)

https://port.hu/adatlap/film/tv/szemesnek-all-a-vilag--only-fools-and-horses/movie-61573

 

 Eddig az 5. évadból 2 rész a hatodikból 1 van meg illetve az egyik már kint is van a feliratok.info oldalon.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!