Keresés

Részletes keresés

tacsa Creative Commons License 1999.07.26 0 0 1494
Kedves Obiwan!

Azt hiszem, jól mutatna a konyhai falon is egy Rembrandt, mondjuk ha nagy a konyha, esetleg megszerezhetnéd az Éjféli őrjáratot! Láttam eredetiben, tényleg fantasztikus.Esetleg még jobb lenne az Utolsó vacsora, azt csak rekonstrukció közben láttam, de a konyhában jó figyelmeztetés lenne amikor a kaját csinálod galócából! -)))
Komolyan: szerintem lécvázra hajópadló!

üdv
tacsa

tacsa Creative Commons License 1999.07.26 0 0 1493
Sajnállak, én is dolgoztam hétvégén, csak otthon, de modemileg bénán. A mobilon bármikor hívhatsz, estefele is.

Üdv
tacsa

Obi wan Creative Commons License 1999.07.26 0 0 1492
A következő dologban kérek segítséget:
Most szeretném vezetni a gázt. A fűtendő helyiségek:
2 szoba, konyha, esetleg fürdőszoba (ez elég kicsi!). Szeretném konvektorral megoldani a dolgot. DE: volt nálunk a tervező és azt mondotta, hogy ide lehet, hogy nem is engedélyezik a parapetes konvektort, mert van kémény. (a kémény elég régi, de idáig cserépkályhával használtuk). Először is mit lehetne tenni zaért, hogy engedélyezzék a parapetes konvektort az önkormányzatnál?
Másodszor: a tervező szerint a parapetes megoldás esetén a gáztervezőn kívül építésztervezőre is szükség van, s ez elég sokba kerül. Miért van egyáltalán szükség ilyen tervezésre?
Obi wan Creative Commons License 1999.07.26 0 0 1491
Kedves tacsa!
Az a gondom, hogy ezidáig csak nappal volt fűtve a konyhánk, ezért éjjel lecsapódott az olajfalra a pára és erősen penészedett. Most vezetem a gázt, ha lehet konvektorral oldom meg. Remélem, hogy ezentúl nem fog penészedni. A faburkolat nagyon tetszik, mert imádok fával dolgozni. Hangdobozokat, szekrényeket, ajtótokot stb. már készítettem. De mi legyen a falon?
juci Creative Commons License 1999.07.26 0 0 1490
Magyar ember midig azzal elégedetlen, amije van neki.

Ojan kevesen vagyunk, nem gondolod? Csak úgy konganak a Törzsasztal folyosói.

hóember Creative Commons License 1999.07.26 0 0 1489
Juci, há mé elégedetlenkecc, sze, ha én ijen szip lennék, mint Te, má rég elküttem vóna magam a ziszoldába!
Kézcsók, hóember
juci Creative Commons License 1999.07.26 0 0 1488
Pálinkás lyó reggelt (ebben az időben már csak az segíthet)!

Péntek fél tizenkettőkor az áram, még a munkaidő lejárta előtt eltávozott, így már nem tuttam okosakat hozzászólani, de ezúton is köszönöm Tacsa válaszát.

Hacsek!
Gyed-Moróz (lehet, hogy az télapót jelent, de én H.emberre gondoltam) és Wágnerúr jóvoltából meg lehet csodálni kifinomult vonásaimat az Iszoldában.

Azbesztről: akkor eddig én huszonX éve élek életveszélyben, mer eddig mindig az volt benn a tűzhely mellet :(( Esetleg Betonyp (?) nem lyó erre a célra? És van valakinek egy kis maradékja belőle?

Hétvégén sógornővel méricskélni voltunk az új kéróban konyhailag-bútorilag, és örömmel láttuk, hogy lyól haladnak a fijúk. A költözést úgy időzíttyük, hogy ne essen 1be a liezonunkkal.

Akkor szeptember 11. dél, akinek lyó, az vagy emilezzen, vagy ide írjon, ha éppen le lennék fagyva.

Petra! Mér dógozol te hétvégén? És különben is köszi az irántam való lyóságodat! :))

rocher Creative Commons License 1999.07.25 0 0 1487
Na, ti jól elmentetek nyaralni, én majd szétolvadok a dógozóban, aztán nincs egy rendes ember az egész neten.

Saca, megjött az emil.
Tacsa, nem tudtalak visszahívni, zsufi nap volt. Holnap próbálom újra.
Hacsek, merre vagy? Sörileg kérdem.

Üdv. mindenkinek, petra

Hacsek Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1486
Nacsakazér, tacsa!!
tacsa Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1485
Megyek megnézem az archiwebet, aztán tárgyalás, majd távozok hétfőig.
Mindenkinek jó hétvégét. Valaki azért hétvégén is írjon, nehogy elsűllyedjünk!

Üdv
tacsa

tacsa Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1484
Kedves Obiwan!
A PVC és a csempe is különböző árfekvésekben van, de a m2 ár alsó határa a gyenge minőség esetén is 1.500.- Ft-nál kezdődik.(/m2)
Ha az olajfal jó, elvben mindkét féle burkolat felrakható , de ragasztani kell , kvázi némi szag lehet, bár ha a díszhal feldobja a talpát, Te sem maradsz élve. Viszont eszembe jutott még egy megoldás: faburkolat. Azt egyszerűen, házilagosan is lehet szépen megcsinálni.
Hétfőig gondolkodj, utána "beszéljünk" tovább.

Üdv
tacsa

genarino Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1483
Hacsek!
Kösz!:-(
Üdv.
Hacsek Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1482
Szia Művészem!
Nem bántottál, csak kifogásoltad, hogy stokinak nem azt magyaráztuk el, hogy kell meghunyászkodni egy építési előadó előtt, hanem hogy éri el a célját. Emléxel még a 10éves§-ra?
De hogy ne legyen bizonytalanság bennem, egyszer szívesen venném, hogyha bizonyítanád, hogy emil-címedtől eltérően te mégsem vagy azonos az én Totla cimborámmal!

Szerinted Tacsa nem nézi az Archiwebet? Az képtelenség!

Művész Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1481
Kedves Hacsek! Hát bántottalak én valaha? -:)))
Tacsa! TE NEM NÉZED AZ ARCHIWEBET?

Különben: üdv mindenkinek!!

Hacsek Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1480
genarino,
tudom már mi ez, de nem emléxem ki gyártja. Ennyi év állás után nem javaslom a felhasználását.
(egyébként a hőszigetelésnek kívül kellene lennie, a belső oldali lukat könnyűbetonnal szokás kiönteni)
De ismétlem, én ebből nem építenék teherhordó szerkezetet, legfeljebb térelválasztót, mint Tacsa is indítványozta.
És még valami: tudom, hogy unalmas a többieknek, de a "Hungarocell" nem építőanyag.
genarino Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1479
Helló!
A feleségem is azt mondta, hogy kezdjük azzal az építkezést, hogy ebből a téglából felhúzzuk a kerítést.:-)
Üdv.
Hacsek Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1478
Kedveskéim!
Van egy gyanúm! Nem lehet, hogy TTT1 közeli ismerőse architect-nek? Netán azonos vele??
(figyeljétek meg, egyikük sem szereti az off-ot és nem reagál a hozzá intézett kérdésekre!)
Ha tévedtem, bocsánat, cáfolatokat ide a topicba kérem!

Kedves Obi! A PVC olcsóbb, kb. a fele a padlólapnak (már ahol mind a 2 kapható).

genarino Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1477
Szia Hacsek!
Ugy néz ki mint két U (UU) betü egymás mellet, szürke betonhoz hasonlo anyagbol és az egyik U bélelve van "Hungarocell"-el.
Erről jut eszembe, azt sem tudom,hogy az igy módon szigetelt része kivülre kerüljön közelebb vagy a belső térhez közelebb, falrakáskor.
Az interneten keresgéltem én is már a szót,de eredménytelenül.
Üdv.
Obi wan Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1476
Kedves tacsa!
A PVC és a csempe közül melyik az olcsóbb megoldás, s kb. mennyi 1 m2?
Van-e olyan megoldás, amit egy az egyben rá lehet tenni az olajfalra. A vegyszerek gőzeit ui. nagyon nem tolerálnák a díszhalaim.
tacsa Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1475
Kedves LittleBee!
Ma este tudok megoldásra jutni a tolókapuval, de csak hétfő reggel fogom tudni elküldeni, mert a frontérzékeny modememet hétfő este cserélik ki, így otton hét végén nem leszek elérhető. Hétfő reggelig nem tudok emilezni sem, de ma délután 3-ig ide még visszajövök bentről. Ha valaki előre tudja , mit fog kérdezni hét végén, akkor inkább most tegye.

addig is üdv mindenkinek

Tacsa

tacsa Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1474
Kedves Obiwan!
A konyha "vizes" helyiség, azaz van benne olyan munkafolyamat egy csomó, ami vízfelhasználással jár, meg gőz termelődéssel. Eztet a tapétka nem szereti általában. Ezért szokás a fejmagasságig a csempézés, vagy egyéb "MOSHATÓ" falfelület. Ilyen lehet még például a PVC is ( Tarkett, vagy más igényesebb termék ). Másik megoldás a síma meszelés a kevésbé veszélyeztetett szakaszokon, mivel ott a kávéfőző felrobbanása után percek alatt újra meszelhető a felület, kicsit sűrűbb masszával. Szóval nem javasolnám a lábazati tapétát a konyhába.
Az olajlábazatot ha jól csinálták meg, akkor leginkább a vakolat leverése a megoldás, de ha nem tökéletes az eredeti piktori munka, esetleg oldószerrel lehet próbálkozni, leginkább gázálarcban és rágyújtás nélkül.

Üdv
tacsa

tacsa Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1473
Kedves Juci!
Sokáig szeretnénk Veled emilezni, úgyhogy az besztet ne vidd bele a lakásba, még a mőbel backgroundjába se. Vannak más tűzgátló lemezek, bár nem olcsók. Elvben megoldás lehet a hőálló festés is, bár nem tökéletes. Igényes megoldás lehet hőálló-tűzgátló üveglap alkalmazása is esetleg.
tacsa Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1472
Helló!
Szerintem Hacsek webjén megtalálhatod a választ, vagy Ő megadja a gyártót. A leírt körülmények között , meg az anyag jellegéből ítélve a több éves fagyás-olvadási ciklusok nem hiszem hogy jót tettek valóban a statikai képességnek, viszont "lapjával" ha kiszáradt, vázkitöltő, nem teherhordó falnak biztos megfelel.

Üdv
tacsa

tacsa Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1471
Daragijje tovarisnyica!

Já akceptirovál tvajó javaslat: 1999.szeptember 11. szombat 12.00.
Részletek később, de az időpont ha megfelel ( cél volt: ne essen egybe se szabadságaitokkal, se gyerekeitek évnyitójával.

Küldj majd egy emilt nekem, esetleg valami telefonnal.

Daszvidányija!

Hacsek Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1470
Szia genarino!
Kerestem az IsoPlus-t. Ilyen néven egy távhővezetékgyártó van.
Ha tudnál abban segíteni, hogy ez KERÁMIA tégla-e vagy miből van (hogy néz ki?)
Obi wan Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1469
Köszi a választ!
Egyébként a héten sikerült megcsinálni a szobakettéválasztást gipszkartonnal.
Egy kérdésem lenne olajlábazattal kapcsolatban: mit lehet vele kezdeni, ha meg akarom szüntetni és helyette meszelt falat akarok? Érdemes-e konyhába tapétát tenni a falra lábazat gyanánt? Természetesen a lehető legkisebb rumlival járó megoldást szeretném veletek kiötölni.
vomit Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1468
off on
tudom, hogy ez nem a kótyavetye topik, de lehet valakit érdekel.
most cserélek le egy 1954-es öntöttvas kádat, és ki szándékozom dobni. kellhet ez valakinek, a súlyán kívül ér valamit? aki érte jön, ingyen viheti.
az öreg kád látszólag nem rossz kád, mert egy másik lakás felújításakor a lomtalanításba kitett századfordulós kádon összevesztek a lomok mesterei. annak anno lába is volt, ennek csak csonkjai.
off off
Hacsek Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1467
Szia Obi wan!
Alapvetően kétféle eset van:
1. Amikor az új födémet előbb készítik el, és utána lebontják a régit.
1/a Spéci esetben a megfelelően alátámasztott borigeri felhasználható zsaluzatnak
1/b Az új födémet meg lehet csinálni a régi alatt és fölött is (a "fölött" eset akkor kiváló, ha minél rövidebb ideig lehet csak korlátozni a lakót a "lakásban")
2. Technikailag egyszerűbb eset: lebontják a régi födémet, a gerendafészkek kibővítésével csinálnak egy koszorút, és megépítik a megfelelő monolit vagy elemes födémet. (Ennek az esetnek hátránya, hogy nagyobb rumlival jár.)

Fel kell hívnom a figyelmedet (még mielőtt Művész letol), hogy ezek a műveletek a "fő teherhordó szerkezeteket érintő" beavatkozások, ezért engedélyezett statikus terv nélkül nem végezhetők (egyébként a megerősítés sem).

genarino Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1466
Üdv mindenkinek! Segítene valaki egy zöldfülünek?
IsoPlus téglát vettem a telekkel együtt, hogy majd abból felépítem a házam, de mint kiderült 6 éve ázik a telken. A "jóakarok" szerint ezt építkezésre felhasználni örültség. A "barátok" szerint érdeklödjem meg a gyártótól, hogy mi az ő ajánlata. De ki a gyártója? Ki tudná megmondani nekem hol találok hozzáértőt?
juci Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1465
Nu, zdrávsztvujtye!

Hacseknak egy kis féltékenységi jelenet, hátha feldobja ebben a szép időben: ó, Hacsek, hát ezt kellett megérnem, hogy más topicokban keresed a boldogságot...? Amikor én még a kettős könyvelés rejtelmeibe is be tudnálak avatni...(most jobban sikerült elkapnom a letöltést, és 16-áig mentem vissza a múltba, ott láttam, hogy ezt is említetted). Tudod, vannak az eszközök meg a források, a többit majd személyesen!

És egy ONtopic: hol lehet olyan azbesztlapot kapni - ha egyáltalán még azt használnak -, amit a gáztűzhely és a konyhamöbel közé kell applikálni, tűzvédelem végett?

Tacsa: szerintem önkényesen mongy egy időpontot, mondjuk aug. vége-szept. elején, és akkor már lehet viszonyítani, hogy kinek nem lyó. Tudod, a nagy demokrácia nem vezet sehová - lyó példa erre ez a topic is. :-)

A Rémusz meg egy vén marha, otthon kell hagyni, hadd egye a fene!

juci

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!