Keresés

Részletes keresés

Hacsek Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1480
genarino,
tudom már mi ez, de nem emléxem ki gyártja. Ennyi év állás után nem javaslom a felhasználását.
(egyébként a hőszigetelésnek kívül kellene lennie, a belső oldali lukat könnyűbetonnal szokás kiönteni)
De ismétlem, én ebből nem építenék teherhordó szerkezetet, legfeljebb térelválasztót, mint Tacsa is indítványozta.
És még valami: tudom, hogy unalmas a többieknek, de a "Hungarocell" nem építőanyag.
genarino Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1479
Helló!
A feleségem is azt mondta, hogy kezdjük azzal az építkezést, hogy ebből a téglából felhúzzuk a kerítést.:-)
Üdv.
Hacsek Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1478
Kedveskéim!
Van egy gyanúm! Nem lehet, hogy TTT1 közeli ismerőse architect-nek? Netán azonos vele??
(figyeljétek meg, egyikük sem szereti az off-ot és nem reagál a hozzá intézett kérdésekre!)
Ha tévedtem, bocsánat, cáfolatokat ide a topicba kérem!

Kedves Obi! A PVC olcsóbb, kb. a fele a padlólapnak (már ahol mind a 2 kapható).

genarino Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1477
Szia Hacsek!
Ugy néz ki mint két U (UU) betü egymás mellet, szürke betonhoz hasonlo anyagbol és az egyik U bélelve van "Hungarocell"-el.
Erről jut eszembe, azt sem tudom,hogy az igy módon szigetelt része kivülre kerüljön közelebb vagy a belső térhez közelebb, falrakáskor.
Az interneten keresgéltem én is már a szót,de eredménytelenül.
Üdv.
Obi wan Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1476
Kedves tacsa!
A PVC és a csempe közül melyik az olcsóbb megoldás, s kb. mennyi 1 m2?
Van-e olyan megoldás, amit egy az egyben rá lehet tenni az olajfalra. A vegyszerek gőzeit ui. nagyon nem tolerálnák a díszhalaim.
tacsa Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1475
Kedves LittleBee!
Ma este tudok megoldásra jutni a tolókapuval, de csak hétfő reggel fogom tudni elküldeni, mert a frontérzékeny modememet hétfő este cserélik ki, így otton hét végén nem leszek elérhető. Hétfő reggelig nem tudok emilezni sem, de ma délután 3-ig ide még visszajövök bentről. Ha valaki előre tudja , mit fog kérdezni hét végén, akkor inkább most tegye.

addig is üdv mindenkinek

Tacsa

tacsa Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1474
Kedves Obiwan!
A konyha "vizes" helyiség, azaz van benne olyan munkafolyamat egy csomó, ami vízfelhasználással jár, meg gőz termelődéssel. Eztet a tapétka nem szereti általában. Ezért szokás a fejmagasságig a csempézés, vagy egyéb "MOSHATÓ" falfelület. Ilyen lehet még például a PVC is ( Tarkett, vagy más igényesebb termék ). Másik megoldás a síma meszelés a kevésbé veszélyeztetett szakaszokon, mivel ott a kávéfőző felrobbanása után percek alatt újra meszelhető a felület, kicsit sűrűbb masszával. Szóval nem javasolnám a lábazati tapétát a konyhába.
Az olajlábazatot ha jól csinálták meg, akkor leginkább a vakolat leverése a megoldás, de ha nem tökéletes az eredeti piktori munka, esetleg oldószerrel lehet próbálkozni, leginkább gázálarcban és rágyújtás nélkül.

Üdv
tacsa

tacsa Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1473
Kedves Juci!
Sokáig szeretnénk Veled emilezni, úgyhogy az besztet ne vidd bele a lakásba, még a mőbel backgroundjába se. Vannak más tűzgátló lemezek, bár nem olcsók. Elvben megoldás lehet a hőálló festés is, bár nem tökéletes. Igényes megoldás lehet hőálló-tűzgátló üveglap alkalmazása is esetleg.
tacsa Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1472
Helló!
Szerintem Hacsek webjén megtalálhatod a választ, vagy Ő megadja a gyártót. A leírt körülmények között , meg az anyag jellegéből ítélve a több éves fagyás-olvadási ciklusok nem hiszem hogy jót tettek valóban a statikai képességnek, viszont "lapjával" ha kiszáradt, vázkitöltő, nem teherhordó falnak biztos megfelel.

Üdv
tacsa

tacsa Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1471
Daragijje tovarisnyica!

Já akceptirovál tvajó javaslat: 1999.szeptember 11. szombat 12.00.
Részletek később, de az időpont ha megfelel ( cél volt: ne essen egybe se szabadságaitokkal, se gyerekeitek évnyitójával.

Küldj majd egy emilt nekem, esetleg valami telefonnal.

Daszvidányija!

Hacsek Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1470
Szia genarino!
Kerestem az IsoPlus-t. Ilyen néven egy távhővezetékgyártó van.
Ha tudnál abban segíteni, hogy ez KERÁMIA tégla-e vagy miből van (hogy néz ki?)
Obi wan Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1469
Köszi a választ!
Egyébként a héten sikerült megcsinálni a szobakettéválasztást gipszkartonnal.
Egy kérdésem lenne olajlábazattal kapcsolatban: mit lehet vele kezdeni, ha meg akarom szüntetni és helyette meszelt falat akarok? Érdemes-e konyhába tapétát tenni a falra lábazat gyanánt? Természetesen a lehető legkisebb rumlival járó megoldást szeretném veletek kiötölni.
vomit Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1468
off on
tudom, hogy ez nem a kótyavetye topik, de lehet valakit érdekel.
most cserélek le egy 1954-es öntöttvas kádat, és ki szándékozom dobni. kellhet ez valakinek, a súlyán kívül ér valamit? aki érte jön, ingyen viheti.
az öreg kád látszólag nem rossz kád, mert egy másik lakás felújításakor a lomtalanításba kitett századfordulós kádon összevesztek a lomok mesterei. annak anno lába is volt, ennek csak csonkjai.
off off
Hacsek Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1467
Szia Obi wan!
Alapvetően kétféle eset van:
1. Amikor az új födémet előbb készítik el, és utána lebontják a régit.
1/a Spéci esetben a megfelelően alátámasztott borigeri felhasználható zsaluzatnak
1/b Az új födémet meg lehet csinálni a régi alatt és fölött is (a "fölött" eset akkor kiváló, ha minél rövidebb ideig lehet csak korlátozni a lakót a "lakásban")
2. Technikailag egyszerűbb eset: lebontják a régi födémet, a gerendafészkek kibővítésével csinálnak egy koszorút, és megépítik a megfelelő monolit vagy elemes födémet. (Ennek az esetnek hátránya, hogy nagyobb rumlival jár.)

Fel kell hívnom a figyelmedet (még mielőtt Művész letol), hogy ezek a műveletek a "fő teherhordó szerkezeteket érintő" beavatkozások, ezért engedélyezett statikus terv nélkül nem végezhetők (egyébként a megerősítés sem).

genarino Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1466
Üdv mindenkinek! Segítene valaki egy zöldfülünek?
IsoPlus téglát vettem a telekkel együtt, hogy majd abból felépítem a házam, de mint kiderült 6 éve ázik a telken. A "jóakarok" szerint ezt építkezésre felhasználni örültség. A "barátok" szerint érdeklödjem meg a gyártótól, hogy mi az ő ajánlata. De ki a gyártója? Ki tudná megmondani nekem hol találok hozzáértőt?
juci Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1465
Nu, zdrávsztvujtye!

Hacseknak egy kis féltékenységi jelenet, hátha feldobja ebben a szép időben: ó, Hacsek, hát ezt kellett megérnem, hogy más topicokban keresed a boldogságot...? Amikor én még a kettős könyvelés rejtelmeibe is be tudnálak avatni...(most jobban sikerült elkapnom a letöltést, és 16-áig mentem vissza a múltba, ott láttam, hogy ezt is említetted). Tudod, vannak az eszközök meg a források, a többit majd személyesen!

És egy ONtopic: hol lehet olyan azbesztlapot kapni - ha egyáltalán még azt használnak -, amit a gáztűzhely és a konyhamöbel közé kell applikálni, tűzvédelem végett?

Tacsa: szerintem önkényesen mongy egy időpontot, mondjuk aug. vége-szept. elején, és akkor már lehet viszonyítani, hogy kinek nem lyó. Tudod, a nagy demokrácia nem vezet sehová - lyó példa erre ez a topic is. :-)

A Rémusz meg egy vén marha, otthon kell hagyni, hadd egye a fene!

juci

Obi wan Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1464
Hi!
Hacsek!
Érdekelne (nem akarom sk megcsinálni!!!), hogy általában hogyan történik a borítottgerendás födém átalakítása valamilyen teherbíróbb szerkezetre. Írd le légyszi konkrét példával!
tacsa Creative Commons License 1999.07.23 0 0 1463
Heló evribádi!

Tegnap feldobta otthon a talpamat a modemem, ezért nem tudtam beleszólni az offolásba.
Mivel itten sokakat foglalkoztat a csobánkai konzílium, a következőket javaslom:
1. Jucit - aki "felajánlotta magát" (-))) főszervezőnek, meg kellene bízni a névsor vezetésével. ( Pl. aki jelentkezik, az megadná Neki a telefongyát is )
2. Én nem megyek szabira, mert folyton azon vagyok, így az időpont szinte mindegy, javaslok egy szombat delet, kiterjedésileg mondjuk szendvicstől a késő délutáni uzsiig, sétával kombinálva.
3.Aki a vályogkörhoz legalább néhányszor ( pl. 5 db ) hozzászólt, automatice meghívottnak tekintheti magát, max 25 fő erejéig, de szerintem kb. 10-15-en lennénk.( Még Rémusz bácsival együtt is ! )
4.Fő témák:
4.1. Ismerkedés
4.2. "Welcoming coctail" ( bodzaszörp ? )
4.3. A falu felülről > kirándulás max 20 perces séta az Oszolytetőre
4.4. A falu közelről > lefelé séta a falvban az építészeti jellegzetességek megtekintése max. további 30 -40 perc
4.5. Szendvicses uzsi
4.6. Infomal meeting benne konzílium a jövendő kistacsa szellőztetési lehetőségeiről ( télikert bővítési koncepció konzílium )
4.7. Belépés díjtalan, kilépés bizonytalan, hogy a nemes klasszikust idézzem.
OFFOFF Petra! Az üzenetet nem igazán értettem, visszahívtalak, megadtam a mobájlt, várom a hívásod! ON

Remélem, estére zu hause is bugyet net.

Üdv
tacsa

stoki Creative Commons License 1999.07.22 0 0 1462
Petra
Hogy mire gondolok ???
Hát próbálom kideríteni ezt az offtopic-ot ..., de azt hiszem már meg is találtam a forrást ...Ha tényleg ez a topic - amit most éppen olvasok -, akkor már minden világos ...
Laci Creative Commons License 1999.07.22 0 0 1461
Miről van szó? Erről úgy látszik lemaradtam.
rocher Creative Commons License 1999.07.22 0 0 1460
TT1
Persze, hogy az, de ha nincs téglás-csapos-padlólapos-hozzászólás, akkor is fent kell tartani valahogy. Most így, máskor máshogy.
Stoki, mire gondolsz?
TTT1 Creative Commons License 1999.07.22 0 0 1459
Azt hittem, ez az építkezés-házfelújítás topic.

stoki Creative Commons License 1999.07.22 0 0 1458
NA jól van, akkor majd figyelek, aztán csak rá jövök mi a fene folyik itt :-)
rocher Creative Commons License 1999.07.22 0 0 1457
Naaaaaa, ez azért ippeg így nem jár:-)))))
hóember Creative Commons License 1999.07.22 0 0 1456
Engem is kérem szépen felvenni. Ha addig el nem olvadok:-))))))))
Hacsek Creative Commons License 1999.07.22 0 0 1455
Semmi, stoki, csak ez a két hölgyemény (petra és juci) nem bírja idegekkel, hogy más leányzókhoz is hozzászóltam (:-)D)))))))))
stoki Creative Commons License 1999.07.22 0 0 1454
....Naaaaa most mi vaaaaan ???
Hol olvassak utánatok ???
architect Creative Commons License 1999.07.22 0 0 1453
Hacsek!!! Állj már le!

Egyébként ki vett fel a bulis listára?
Bár ha el bírtok viselni, szívesen megyek!

Hacsek Creative Commons License 1999.07.22 0 0 1452
Kedves petra!
Én értem a viccet, csak nem szeretem! (:-))

Calliope? Hát nem is tudom, de most én kezdek itt úgy feltűnni, mint a Nagy Szívtipró Nőcsábász? Pedig nagyon nem úgy van!!!
De a féltékenység, az igen, az jólesik!!

rocher Creative Commons License 1999.07.22 0 0 1451
Jesszusom, ez már a viccet se érti.:-))) Calliope?
Na komolyra fordítva a szót, engem is tényleg érdekel, és ha még nem mondtam volna kb. 1 évig néztem a tasztalt, amig először beírtam a házépítős topicba. Valószínű azért ide, mert itt csupa jó fej látszott a nickek mögül. Ilyen névvel, mint Hacsek nem is olyan nehéz, de képzelj el engem, rencergazdák réme, csupa z, y, ékezet a nevem.
Na erről ennyit. És senki nem vet semmit a szemedre!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!