Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.06 0 0 41

Az enyemet is megprobaltak. Albajuszal

AgyGolyok Creative Commons License 1999.05.05 0 0 40
HMM
Nekem nem sikerült hamisítanom a nevemet. :-((
Rimbaud Creative Commons License 1999.05.04 0 0 39
Még szerencse, hogy nem voltam itt a kellemetlen események időpontjában. Most, hogy újraolvastam az egészet, már éppen fogalmaztam a válaszaimat azokra a hozzászólásaidra, melyeket a hamisított nevem irányában tettél, amikor kiderült, hogy nem is Te voltál az elkövető. Pedig olyan frappáns válaszokat találtam ki...:-)))
Előzmény: Dr. Égely Palánk (-)
Ghanima Creative Commons License 1999.05.04 0 0 38
Mint jólképzett számítástechnikai analfabéta szeretnék javasolni valamit csalás-megelőzés ügyben, hátha kivitelezhető vmiféleképpen a szgépes varázslók által.
Valamiféle "fejlődés-átalakulás-követő" izére (programocskára?) gondoltam, ami, mint az az írásazonosító bigyó (Recognita?) valamiképpen összekapkodná azoknak a neveknek az adatait, amelyikek briganti módon viselkednek a kféle topicokon. Végül is előadódhatnak olyan szívós alakok, akik rögvest vissza akarnak térni, hogy újra garázdálkodjanak és talán nem azonnal képesek például új e-mail címet "szerezni", vagy másik e-mail cím adó társaságtól új címet kérni. Tehát valamiféle 'adatmorzsácskákból' talán újra be lehetne azonosítani egy valakit.
Elnézést, ha tökéletes ökörséget írtam, de talán lehetséges továbbgondolni.

Okleveles hozzá nem értőként,
Üdv,
Ghanima

Ghanima Creative Commons License 1999.05.04 0 0 37
Off on: ??
Egyetlen Wágner Úr!
Csalódni készülök Önben! Hát mecsoda dolog az, hogy komolytalanra veszi a sört! :-(
Off off: ???
Üdv,
Ghanima
Előzmény: Wágner úr (17)
irokéz Creative Commons License 1999.05.04 0 0 36
Fulig Jimmy,
akár minden karakter lehet egymástól különböző típusú, feltéve, hogy van elég típus (a kisebb probléma akkor van, ha a kliens gépen nincs a kívánt karakterkészlet).
moderátorok,
ez egyszer gratulálok.
Mehet Creative Commons License 1999.05.04 0 0 35
bocsánat
Fulig Jimmy Creative Commons License 1999.05.03 0 0 34
Lehet olyat csinalni egy weblapon, hogy egy bizonyos resz (a fejresze az uzeneteknek) mindenkeppen valamilyen serif fonttal jelenjen meg? (Allitolag azokat amugy is egyszerubb olvasni.)
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.05.03 0 0 33
Így igaz, ez nekem is eszembe jutott, támogatom! Olyan gondolatom is támadt, hogy mi lenne, ha az új bejelentkezésnél nem csak névazonosság nem lehetne, de pl. egy, vagy két karakteres eltérés sem. Tudom, ez nagy megkötöttség. Sot, esetleg a létezo nevek között is vannak már ilyen kis különbségek. Ugyanakkor sokminden jobb lenne, mint ez az áldatlan állapot.
Palánk
Előzmény: mAlter (32)
mAlter Creative Commons License 1999.05.03 0 0 32
Csak egy ötlet: Mi lenne, ha a hozzászólások header-je Courier-ral jelenne meg? Ott minden betü különböző.
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.05.03 0 0 31
Ezt készséggel el is hiszem, de a múlt ismeretében tudhatná, hogy egy ilyen beírás milyen folyamatot indíthat el. Én arra a bizonyos folyamatra nem nagyon vagyok kíváncsi.
Palánk
Előzmény: STOP THE MADNESS (30)
STOP THE MADNESS Creative Commons License 1999.05.03 0 0 30
Szerintem Ragika nem akarja széttúrni a topicot, csak véleményt nyilvánított, mert ő is volt hasonló helyzetben.
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.05.03 0 0 29
soha sem = sohasem

Ragika, és aki feltétlenül válaszolni akar neki!
Légyszi ne túrjátok szét ezt a topikot, jó?

Előzmény: Dr. Égely Palánk (26)
Fulig Jimmy Creative Commons License 1999.05.03 0 0 28
Sziasztok!
Engem is hamisitottak. Raadasul a hamis enem eppen beismerte, hogy en vagyok a gyilkos a jatekban :-) Remelem, hogy letiltjak a nagy i-vel irt Fulig-et, de ha nem, akkor sem halok bele. Legfeljebb csinalok egy uj nick-et, amiben garantaltan nem lesz l betu.
Szegeny Palankot sajnalom, mert ra 3 hamis nick-et is lehet csinalni a ket l miatt.
STOP THE MADNESS Creative Commons License 1999.05.03 0 0 27
T. Mehet!
Tudom, hogy neked ez nem vígasz, de esetedben szerintem teljesen másról volt szó. Ott a "hamisítók" nem is próbálták magukat "neked" álcázni, egymásnak ugrasztani több törzstagot.
A napi öt nickedet sem miattuk kellett nyitnod, hanem amiatt, mert naponta ötször tiltottak le.
Mióta az új moderációs elvek érvényesülnek a te hamisításod is mexűnt, ha jól vettem észre.
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.05.03 0 0 26
Ragika kedves!
Kicsit el vagy tévedve, én ugyanis nem tartoztam soha sem az ellened kiabálók közé. Ha valaha vitánk volt, akkor azt velem normálisan rendezhetted. Sem nem hamisítottam a nevedet, sem nem örültem annak, hogy mások ezt teszik. Akkor meg miért kavarod ebben a topikban a szarmócaszörpöt!?
Palánk
Előzmény: Mehet (25)
Mehet Creative Commons License 1999.05.03 0 0 25
Érdekesek vagytok. Amikor a Ragadozótól a Teremburáig hamisítottak akkor ti ezt hazafias cselekedetként könyveltétek. Amikor a hamisítás miatt naponta 5x jöttem új nickkel akkor én voltam a csaupaszcsiga.
Most meg ejnye de fel vagytok peckelve.
Amíg nincs biztonságos program vagy rendszer addig a genyáké a világ.

Itt ragadom meg az alkalmat, hogy javaslatot tegyek arra, hogy ne kelljen minde hozzászólához a nick. Ha egyszer rajta vagy akkor gyija. Mint a büzös kör.

Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.05.03 0 0 21
PitNyul
Gratulálok, hogy ilyen friss névvel rögtön a legfontosabb kérdéseket feszegeted a Tasztalon. Azért, mivel ilyen kultúrált vagy, szívesen válaszolok.

Kvassay Zsilip és Vereczkey Hágó nem rokonok, csak haverok. Zsilip onnan kapta a nevét, hogy iszonyúan sokat iszik. A baj akkor szokott bekövetkezni, mikor nem zár rendesen, olyankor szégyelljük szegényt nagyon. Hogy Hágó koma honnan kapta a nevét, azt a fantáziádra bízom...

Az én oseim a Börzsöny rengetegében építettek maguknak szerény várat, innen a nevem. A doktori fokozatomat favágásból szereztem. Két kezemen sem tudnám már megszámolni, hányszor vágtak meg a vizsgán. Négyszer.
Üdv, Palánk

Előzmény: PitNyul (19)
PitNyul Creative Commons License 1999.05.03 0 0 19
Figyu, Palánk!
A Kvassay Zsilip és a Vereczkey Hágó valami rokonád-é?
P.Nyussz
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.05.03 0 0 18
Wágner úr!
Most mér pont engemet teccik kipécézve cikizni!? Hát vitatkoztam én??? Mire belepillantottam a topik(om)ba, már tele volt nyomva húsz-harminc hamisított nickrol szóló szöveggel, ill. azokra adott válaszokkal. Én egyikre sem írtam semmit.... Ezen kívül még mi a szöszt tehetek?

Esetleg legurítok véled egy sört, ha vizezed. Ill, azt akartam mondani, ha fizeted. De csak ha képpel együtt jön, és gyöngyözik az a víz rendesen, de szigorúan csak a krigli küllebbik felszínén!
Palánk

Előzmény: Wágner úr (17)
Wágner úr Creative Commons License 1999.05.03 0 0 17
Na, akkor má' vissza is térhetünk a rendes ivászathoz :)))

Kivételesen komolyan: pillanatnyilag nincs technikai lehetőség ilyen nickhamisításoknál és szemétkedéseknél a csoportos törlésre (nick vagy dátumkeresés szerint), mindent manuálisan kell csinálni, még szerencse, hogy bővült a moderatorkör, mert az ilyen támadások kivédéshez jóval több ember kell. Erre is gondoltam a másik topikban, amikor mondtam, hogy nem hőbörögni kell, hanem segíteni. Ha nem azzal vesztegetitek az időt, hogy leálltok vitatkozni, akkor sokkal gyorsabban lehet rendbetenni a dolgokat.... Komoly off.

Söööört! :)))))

Előzmény: Dr. Égely Palánk (14)
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.05.03 0 0 16
Kösz, JT!
Alant már írtam is, hogy leginkább sajnálatot érzek az illeto iránt. Ezek szerint Veled még alantasabb módon próbáltak meg kiszúrni. Marad valami az imán kívül annak érdekében, hogy ne kezdjen el valaki olyan garázdálkodni, aki tényleg ért is hozzá...?

(Mielott még hanyatt esnél, csak szófordulat volt. A heves evolúciós vitánk nem vezetett a megtérésemhez.)

Előzmény: JT (15)
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.05.03 0 0 14
Én is így gondoltam, bár a jelenlegi rendszerben bárki más is lehetett volna, aki így akarta összeugrasztani az embereket. Nem lenne rossz, ha a moderátorok ilyen esetben felfednék a többi nickjét is az illetonek, hogy az összes hozzászólása méltó helyre kerüljön a többiek megítélésében. Az szerintem nem baj, hogyha valaki több nicken szerepel, amíg nem arra használja ezeket, hogy valakikkel kiszúrjon, vagy amíg a választott nick név nem valaki más hamisítására szolgál.
Üdv, Palánk
Előzmény: freelife (9)
freelife Creative Commons License 1999.05.03 0 0 13
Kedves Moderátor!
Még egyszer köszönjük a segítséget.
Előzmény: bgrbftby (10)
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.05.03 0 0 12
Ghanima!
Köszönöm a támogatásodat! MARADOK tisztelettel, Dr. Égely Palánk
Előzmény: Ghanima (8)
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.05.03 0 0 11
Köszönöm. Megtennétek, hogy letörlitek a 1999-05-03 02:21:49 utáni beírásokat a "T. Szerkesztoség..." topikban?
Kösz, Palánk
Előzmény: bgrbftby (10)
bgrbftby Creative Commons License 1999.05.03 0 0 10
T. Dr. Égely Palánk, freelife!
Ahogy észleltük az esetet, azonnal megtettük, amit hirtelen tudtunk. letiltottuk a hamisított nickeket
Dr. Égely PaIánk, PIanney, freeIife, Rinnbaud, stb.
Miután egyértelműen megállapítottuk az illető "eredeti" nickjeit, azokat is letiltottuk
freelife Creative Commons License 1999.05.03 0 0 9
Dr. Égely Palánk
Jelen esetben azonban csupán egyetlen emberről van szó. Azért látszik többnek, mert több néven saját magával szokott beszélgetni.
Ha minden igaz, akkor emberünk, Fogadatlan Prókátor nő és az amerikai kontinensen él.
Előzmény: Dr. Égely Palánk (7)
Ghanima Creative Commons License 1999.05.03 0 0 8
Nahát, kedves Dr.!
Ne hagyd magadat!
Tudod, én ilyen izéknél, - nevezzük nevén a dolgokat - csalásoknál, egyrészt csendben, egyben fölháborodva csodálkozom, mi késztet egyeseket ilyen mocsadék viselkedésre.
Másrészt pedig (leszármaztatva persze a szgépes ösmeretek és furfangok jószerivel teljes hiányából is), el sem tudom képzelni, hogy milyen aljas kis trükkökkel érik el bizonyos képződmények (én ezt a szót használom, ha nem tudok/akarok minősíteni egy emberi kültakaróba burkolt élőlényt) azt, hogy szívósan vissza-visszatérnek ezekre a kedves és érdekes beszélgetőhelyekre, hogy beléjük rondítsanak. Természetesen ide lehet idézni (korszerűsítve) Vörösmartyt: "Ment-e az internet révén a világ elébb?" Azaz, ha a résztvevők ugyanolyanok/ugyanazok mint a valós életben, akkor itt miért is viselkednének másként?
Én már azt sem értem, ó szent együgyüség!, hogy mitől lehet más nicket v. mit csinálni! És ez itt nem a panasz helye. Azt hiszem, nem értem meg, hogy ha már egyszer valaki úgyis valamilyen "nome du guerre-n" jelentkezhet be ide társalogni másokkal, akkor miért akarja amúgy is ismeretlen egóját tovább ködösíteni. Volt valahol szó a moderátorok szerepéről, én odanyilatkoztam, hogy cenzúra ide, cenzúra oda, az a véleményem, hogy azért egy újságban, még ha az virtuális is, tán azért mégiscsak a tulajdonosa döntse el, hogy mit jelentet meg a tulajdonában lévő orgánumban. Senki nem kötelez senkit arra, hogy beálljon egy focicsapatba, de ha beáll, ne óhajtson 10 perc után a sakkozás szabályai szerint játszani.
Még valami, bocs, ha OFF lennék!, az is mindig áll-leesést eredményez nálam, amikor egy-egy topic "elanyázósodik'. Ha esetleg van is olyan téma, ami pl. nem szalonképes, vagy csak viccből találta ki az indítója, attól még nem kellene szerintem érvek helyett a másikat vagy a véleményét anyázni. Azt gondolom, ha valaki egy témához csak fékevesztett indulattal tud/na hozzászólni, az inkább csak olvasgasson (számoljon el tízig...), aztán próbáljon meg érveket felhozni.
Az is nagyon jó "véleménynek" mutatkozik számomra, ha hagyjuk elhalni a topicot, vagy ha - amint itteni búvárlásaim közben megértettem - odaírunk egy képződménynek egy Ignore on-t és aztán be is tartjuk.
Egy szó mint száz:
Hajrá Dr.!
Üdv,
Ghanima
(én már csak ez az egyetlen fogok maradni!)
Előzmény: Dr. Égely Palánk (4)
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.05.03 0 0 7
Nem, már nem vagyok ideges, inkább kiábrándult. Mindig ezt a szomorúsággal, szánalommal keveredo kiábrándultságot érzem, mikor rájövök egy adott illetovel kapcsolatban, hogy az tényleg VELEJÉIG ROSSZ. Ez van. Ezek az emberek itt vannak körülöttünk, kicsi gyerekkorukban még biztos ugyanolyanok voltak, mint a többi "normális", csak késobb derült ki, hogy lelkileg torzszülöttek lettek. Szegények...

Palánk

Előzmény: hrichard (6)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!