Keresés

Részletes keresés

tillA Creative Commons License 2024.03.09 0 0 5393

https://youtu.be/ASd_QgIXYaE?si=PfY8zVE6y3RIc04k

Mike Barner: Az úr és társai - Hitchcock kedvenc történeteiből 

tillA Creative Commons License 2024.02.20 0 1 5392

Találkozás a Hitchcock Klubban - rádiókrimik

https://youtu.be/UahjYzb13Lg?si=oOYHJKC7qfP-5fQb

"Pontosan az Agatha Christie sugárút és a Conan Doyle utca sarkán van..."

Badrinath Creative Commons License 2024.01.06 0 3 5391

Üdvözlet Krimirajongók!

Itt az új év, kimúlt 2023, de nem nyomtalanul. Dolgos év volt, nem jutott idő az írásra, olvastam és könyveket készítettem, ennek eredménye a KrimiMúzeum polcán látható, azaz én látom. Az új év kezdetén megragadom az alkalmat, hogy megköszönjem az érdeklődést és bíztatást kedves Krimirajongó társaimnak, nélkületek nem létezne a KrimiMúzeum Könyvek sorozat. És természetesen köszönet illeti a FORDÍTÓKAT, ha nem lennének, akkor... tudjuk mi lenne, azaz mi nem lenne.
Talán egyszer elkészül egy "katalógus" is a könyvekről, de addig is ízelítőnek, kedvcsinálónak vagy emlékeztetőnek ide teszek pár borítóképet.
Mert sose lehet tudni, hátha valakit érdekel.

 

 

Az Ed McBainek a Rakétából vannak. A Gamós az a Törött napszemüveg, mert valójában az a címe.

 

 

És itt vannak a Gardnerek. Újak, régiek. 

 

 

BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK! Mindenkinek jó egészséget, békességet és sok-sok óra elégedett olvasást!

 

 

tillA Creative Commons License 2023.09.16 0 0 5390
Rollei Creative Commons License 2023.09.09 0 0 5389

Köszönöm a lehetőséget, de egyenlőre maradok a hagyományos könyveknél. Az elektronikusoknak még adok egy kis időt, hagy fejlődjön a technika. :-)

Előzmény: Bookworm23 (5388)
Bookworm23 Creative Commons License 2023.09.08 0 0 5388

Pdf verziója megvan, ha érdekel és olvasol e-könyvet. Bár gondolom mindenképp megveszed a papír formátumot.

 

Megértem az odzkodásod a kölcsönadással kapcsolatban. Sajnos van rossz tapasztalatom.

Költözéskor meg mindíg rejtély a tárgyak eltűnése. Nekem egy egész doboznyi könyvem lépett meg a teherautóról A és B pont között.

Mai napig nem értem.

Előzmény: Rollei (5387)
Rollei Creative Commons License 2023.09.08 0 0 5387

Nekem is hozott egy újdonságot a keresgélés.

 

Először le Carré-re tippeltem  - ami stílusban és témában kb. passzol is -  de persze nem alakult a dolog. Mivel eléggé biztos voltam abban, hogy valami hidegháborús kémesdi az alaptörténet, kínomban már utánanéztem, hogy megvan-e az összes le Carré? Merthogy begyűjtöttem, de egyikben sem leltem meg az írást. 

 

Könyvet ugyan nem adok kölcsön senkinek, anyámat kivéve, de költözés, dobozolás, ide-oda pakolás eredményeként akár szublimálhatott is a hipertérbe, ezért megnéztem az az életművét, hátha hibádzik valamelyik. Az persze rendben volt, de láttam, hogy 2022-ben megjelent egy új Ezüstfény címmel, amit még nem ismertem, ami aztán alighanem benne lesz a következő Bookline rendelésben.

Előzmény: Bookworm23 (5386)
Bookworm23 Creative Commons License 2023.09.08 0 0 5386

Örülök, hogy tudtam segíteni, pedig azt nem is olvastam Tőle.

Vak tyúk is talál szemet esete.

Minden esetre kellemes kikapcsolódást hozzá.

Előzmény: Rollei (5385)
Rollei Creative Commons License 2023.09.08 0 0 5385

Köszi, Forsyth volt a jó tipp. Az Átverés, ami négy egymáshoz lazán kapcsolódó novellából, vagy vékonyka kisregényből áll. A negyedik az Egy csöppnyi napsütés  - no ezt kerestem.

Előzmény: Bookworm23 (5382)
Bookworm23 Creative Commons License 2023.09.07 0 0 5384

Én Akobrára tippelek. Abban van kokainkereskedelemről szó.

Esetleg még Arthur Herzog A kos jegyében c. könyve.

Előzmény: Rollei (5383)
Rollei Creative Commons License 2023.09.07 0 0 5383

Most hogy írod, nem kizárt. Holnap áttúrom még egyszer.

Előzmény: Bookworm23 (5382)
Bookworm23 Creative Commons License 2023.09.07 0 0 5382

Frederick Forsyth?

Előzmény: Rollei (5381)
Rollei Creative Commons License 2023.09.07 0 0 5381

T. Olvtársak!

 

A kollektív emlékezethez fordulnék, mert keresek egy könyvet. A történet, ha jól emlékszem, egy Karib tengeri szigeten játszódik, ahova odahelyeznek, vagy oda megy nyaralni egy angol külügyi tisztviselő. Talán valami parkolópályának szánják neki. Volt angol terület, vagy éppen elszakadóban lévő. Idilli környezet, de aztán szemet szúrnak neki különböző dolgok meg személyek, és szép apránként kidörgöli, hogy a szigetet, vagy valamelyik közeli szigetecskét kábítószercsempészek használják. Valami trükköt akarnak összehozni a sziget státuszával kapcsolatban, hogy az önállósággal lehetőséget biztosítsanak az ellenőrizetlen tevékenységhez. Úgy rémlik, hogy erre valamilyen menetrendszerűen érkező trópusi vihart akarnak használni, amikor megszűnik a kommunikáció a külvilággal.

 

Nem mernék rá megesküdni hogy külön könyv, könnyen meglehet, hogy valamilyen nagyobb lélegzetvételű írás egyik szála. Pár napja nem megy ki a fejemből a sztori, szeretném újraolvasni, de nem sikeredik, hiába túrtam végig a polcaimat, csak nem akarok ráakadni.

 

Mondjuk biztosan előrébb lennék, ha tudnám, hogy egyáltalán mit keresek, és kitől. Általában eszembe szokott jutni vagy a cím, vagy a szerző, de ha mégsem, akkor végignézem a könyvtáramat és ráhibázok, de ebben az esetben megállt a tudomány.

 

Előre is köszi.

 

szisa59 Creative Commons License 2023.09.03 0 0 5380

SziA!

 

Nos az eredeti tervek ezek voltak,megszerezni mindet és apránként cserélgetni,Egy darabig haladt a dolog,de közbeszólt a covid meg vele párhuzamosan az ONKI.Most  póbálom eladni meg megmaradni.

Sajnos ezek a Baxter könyvek egytől-egyig ujrakötött,másolt boritósak.Nagyon sajnálom......

 

Üdv,

sándor 

Előzmény: filmek81 (5379)
filmek81 Creative Commons License 2023.09.02 0 0 5379

Sziaaa

A Nova kiadásoknak, van olyan aminek nem átkötött és nem fénymásolt

a fedlap és a hátlap?

Köszi...

Előzmény: szisa59 (5378)
szisa59 Creative Commons License 2023.08.29 0 0 5378

Kedves Fórumtársak!Max Brand gyűjtemény,közel 60 könyv,vannak gyengébb minőségűek,kalóz kiadványok,folytatásos ujságból.És rengeteg kétkötetes Pesti Hirlap,és kiváló minőségűek ! Darabokban már vitték volna még a gyengébbeket is,de EGYBEN!!! szeretném eladni.Nem kevés de nézzenek szét a "piacon"ott darabonként összeszedni,izgalmas lenne.    Az email cimem: tangerine59@gmail.hu Köszönöm hogy elolvasták!

szisa59 Creative Commons License 2023.08.22 0 0 5377

Kedves BGbr!

 

Küldenék egy email cimet,szeretnék kérdezni pár dolgot bizalmasan.

Ha ugy gondolod,cseréljünk cimet.

kukubenko59@freemail.hu

 

 

Üdv,

 

 

sandor

Entreri1974 Creative Commons License 2023.04.30 0 0 5376

Nagyon szépen köszönöm a sok új Perry Mason könyvet. Nagyon sok kellemes percet szereztél vele. Imádom Garnder Perry Mason-sorozatát. Bár kiadták volna az összeset magyarul.
A canadahun-ról töltöttem le.
Beszélek angolul, de a jogi nyelvezet miatt nem mertem belekezdeni eredetiben olvasni.

Előzmény: BGbr (5375)
BGbr Creative Commons License 2023.04.27 0 0 5375

Elküldöm ha adsz egy címet :)

Vagy ha fent vagy a canadán, onnan letölthető a Perry Mason 1-12.

4 epubban, tetemesen javított szöveggel.

Ezért keresem a 13-at, hogy azt is felújítsam :)

Előzmény: Törölt nick (5374)
Törölt nick Creative Commons License 2023.04.25 0 0 5374

Az alvajáró húgának esete [The Case of the Sleepwalker's Niece, March 1936] (Perry Mason 8) megvan e-könyvben?

Ha megkérnélek elküldenéd? Köszi 

Előzmény: BGbr (5372)
CsokisParány Creative Commons License 2023.04.19 0 1 5373

:-) Sziasztpk! Jó látni, hogy van élet, jönnek új tagok. Hajrá Krimirajongók! Hajrá KrimiMúzeum!

BGbr Creative Commons License 2023.04.19 0 1 5372

Sziasztok!

Keresem E. S. Gardner A tolvaj cipőjének esete című könyvét e-formátumban. Már csak ez hiányzik A "Perry Mason 1-15"-ből.

Előre is köszönöm annak, aki kisegít.

Badrinath Creative Commons License 2023.04.17 0 1 5371

Kedves Molint!

 

Nagyon örülök a lelkes szavaidnak, érdeklődésednek! A könyveket szívesen elkészítem neked, a legjobb ha a részleteket e-mailben beszéljük meg, írok is a megadott címre. De azért ide írom az elérhetőségem.

A címem: badrinath@freemail.hu vagy badrinath@gmail.hu

 

Jó könyveket, jó olvasást Mindenkinek!

 

Előzmény: Molint (5369)
Molint Creative Commons License 2023.04.17 0 0 5370

 

 

   Kedves Krimirajongó Társam !

 

   Az én listámban az áll, hogy Anthony Horowitz: Örökké, meg egy nap c. regényét a Művelt Nép adta ki 2019-ben.

   Én még nem láttam a könyvet, így azt sem tudom, hogy ez a rövidített, vagy a teljes kiadás e? (Meg azt sem, hogy

   egyáltalán létezik e ez a kiadvány!!!) A listámban ez a magyarra fordított James Bond könyvek (köztük az eredetiek is !) 19. tétele.

   Ezekből egy (Ian Fleming: Szigorúan bizalmas - Rövid történetek) novelláskötet, mely öt rövidebb Bond történet (a kilenc filmnovellából)

   melyeket Fleming egy filmstúdió megbízásából írt.

 

   Nem tudom, segítettem e!?   Üdv:   Molint.

 

  

 

  

Előzmény: Atrium007 (5352)
Molint Creative Commons License 2023.04.17 0 1 5369

 

 

   Kedves Krimirajongó Társam!

 

   Éngem érdekelnének a KRIMIMÚZEUM kötetei. Meg szeretném szerezni azokat.

   Esetleg csrét is tudnék ajánlani, vagy megvásárolnám.

   email címem: mohosbali@gmail.com.

   Nem tudom, hol található az az e-mail cím, melyen fel lehet Önnel venni a kapcsolatot.

 

   Várom kedves válaszát.   Üdvözlettel:   Molint.

Előzmény: Badrinath (5357)
tillA Creative Commons License 2023.04.09 0 0 5368

https://epa.oszk.hu/00400/00458/00055/szantaij.htm

 

"A krimiolvasó (vagy a film esetében néző) különös figura. Abban a pillanatban, amikor felüti a kezében levő bűnügyi történetet, még úgy viselkedik, mint bármely más olvasó, aki másra sem vágyik, mint hogy az esztétikum elíziumi mezején egyesüljön a szöveggel, hogy aztán a légyott gyümölcseként megszülethessék az esztétikai képződmény (mindegy, minek nevezzük) - ő maga, vagyis az olvasó, illetve a szöveg érintkezési felületén. (...) Az áhított egyesülést azonban minduntalan (meg)akadályozza egy kényelmetlen tényező, amely minden olvasó közül a krimiolvasóra illik leginkább.  (Sőt megkockáztatom azt a kijelentést, hogy e tényező minden krimiolvasó alapvető attribútuma.) A gyanakvásról van szó. A krimiolvasó - pontosabban a jó krimiolvasó, és itt a jó bizonyos hiányosságot takar, mondjuk az átlagolvasóval szemben, akinek az azonosulás, gyanakvás híján, gond nélkül sikerül -, gyanakvással közelít egy zárt ajtóhoz, egy törött tükörhöz, egy meghajláshoz, a nappaliban pezsgőző-dohányzó arisztokrata nagynénihez, röviden mindenre és mindenkire gyanakszik, amivel és akivel csak találkozik a könyv lapjain. Ez a gyanakvás pedig abból a krimihagyományból táplálkozik, mely szerint bármely bűntény megoldásának szükséges és elégséges feltétele az ész, vagyis az intellektuális jelen-lét. A krimiolvasó valójában ugyanúgy azonosulni vágyik a szöveggel, mint bárki más, csakhogy kizárólag intellektuális szinten. Ezt az intellektuális azonosulást (értsd: én már tudom!) pedig folyamatosan aláássa a mindenre kiterjedő gyanakvás. A nagy egyesülés tehát voltaképpen nem történik meg, vagy ha mégis, sohasem tökéletes, azaz nem származik belőle esztétikai gyümölcs.

Akkor miért van egyáltalán krimiolvasó, kérdezhetné akárki teljes joggal. A válasz rendkívül egyszerű. A krimiolvasó kielégületlen, a kielégületlenség pedig hatalmas hajtóerő. A krimiolvasó olyan, mint a kövét újra meg újra a hegytető felé görgető Sziszüphosz. Sziszüphosz a maga módján szintén kielégületlen. Ha csak egyszer sikerülne neki feltolnia a követ a tetőre, leülne, megpihenne, aztán dolga után nézne. Vagy választana egy másik követ és egy másik hegytetőt. De mindenképpen átkerülne a nagy akadályon, amelyet - paradox módon - épp saját kielégületlensége gördít eléje. A krimiolvasó is azt teszi, amit Sziszüphosz: minden könyv egy újabb kő, amelyet fel lehet görgetni a hegyoldalon, az esztétikai egyesülés csúcsai felé. Ez a krimiolvasó/néző rejtélye."

Emery# Creative Commons License 2023.03.28 0 1 5367

Mindenkinek Szia!

Eddig csak olvasótok voltam, de gondoltam, regisztrálok, hogy tapasztalataimat megosszam. Most elsőre csak néhány javaslat. 

Aki a klasszikusba hajló, "nyomozós" krimiket szereti, annak ajánlom Peter James könyveit. Tkp. egy sorozatot alkotnak: ugyanaz a főszereplő. Sokat ne olvassatok egymásután, mert akkor egy kicsit unalmasnak tűnnek a történetek, bár magában mindegyikük érdekes. Hasonlóan a Sandford "Davenport" sorozat könyveihez, amit én csak 3-4-es adagokban olvastam el.

A sorrendiség a

moly.hu

oldalon "nyomozható le.

Modernebb stílust képvisel Robert Crais. Öt könyvét ismerem. Ebből kettőnek ugyanaz a nyomozó a főszereplője, tehát nem igazán sorozat.

A többi háromba tartozik a számomra "A KÖNYV"-nek tekintető "A gyanúsított". A maradék kettő sem rossz.

CsokisParány Creative Commons License 2023.03.16 0 1 5366

Halihó!

 

Rég voltam itt és örülök, hogy sok új bejegyzést találtam. :)

Hajrá Krimirajongók! Hajrá Krimimúzeum!

tillA Creative Commons License 2023.03.10 0 0 5365

Időközben megvolt A veszettek is. (Fent van magyar szinkronnal a Youtube-on.)

Alapvetően azt mondhatom, jelentős film, jelentős sztori. A maga korának szintjén. Mai szemmel érezhetően idejétmúlt stílusú, lassú, és azt hiszem, erre mondják, hogy erősen didaktikus. Ezzel együtt a mcbain-i filozófia és szellemiség átjön rajta, érződik, hogy miért volt fajsúlyos író, nem csak egy "szórakoztató krimiszerző". A filmadaptációt neves rendező készítette, több szerepben is ismert, sőt, nagy színészekkel, akik meg is tesznek mindent.

Egyszer mindenképp megnézendő - de nem többször újranézős klasszikus. Mondanivalója ugyanakkor napjainkban legalább annyira érvényes, mint annó!

Előzmény: tillA (5364)
tillA Creative Commons License 2023.03.01 0 0 5364

Az elmúlt hetekben, miután rátaláltam erre a topikra, a kezdetétől fogva máig végigolvastam az egészet :)

Itt kaptam kedvet többek között Ed McBain műveihez, aki addig nem nagyon ismertem, de pont elém került egy novellája is, és nagyon tetszett. Úgyhogy több regényét beszereztem gyorsan, sorra olvasom, mindemellett az írásai nyomán készült filmeket és elkezdtem keresgélni.
Tapasztalataim:

- talán a legjelentősebb az EM-adaptációk közül a Mr. Süket trükkjei (1972), aminek a címére emlékszem gyerekkoromból. Alapvetően hiteles, pontos és stílusos feldolgozás, nagyon jó szereplőválasztással, ám a hangvétel is kicsit félrement talán (groteszkebb, mint az eredeti írások modora), és a végeredmény is inkább csak nézhető, de nem kiemelkedő.

 

- a két Columbo-sorozatbeli epizódot már ismertem, hiszen szeretem a szériát, csak nem tudatosult bennem mostanáig, hogy az a két rész, ami érezhetően kilóg (nem rossz értelemben) a nagy egészből, az mindkettő pont Ed McBain. Az egyiknél teljesen hiányzik is a sorozatra jellemző örök panel: hogy látunk egy gyilkosságot az elején. Az Ölni már nincs idő (1992), illetve a Titkos ügyek (1994) egyaránt elég jó sztori, az előbbi különösen, az egyik kevésbé ismert, de a legjobbak közé tartozó Columbo-epizód.

 

- a Vérrokonok 87-es körzetes történet, de elég vérszegény. Itt is a hangvétel furcsa, nem lazább, hanem éppenhogy melodramatikusabb, mint a McBain-regényeké. A színészi gárda erős, sztárok kisebb mellékszerepekben is (ami a megoldást találgató nézőt félre is viszi ;) ), a főszereplő nem rossz, de nem ilyennek képzeljük szerintem a könyvekből Carellát (Donald Sutherland; a nevet a szinkronban mintha "Korellának" mondanék!?), míg Bert Kling elég jól eltalált szerintem.

 

- na, ha valami furcsa, akkor az az Esténként a kormoránok rikoltoznak a dzsunkák fölött (1971). Egy blődli jellegű francia vígjáték, a korra oly jellemző mozis marháskodás. Komoly színészek számos szerepben, a főszerepben Michel Serrault különösen kitesz magáért... de hogy jó lenne a végeredmény, humoros és szórakoztató?, azt nem lehet mondani. Fárasztó. De színvonalasan az.

 

Ezen felül még öt vagy hat olyan filmet látok az elmúlt fél évszázadból, amit Evan Hunter írt vagy könyvéből készült, és van magyar című változata (jó esetben tehát valaha szinkronizálták és bemutatták nálunk). Ezeket is keresgélem, egyelőre sikertelenül. Tábladzsungel (1955), A veszettek (1961), Menny és pokol (1963), Robbanó leves (1963), Az utolsó nyár (1969), Látszólag ok nélkül (1971), A Messzejáró Asszony legendája (1980), Három vak egér (2001)...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!