Keresés

Részletes keresés

Mumu Creative Commons License 2005.12.30 0 0 1718
Aber auch in Bulgarien, Kroatien,und sonst wo Gastarbeitern leben..
Előzmény: Flandry (1716)
Mumu Creative Commons License 2005.12.30 0 0 1717

Ja gavarju tozse po francuszki i po italeinski. Aber nicht vor dem Kind und vom die seelegestorter Lichtbildermacher (Photograph )

Ich furte  ,bald werden wir Ihn eine Weile vermissen..

Az angol nyelv tragediajarol igen sokat beszelt az en kedves Medveczky tanar bacsim. Tudod  a szegeny primitivszavakat hasznalo oslakok atvettek Hodito Vilmosektol az akkori civilzacio fontosabb szavait es elronditva kiejtesukkel  meglett az a veges eleg primitiv nyelvtanu nyelv amely eleg volt szamukra ..az angol nyelv  legalbb 40 % nem mas Medvecky tanar bacsi szerint mint kimagozott francia szavak,ehhez meg jonnek a gorog termeszetrajzi fogalmak..

Karcsi baratom ugy jarta ki a Berlitz-et hogy egesz ido alatt angolul beszelte a franciat. A fiatal angol anyanyelvu lelkes tanarai meg is dicsertek milyen valsztekos szavakat hasznal...

Shocking !

Hogy egy ket peldat adjak Neked  talalomra kinyitottam a Langenscheidts angol szotar 339 oldalat es akovetkezo francia eredetu szavakat taklatam ( tulajdonkepen latin ertedetueket amelyet a Vilmos vitt mar at a kanalison: 

meccano

mechanic

mechanician

mechanism

medal

medailon

medial

mediate medical

medicate

medicine

medieval

meditate

megalomania-ez gorog

megaphone

megaton

melancholic

meliorate

melodious

member

membrane

memento

memoir

memorable

memorandum

memorial

memory

menace

menagerie

mendacious

mensurable

mental

 

Ez itt ket szotar oldal  aratasa... 

 

Szoval bar kozben megnott  az angol kiforditott szavak ily modu kiejtesenek fontosaga ,Medvecky bacsi azt hitte hogy aki tud ket mas kulturnyelvet megerti es bizonyos hangzasi gyakorlat utan beszelni is tudja azt az angolt amelyet a muvelt angolok beszelnek. A  tobbiekel (goons ) akiknek a szobosege nem haladja meg az   1000 szot (matroz, paraszt ) azzokal jobb jellek utjan tarsalogni...

 

Előzmény: Törölt nick (1707)
Flandry Creative Commons License 2005.12.30 0 0 1716
Ach verdammt, so vergeht die Herrlichkeit der Welt :)), die Deustchen sprechen englisch, wenn die wüssten , daß sogar im Geschaeftsleben bzw. im Technischen umgang, wie gut man sich...auf Deutsch.... verstaendigen kann, von Norwegen bis Italien :)
Előzmény: Törölt nick (1707)
Mumu Creative Commons License 2005.12.30 0 0 1715
Csaka ddig nemmig olyan szorakoztato.,Aztan unnep van.Ilyenkor az emeber kegyelmes a lelki szegenyekkel ,hagya hogy az ovek legyen egy ideig a menyek orszaga.
Előzmény: Törölt nick (1710)
Mumu Creative Commons License 2005.12.30 0 0 1714

Mert te magyar vagy ? Azokbol akik nem tudnak meg utakat sem epiteni meg akik olyan nyomorba elnek ? Akik allandoaan az amerikaikat bashingoljak... nem szegyeled magad..majd megirom en is a fonokeidnek...

Mirre hasznalod a fenykepezogepedet ? kit es milyen hatso gondolattal fenykepezel. ? Azzok a modellek nagyon gyanusak nekem. Yemenbe kuldod a kepeidet ?

Előzmény: Törölt nick (1703)
Mumu Creative Commons License 2005.12.30 0 0 1713
Te meg egy afgan ugynok vagy  aki  szegeny  bolond fotosnak adod ki magad es mint Szabo Jozsef mudzsahadineket bujtatsz . A penzt is direkt   a pakisztani hatarrol kapod. Az itteni nagy hazafiasagoddal akarod elbujtatni valodi identitasodat wahabita lelkedet. Meg Mo-n arabul tanultal es  becsaptad a befogadoidat mikor azt hitek hogy hittarsat segitenek. A voros konyvedet meg mindig orzik azzok akik megigertek neked hogy elasak.
Előzmény: Törölt nick (1702)
Kobzar Creative Commons License 2005.12.30 0 0 1706







"Beneztem ide megint."

Na jo hogy man pont itt jarsz, amikor szükseg van rad.
A tragar Ragideesnow bög iten a fulünkba.
Udv és istenaldjon tegedet mindég a távoli usaba !
Előzmény: Timur (1701)
Mumu Creative Commons License 2005.12.30 0 0 1705
Zdrasztvujete tovaris Timur. Gajdar szazselajet  vam, scsastlivije praznik...
Előzmény: Timur (1701)
Kobzar Creative Commons License 2005.12.30 0 0 1704
Szóval asszondod, hogy szerinted is szarember Ragi ?
Én árnyaltabban fogalmaznék.
Előzmény: Törölt nick (1703)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.30 0 0 1703
Te meg naponta pirosranyalod a román bolsi popót.

Nem vagy te magyar.

Ma már te vagy az öreg egyetlen szövetségese.

Gondoskodunk rólad.
Előzmény: Kobzar (1691)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.30 0 0 1702
Mit akarsz a Ragikától?
Ragika régen elment innen.
Ö a te veledszületett ellenségképed?
A pofonokat sem ö adja. Egész máshonnan jönnek.
Hülyét csináltam belöled, mert unom a brigádszellemedet.
Valaki leírta: Egy rohadt román bolsi vagy.
Előzmény: Mumu (1688)
Timur Creative Commons License 2005.12.30 0 0 1701

 

 

 

 

 Beneztem ide megint. Lehet hogy most giccses leszek. Nem csoda. Véleményem az hogy man az ünnepek elejen  felfüggesztett lehetett vona a veszekedés itt. Még nem késö. Tulajdonképen ugy a magyar magyar mint a magyar amerikai oldal  megteheti ezt. Végeredményben itt aki szitja, keveri, ugratja egymasra a magyart nem mas mint egy sztalinista román.  Ez volt mindeg a magyar átok. Idegen  keverte a szart. Párnapos tüzszünet nem ártana azaz mondjátok most el hogy mi a jó meg a szép neketek( nekünk) Magyarországon meg  Amerikaban.  Külömben minden magyarnak, bárhol is él, bárhol is veszekszik, Boldog  Ujesztendöt   Kivanok.

Mumu Creative Commons License 2005.12.30 0 0 1700

Tevedsz. Ezt Gyurcsany (ez mar most ne hogy megint ilyen kampanyizu allitasnak hangzon ) meg a szemelyes beszelgetesnel  lakasan javasolta Blairnek. Roviden ugy hogy esetleges engedmenyeket tudnanak a magyarok is tenni engedmenyeket ha az onreszesedeses  szazalek csokenne . T.i. az sokal tobbet jellent mint a nominalis lehivhato keret (amit ebben az evben sem tudtunk nagy reszebe lehivni..,, tulajdonkepen megduplaza a valosagos osszeget hiszen ketszer tobbet lehet felhasznalni igy )Igy gondolkozik eg ytargalo kepes menedzser

A megoldas megragadt Blairnel mint cukorka a tobbi orszag szamara is  es vegul  kis negedmenyel a magaroke s meg ket orzsag reszesult benne.

Előzmény: Kobzar (1692)
Kobzar Creative Commons License 2005.12.30 0 0 1699
Nesze neked Magyar Fityma :
Írígykedj, tinó, és dobd ki a vacak Foxnéződet !
:)))

http://www.nol.hu/cikk/389115/

A háromdimenziós képmegjelenítés világversenyében egy magyar fejlesztés jutott a legmesszebb: a HoloVizio nevű megoldás valódi térbeli képet szolgáltat, mégpedig az eddigi lehetőségeket erősen leszűkítő "pótmegoldások" (piros-kék szemüveg, a kijelzők megkettőzése stb.) nélkül.
Az újítást a Világgazdasági Fórum decemberben a 2006-os év legjelentősebb technológiai vívmányai közé választotta.
Kobzar Creative Commons License 2005.12.30 0 0 1698
Az a gyanúm, hogy a régi munkaerkölcs, mint szellem, lassan már csak Ragika kobakjában ropja őrült táncát.
Jó helyen van ... :)
Előzmény: Mumu (1696)
Kobzar Creative Commons License 2005.12.30 0 0 1697
"Nagyon kérlek, hogy itt ne játszd a górét. Te akartál innen elmenni, te szakítottál ki egy darabot innen, most maradj ahol vagy. Nincs erkölcsi jogod ellenvetésre. Itt nincsenek szabályok, itt gerinc van. Ha írsz tudomásul vesszük, de itt ne dirigálj!
Köszönjük alkalmazkodásodat és megértésedet."

Arra kérlek, te ne játszd a górét.
Ez a topik azoké, akik írnak bele.
A mocskos kommunista attitűdjeidre nem vagyunk kíváncsiak.
A gerincedre sem.
Köszönjük.
Mumu Creative Commons License 2005.12.30 0 0 1696
Meg tartotta baratunk a kadaridok szemelyi referens reflexeit ?
Előzmény: Kobzar (1694)
Kobzar Creative Commons License 2005.12.30 0 0 1695
"Javaslatom:
Csináljunk e topikból egy intelligens amerikai topikot. Ne reagáljunk a provokációkra csak humorral, vagy sehogy.
Topik indul."

Meddő javaslat.
Az intelligens amerikai topik már létezik, csak téged nem engednek be oda, ilyen mosdatlan szájjal.
Kutyából nem lesz szalonna, belőled sem lesz tisztes kapitalista.
:)
Előzmény: Törölt nick (1656)
Kobzar Creative Commons License 2005.12.30 0 0 1694
"9:10- tól 9:46-ig itt idétlenkedtél. Egyetlen építö, értelmes hozzászólás nem jött ki belöled.
Ez rendben.
Ezt megszoktuk.
De.
Neked nincs munkahelyed?
Vagy meglopod a gazdád?"

Kihagytad :
1. Délután dolgozol ?
2. Szabadságon vagy ?
3. Betegszabin vagy ?
4. Engedélyezett az internet a munkahelyen ?

Nos, igen, a 4-es válasz a valós.
Amíg ellátom a munkakörömet, és elvégzem a feladataimat, és amíg elégedettek velem, addig senki nem áll a hátam mögé a monitort figyelni.
1ébként az internetelérés központilag szabályozott a cégünknél.
Teljes elérésem van, időbeli vagy tartalmi megkötés nélkül.
Előzmény: Törölt nick (1654)
Kobzar Creative Commons License 2005.12.30 0 0 1693
"De latod te is itt provokalsz, nem az unalom tengereben, es mar ferrero is itt gyulekszik..."

?
Én OTT tanyázom, de te és fr2 és te meg ide kukkantottatok be.
Rátok köszöntöttem ("kikezitcsókolom, BUJJÉK !").
:)
Előzmény: Törölt nick (1653)
Kobzar Creative Commons License 2005.12.30 0 0 1692
"Az okos Gyurcsanyi taktikakent mar 15 % -os onreszesedesel (eddig 30 illetve 50%-ot keleltt Mo.nak minden lehivott EU penzert szinten betennie a kozos befektetsbe )."

Ez, ha jól tudom, a Blair-i javaslat része volt.
... és kétségtelenül jól jön nekünk ...
Előzmény: Mumu (1689)
Kobzar Creative Commons License 2005.12.30 0 0 1691
Nincs semmi szégyellnivaló a levélen, mélységesen egyetértek vele.
A másik oldalról csak azt tudom hangsúlyozni, hogy senki ne dőljön be egy ilyen beteg faszi ömlengéseinek, ez a fazon NEM reprezentánsa az amerikai magyarságnak, de Amerikának meg főleg nem.
Egy jelentéktelen tahó, akit helyén tudunk kezelni.
Minden nyomorult nickjén.
Köszönöm a figyelmet.
Period.
Előzmény: Mumu (1688)
Mumu Creative Commons License 2005.12.30 0 0 1690

Konkreten ,mit tartsz  hamisitasnak kedves Szabo Jozsef tehat az aki tekrecsnek akart tekercs helyett beszallni a klubba,annak adta ki magat ?

Gondolod nehez lesz a jovoheti kutatasnal megtalni a kozos gyokeret ?

Előzmény: Törölt nick (1681)
Mumu Creative Commons License 2005.12.30 0 0 1689
Tudod miert lehetseges?  Mert az EU tamogatas utepitesre hasznalhato,lehivhato.Az okos Gyurcsanyi taktikakent mar 15 % -os onreszesedesel (eddig 30 illetve 50%-ot keleltt Mo.nak minden lehivott  EU penzert szinten betennie a kozos befektetsbe ).
Előzmény: Törölt nick (1678)
Mumu Creative Commons License 2005.12.30 0 0 1688

Koszonom Ragika hogy ide is betetted legalabb ha sok gephibaval =bocsanat ha elolvasatok mennyire ertelmetlen lesz az egesz de azert van mert  nagyon sokat es gyorsan irok es  igy nincs ido javitasra plane ha Ragikanak valaszolok,o megerti ezt kapasbol. Amit hozzasintezet levelbe  gondolom rola es fentartom. Alando viadalunk dacara termeszetesen nem elek vissza-ezt irom a levelbe is azzokal az adatokkal amiket o szallitot mikor egy jogi tanacsot kert tolem bar nem voltam az ugyvedje ezek az adatok szentek,de lehiszitek meg jobban megmutatnak  az emebr igazi arcat.. Igy is eleg jol meglehet erteni R. viselkedesenek fonaksagat, becstelensegeit vagy kiegyenitetlen neurotikus kackaringoit allitasaiba,mocskolodasaiba  amelyek nem teszik a neten elviselhetobbnek. 

Miutan nincsen lehetoseg technikailag meggatolni az ujra es ujra megjelleneset kulonbozo nickjein egy ideig a tarsasag informalsa miatt hogy ne doljenek neki be megteszem a amgaemat. Magam sem tudom mmiert ilyen konzekvensen. taln azert amit a levelbe ius iram. Hosszu eetem alatt ez a tipus kristalyosodott ki mint a valodi szelelmi ellenfelem,a primitiovizmus,szemelykedo,calo es a gyengevbeekt elenzo, henccego bekiabalo es az elutasito jellre ellenkezoen reagalo konyoklo emberke.

Erre allergias vagyok es tobb energiat fektetek bele mint kellene..

Előzmény: Törölt nick (1682)
Mumu Creative Commons License 2005.12.30 0 0 1687

Sokszor laktam abba a hotelbe a Cwentral parknal amelyet most bontottak le az 5-ik es a 6-ik utcat oszekoto  auz hiszem 47. vagy 48-as utcan . Baloldalon a Tramp hazart lattam jobboldalon az 5-ik,CentralPark sarkat es elottem a szobrot. Onnan mindig gyalog mentem ,Broadwayon at le az olasz negyedbe aes  Green Villagebe. Az ut mga volt egy tarsadalmi kutatas...

Bostont talatam hozzam kozelbbnek, europai urbanisztikajaval,atlathatosagaval. N.Jersey kis varopsaiban is voltam egyikbe lakik gyermekkori baratom. Vonattal es hajoval jottunk be aManhatannbe.

A nehai Trade Center melleti konyvuzletbe jartam,elveztem a sok fele konyvet. Vegig a kis Wall Strreten meg ereztem az exkluszivitasat,de elveztte szammra az othon a bankba erzett tiszteetet iranta...

A Pennsylvania Station mellett dolgozott a jobaratom Millemann biztositonal. Ott ettunk egy kituno onkiszolgalo vendeglobe... NY.-kavalkad de joo bemuttaja azt az Amerikat amely surog -forog. A 69-es ut mellett megismerem a poros ,unalmas, teljesen idegen , egy szintu takolmanyok Amerikajat. Oriais kulnbseg. Mig a ynugati poart egy mas koztarsasag,akozmopolita es liberalis kozpont ,ahol megtalaod  a megfogalmazasat a szabadsagbnak. Ott viszont elkriazstott a kozlekeds nehezsege a anyg tavolsagok es az ettol nehezen kiallakulo kozosegi elet hianya.

Előzmény: Törölt nick (1679)
-Survivor Creative Commons License 2005.12.30 0 0 1686
nem...csak egy blokk kb. asszem a 80 es 81 vagy a 81 es 82 kozott van. egyszer voltam ott - nemreg, de en nem bent lakom, hanem NYC-tol 20 merfoldre E-nak a Hudson volgyben. es nagyon ritkan megyek be manhattanbe mert a parkolas az egy pain in the ass.

S.
Előzmény: Törölt nick (1684)
-Survivor Creative Commons License 2005.12.30 0 0 1683
nem feljebb, hanem lejjebb.
es csak 1 blokkal...

S.
Előzmény: Törölt nick (1664)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.30 0 0 1682


Feladó: Dr. . Laszlo <@axelero.hu> (Hozzáadás a címjegyzékhez)
Címzett: Szabo Jozsef <@vipmail.hu>
Tárgy: Re: Fw: Elírás
Érkezett: 06:31


Eleteemmben,pedigigen hosszu ,nem sismertem egy aljasabb embert mint te. Veszelyesebbez igen, bunozobbet igen,hiszen a te itteni "munkasgod2 tulajdonkepen senkinek nem okozhat kulonosebbvezelyt mert ez itt virtualis. De a jellemedbe benne van minden olyan tulajdonsag amit az emberek utalnak. A dillema csak az hogy orult vagy-e vagy gonsoz ezt nehez eldonteni. miutan egy sort dolgot teljesen raiuonalisan csinalsz egy sot keped meg valobban szelelmes es egy sor dologhoz keps vagy dokumentaltan hozzaszolni, inkabb hajlottam a gonosz fele.
Azzonban sok olyan hibat kovetsz el amit azelso jelelmzes szerint nem tud elkovetni egy normalsi ember, olyan dolgokba rizikot veszel magadra amit csak a pillanatnyi orulet kesztett.Vanak periodusaid amelyben elfelejted kinek adod ki magad (nem csodalom sok ilyen van ) .A szemely ímelyet megformalsz annyira eletszeru hogy ezt visznt egy beteg elme teheti igy,egy ilyen talal oromet es taplalja az a bizonyos multivalrns szemlyiseg lenye hogy iylen legyen. A legjobb figuraid noi szerepek. Amoig el nem faradsz addig ezzek jol stilizaltak cak mior a fegelmed es figelmed elernyed arulkodnak...
Igy csak azt irhatom: mind a ketto vagy. Egy melysegesen ember gyulolo (talan sok rossz tapasztalatok utan ),masokat szivesen degradalo, dicsekvo es masokat tehetlensegukben ,mastol okozott szegenysegukben, geopolitikai helyzetukbe froclizo valaki vagy. A legroszabb: mindent amit 1972-73-ig csinaltal letagadod ,megtagadod es belekakalsz a multodba., A multjat,apjat anyat es baratait az elozo eletebol nem valalo ember vagy. Hogy valami velt kis sikered legyen hajlando vagy ugyanolyan modellekre a neten mint amit az eletben normalisnak tartasz mintd oylan amiert bortonbe kerulhetnel: csalals,identiotasod hamisaga, mas neveben tett cselekmenyek,amelyeket lehet hogy megtettel az eletedbe de biztom megtetted volna ha tudtad volna hiszen egy ilyen keszseg elkoszor spiritualisan jelelntkezik es ezt ki is hasznalod a neten.
Szoval ,meg van minden okom,okunkteged nemszeretni mi tobb nem kivani a kozelunkbe. Kivetel egy egy idonkentu es idoben megszabott utitarsad aki nem ismer fel ,addig mig nem ismer fel. Nem vagy kivant ember itt,de eppena sajat amagds nem nagy becsulee teszi hogy ne haragudj meg erte es hiogy folytasd azt amire nagyon hamar rajinnek az emberek... Most si meg avgy,mert egy fegyelmezetlen percedbe bizonyitekot szallitottal nekunk,abban igazad van nem en hatarozok errol mert az index a tuajdonos ok amjd tudjak mit tehtenek de en mindenesetre ugyelek ra hogy jogi szempontbol oylan lepeseket tegyunk amely megszegi kedvedet. Ugyanakkor a szabalyoktol megengedett legnagyobb nyilvansoagot adok az uygnek. Miutan megtortent dolgokrol van szo azoknak a tudositasa nem szemylisegi jogban utkozik. A tobbi mar megy amgatol. Valsozinueg valahogy visszatersz de mineden oylan topicba ahol az egyikhez ahsonlo modon vislekednel ott leszek es az artatlan veled beszelot felvillagosiztom. Ennyi. Miert etszem ezt? Mert egesz eletembe ilyen tarsadalmilag kartekony peldanyioik ellen harcoltam... Nem fogom soha felhasznalni azokata dolgokat amelyket az alatal tusdtam meg hogy hozzam fordultal tanacsert egy avlos dologba,en meg probaltam tuszta szivbol jo tanacsot adni..azerrt mert ott megbiztal bennem,tehat az szent
Ennyit meg megengedek magamnak. De gondolhatod hogy igy lehetosegem volt es van megismernivalodi eletedet..tehat nagyon nagyon utalom mikor nemzeti hovatartozas miatt , ami mas mint a tied ,valakit barmilyen banto szoval illeerintesz, gyulokodest szitol holott toleranciat es eloiteetnelkuliseget kersz, de ez is hozzatartozik
jellemrajzodhoz.Sokstózor olyanert etszed hogy megsertodtel amit te sokszor hasznalsz a tobbi emberrel szemben. Igy altalanosban igen siralmas figutat alkotsz,egy konnyen leolvashato elet korulmenyel,otthonihekyzettel sivar perspektivaókkal. Azek maguk nem lennenek baj,mert mindegyikunkbe aki atment hasonlo nehezsegeken szolidaritast es egyutterzest provokalna es kitunoen lehetbne a valodi Ragikaval vitatkozni. Biztos lehetsz hogy ha az idom engedi topvabb kovetlek., Ugyanakkor ,azt atrtom hoyg egy magara talalo Ragika igen kellemes es erdekes vitapartner lehetne..ha csak valobban a betegsege nem szolna bele. Tehat a legjobb hiszemben adott tanacsom: oljed meg mindeketes nickedet,vegyel fel egy szemelyedhez melto nick neved,mondj le az amerikallenes tamadasok paranoiadrol (persze hogy van egy magar ,kislallam netjen , ellenerzes kritika, de az csak a vitaig megy el es nem a gyuloletig ) add egy kicsit sjat magadat es akkor szamodra es elgedett modon tudnal itt lenned. De maskep..
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.30 0 0 1681
Ki mondta, hogy azt a levelet Mumu írta?

Mumu már hamisít is?
Előzmény: Törölt nick (1680)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!