Keresés

Részletes keresés

rolling Creative Commons License 1999.05.04 0 0 13
WAN-t maximálisan megértem, Alfred pedig egy szerencsés ember.

Én egy olyan házban lakom, ahol a 25 lakásból 8-ban éjszaka (is) élnek, vagyis ébren vannak, mint a vámpírok, hajnalig, akkor mennek a koporsójukba aludni. Persze minden mellékzöngével együtt: ordibálás, magnó, videó ezerrel, gitárgyakorlás. Ja, egyébként ez egy kultúrált ház (nem kultúrház...).
A nappal sem sokkal jobb. Kutyák és gyerekek vegyes hada kergeti egymást a körfolyosón, szomszéd nők *beszélik meg* 100 dB-el ugyanazt, amit minden nap megbeszélnek, kiskölyök zörög el periódikusan az ablak alatt rozoga háromkerekűjével, stb.

Egy dolog talán jobb volt - ha sok nem is - a régebbi korokban: szerintem a zaj mindenképpen kisebb volt. Sajnos, manapság divatos idegbolondnak tekinteni azt, aki érzékenyebb a zajokra az átlagnál. Ugyanakkor a magyar lakosság egy óriási része neurotikus, többen között a zajártalomtól is. A zaj ugyanis annak az idegrendszerét is fárasztja, aki ezt nem veszi észre vagy nem vallja be. Azt a csendrendeletet, amelynek az alapján régebben a rendőrök is meg tudták fegyelmezni a másokra teljesen tekintet nélkül levőket, az Antall-kormány alatt (a félreértelmezett marhanagy szabadság miatt) szépen elsorvasztották. Az aktuális csendrendeletek érvényesítése meg nagyon körülményes.

A végére egy vallomás: ha már nem tudok másképp védekezni mások (ismétlődő) zajai ellen, nyomom a zenét rendesen (2*80 Watt-ot is bír a cucc, bár ennyi nem kell), de ők kényszerítenek rá...
Ilyenkor néha felteszem a *büntető* zenéket, Led Zeppelin, ZZ Top, Deep Purple, stb. :-))
Üdv.

irokéz Creative Commons License 1999.05.04 0 0 12
Zajos szomszéd nevelése
1. Várjuk meg, míg egyszer otthon van, és véletlenül éppen csendben (legjobb, ha éppen aludna)
2. Helyezzünk egy Bartók CD a lejátszóba (ha Bartók-rajongó, akkor Bonanza Banzáj-t)
3. Állítsuk a lejátszót végtelenre, a hangerőt maximumra
4. Fordítsuk a fal felé a hangfalakat, sőt, amennyire lehet, nyomjuk is neki őket
5. Csöngessünk be hozzá, és valamilyen módon hozzuk tudtára, hogy hosszabb ideig nem leszünk otthon
6. Indítsuk el a lejátszót, majd hosszabb időre távozzunk otthonról

Az én szomszédom egy-egy ilyen akció után akár hónapokig is tisztában van vele, hogy milyen vastag a fal, és mennyire szigeteli a hangot.

Előzmény: Mike (11)
Mike Creative Commons License 1999.05.04 0 0 11
Nem tudom, de valahogy mindig ugy van, hogy sikerul olyan szomszedokat kifogni, akik obegatni kezdenek a legkisebb zajra, ha nem ok csinaljak, mert akkor meg mindent szbad, es - ahogy irtatok - senki nem szolhat bele az o maganeletebe. Csak o a maseba.
Mike
(Ilyenkor jol felnyomom a Hifi-t hatha meguti a guta, jol)
Karcsu Creative Commons License 1999.05.03 0 0 10
Egyik meghatározó élményem volt, mikor tavaly nyáron a kánikulába nyitott ablakok mellett próbáltunk aludni. Valamikor egy órától kezdve a közelben lévő rendőőrs fiataljai több órán keresztül tették a szépet két eltévedt ifjú hölgynek, az utcán kacarászva, zörögve, az eszüket játszva a csajoknak.
Mikor meguntam és felhívtam őket, hogy panaszt fogok tenni, még adtak maguknak két percet, hogy nehogy már nekem legyen igazam, de aztán eltakarodtak az utcáról. Persze nem aludtam jobban ezután sem :((

Karcsú

jo_lenne_tudni Creative Commons License 1999.05.03 0 0 9
Sokszor jo lenne ha lenne egy jo mikrofonom, kiraknam az ablakba, a mikrofont bedugnam egy kutyube, ami pont az zaj ellentes hullamait nyomja ki, es ez szolna teljes kakaon. Elmeletileg tok csend lenne ahol ulok. Asszem az iparban van is.

Persze lehet, hogy zoldseget irtam... Akkor bocsesz.

WAN Creative Commons License 1999.05.03 0 0 8
Újabb kedvenc: a kertben levő riasztós autó, ami már 15 perce szirénázik, csak a gazdája nem vette észre. Persze zárt kertkapu mögött...
Hrichard: állítólag én is ennyire szerettem az orvost :)
Alfred: vidéki példa sajnos ismerős :)
budapesti sajnos nem :(

Egyébként mi kell ahhoz hogy valaki kulturált legyen? Kellett volna neki gyerekszoba, vagy fejlődése rendellenes, vagy csak nem törzsasztalos???
És csak én utálom, ha valaki feleslegesen zajong és zavar vele vagy más sem szereti?

hrichard Creative Commons License 1999.04.30 0 0 7
Gyerekekhez jött a z orvos.A lányom meglátta és észnélküli sírásba kezdett ami addig tart általában amíg a doki elmegy.T. lakó 10 perc múlva ráfekszik a csengőre és addig nyomja mégleverem a kezét róla.Felháborodtan közli , hogy kihívja a rendőröket mert mi verjűk a gyereket és ő nem tud piheni.
Szerencséjére az orvos kijött és felhomályosította.EZ mind du.2-kor.

Másnap este kutya vonyítás,ugatás ami a csővön ki fér.
Kb. fél óra kutatás, honan jön.
Be csöngetek és hát a tegnapi férfi nyit ajtot.Kérdezem tőle_frankón normálisan_mi történik.
Magából kivetkőzve közli , hogy neki most van ideje a kutyáját szobatisztaságra nevelni és külömben is Ő az otthonában azt csinál amit akar.Nem akarom részletezni de olyan patáli a keveredett egy pillanat múlva , hogy csak úgy zenget a ház.

Előzmény: WAN (6)
WAN Creative Commons License 1999.04.30 0 0 6
Szerintem azokat kihagytad akik zavartalanul akarnak _élni_.
Én a felesleges, "cél nélküli" zajongást ellenzem. És főleg elég unalmas ha hetente min. 3szor rájuk jön.
Vagyis: csukná be azt a %!+?"= erkélyajtót, és akkor talán nem visszhangzana tőle az egész utca.
Vagy mégjobb: Kb este 10kor itt a dolgozoszobam ablakaval szomszedos haz teraszan csaladi uvoltes. Valamelyik 200 kilos csaladfo valami iszonyu ariat probalt meg iszonyuan elénekelni. Kiseret a haz tulso sarkabol magno+bass+surround meg minden.
Túlordította a TVmet. Erre kirakom az ablakba a kb 4Wos (=2 gyufasdoboz) PC hangszoromat a TV hanggal, hatha abbol is hallanék valamit.
Nem kell 10 perc, szomszéd felháborodva átjön, hogy hogy képzelem én ezt... stb.
És elég nehezen dolgozta fel, hogy nem ez nálam a TVnézés, csak miattuk nem hallok semmit...
Előzmény: hrichard (4)
Alfred Creative Commons License 1999.04.30 0 0 5
Budán lakunk, a Feneketlen tónál. Madár csicsergés, éjjel süket csönd, nappal halk város morajlás.
Lemegyünk a feleségem szüleihez falura, Monorra. Családi ház, körbe szomszédok karnyújtásnyira.
Szomszéd 1. sikítóval vasat vág
Szomszéd 2. 3db folyamatosan ugató kurcs
Szomszéd 3. 4,5 db óvodás korú unoka.
Szomszéd 4. Kamionos Liazzal, féklevegőhöz nyomja a gázt
A szomszédok ezt folyamatosan, egész évben produkálják.
Lemegyünk az én szüleimhez Balatonra.
Szomszéd 1. Robi motoros kapával kapál
Szomszéd 2. Magnót hallgat, a kedvenc kazettáját, teljes hangerővel
Szomszéd 3. betont kever, hozzá tahó segédmunkások ordítva diskurálnak
Szomszéd 4. óvodás korú gyerekek ölik egymást
Hazajövünk, nagyváros, csönd, madár csicsergés...
hrichard Creative Commons License 1999.04.30 0 0 4
AZ együttéléshez is szükség van bizonyos inteligenciára.Vannak akik túlságosan magukénak érzik lakóhelyüket.Az egyik réteg az állandó szándékos gizdálkodásukkal tünek ki de a másik táborse semmi akik azt is megtiltanák , hogy 18 óra után levegőt vegyünk.
Akik nem bírnak magukkal azok valószínű , hogy azért teszik , hogy a sivár kis jellentéktelen környezetükből_amit maguknak köszönhetnek_kitünjenek.
A másik csapat spontán hülye.
A mi házunkban megszavazták , hogy este 18 óra után ne lehesen fúrni.
Ezzel teljesmértékben egyetértek.
Most jön a dili.A spontán hülyék csapata kitalálta , hogy legyen meghatározva mettől-meddig lehesen MOSNI.

Ha ezt bevezetik és ne adja úristen a feleségem nem a meghatározott időben fog mosni _és ezt valamelyik agyatlan szóváteszi_azt úgy felrúgom , hogy mire leesik éhen hal.

WAN Creative Commons License 1999.04.30 0 0 3
a Tasztalt viszont ki tudom kapcsolni, ha tulzottan az agyamra menne :)))
Előzmény: originalqszi (0)
myprint Creative Commons License 1999.04.30 0 0 1
Kell 1 kis áramszünet, időnként mindenkinek és aztán megint mehet minden tovább!
Előzmény: WAN (-)
originalqszi Creative Commons License 1999.04.30 0 0 0
Ha 0-ás maradna a topicod, akkor lenne igazán csönd!!!! de nem maradt 0-ás!!!:DDDD A topicok okozzák a zajártalmat a tasztalban:DDDD
WAN Creative Commons License 1999.04.30 0 0 topiknyitó
Egyszerűen nem értem, hogy ahol lakom, miért van egyfolytában zaj. Pl. az egyik állat szomszédnak miért kell üvöltetni a magnóját, úgy hogy kb 15 méterre a házuktól én a csukott ablakon keresztül értsem a szöveget. Vagy minek rendeznek baráti üvöltést a teraszukon, ami túlordítja a tévénket, miközben máskor szólnak, hogy halkabban nyírjuk a füvet mert felébred a kölke.
És persze, hogy most péntek este tájban miért intézi el nekem, hogy a munkám helyett megint a szomszéd party basszusa dübörögjön a fejemben?
Engem nem érdekel, ha csak az agyával (bocs, a helyével) képes felfogni a hanghullámokat és ezért üvölteti 500dB-el, de miért kell ezért a környéket is elzajosítania?
Mit lehet az ilyen állatok ellen csinálni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!