Keresés

Részletes keresés

a_motor Creative Commons License 2020.03.10 0 0 74579

sziasztok,

segítene valaki nekem azzal, hogy megnézi elérhető-e neki az orux szerver?

nem tudom használni pár napja a multitrackingot, de ellenőrzés képpen próbáltam az account adataim módosítani, az sem megy

köszönöm!!

Doky586 Creative Commons License 2020.01.31 0 0 74578

Az Android tudja kezelni a soros RS232 kábelem, de azért a BlueTooth egyszerűbb..  

Schaf Creative Commons License 2020.01.31 0 0 74577

Van ott emlékeim szerint megoldás ismeretlen chipsetre is...  ;)

 

 

De ezzel együtt az igaz, hogy egy laikusnak azért ez már erős egy kicsit. 

Előzmény: Jahno (74576)
Jahno Creative Commons License 2020.01.31 -1 0 74576

Aztán már csak az uSB konverterünk chipsetjét kell kiderítni és bízni benne, hogy azok közt van, amit kezel:

 

This library supports USB to serial converter chips:

  • FTDI FT232, FT2232, ...
  • Prolific PL2303
  • Silabs CP2102, CP2105, ...
  • Qinheng CH340
Előzmény: Schaf (74575)
Schaf Creative Commons License 2020.01.31 0 0 74575

A tablet elviekben egy OTG kábelt fog felismerni és az azon érkező adatokat. Amennyiben mégsem akarna működni, ezt a root nélküli cuccot kell felrakni és megoldja a problémát.

https://github.com/mik3y/usb-serial-for-android

Előzmény: Jahno (74570)
Schaf Creative Commons License 2020.01.31 -1 0 74574

Utolsó:

OFF

SzaóS nem kért segítséget.. szerintem te kevered a szezont a fazonnak. Én általánosságban írtam egy postot, ami valamiért téged meg őt érintett csak meg. Azt tudjuk róla, hogy kamionos és "kétszer megszivatták". Segítséget ezen a néven sosem kért itt semmihez. (De ezt le is írta).

Az pedig, hogy te megérintve érzed magad egy témában, ami ráadásul rajttok kivül mindenki másnak evidens, hát nem tuom.. ez a ti dolgotok.  Az pedig, hogy szerinted a szoftver lopás nem lopás, egy érdekes hozzáállás, mert akkor sanszos, hogy szerinted a közpénzek jellegvesztése sem az...   Gondolom...


Az pedig aki, ma egy nem androidos Wayteq készülékhez kér segítséget egy NNG termékhez, 100%-ban lopott szoftvert használ...  innentől pedig nincs mit ragozni a kérdést. Akár informatikus rakta fel rá akár ő...  Az autókereskedő is elhajt a faxba, ha beviszed hozzá a garis autódat, hogy "de én csak a Józsinál feltuningoltattam"...

ON

Előzmény: obsitos3 (74571)
Egér Fogó Creative Commons License 2020.01.31 0 0 74573

Erre kérdésre a válasz egy határozott talán.

Amíg nem tudjuk, milyen tablet, melyik Android van rajta, és milyen célra kell az egész, ilyesmiről kár beszélni.

Előzmény: Jahno (74570)
olahtamas Creative Commons License 2020.01.31 0 0 74572

Csak halkan kérem, hogy nem lehetne erről a témáról leszakadni, és magánban folytatni...?

Előzmény: obsitos3 (74571)
obsitos3 Creative Commons License 2020.01.31 0 1 74571

Én meg úgy gondolom,Te vagy az,aki nem értesz meg,nem akarsz megérteni valamit.A hentes meg a lopott hús esetét nem értem,itt nem lopott senki semmit,főként nem árult.Mivel sem Te,sem én nem ismerjük Szabó Sándort,csak  annyit tudunk róla,amit ide írt,el kell hinni neki,hogy bement egy boltba,naív,jóhiszemű vásárlóként vett egy készüléket,amivel problémái adódtak.Talált egy fórumot,érdeklődni próbált,erre leugatják a fejét,tolvajnak nevezik.Azt hiszem,nagyságrendekkel kevesebb hozzáértő,csibész,varez van a piacon,mint laikus,hiszékeny vásárló.Nem szerencsés általánosítani,és ezt nem először teszed.Nézz körül ma a magyar üzletekben,vagy a kereskedelem bármely területén:ha a piacon beleszaladsz egy hibás,selejt,netán kínából származó cuccba,megbocsátható.De ha  ugyanez előfordul állami üzletekben is,akkor a vevő a hibás?Az olcsó árúkkal kapcsolatos gondolataiddal meg nem tudok mit kezdeni.Ha valaki valamihez nem ért,és csak azért teszi le a voksot valami mellett,mert az 15 rugóval drágább,az nem normális,hanem sznob.Érd el,hogy írják ki minden műszaki osztályon,hogy "Csak szakemberek vásároljanak,vagy hozzanak magukkal tanácsadóként  egy informatikust,mert mi jobbára szemetet árulunk"

Különben meg Sz.S. nem hisztizett,nem verte az asztalt,csak elmondta a tapasztalatait,és tanácsot kért.A nyílt fórumok ezért vannak.

Előzmény: Schaf (74566)
Jahno Creative Commons License 2020.01.30 -1 0 74570

Okés, de az lesz a tabletnek chipset specifikusan?

Előzmény: Schaf (74569)
Schaf Creative Commons License 2020.01.30 0 0 74569

Hát...  elvileg fog, mivel csak egy port driver kell hozzá. Azaz az USB-ből sima COM-1-2-3-stb-t csinálsz. Anno is volt amelyik USB-s cucc csak így működött Windows alatt.

Előzmény: Jahno (74567)
Egér Fogó Creative Commons License 2020.01.30 0 0 74568

Én sem.

Előzmény: Jahno (74567)
Jahno Creative Commons License 2020.01.30 -1 0 74567

USB hoston nem vagyok benne biztos, hogy fel lehet driverezni.

Előzmény: Egér Fogó (74561)
Schaf Creative Commons License 2020.01.30 -2 0 74566

Szerintem félre érted...  ha a hentestől lopott hússal bemész a piacra és elkezded árulni, nem csak megrugdosnak...  és nem csak a hentes.  Hagyjuk már ezta  "beteg" dumát.. az ilyen emberek általában szarrágó, mindent okosban, "minek fizessek érte" stílusúak. Ha nem zok lennének, akkor 11-15e Ft-on nem akadnának fenn és normális készüléket vennének normális áron.
Ha pedig a Medi Marktban átbasszák őket, akkor oda kell menni az asztalt verni és nem ide.. "Mert hülye azért nem vagyok" mi?  :D :D


Itt esetünkben nem arról volt szó, hogy idejött, kérdezett és elment vásárolni egy készüléket, hanem hogy megvette azt a készüléket amelyik occsó vóót...  Nem azt amelyiket SZAKEMBER javasolta, nem azt amelyik MEGFELELŐ LETT VOLNA, hanem amelyik occsóééé vóót.

Aztán elvitte valami "tirpák" vagy szolnoki, vagy fax tudja milyen "SZAKEMBER"-hez, aki rágányolt neki, egy ki tudja honnan származó, milyen problémálkal küzdő szoftvert. Ezek után emberünk idejön és elkezd azon hisztizni, hogy elhajtjuk oda ahol lopta a cuccot?

Ne vicceljünk már...  Honnan kéne tudnunk, hogy az agyon skinezett, tört szoftvere miért produkálja ezt vagy azt? Nem beszélvve arról, hogy a szoftverrel a supportot is megveszi.. Anélkül meg egyvalami jár neki: a szája.

Előzmény: obsitos3 (74558)
Schaf Creative Commons License 2020.01.30 -2 0 74565

A stílusomra a hozzád hasonlók a magyarázat..  Hogy hiába mondjuk el neki 1000-en, hogy átverték, hogy lopott cucca van, ő csak magyaráz és oktat.  Oda menj reklamálni jóbarát, ahol számlával vetted a programot.

Mert azt a vállalkozót bizony megnézem, aki kiszámlázza neked, hogy egy Wayteq navira ő "feltelepítette" az NNG szoftvert.   (Bár mint tudjuk ilyen hülye is volt a történelemben)


Vettél egy OLCSÓ készüléket, mert túl szarrágó voltál kifizetni azt amibe kerül szoftverrel, aztán okosba megcsináltattad és még te hisztizel?  Na ne röhögtesd ki magad...  se számlával, se anélkül...  vállalkozókám...


Előzmény: Törölt nick (74556)
landi01 Creative Commons License 2020.01.29 0 0 74564

Hali !

 

Most találtam meg a fiókban Bluetooth Global Sat  GPS. Régen ezt használtam.

Odaadom ha tudod használni.

DM43 Creative Commons License 2020.01.29 0 0 74563
Előzmény: Doky586 (74562)
Doky586 Creative Commons License 2020.01.29 0 0 74562

Itt van mondjuk egy. https://www.arukereso.hu/gps-vevo-c4201/qstarz/gps-koordinata-adatgyujto-datalogger-qstarz-bt-q1000xt-conrad-p448109991/

 

Csak egy kicsit elszabadult az ára. De tud logolni bt és usb-vel is használható..

Előzmény: ZOLII (74559)
Egér Fogó Creative Commons License 2020.01.29 0 0 74561

Nem ismerem a programot, feltételesen tudok nyilatkozni.

Bluetooth vevőt manapság már csak használtan leget venni. Ezzel vigyázni kell, hogy milyen csip van benne, milyen az akkumulátora.

Ha vezetékes megoldás jó, és a tablet tud USB host funkciót akkor GPS mouse néven nézz körül a kínaiaknál (AliExpress, eBay). 8-15 dollár környékén már kapható vezetékes. Ehhez még kell egy adapter, ami a tablet mikroUSB csatlakozója, és a vevő közé passzol.

Tudtommal még egy utolsó buktató lehetséges, az hogy a GPS vevő milyen protokollal működik, és azt kezeli-e a program. (Az NMEA-0183 igen nagy szabadságot ad a gyártóknak, kérdés, hogy a program hogyan van megírva.) A Galileo, Beidu, meg hasonlók tovább bonyolították a helyzetet.

Előzmény: ZOLII (74559)
olahtamas Creative Commons License 2020.01.29 0 0 74560

Manapság már szinte minden telefonban van GPS, így nem nagyon szokott lenni a boltokban.

https://www.youtube.com/watch?v=wL15m63MyA0

 

Előzmény: ZOLII (74559)
ZOLII Creative Commons License 2020.01.29 0 0 74559

Akkor neked nem GPS antenna, hanem bluetooth-os GPS vevő kell..

 

Akkor van valakinek valami ötlete bluetooth-os GPS vevőre amit tablethez tudnék csatlakoztatni aminek a jelét venné a telepített térkép program?

 

Előre is köszönöm.

Zoli

Előzmény: Doky586 (74551)
obsitos3 Creative Commons License 2020.01.29 0 2 74558

Tudod,amíg valaki egészséges,csak annyit tud,hogy hentesnél veszi a szalámit,péknél a  kenyeret.Aztán amikor megbetegszik,és megállapítják,hogy lisztérzékeny,elkezd érdeklődni,olvasgatni.Fura lenne,ha rögtön az első  helyen megrugdalnák,lekurváznák,hogy tudnia kéne,mielőtt vesz fél kiló kenyeret,illik legalább két fórumot bejárni,ahonnan megtudhatja,csak a kovásszal készült az igazi.

Előzmény: Schaf (74557)
Schaf Creative Commons License 2020.01.28 -2 0 74557

Tudod akinek esze van vásárlás előtt kérdez... 

 

A többire no comment. 

Előzmény: Törölt nick (74556)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.28 0 0 74556

A lentebb olvasható kirohanásod a magyarázata az arrogáns és pökhendi stílusodra?

Kezdem érteni az eddigi kanasztámat eme nyomorúságos "vajtekjúval+szigyicses szutyvadék" programmal AMIT TELJESEN HIVATALOSAN VETTEM A SZOLNOKI "médiában" számlával egyetemben( vállalkozó vagyok)és azt is értem miért sz@rta le a Nyíregyházi informatikus a saját elvárásaikat SZINTÉN SZÁMLÁRA.

Azért mert le nézitek az e témában butàbbakat,és a leg könnyebb azt mondani ,hogy mert "GÁNY"....és varez......

Maradok tisztelettel ,Szabó Sándor.

Előzmény: Schaf (74554)
Schaf Creative Commons License 2020.01.28 0 0 74555

Szia!

Ezt elég sokminden okozhatja. Általában az almanach file hibája, rosszabb esetben hardver. 

Első lépésként frissítsd az órát a Garmin Connect-tel, az az almanach file-t is frissíti így. Aztán próbáld meg, hogy néhány percet szabad ég alatt vársz, ogy pozicionálni tudjon. Épületen belül, esetleg nagyon fedett helyen az "ugrálás" lehet normális is, a technológiából adódóan (A kevésbé márkás cuccok ezt szoftveres trükkel kiküszöbölik, viszont az a pontosság kérára megy).

Előzmény: robba (74543)
Schaf Creative Commons License 2020.01.28 -1 1 74554

Ez a másik hozzáállás, amikor a tolvaj/ügyeskedő nekilát magyarázni a bizonyítványát.  "Én nem tudtam.."   Hát hogy a faxba ne tudtad volna? Nyilván a készüléket "üresen" vetted és jól körülnéztél okosba mit lehet, mit nem. Ezt a hozzáállást azért én erősen nem nevezném "nem tudtam"-nak.

Amint más is említette, a gányolt, kókányolt verzióknak ezer baja lehet, nem beszélve arról, hogy magyar módra "minek fitzessek, majd valaki ingyen megoldja" alapon állnak sokan a dolgokhoz.


Villanyszámlára nincs pénz, de navi az kell neki...  pedig azt gondolom az NNG termékek Google Pay ára ma már a megfizethető kategóriába esik, tehát az, ha valaki egy Android eszközre mégis lopott szoftvert tesz fel, az jogosan háborít fel sokakat a szakmában. Főleg, hogy pont az ilyen warezhuszárok miatt nem lehet ma már normális szakembert találni a témában.

igen..  én is szoktam segíteni, ha pl. valaki elakad egy problémával és az NNG support (amely ritka szar) nem segít. De az, hogy tolvajozzuk a kormányt, miközben fél ÁFA-val meg okosba akarunk mindent, szerintem röhelyes. Az meg hogy ezen a fórumon, ahol DEKLARÁLTAN TILOS A WAREZ ezen valaki fennakad, az meg a legalja.

A stílusom pedig az elmúlt X év eredménye... hogy sok ügyeskedő az itt kapott információk alapján gányol a vidéki városokban készülékeket, többségükben úgy, hogy még a kapott információt sem képes normálisan megérteni. Aztán ömlenek ide az "ügyfelek". A legtöbbjüket mondjuk egyből kiszúrja az ember, mert nem túl életszerű, hogy hetente más típusú készülékkel van problémája, amire "nem megy fel az íííígóóó"..


Mesélje már el valaki a hőbölgők közül, hogy mi lenne szerintük a megfelelő hozzáállás? A mi tudásunk, a munkánk ingyen van? A tiétek miért nem? Vajon milyen arcot vágnátok, ha a munkahelyen a főnök közölné, "bocs ebben a hónapban csak fele bér, mert egy fórumon megoldották okosban"...?  Arról már ne is beszéljünk, hogy egy esetleges jószándékú segítő simán bukhatja emiatt a több éves index acountját, ahogyan az a szabályzatban olvasható is.
Az Index anno deklarálta, hogy nem tűri az illegális tevékenységet és akkoriban erősen fel is lépett ellene. Nem tudom mi most a helyzet, de részemről nincs miért kockáztatni. Főleg nem egy olyan fórumozó miatt, aki azonnal nekilát hisztizni, hogy "honnan veszem már, hogy az ő szoftvere lopott"?  Onnan pubi, hogy veled ellentétben én értek hozzá...  ;)

Fricu1 Creative Commons License 2020.01.28 -2 0 74553

Rózsaszínnel ki van emelve. Mi a bajod vele? Nem érdekel, nem olvasod. Te is önkéntes rendőr vagy?

Előzmény: Csigabiga 1 (74548)
BiharyG Creative Commons License 2020.01.27 0 0 74552

Akartam írni én is, de Doky megelőzött :)

Előzmény: Doky586 (74551)
Doky586 Creative Commons License 2020.01.27 0 0 74551

Akkor neked nem GPS antenna, hanem bluetooth-os GPS vevő kell..

Előzmény: ZOLII (74549)
olahtamas Creative Commons License 2020.01.27 0 0 74550
Előzmény: ZOLII (74549)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!