Keresés

Részletes keresés

szervezkedő Creative Commons License 3 napja 0 0 25716

Ha valakinek esetleg....

https://www.jofogas.hu/bacs_kiskun/Ingyen_elviheto_valyog_tegla_102869815.htm

Ingyen van, Kecskemét.

gybiaaa Creative Commons License 2020.03.26 0 0 25715

Tévedtem. Beszéltem a szomszéd bácsival (80 éves) akinek a nagyszülei laktak itt anno, és mondta hogy ez egy régi préskör. A középső emelvényen állt prés és innen folyt le a pincébe a szőlőlé. Sajnos a pincében a cső másik vege márar nincs meg.

gybiaaa Creative Commons License 2020.03.24 0 0 25714

A rejtely megoldódott. Úgy néz egy régi kút volt. Középen a régi nyomós kút talpa lehet. Ezzel egy vonalban van a pince ahol szintén van vizviteli lehetőség. Mondták is anno hogy ered egy forrás hátul.

Előzmény: pintjano (25703)
Alapi42 Creative Commons License 2020.03.24 0 0 25713

Amit törzsvendég topiktárs ajánlott az  nagyon praktikus.

Csak annyit  nem kihegyezni kell egy betonacélt hanem mint egy csavarhúzó vég , kialakítani.

Annop amikor még nem volt divat a kézi villanyfúró...gyakorlatilag  35  éve terjedt el, nekem pl az első  egy EVIG  gyártmányú volt   mostani árban a fizetésem harmada... tehát  kb 130 eft (mos 10 - 15 utánad vágják ).

Nop a villanyfúró előtti világban  hogy is készített a barkács ember furatott a falba ? Hát egy stbi erős   csavarhúóval készítette el a tipliknek a likat  Ütögette közben forgatta.

Én készítettem karnisoknak ,  konyhaszekrény felsőknek és beépített szekrény váznak is lukakat  - csavarhúzóba  és nem vályogfalba hanem tégla falba  + betonba.

még régebbi modszer a fa  faliék készítése  , trapéz alakú fa begipszelve egy falba  vált üregbe.  Általában asztalost hívtak.

Ja az evig fúron kívül van már vagy  6 db - vezetékes  ésakkus.

EVIG --- egy szociálista nagy vállat - Egyesült villamos gépgyár, összeomlott, a maradékot a káderek szétlopták, finoman  privatizálták szarért húgyért.

Amúgy megjegyzem   mosdókagyló még csak elmegy egy vályogházba,    fürdőkád pancsikolásra  és jakuucci már kevésbé.

Előzmény: d_feco (25706)
Manos70 Creative Commons License 2020.03.24 0 0 25712

köszönöm

Előzmény: teglascs (25709)
Fityek(109HA076) Creative Commons License 2020.03.23 0 0 25711

Szekrény felfogatásra én is a falon átmenő menetes szárat,nagy laposvas alátéttel mint a bojlereknél ajánlanám.

Tavaly csináltattunk nyers faanyagból konyhabútort amin lamellás ajtókat használunk a szellőzés végett.

Hátul teljesen nyitott,csak egy perem van hogy ne csússzon semmi a falra.

Előzmény: Veiled01 (25704)
szervezkedő Creative Commons License 2020.03.23 0 0 25710

Részvétem!

Nekem falon csak a bojler lesz, illetve a konyhában a páraelszívó.

Szellőzésre tipp: én ha nagy a baj, lehet nem tennék a konyhaszekrény hátuljára semmit és a falra távtartó céllal cserépléc. Legfeljebb minden polc belső részén csinálnék egy kis "padkát" hogy ne potyogjon hátul le semmi.

Előzmény: d_feco (25708)
teglascs Creative Commons License 2020.03.23 0 0 25709

Uhhh, de szép!

Előzmény: Manos70 (25695)
d_feco Creative Commons License 2020.03.23 0 0 25708

Hát az úgy kezdődött, hogy a mosdót raktam volna fel és nem volt elég hosszú fúrószár a boltba. Nos, egy körmöm azóta is némi fogyatékkal él, de hagyjuk is inkább, mert nem volt az annyira jó élmény...

Előzmény: szervezkedő (25707)
szervezkedő Creative Commons License 2020.03.23 0 0 25707

Falra én is csak átmenő megoldással fogatok fel majd, pont ahogy te is írtad. Szerintem így tökéletes!

Esetleg ha valakinek a gondolatait megindítja, mindkét oldalon laposvas+ menetes szár.

Egy osztrák bolhapiacon vettem egy kb 1meteres fúrószárat. Nincs ellenfél innentől kezdve. Akinek rövidebb van, az beton vassal a maradékot át tudja ütni.

Előzmény: d_feco (25706)
d_feco Creative Commons License 2020.03.23 0 0 25706

Vályogfalban is lehet használni csavart, de akkor az átmenő legyen. Nálunk a bojler van emigyen rögzítve, a kinti oldalon ~ 20x20-as laposvas van besüllyesztve és bevakolva. Rabicolni kötelező vakolás előtt. Belülre meg mehet függőlegesen párnafa, arra meg úgy rögzíted a szekrényt, ahogyan jónak látod.

De fúró helyett bátran használhatsz kihegyezett betonacélt is. Egy népszvakalapáccsal meglepően könnyedén belecsusszan a falba. (Hazudtam, igencsak fárasztó porszáraz falon átütni...)

Előzmény: Veiled01 (25704)
Veiled01 Creative Commons License 2020.03.23 0 0 25705

előző hozzászólásomhoz javítás: Van 25 cm-es tokrögzítő csavarunk

Veiled01 Creative Commons License 2020.03.23 0 0 25704

Sziasztok!

Megoldási javaslatokért jöttem. :)

Felső konyhaszekrény. Igen, tudom, hogy nem a legjobb felső szekrényt vályogfalra rakni, de mivel alapból picike a konyha (5m2) ennek mellőzése nem opció. Továbbá a szellőzést hogy oldottátok meg, hogy ne nézzen ki sz@rul? (Esetünkben elég hideg ez a fal)

A két oldalsó 37 cm-es fal csak válaszfal, alig van összeköttetésben(1/4-1/2 téglányi csak) a külső főfallal, teherhordó szerepe nincs statikailag. Erre az a gondolat, hogy teljes keresztmetszetében átfúrni a falat, mindkét oldalra párnafa, és majd erre rögzíteni. 

A hátsó fal 50 cm-es itt az átfúrás már macerásabb. Van 25 mm-es tokrögzítő csavarunk. Azzal lehetne rögzíteni, max. több ponton? 

Alsó szekrényekkel nincs gond, lábakon áll, padlófűtés van, a munkalap hátsó részén szellőző rácsos megoldással. De a felső szekrénynél hogyan csináltatok szellőzési megoldást?

pintjano Creative Commons License 2020.03.21 0 0 25703

Jobban megnézve nem... üdv PJ

Előzmény: pintjano (25702)
pintjano Creative Commons License 2020.03.21 0 0 25702

Tönkrement-szétfagyott?- vizes köszörűkő?! S nem dobták ki... üdv PJ

Előzmény: gybiaaa (25701)
gybiaaa Creative Commons License 2020.03.21 0 0 25701

Három éve nem tudok rájönni, mi lehetett ez. Ötlet?

A melléképületben van, én valami tűzhely félének nézem, de lehet hogy állattartáshoz van köze.

szervezkedő Creative Commons License 2020.03.21 0 0 25700

...és ha már otthon kell maradni, legyen minden kéznél, a barkácsoláshoz.

(Én átnéztem mivel tudnám elütni az időt, ha ki sem lehet otthonról mozdulni és bespájzoltam mindent a következő 2honapra.)

ON:

Az olaj a próba darabon nagyon szépen beivodik! Szerintem jó lesz így a hajópadló.

:-)

Előzmény: mzm (25699)
mzm Creative Commons License 2020.03.21 0 0 25699

Mindenki vigyázzon magára itt, reméljük hamarosan vége lesz ennek az őrületnek.

mzm

d_feco Creative Commons License 2020.03.09 0 0 25698

Öööö. Azt a rongyot, amivel visszatörlöd a felületet, ne dobd be a sarokba, pláne ne összegyűrve! Simán lángra lobbanhat (szószedet szerint). De ezt már mintha írtam volna valahol. Lapjára kiterítve, az udvaron tárolandó, legalább egy napig.

Előzmény: szervezkedő (25697)
szervezkedő Creative Commons License 2020.03.09 0 0 25697

Köszönöm mindkettőtoknek!

Tegnap megnéztem, szépen "beitta". Száraz.

Kenem majd valamikor a következő sort, csak azt nem látom, milyen lesz a végső felület? 

Nejem már azzal kapcsolatban is hitetlenkedik, hogy nem fog a homok kimászni a padló alól. (Ettől nem félek.)A másik rejtély, hogyan lehet ezt majd tisztán tartani, mert szerinte "úgy észtek, mint a disznók".

:-D)))))

Szerintem nem, de valahogy egy olyan felület kellene legvégül, amit higiénikusan lehet tartani.

A konyha, étkező sarka a tanuló szakkör helyszíne, ezt hajópadlóztam le. Itt tanulom a szakmát. :-) 

d_feco Creative Commons License 2020.03.09 0 0 25696

Mint jóval lentebb írtam, az olajozásnak megvan a maga menete. Ráken, vár valamennyit - hogy beigya a fa, a felesleget meg visszatörli.

Az sem mindegy, hogy milyen olajat használ az ember. Van ami nagyon hamar kikeményedik, van ami meg sohasem. Van olyan is, amit több és vékony rétegben kell felkenni. Változó.

Előzmény: szervezkedő (25692)
Manos70 Creative Commons License 2020.03.08 0 0 25695

Előzmény: Manos70 (25694)
Manos70 Creative Commons License 2020.03.08 0 0 25694

Jelen :)

Szerintem jól bírja, csatolok pár képet, ma készültek porszívózás és enyhe vizes felmosás után. Karc, kopás nincs rajta. Szeretjük nagyon, minden napszakban más árnyalata van, nekünk tetszik.

Két dolgot tudsz csinálni. Az egyik, hogy kevesebbet kensz, ekkora kicsit világosabb lesz a szín. A másik, hogy többet kensz rá, akkor viszont egy ronggyal vagy törölközővel le kell törölni. Ezt a törlést úgy kell elképzelni, hogy ha úgy törlőd, ahogy mondjuk az  ablaküveget pucoláskor, akkor le fog jönni az olaj és vele szín. Mi úgy törültük, hogy felülről rálógattuk a padlóra és úgy húztuk le a felesleget, szinte alig ért a törölköző a padlóhoz. Pár 100 Ft-os törölközőből vettünk párat és azzal töröltük. (Jysk-ben vagy KIK-ben is lehet kapni)   

zöldeskékek Creative Commons License 2020.03.08 0 0 25693

Plusz kitűnő porfogó !

szervezkedő Creative Commons License 2020.03.08 0 0 25692

Padlódoktor!

:-D)))

Milyen a felület ennyi használat után?  Én ahéten olajoztam egy darab hulladék padlón próbára. Egy sor és egy nap száradás után (6-8fok van csak) nekem úgy tűnik, picit ragacsos felület marad hátra. Erre ha ráterítem a krém színű rongy szőnyeget, olajos lesz a hátulja, szerintem.

Előzmény: Manos70 (25257)
gybiaaa Creative Commons License 2020.02.29 0 0 25691

Nem túl meredek, de nem tudom pontosan. Majd atcsongetek és alaposabban felmerem.

d_feco Creative Commons License 2020.02.29 0 0 25690

Saccra mekkora a lejtése a területnek? Mert ha 5% alatt van, akkor elég lehet egy harminc centis sóderágy alá. Ellenkező esetben érdemes a MSz ajánlásait követni (jó eséllyel zúzottkövet írnak majd). A rockwood(?)  és a leier honlapján is vannak instrukciók a lerakással kapcsolatban - mindenek előtt érdemes ezeket átbogarászni, ha nem akarsz kellemetlenséget (és plusz kiadásokat) a későbbiek folyamán.

Előzmény: gybiaaa (25688)
Dunai90 Creative Commons License 2020.02.29 0 0 25689

Köszönöm

Előzmény: pintjano (25681)
gybiaaa Creative Commons License 2020.02.28 0 0 25688

Ez a folyoka jó ötlet, köszönöm!

Előzmény: d_feco (25687)
d_feco Creative Commons License 2020.02.28 0 0 25687

Hát, ha csak az odafolyó esővíz az ellenség, akkor inkább kerítsél ún. folyókát. Van műanyagból, rácsos tetővel (ásni, betonozni is kell!), van betonból és tető nélküli kivitelben is (alá zúzottkő vagy sóder, rugalmas vízszigeteléssel lerakni - ásni itt is kell). Ha az így odakerülő vizet valami úton-módon el tudod vezetni (megfelelő lejtés, stb), akkor félig már nyert ügyed van.

Előzmény: gybiaaa (25686)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!