Keresés

Részletes keresés

Mester u. (86m2) Creative Commons License 2009.07.28 0 0 76
Még az autóbusz sem áll meg a hídfőnél... :o
Előzmény: Akos1985 (75)
Akos1985 Creative Commons License 2008.12.10 0 0 75
Szerintem soha :P Legalább is az én életemben biztos nem fog átmenni, de majd az unokáink talán már látni fogják... :D
Előzmény: jujuju123 (74)
jujuju123 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 74
Mikor megy már át a villamos a túloldalra?
Akos1985 Creative Commons License 2008.12.08 0 0 73
Sziasztok!

Egy olyan kérésem lenne felétek, hogy szeretném a Lágymányosi hídat lemodellezni csak nem találok róla keresztmetszeti képet, ahol a méretek is fel vannak tüntetve jó láthatóak.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv,
Akos1985
**BPO-700** Creative Commons License 2008.06.21 0 0 72
bp11helyhir Creative Commons License 2006.02.24 0 0 71
Üdvözlet Mindenkinek!

 

Új, független hírportál indult a XI. kerületről / Újbudáról. Szeretettel várunk mindenkit!

A honlap most indult, fejlesztésén folyamatosan dolgozunk. Minden észrevételt, javaslatot, kritikát szívesen várunk!

Főleg kerületi és budapesti hírekkel, eseményekkel foglalkozunk. A szerkesztőség szívesen kitesz „hozott” anyagokat is.

A honlapon fórum is található.

 

www.bp11.helyhir.hu

 

Látogasson el hozzánk!

 

Üdvözlettel:

 

a bp11.helyhir.hu szerkesztői

debilNETprince Creative Commons License 2004.03.08 0 0 70
Nomen est omen! (=debilNETprince) - lehet, hogy tényleg meghibbantam?, de engem az se érdekel, ha Rólad nevezik el...
Jó rég volt, de emlékszem a "VÍG"-ben volt bérletünk. Latinovits már régen halott, és minden női főszerepet a Ruttkay játszik... Totál elegem volt a "vénasszonyból". Azután pár hónappal később Őt is elvitte a rák. Egyszerűen csak meg akarták örökíteni az utókornak. Ő is tudta, csak én nem.
Előzmény: nyman (69)
nyman Creative Commons License 2004.03.07 0 0 69
A Szent Istvan, Szent Laszlo, Matyas meg a hasonlo emberkektol nem raz ki a hideg. De a XX sz-i emberkenel rezeg a lec es a par evtizede elt emberkeknel reflexbol tiltakozom foleg az ilyen "muveszek" ellen, mint Latinovits v. Rutkay.

Előzmény: debilNETprince (68)
debilNETprince Creative Commons License 2004.03.07 0 0 68
Egy időben mindennapos feladataim voltak a híddal: én voltam a létesítményfelelőse. Nekem jó lett volna akár Szent László, akár József Attila, akár Latinovits. A Lágymányosi is tetszene, csak mi a fenének kellett megtudnom, hogy annak meg XIX századi labanc gyökerei vannak... De hát az egész álprobléma: Ha már másért nem akkor a régi Erzsébet lánchíd 100 éves évfordulója kapcsán emlékezzünk a Kossuth Lajos utca elnevezésre! Higgyétek el, egy hídnak,vagy bárminek az a neve, amit mi adunk neki! Ma nincs közmegegyezés az Országban ezért tapasztalhatók az ilyesfajta anomáliák. Lesz közmegegyezés, s akkor majd szép lassan minden a helyére kerül. Az eszünk is..., s ehhez a Városháza csak asszisztálhat!
Remélem nem utáltok meg egy kis öntopikért:
http://www.dunahidbp.hu
BPO-700 Creative Commons License 2004.02.28 0 0 67
Akkor most megmarad a név, vagy még mindig gondoolkoznak az új néven?
nyman Creative Commons License 2003.11.20 0 0 66
Ez is egy balfasz otlet vot. Szerintem 20. sz-i emberekrol meg nem kellene hidat elnevezni. Foleg nem ilyen "kaliberu" emberkekrol.

Nem lesz Latinovits híd a Lágymányosiból

"A XI. kerületi önkormányzat képviselő-testülete javasolja a Fővárosi Közgyűlésnek, hogy Latinovits Zoltán színészről nevezzék el a Lágymányosi hidat. A képviselő-testület csütörtöki ülésén ezzel elfogadta Jankó István fideszes képviselő egyéni indítványát. A határozatot a 41 fős testületből a jelenlévők közül a Fidesz, az MDF és a Jobbik Magyarországért Mozgalom 18 képviselője, az egy MIÉP-es, valamint egy MSZP-s és egy SZDSZ-es képviselő támogatta, 12-en ellenezték és 5-en tartózkodtak.
A szavazást megelőzően az MDF és a Jobbik Magyarországért Mozgalom frakciója azt javasolta, hogy a hidat Szent Lászlóról nevezzék el. Emlékeztettek arra, hogy három évvel korábban már a kerületi testület tett erre javaslatot, de akkor azt a Fővárosi Közgyűlés elutasította. Az MDF és a Jobbik javaslatát a kerületi testület nem fogadta el, ezt követően hoztak határozatot a Lágymányosi híd Latinovitsra történő elnevezéséről. A XI. kerületi önkormányzat képviselő-testületében egyébként az MSZP-SZDSZ koalícióba tartozó képviselők száma 21, míg a Fidesz, az MDF, a Jobbik és a MIÉP tagjainak száma 20."

STOP THE MADNESS Creative Commons License 1999.04.26 0 0 65
Anteris, nem tudom, kiket értesz "ŐK" alatt, bizonyára igazad van, de szegény Mansfeld Péternek köze nem volt az '56-os forradalomhoz. Ha akarod, menjünk át ezügyben a Politika fórumba.

A híd nevére a Szt. Őrület - ez viszont egyszerűen zseniális! :-)) Mindent kifejez.

Előzmény: Törőlt_nick (62)
Törölt nick Creative Commons License 1999.04.26 0 0 64
Köszönöm, ez a helyes kifejezés (régen voltak már a statika előadások).
Előzmény: jégtörő (51)
Törőlt_nick Creative Commons License 1999.04.26 0 0 63
Ooops, most látom csak, hogy egy "." hiányában kineveztelek szentté! :-)

Látod, ilyen kicsiny dolgokon is múlhat a megüdvözülés !
Megvan, legyen a híd neve: St. Madness!!!!
-ant-

Előzmény: Törőlt_nick (62)
Törőlt_nick Creative Commons License 1999.04.26 0 0 62
ST. MADNESS !
Nagyon elkanyarodtunk a topic témájától és nem szeretném, ha emiatt átzavarnának minket a tasztaltársak a politika rovatba.
Még csak annyit, hogy nekem ŐK akkor is hősök maradnak, mert fiatal életüket áldozták azért, ami neked és nekem természetes: a SZABADSÁGÉRT!

Előzmény: STOP THE MADNESS (61)
STOP THE MADNESS Creative Commons License 1999.04.25 0 0 61
Nem erről van szó, Anteris. Bármi volt is '56-ban, abban Mansfeld Péter nem vett részt. Nem is forradalmi/ellenforradalmi tevékenységéért végezték ki. Jobb, ha utánanézel!
Előzmény: Törőlt_nick (60)
Törőlt_nick Creative Commons License 1999.04.25 0 0 60
Mi van MADNESS,
'56-ban ellenforradalom volt, mi?
Előzmény: STOP THE MADNESS (59)
STOP THE MADNESS Creative Commons License 1999.04.25 0 0 59
Mansfeld Péter nem halt hősi halált a magyar szabadságért, hiszen azért a kisujját sem mozdította. Egyszerű köztörvényes bűncselekményeket követett el, ezekért végezték ki. Az időzítés ne tévesszen meg senkit.
Előzmény: Törőlt_nick (15)
Törőlt_nick Creative Commons License 1999.04.25 0 0 58
egeresz,
nem értem, milyen név lehet az, ami egyeseknek fájhat, gondolom senki nem akarná Gömbös Gyula vagy Szálasi Ferenc hídnak elnevezni?
Az államalapító István király meg nehogy fájjon már valakinek?!
Az emberek tudatát meg inkább hagyjuk!!!! A nép az úgyis arra vonul, amerre terelgetik!
Előzmény: egeresz (55)
Törőlt_nick Creative Commons License 1999.04.25 0 0 57
Eljátszottam a gondolattal, mi lenne, ha néhány elszánt ember saját pénzen legyártatna öntapadós felíratokat, és szépen átragasztgatnák az összes Lágymányosi híd-as táblát a városban? Lenne cirkusz, mi ? :-)
Előzmény: jégtörő (56)
jégtörő Creative Commons License 1999.04.23 0 0 56
Rendben, de arra nem emlékszem, hogy valaha is dührohamot kaptam volna a "magyar" szó hallatán.

Túllépve a híd esztétikáján, valóban lehetne neki tisztességes nevet adni.
Sajnos nekem semmi olyan nem jut eszembe, ami miatt egyesek ne tiltakoznának. Jónak találnám a Ferenc-hidat, de ez meg a budaiakat irritálhatná. Meg emlékeztet a Ferenc-József névre, olyan meg már volt.

Sajnos az idő haladtával egyre kevesebb a remény a névváltoztatásra, és az ilyen irányú akarat a főváros vezetőiben sincs meg, akik pedig tehetnénak valamit.

Előzmény: Törőlt_nick (54)
egeresz Creative Commons License 1999.04.23 0 0 55
Hi,
Minden budapesti hid egyedi, erdekes...
Egyik technikailag, masik tortenetet tekintve. A Lagymanyosi hidban pl az (is) erdekes, hogy nem adtak nevet a project elejen. (Ellentetben a tobbivel...) Valahogy hivni kell az epitkezes, elott/alatt, a trivialis elnevezes (lagymanyosi-Lagymanyosi) szep lassan beepult az emberek tudataba. Ujsagok, otthoni beszelgetesek "lagymanyosi"-nak neveztek. Szvsz, lehetett az elnevezo bizottsagban nehany ember, aki mar megcsomorlott a rendszervaltassal bejovo 'nevezzunk at mindent' kenyszertol, es a legkevesebb embernek fajo megoldast valasztotta.
Legkevesebb embernek fajo... ezen lehet vitatkozni, lehet, hogy a tobbsegnek faj az elnevezes...
Törőlt_nick Creative Commons License 1999.04.23 0 0 54
Nem,nem!
Még kisfiú koromban sokat olvasgattam a politika rovatot, és ott elég szimpatikus beszólásaid voltak!
Előzmény: jégtörő (52)
Törőlt_nick Creative Commons License 1999.04.23 0 0 53
Éntőlem akár ráérős badisok is tarthatják a kábeleket a hídfőkön, inkább az érdekel, hogy ha már egyszer felépült egy híd -most mindegy, hogy milyenre sikerült- akkor illene valami becsületes nevet adni neki.
Még Amerikában ezt megérteném, ott még olyan ember árulja a hamburgert a baseball pálya mellett, akit az anyja a Mayflower-en szoptatott, de hát nálunk azért volt egy-két nagyság, aki letett valamit a nemzet asztalára, aztán az utókor mégis hálátlanul megfeledkezik róluk.
jégtörő Creative Commons License 1999.04.23 0 0 52
Anteris !
Most olvastam csak ezt a hozzászólásodat, de nem értem. Nem keversz össze valakivel?
Előzmény: Törőlt_nick (41)
jégtörő Creative Commons License 1999.04.23 0 0 51
szakall
Igen, a Szabadság-híd látványáról beszéltem.
Egyébként un. Gerber-tartós kialakítású a híd, és valőban nem lánchíd.

Viszont a Lágymányosi hidat nem tartom beleillőnek a budapesti hidak sorába, annak ellenére, hogy azért gyakran átmegyek rajta.

Előzmény: Törölt nick (47)
Törőlt_nick Creative Commons License 1999.04.23 0 0 50
Bugi néni!
Az az igazság, hogy én már '78-ban előhúztam egy szentet a fiókból és a nyakamba akasztottam a polón kivülre, de civilruhás rendőrök úgy elvertek miatta a városligetben, hogy alig bírtam hazamenni.
Üdv: Anteris s.k.
Előzmény: Bugi néni (42)
GrG Creative Commons License 1999.04.23 0 0 49
Alapvetően Magyarországon nincs egyetlen közúti Híd sem, csak közúti dugó, tehát javaslom a a hídak elnevezését megváltoztatni:
állandódugó
csaknappaldugó
kicsitdugó
nagyondugó
reggeldugó
villamososdugó
vonatosdugó-ra
Törölt nick Creative Commons License 1999.04.23 0 0 48
Melyik akkor a Munkáskörút? Csak a budai részéről hallottam, az az Egér útból indulna ki, aztán Rózsavölgy a 41-es villamos vonalán (utcanevet nem tudok). Hol menne ez át Pestre és ott merre tovább??
Előzmény: Törölt nick (46)
Törölt nick Creative Commons License 1999.04.23 0 0 47
Jégtörő,
a Szabadság-híd nem lánchídszerű (csak látványra az, de ez nem függőhíd), ugyanis a Sz.-híd két pillére közötti közbenső része az oszlopok belső oldalán konzolosan támaszkodik fel (kérem egy hídépítő mérnök vagy egy statikus szólaljon meg és fogalmazza meg ezt szabatosan és jól érthetően.) Amúgy a L-hídról, igen kérlek: minek egy világvárosba szép híd? :-(
Előzmény: jégtörő (39)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!