Keresés

Részletes keresés

Pásztörperc Creative Commons License 1999.04.27 0 0 157
Tőlünk 2 saroknyira van egy olcsó vegyesbolt, oda járok cigarettáért — amíg arrfelé volt a klub, a heti betevő Sörömet is ott vettem meg. A boltos rendes fickó, ha nem rohanok éppen, elbeszélgetünk a világ dolgairól. Abszolúte magabiztosan szavazott a Fideszre: tudta, hogy jól dönt.

Aztán — úgy január táján — beállított hozzá két fazon, és védelmi pénzt követeltek. Mondta, hogy nem ad, és megnyomta a riasztót — az 5 saroknyira lévő rendőrősön szól, havi 30 ezret fizet érte, ennek fejében a rendőrök állítólag 3 percen belül kiérnek. Hát volt az 5 is. Ezalatt a látogatók kissé megdolgozták a fejét, majd leléceltek, hogy zsernyákok azért mégse találják őket a helyszínen. Nem is találták. De a rend éber őrei a jegyzőkönyvet se voltak hajlandók felvenni. Elvégre azok az állítólagos támadók úgyis leléptek, nem? Hát akkor hogyan találjuk meg őket?

Derék boltosunk nem hagyta magát: bement az őrsre, és juszt is bediktálta az esetet. Borzalmasan nem értette, miért olyan elképesztően kelletlenek és akadékoskodóak vele a közegek. Amikor elmondtam neki, hogy e tettével egyszerre rontotta bűnözési és felderítési statisztikát, meglehetősen cifrán kezdett fogalmazni. Pedig ez SZVSZ természetes velejárója minden, mennyiségi szemléletű rendszernek.

Kis kitérő: Mongóliában dolgoztam épp a Nemzetközi Földtani Expedícióban. Tél és nyár között van ott pár hét, ha az ember épp jó évet fog ki. Ilyenkor kell leutazni a téli szállásról (Ulan-Bator) a sivatagba. Ehhez viszont be kell csomagolni a cuccokat. Ládába. A ládákat meg le kell szögelni. a szögeléshez pedig szög kell. Megkaptuk hát a kiutalást(!), amivel lemehettünk valami szovjet bázis raktárába a szögekért. Volt ott több tucat dobozzal: csak éppen mind 200-as. Majd' olyan vastag, mint a láda deszkája. Miért? Mert a szöggyár tonnában kapta az éves termelési tervet. X tonna 200-as szöget pedig sokkal könnyebb legyártani, mint x tonna 40-eset.

Azóta nem hiszek a hivatkozási alapként készített statisztikáknak. És már abban sem hiszek, hogy azokat az időket/módszereket 89–90-ben "végképp eltöröltük" volna.

F.B. I. doktor Creative Commons License 1999.04.27 0 0 156
És akkor T.J. II. doktor megbökte a könyököm.
-- Hé dokikám, ide figyuzz! Ilyen jó paródiát már régen olvastam. --, és a kezembe nyomta ezt:

A harmadik évezred küszöbén

Szereplők: Pártelnök (P), Riporter (R)

"R: - Szerete...

P (enyhén vörös fejjel): - Én is üdvözlöm a kedves nézőket, önt már sokkal kevésbé, szomorúan kell látnom, hogy ön, aki már többször is bebizonyította elfogultságát, mind személyemmel, mind a Független Kisgazdapárttal, a Ferencvárossal, a magyar földművelésüggyel és a magyar vidékkel, a rétisassal, valamint a földet művelő magyar néppel kapcsolatban, de azt hiszem, nem azért vagyok itt, már bocsásson meg, hogy az ön szerepét megvitassuk, hiszen azt gondolom, hogy a nézőket sokkal inkább az érdekli, hogy a Ferencváros társadalmi elnökeként én milyen lépéseket szándékozok tenni annak érdekében, hogy ismét olyan labdarúgást láthassanak a Ferencváros-rajongók százezrei, az egész magyarság, a földmunkás, szőlőműves magyar nép, mint annak idején, amikor még Albert Flóriánék nevét rettegte az egész világ, hiszen, mint már ezt többször is elmondtam, és így önnek is alkalma lehetett hallani, bár úgy tűnik, megjegyeznie nem sikerült, a Ferencváros nemzeti kincs, olyan kincs, amelyet megőrizni nemcsak hatalmas felelősség, de nemes kötelesség is, amelyet a Független Kisgazda-, Földmunkás és Polgári Párt vállalt, mert ez a párt történelmi párt, amely évszázadok alatt bizonyította sorsközösségét a magyar néppel, és tudja, mit jelent a haza iránti kötelezettség, és élén Torgyán Jó..."
(Népszabadság, 57. évfolyam, 97. szám, 1999. április 27., kedd)

Tisztelettel,
mint fent

alfalfa58 Creative Commons License 1999.04.22 0 0 155
Kedves eomer!

1. Honnan nézed? Próbálkozz egy emelkedettebb/mélyresűllyedt nézőponttal is - csak, hogy a különbség érezhetővé váljon... Mert van! :-)

2. Szegény ember! (OFF Vaj'h hová adta voksát tavaly...? ON)

Előzmény: eomer (154)
eomer Creative Commons License 1999.04.22 0 0 154
Kadves alfalfa58!

1. Nézőpont kérdése az egész. Onna, ahonnan én nézem, sajnos mindkét banda ugyanolyan töketlennek látszik.

2. Valamelyik kereskedelmi adón ütötte meg a fülemet a riportocska. Nem tudtam, hogy nevessek vagy sírjak, annyira morbid volt a dolog. A riportalanyon látszott, hogy komolyan gondolja...

Előzmény: alfalfa58 (152)
eomer Creative Commons License 1999.04.22 0 0 153
Kedves dekóder!

Azt hiszem, ebben az ügyben nem lehet más mérce. Csak ugyanaz, mindkét esetben. És SZVSZ az eddig kormányon töltött idejüknek elégnek kellett volna lenni arra, hogy eredményeket érjenek el. Az eredmények pedig a következők lettek volna: ennyi és ennyi maffiózót letartóztattak, ennyi és ennyi ellen vádat emeltek, ennyi és ennyi bérgyilkost lecsuktak, stb.n Ehelyett csak a ködösítés van, meg a nyomozás érdekeire történő hivatkozás.

Előzmény: dekóder (151)
alfalfa58 Creative Commons License 1999.04.22 0 0 152
Kedves eomer!

1. Az "ugyanolyan" kicsit erős volt (a töketlen nem!). OV kijelentése úgyszintén...

2. A kerítéstulajdonos tényleg ezt mondta? Háááát, fura egy népség vagyunk, az szent.

Előzmény: eomer (149)
dekóder Creative Commons License 1999.04.22 0 0 151
Amennyiben a négy év és a kilenc hónap teljesítményét azonos mércével kell mérnünk... Bár a (talán BaSand által) belinkelt adatok alapján még így is az utóbbi felé billene a mérleg.
Előzmény: eomer (149)
GLászló Creative Commons License 1999.04.22 0 0 150
Mutatók, mi? Ha holnap találnak egy piramis-játékot játszó céget, akkor megemelkedik a megoldott esetek száma kétmillióval... Ez jó.
Előzmény: dekóder (148)
eomer Creative Commons License 1999.04.22 0 0 149
Hááááát... Tévedésnek elég vaskos... Nekem inkább az a bajom, mint GLászlónak. Ígértek fűt-fát a népnek (pl. közbiztonságot), aztán az erejükből csak annyira telik, mint elődjüknek. Mindezt a már citált Orbán-nyilatkozat szivárványszínű leplébe csomagolva. Persze, értem én. Mégsem mondhatják a választóik szemébe: Bocs emberek, átvágtunk benneteket. A közbiztonságot nem tudjuk javítani, ugyanolyan töketlenek vagyunk, mint elődeink. Mindezt csak azért mondtuk, mert szükség volt a szavazatotokra." Kicsit snassz lenne a dolog, tudom.

Dear alafalfa58!

Hacsak fejetlenül csinálnák! De lelketlenül is... Tragikomikus volt, amikor a Bentley által összetört kerítés tulajdonosa azt nyilatkozta: reméli, tisztességesek lesznek vele azok, akik lelőtték a "vállalkozót" és azért megcsináltatják a kerítést, mert neki erre nincs pénze...

Előzmény: dekóder (145)
dekóder Creative Commons License 1999.04.22 0 0 148
Ha az előző rendőri vezetés alkalmas volt, akkor a vezetői alkalmasságnak nem mércéje az eredményesség - tudsz követni? Ebben az esetben igazad van, hiszen a mutatók ma jobbak, mint voltak egy-másfél évvel ezelőtt, vagyis a mostani vezetés alkalmatlan. Így rendben?
:-)
Előzmény: GLászló (144)
GLászló Creative Commons License 1999.04.22 0 0 147
Aha. Most már akkor nincs szervezett bűnözés? csak a Prisztásnál????
Előzmény: dekóder (145)
alfalfa58 Creative Commons License 1999.04.22 0 0 146
Kedves eomer!

Mi a baj?

Hát nem látod, hogy míg a Kuncze alatt szervezetten robbantgattak, most már fejetlenül csinálják?

:-)

Előzmény: eomer (143)
dekóder Creative Commons License 1999.04.22 0 0 145
Tévedésnek - ha egyáltalán egy "vállalkozó" lelövése egyenlő a szervezett bűnözéssel...
Ha igen, akkor a rendőrség maj' felszámolja újra, a kormány tovább hazudik, emiatt a rendőrség nem tud számolni. Vagy valami ilyesmi... Ha jól értem...
;-)
Előzmény: eomer (143)
GLászló Creative Commons License 1999.04.22 0 0 144
na figyelj: a rendőri fellépés eredménye nem azért marad el, mert a kormány hazudott. A rendőrök annyit teljesítenek, amennyit tudnak. Őket ugyanis nem cserélték ki, csak a vezetést, mert a régi vezetés alkalmatlan volt.... Nem? Na ez volt a hazugság. Meg az, hogy a Fidesz-kormány képes a közbiztonság megteremtésére.
Előzmény: dekóder (140)
eomer Creative Commons License 1999.04.22 0 0 143
Kedves dekóder!

Írod:

"...A kormány ... Azt ígérte, hogy felszámolja a szervezett bűnözést. SZVSZ ezen dolgozik..."

Akkor viszont nem értem Orbán németországi kijelentését:

Magyarországon felszámoltuk a szervezett bűnözést.

Ha így van, minek tovább dolgozni rajta? Ha meg nem így van, akkor minek minősíted Orbán ominózus kijelentését?

:-)

Előzmény: dekóder (121)
dekóder Creative Commons License 1999.04.22 0 0 142
És ezeknek a fantasztikusan logikus tételeknek a felállítása csak úgy jön nálad, vagy előtte trenírozod magad?
:-)
Előzmény: GLászló (141)
GLászló Creative Commons License 1999.04.22 0 0 141
Gyors a reakciód :-) nem csoda, ha elütnek a mókusok... :-))
Előzmény: dekóder (140)
dekóder Creative Commons License 1999.04.22 0 0 140
Vagyis a rendőrség teszi a dolgát, viszont a kormány hazudott, ezért nincs eredménye a rendőri fellépésnek.

Gratulálok.

Előzmény: GLászló (137)
GLászló Creative Commons License 1999.04.22 0 0 139
Neeee, dekóder! Ezek elgázolnak, védtelen vagy.... :-))
Előzmény: dekóder (138)
dekóder Creative Commons License 1999.04.22 0 0 138
Föladom. Inkább a mókusok elé vetem magam.
Előzmény: GLászló (137)
GLászló Creative Commons License 1999.04.22 0 0 137
dekóderrrrrrrr!
Hol van itt a rendőrség ölbe tett karja?! A kormányról van szó, hiszen ő ígért fűt-fát, nem a rendőrség...
Csúsztatunk, csúsztatunk, a börtönök meg üresek? :-)))
Előzmény: dekóder (136)
dekóder Creative Commons License 1999.04.22 0 0 136
Topicnyitó: "Lassan egy éve hatalmon van az a kabinet, amelyik eddig elhelyezkedésén,
a fontos pozíciók, zsíros állások elfoglalásán kívül jószerével semmit
sem tett."
"Nem tett semmit a közbiztonság ügyében az Orbán-Torgyán
kabinet, mert a maffia-leszámolások folytatódtak, a közbiztonság
jottányival sem lett jobb..."
Előzmény: GLászló (135)
GLászló Creative Commons License 1999.04.22 0 0 135
Kérek egy idézetet, ami azt indokolja, hogy ezt feltételezd rólam. Csak egyetlen "ölbe tett kart" kérek. Amit én említettem volt....

Ellenben szívesen hallgatnám azoknak a maffiáknak a felgöngyölítéséről és vezetőik felderítéséről szóló híreket, amik az előző kormány gyenge teljesítménye miatt nem kerültek horogra, ellenben most....
Ja és érdekelne az, hogy mit tett tavaly ősz óta a hatalom azért, hogy a futballhuliganizmust visszaszorítsa.
Ígérték.... Csak nem..?

Előzmény: dekóder (133)
libebols Creative Commons License 1999.04.22 0 0 134
Bocs, de szerintem ilyen akciók még Kuncze alatt is voltak.

De ettől függetlenül: : ) Csak így tovább. Mármint ellenőrzésileg.

Előzmény: dekóder (133)
dekóder Creative Commons License 1999.04.22 0 0 133
Ez a hír számomra mindössze annyit jelent, hogy nem ülnek karba tett kézzel, ahogy azt GLászló gondolja.
Ennyi.
Előzmény: Töfröcsó (131)
Töfröcsó Creative Commons License 1999.04.22 0 0 132
...és miért fejeződött be?
Előzmény: dekóder (130)
Töfröcsó Creative Commons License 1999.04.22 0 0 131
T. dekóder!
Én ettől az MTI hírtől még mindíg nem érzem magam nagyobb biztonságban. Te igen?
Előzmény: dekóder (130)
dekóder Creative Commons License 1999.04.22 0 0 130
MTI, friss: A kedden kezdődött
kétnapos közbiztonsági és bűnügyi akció során a rendőrök 582 büntetőeljárást kezdeményeztek, 704 személyt hallgattak ki gyanúsítottként és csaknem 300-at vettek őrizetbe - tájékoztatta a
sajtó képviselőit Ferenczi László, az ORFK bűnügyi igazgatója csütörtökön, Budapesten.
A felderített bűncselekmények a lopástól a kábítószerrel való visszaélésen keresztül a testi sértésig terjedtek.
Az akció során összesen több mint 40 ezer személyt és csaknem 30 ezer gépjárművet ellenőriztek a rendőrök - mondta el Ferenczi László.
Arnold Mihály, a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnokságának vezetője közölte: munkatársai összesen 2,7 milliárd forint értékben elkövetett bűncselekményeket derítettek fel.
Előzmény: GLászló (127)
Trebitsch Creative Commons License 1999.04.22 0 0 129
Mexokhattad volna már... Most is ez a helyzet.
"Ez csak akkor lenne igazságtalan, ha a Fidesz és az FKGP nem ugyanezt tette volna az előző ciklusban."
:)
:)
:)
Előzmény: GLászló (127)
dekóder Creative Commons License 1999.04.22 0 0 128
Neked.

:-))

Előzmény: GLászló (127)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!