Keresés

Részletes keresés

tacsi69 Creative Commons License 28 órája 0 0 37387

Van csonakszallito futom, de nem szeretek egyedul solyazni. Pedig ott eleve teli lehet pakolni a csonakot mindennel, es meg csak at sem kell pakolni a csomagtartobol..

 

A masik , es jelentosebb oka, meg nem is lehet solyazni, annyira kicsi a viz az alvizen, Tiszaroffnal par eve 2x tudtam lerakni a csonakot, utana mar nem mertem, annyira vizben volt az auto vege.

Igazabol ez a vizhiany az oka mindennek. Valaki mondta, nem tudom igaz-e akarnak Szegednel, vagy alatta duzzasztot / vizieromuvet epiteni.. Bar az, ha meg is valosulna jopar ev lenne, szoval nem lesz opcio nekem szerintem.

Előzmény: lapar (37386)
lapar Creative Commons License 28 órája 0 0 37386

Miért nem hurcolod? Drága egy futó is, de utána szinte semmi a költség.

Előzmény: tacsi69 (37385)
tacsi69 Creative Commons License 1 napja 0 0 37385

Igy van ahogy irod, egyetertek ezekkel :-) mindenbol a legjobb a fotos valtozat.. Csak sajnos sok jobaratom megragadt a buta telefonnal, jolvan, meg 2 eve en is annal voltam :-) De tenyleg jo haladni a korral es tartani ilyen okos telefont es lefotozni ezeket a bizonylatokat :-)

Nemcsak Te, de minden baratom is elfaradt augusztus 20 utanra, ilyen meleget meg sosem eltem at, de meg a +10 evvel idosebbek sem...

Jon majd jo kis szemerkelo eso es nem az elaztatos, es nagy kapasi kedv, en mar nagyon varom, a Kiskorei kikoto kituno, nagyon jol vegzik a dolgukat, szerintem ezerszer jobban mint Dinnyeshaton,

 

Hogy a jovo mit, hoz, h hagyom-e 180 ezerert a csonakot ott ugy, hogy 3x megyek horgaszni mindossze 1 evben, majd kiderul jovore :-) Szerintem igy mar olcsobb lenne az altiszan berelni csonakot arra a par alkalomra, es el kellene admon a csonakomat (szerintem 1.2M-ert elkelne azonnal)... nem tudom.. Jovore kiderul

Előzmény: Rendszer.hiba (37384)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2 napja 0 0 37384

A Tisza-tónál elég gyakran ellenőrzik, s bizony büntetnek is akkor, ha nincsen kiváltva.

A horgászengedélyben szoktam tartani, de mindig le is fotózom, ezt is. Mert minden iratomról fotóm is van a telefonomon. Ez a biztos. Ez volt egyszer a szerencsém  pár éve, mert az engedélyem a hajón maradt, viszont a fotót meg tudtam mutatni. 

Rendesek voltak, elfogadták. 

 

Kéne pecázni menni ... Viszont valahogy nem vonz a harmincsokfok. Elfáradtam a nyár végére.... :) Pedig most jön a szezon, a pörgés.

 

Előzmény: tacsi69 (37363)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2 napja 0 0 37383

Nem lesz könnyű dolga...  De sok sikert kívánok néki ehhez!

Anno, sok éve,  a VB-re kijutásunkat csak csaligyártók támogatták, minden mást meg összedobtunk. Azt hittük, sima ügy. Nem, nem az volt. A tervezett költségeket a végére kettővel megszorozhattuk. Nem voltunk vidámak ... S nem is ez okozta a legnagyobb fejtörést, hanem az, amikor azzal szembesültünk, hogy több ország csapata már hetek óta ott edz a versenypályán, versenyen végig tucatnyi háttéremberrel figyelték a többi csapat versenyzőjét, teleobjektívekkel fotózták és elemezték ki mindenüket...

Előzmény: mosogep-szerelo (37375)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2 napja 0 0 37382

Gratula! Ez bizony gyönyörű!!! Már vagy 10 éve, legalább, nem láttam ilyen szép, darabos compót élőben.

Előzmény: Hooti (37378)
L_áma Creative Commons License 2 napja 0 0 37381

A csempeeragasztónak épp ilyen a hatása!

Előzmény: Hooti (37380)
Hooti Creative Commons License 2 napja 0 0 37380

itt pld utána kínáltak a haverok pálinkát, pedig azt nem is kívántam :D

A haltól nem kívántam :D

 

Viszont ugye kézzel/tenyérrel fogdostam és kb 1óra múlva olyan érzésem volt, mint ha a tenyeremen a bőr menne össze és száradna ki :O

Rendesen húzta össze a tenyerem.

Ugye doktorhalnak is nevezik, mert a sérült hal ha hosszádörgölőzik hamarabb gyógyul a sebe/sérülése. Lehet ebben valami kérem...

Előzmény: Levestészta (37379)
Levestészta Creative Commons License 2 napja 0 0 37379

Visszadobás előtt remélem kívántál valamit.

Mert ez olyan mint a mesebeli aranyhal.

Három kívánságod is teljesíti, ha vissza dobod.

:-)

Szép fogás.

Előzmény: Hooti (37378)
Hooti Creative Commons License 2 napja 0 0 37378

RSD:

 

 

Kb 1,5kg lehetett, mert be a stég alá, mint a rakéta, 4m bolóval csemegére úszós módszerrel.

Gyors és előnytelen fotó után csobbant vissza.

Előzmény: lapar (37364)
Levestészta Creative Commons License 2 napja 0 0 37377

Compo?

Annak szép nagy.

Sokáig sehol sem volt, de most

sok ismerős mondta, hogy újra van.

És eltűnőfélben van a törpe?

Alkalmazkodott?

 

Szép, no, ügyes vagy.

Előzmény: lapar (37364)
tacsi69 Creative Commons License 2 napja 0 0 37376

Csak ha jon velunk legkozelebb beetetni, sajnos raketat otthon hagytam, csuzlival meg ment volna, de az sosem volt nalam :-)

Előzmény: mosogep-szerelo (37375)
mosogep-szerelo Creative Commons License 3 napja 0 0 37375

Hali!


Bár nem horgász, de csúzlis és egy megosztást megér úgy gondolom! Ha ti is úgy gondoljátok, adjátok tovább, ennyit mindenképpen tudunk neki segíteni, ha már Európa-bajnok lett önerőből!

 

Szponzort keresek a világbajnokságra! (youtube.com)

L_áma Creative Commons License 3 napja 0 0 37374

Ezeknek a pontyoknak megint csak az a lényegük: ezeket senki nem dobálta bele a Dunába! Ezek a Duna szülöttei! Minden évben több, nagyobb! 

Előzmény: L_áma (37366)
L_áma Creative Commons License 3 napja 0 0 37373

Nem. Direkt ide gyártott emelőt.

Nehéz, ritka szemű hálóval. 

Előzmény: lapar (37372)
lapar Creative Commons License 3 napja 0 0 37372

Ott a magas parton haltartóból alakított merítőt használnak hosszú zsinóron?

Előzmény: L_áma (37366)
lapar Creative Commons License 3 napja 0 0 37371

Ez is el lett rontva.

Kb. 30 centis volt, de kisebbnek látszik.

Anti-horgász fotó 😃

Elö is veszem a horgászrendet, hogyan kell fotózni.

Ja, a helyi erök a mólón a térkövet használják centi helyett.

Előzmény: L_áma (37370)
L_áma Creative Commons License 3 napja 0 0 37370

Ja, ez nekem is. 12 centis..... csak elrontottam a fotóját. 

Előzmény: lapar (37369)
lapar Creative Commons License 3 napja 0 0 37369

Ilyen is volt, de csak kicsi.

 

 

A vérzés csak ijesztő, szájszélbe akadt.

lapar Creative Commons License 3 napja 0 0 37368

Itt Akaliban 4-kor még úgy rajzik az árvaszúnyog, nem lehetett levegőt venni. Pláne este fejlámpával. Azért fogtam reggel vagy 10-12 keszeget meg vagy 6 törpét. Meg kaptam még hozzá feleennyit, majd 10 kiló volt.

Ráment a délelőttöm a pucolásra. A törpék is sütni való 15-20 centisek.

A A Balcsi nagyon jól el van látva hallal, ha idekeülök néha , mindig fogok helyismeret nélkül.

A Dunán nem fogok ennyit.

Előzmény: L_áma (37366)
tacsi69 Creative Commons License 3 napja 0 0 37367

De neked legalabb volt kapasod :-)

Előzmény: L_áma (37366)
L_áma Creative Commons License 3 napja 0 0 37366

4-kor kint ültem:

 

 

Egy dévérke lett, épp elég néhány szelthez. Úgy ugrott a ponty, okosabb lett volna puskát vinni.

A csukák meg ezeket kergették. Mások fogtak is....

Mikor kiviláglott, átköltöztem:

 

 

Aztán itt meg még annyit sem fogtam, mint amott. Bezzeg mások:

 

 

20-22-25 centisek. Méretes egy sem.

 

 

tacsi69 Creative Commons License 3 napja 0 0 37365

Szep kis compo :-) Allitolag nagyon izletes (egy baratom meselte, amikor meg nem volt vedett akkor fogott es evett belole)

Előzmény: lapar (37364)
lapar Creative Commons License 3 napja 0 0 37364

Balaton:

Sajnos nem én fogtam de öröm volt látni 

Utoljára huszonévesen fogtam.

tacsi69 Creative Commons License 3 napja 0 0 37363

"sőt ha van sárga gátjárásid" annyira legaljanak erzem, hogy mikor valaki dicsekszik egy 100 ezer forintos bottal, vagy orsoval, es kozben nem veszi meg a par ezer forintos gathajtasit... Es rengetegen vannak, sajnos az ismeroseim koreben is, Tiszapuspokiben, akinek meg van  uduloje a vizpart menten, szinte senkinek nincs :-(  Mi a fasz :-(

Előzmény: Hooti (37361)
tacsi69 Creative Commons License 3 napja 0 0 37362

igen, pont az ilyenekrol irok, de ezeket megtoltik tavasszal vizzel, vagy marad szarazon meg mindig??? Ha marad szarazon, nagyon nagy baj van a koramany agyaban :-(

Előzmény: Hooti (37361)
Hooti Creative Commons License 3 napja 0 0 37361

Legközelebb Besenyszög felé gyere, majd Jászkisér felé fordulj le a sülyi nagyháznál és onnan kb 5-6km-re jobbra meglátod azt a monumentális gátrendszer egy részét, sőt ha van sárga gátjárásid, fel is mehetsz autóval.

Érdemes. Kerülő, mert kisérről majd ladány felé kell menned, de ha kíváncsi vagy, megéri.

Rákeresve:

https://www.google.com/search?sca_esv=d5e594b0dc2e183d&sxsrf=ADLYWIIEMmUrVPi9fqnm9zTBDc9YtdxOQA:1724525076092&q=Hanyi+-+Tiszas%C3%BClyi+t%C3%A1roz%C3%B3&udm=2&fbs=AEQNm0CRjlOtE433-CvsDZEksQ8zUchZAntv9lLo-e4ZT42ratBCI50jVD5EdzCOdux47zeY9z3yLHWoUWLppajLuEAyp_lVx6cCvPx-dd_juORoSVlZAZiM1-yCiNNkTXp2rmGdgRHaJ6wxCsSdPDNJdl4IlAMZpmjEi_Zke145-iakX5cjP_ymSNukyD-jEtKHj4pFz9VW&sa=X&ved=2ahUKEwj978PEpI6IAxXB_7sIHVROIG0QtKgLegQIERAB&cshid=1724525306722240&biw=1366&bih=635&dpr=1

 

 

Előzmény: tacsi69 (37360)
tacsi69 Creative Commons License 3 napja 0 0 37360

de a vizfeltoltesre irva, en ezt nem is tudtam amit irtal itt :-( De sok helyen latom a nagyon emelt gatat, es ha szolnokrol jossz haza Jasztelek fele, akkor lathato egy nagyon magas gat a Zagyva mellett, ami, en megkerdeztem, pont ilyen feltolto gat lenne... Namost ezek utan lattam  meg arrafele egy tonkretett tavat (kotortak az iszapjat esz atszakitottak az agyag reteget es eltunt a to reggelre :-) ) Szoval eus penzbol rendberaktak, es felemeltek a szelet, es "mint" viztarozo kaptak az euso penzt... Na erre is kivancsi vagyok :-)

Előzmény: tacsi69 (37359)
tacsi69 Creative Commons License 3 napja 0 0 37359

voltam sajfoknal par eve, fent satoroztam, de igazabol azt sem tudom, h lehet-e ott satorozni, mert elvileg nem :-) Szep pontyokat fogtam ott akkor, es meg nem volt ez a buzi 6 kilos hatar ott ervenyben

Előzmény: Hooti (37358)
Hooti Creative Commons License 4 napja 0 0 37358

Pld a Sajfoknál található kb 56km2 vésztározó csak árvíznél működne, mint "vízraktár" nem.

Minden ami a 56km2-en belül van nem kisajátított terület, hanem művelés alatti, gazdáknál van, tehát ha feltöltik vízzel, a gazdákat kártalanítani kell. Így tudom.

Ha jól tudom még csak tavaly kezdődött el a kisajátítás, csekély sikerrel.

Előzmény: tacsi69 (37357)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!