Keresés

Részletes keresés

mo-ped. Creative Commons License 1 napja 0 0 273957

Értem köszönöm.  Akkor egy henger csere és fúvóka csere már meghozza a 60as utazó 65 véget.  

Előzmény: gencsydani (273956)
gencsydani Creative Commons License 1 napja 0 0 273956

4T-hez 70-es hengerről én még nem hallottam, csak 80-asról.

Egy nagyobb főfúvóka mindenképp kell, meg a variátorba is érdemes nehezebb görgőket rakni.

Mondjuk a teljes potenciál kiaknázásához egy tuning variátor és/vagy hosszabb végáttétel is szükséges, de a 60-as sebességhez ezek nem elengedhetetlenek.

Előzmény: mo-ped. (273954)
I.Blasius Creative Commons License 1 napja 0 0 273955

"De robogóban még sosem ment ki,"

A Keeway (és a Benelli) teleszkópban elég gyenge. Anno volt Benelli Pepe robogóm is, annak 6000 km-nél úgy megmerevedett a teleszkópja, hogy lerázta magáról a visszapillantó tükröt 30 km alatt.

"Összegezve: lehet, hogy pl. egy Piaggio drágább, de ott 20 ezer körül van az első szerviz, és 35 körül a második (de ez már gyári alkatrészekkel, nem a Keeway-nél csak háromszor jobb utángyártottakkal.:)) Ez viszont már 18 000 kilométerre vetített költség."

Ennek szerintem a 18 ezerre vetített költsége kb. 200 ezer lesz. A szerelőm annyit mondott, fogadjam el, hogy ez egy olcsó robogó, annak megfelelő minőséggel, cserébe olcsó alkatrészárakkal. Ha könnyen szerelhető lenne, tulajdonképp nem lenne baj.

Előzmény: tcaoe (273953)
mo-ped. Creative Commons License 1 napja 0 0 273954

Sziasztok!  

Szeretnék a zip-re  (4T 50)  70es hengert rakni.  Az lenne a kérdésem mit kell még hozzá venni átalakítani?  Nem tuningolni akarom.  De szeretnék kihozni belőle egy 65ös végsebességet.   Hogy városban tudjam tartani a forgalom átlagos 60as tempóját. 

tcaoe Creative Commons License 2 napja 0 0 273953

Nem tudom, milyen csodateló lehet abban, de akármelyik motoromnál 10 ezer alatt vannak a teleszkóp szimmeringjei porvédővel együtt, cserélni meg egy óra őket. De robogóban még sosem ment ki, a BMW-ben 80 ezer kilométer bírt.

Ez alatt hajlott el benne pl. felni, szóval kapott már az is.

Összegezve: lehet, hogy pl. egy Piaggio drágább, de ott 20 ezer körül van az első szerviz, és 35 körül a második (de ez már gyári alkatrészekkel, nem a Keeway-nél csak háromszor jobb utángyártottakkal.:)) Ez viszont már 18 000 kilométerre vetített költség.

Előzmény: I.Blasius (273951)
I.Blasius Creative Commons License 2 napja 0 0 273952

"Mindenki eldönti, hogy a 150 e Ft/10 000 km az sok vagy kevés."

Szerintem új motornál elég sok, de azért legyünk megengedőek, ez a Zahara szinte a legolcsóbb 125-ös a Piacon, cakkumpakk névreírva 600 ezerbe kerül. És ahhoz képest teljesen jól használható, üzembiztos motor. Ha 9000 km-nél van ugyanez a beszélgetés, akkor most lelkesen írnám, hogy csak 80 ezret költöttem rá addig.:)

Előzmény: lapar (273948)
I.Blasius Creative Commons License 2 napja 0 0 273951

"mi viszont érdekelne, hogy miért kellett telszkópot cserélni, alkatrész cser nem segített"

Rossz úton szétment a teleszkóp tömítése (egyszer a Hungárián vagy 80-al átdöngettem egy keresztbordán, ahol borzasztóan felkoppant a teló. Szerintem az tett be neki végleg), és folyt belőle az olaj. 2 szerelőt kérdeztem, mindkettő azt mondta, hogy olcsóbb cserélni, mint a szétszedéses javítás munkadíja. Egyébként az első-hátsó teleszkóp összesen kerül 20 ezerbe gyári alkatrészben, és még volt asszem 10 körül a csere munkadíja magán szerelőnél.

"És miért kellett emiatt a féktárcsát is cserélni, ha gyári alkatrészekkel történt a csere?"

Bocs, rosszul emlékeztem, csak a fékbetétet kellett cserélni, a tárcsát letisztította a szerelő, mert ráfolyt a teleszkóp olaja. Hátul meg eléggé el volt kopva. Mondjuk a 150 ezres ráköltést nem befolyásolja, az sajnos annyi volt.

gencsydani Creative Commons License 2 napja 0 0 273950

Hozzám 2019 decemberében került egy 20 éves 125-ös Majesty, üzemképtelenül (és általában is elég elhanyagolt állapotban), 53e km-rel az órájában, azóta mentem vele több mint 13 ezret és szerintem összesen nem költöttem rá 150-et (benzint nyilván nem számítva), pedig azért kellett már cserélni ezt-azt...

Előzmény: I.Blasius (273947)
lapar Creative Commons License 2 napja 0 0 273949

Igaz, motor, nem robi. asszem utóbbiaknak magasabb a szerviz költsége.

lapar Creative Commons License 2 napja 0 0 273948

A 2005-ben vett 125-ös Yamahára összesen nem költöttem ennyit.

Igaz, magamnak szervizelem, szerelőnél tán 2x volt, az is feleslegesnek bizonyult.

Mindenki eldönti, hogy a 150 e Ft/10 000 km az sok vagy kevés.

Ami viszont érdekelne, hogy miért kellett telszkópot cserélni, alkatrész cser nem segített? (szimering, csúszópersely). És miért kellett emiatt a féktárcsát is cserélni, ha gyári alkatrészekkel történt a csere?

Előzmény: I.Blasius (273947)
I.Blasius Creative Commons License 2 napja 0 0 273947

"Csak azt nem tudom hogy a keevayek, explorerek, kymkók mennyire jó és megbízhatóak."

Az én - újonnan vett - 125-ös Keewayem  3 év / 11 ezer km alatt nagy hibát nem produkált (nem robbant le, utcán tartva még 0 fokban is pöccre indult), igaz ki kellett cserélnem 10 ezernél a teleszkópokat, és miattuk az első féktárcsát is. Összességében 150 ezerbe került gyári alkatrészekkel magán szerelőnél az első 10 ezer km szervizelése. Azt nem tudom, hogy ez a 15 Ft/km szervízköltség mennyi lenne mondjuk egy PCX-nél vagy egy Vespánál, gondolom az alkatrészárak miatt nem sokkal kevesebb.

Előzmény: feco41 (273944)
lapar Creative Commons License 3 napja 0 0 273946

Kymco jó hírű, nem is "igazi" kínai (Tajvan)

Keeway nagyon megosztott vélemények, a harmadikról meg nem is hallottam.

Quattroman Creative Commons License 3 napja 0 0 273945

nem azért írtam hogy degradáljam, csak hogy tudd már az sem olasz

feco41 Creative Commons License 3 napja 0 0 273944

Lehet hogy kínai, de semmi baja nem volt, 4 éve volt nálam 3 évesen vettem gyertyát cseréltem benne és légszürőt. Nekem bejött. Csak azt nem tudom hogy a keevayek, explorerek, kymkók mennyire jó és megbízhatóak.

Előzmény: Quattroman (273943)
Quattroman Creative Commons License 4 napja 0 0 273943

Tudom hogy az olaszok jók, a honda  és a yamaha mellett más nem nagyon rúg labdába de ezeknek horibilis ára van.

És azt is tudod hogy ennek a Benellinek már csak a neve olasz? Igazából ez már kínai...

https://totalbike.hu/tesztek/2012/02/11/nagy_nev_pofatlan_aron/

Előzmény: feco41 (273938)
I.Blasius Creative Commons License 4 napja 0 0 273942

"És a "gyanútlant" kártalanította valaki?"

Nem, a rendőr szerint ő lett az ügy új sértettje, és polgári perben követelheti a tolvajtól (illetve az ő esetében a csalótól) a kártérítést. Előlem eltitkolta a rendőrség a vevő kilétét (illetve a visszaadási jkv-ban benne maradt egy arab név, mint vevő/sértett, de azt nem tudom, hogy tényleg ő-e az, mert olyan is maradt a jkv-ban, hogy kiadtak nekem egy kutyát is, így fene tudja, hány határozatból lett összeollózva az én jkv-m:), így rendes se tudok lenni vele.

"Az esetleges jóhiszemű vevőnek sem érdeke, hogy jelentkezzen."

Na igen, ha bevállalósabb a sértett, vesz még egy ilyen robogót legálisan, és felhasználja az enyémet alkatrésznek.

Előzmény: lapar (273941)
lapar Creative Commons License 4 napja 0 0 273941

És a "gyanútlant" kártalanította valaki?

Mert ezek a dolgok sem viszik előre a lopottak megtalálását.

Az esetleges jóhiszemű vevőnek sem érdeke, hogy jelentkezzen.

Előzmény: I.Blasius (273940)
I.Blasius Creative Commons License 4 napja 0 0 273940

"Ha estleg valakinek eladásra kínálnak nagyon olcsón egy Benelli 50 3cm Qatronove piros fekete festésű motort 2015-ös évjárat,az alábbi alváz számmal : ZBNXJ0018CB1010552 akkor az szóljon a zsaruknak. 2021.10.25-én lopták el Vas megyében Bükön. "

Csak, hogy bíztassalak: Az én robogóm (igaz, az rendszámos, 125-ös volt, október végén nyúlta le egy kedves vevőjelölt a próbaúton. Rásózta egy gyanútlanra 50-esként, az megtalálta a police.hu-n a körözési listában, és leadta a rendőrségen, így 8 nap alatt visszakaptam a robogóm. Igaz, ha szétbontja, vagy pihenteti a tolvaj/vagy a vevője a fészerben, akkor soha nem lesz meg.

Hozzáteszem, esetemben volt kamerafelvétel, elvileg tudott volt a tolvaj Digi mobilos telefonszáma is, amit nyilvánvalóan regisztráltak valakinek a nevére, de ez alapján nem találták meg, vagyis túl jó arcfelismerő programot nem használhat a rendőrségünk.

Előzmény: feco41 (273935)
feco41 Creative Commons License 4 napja 0 0 273939

Nevetséges amit a rendőrök művelnek , azt mondják kiadták kiadják a körözést. Érdekes a police.hun sehol semmi. Pedig van ott egypár motor. Ha lehett volna lebeszélnek a följelentésről. Majd azzal takaróznak hogy nincs kamera felvétel, 30 éve sem volt és mégis megtalálták amit akartak. Bement a kmb-s a kocsmába lebaszott pár pofont a hangoskodónak és utána kérdezett. Mindjárt gyóntak. Most meg mi a kérdés? Kamera volt? Anélkül már sza..ni sem tudnak. Milyen rendőrök ezek.

Előzmény: 4728ITI (273936)
feco41 Creative Commons License 4 napja 0 0 273938

A másik. Tanácsot kérnék milyen mocit vegyek ha a Benelli nem lesz meg. Tudom hogy az olaszok jók, a honda  és a yamaha mellett más nem nagyon rúg labdába de ezeknek horibilis ára van.

Sok kymkót, Keevayt, és explorert láttam. Van egy konkrét Explorer spin 50 ccm kétütemű 2012-es 2700 km van benne. 130 000-ra tartják. Én olyan 90 ben gondolkodom. De azt sem tudom hol gyártják mennyire megbízható.

Valami tipp?

feco41 Creative Commons License 4 napja 0 0 273937

Sajna ilyet vittek el.

4728ITI Creative Commons License 5 napja 0 0 273936

Szia!

Őszintén remélem hogy megtalálod elveszett motorod. Ha dobnál fel róla képet ide és elküldenéd a határátlépési pontokra, sokat segítene.

Veled vagyok, amíg meg nem lesz!

Előzmény: feco41 (273935)
feco41 Creative Commons License 5 napja 0 0 273935

Sziasztok.

Ha estleg valakinek eladásra kínálnak nagyon olcsón egy Benelli 50 3cm Qatronove piros fekete festésű motort 2015-ös évjárat,az alábbi alváz számmal : ZBNXJ0018CB1010552 akkor az szóljon a zsaruknak. 2021.10.25-én lopták el Vas megyében Bükön. 

Sajnos a rendőreink annyit érnek amennyit. Inkább nem mondom ki . De a 00 jobb megfogalmazás.

Quattroman Creative Commons License 6 napja 0 0 273934

figyelmeztető jelzések hogy kapcsold be a tompítottat. :)

Előzmény: lapar (273933)
lapar Creative Commons License 6 napja 0 0 273933

Urak, az mitől lehet, hogy alapjàraton a helyzetjelző meg a műszerfalon az üresjelző,vibrál, pislàkol.

Ha bekapcsolom a tompítottat, akkor abbahagyja, ég rendesen.

Fesz szabályzó akarna haldokolni? XV 125.

gencsydani Creative Commons License 2021.11.17 0 0 273932

Bridgestone ML50-es gumival van esetleg valakinek tapasztalata?

SteveX55 Creative Commons License 2021.11.11 0 0 273931

Üdv. mindenkinek! :)

Egy kis segítséget szeretnék kérni valaki tőlem okosabbtól/hozzáértőbbtől. :D

Adva van egy Peugeot looxor 50-es robogó, most lett cserélve rajta a karburátor egy teljesen újra, viszont sehogy sem tudjuk beállítani...

Odáig eljutottunk, hogy a motor szépen indul, van alapjárat, viszont semmi ereje sincs, ráülök a kis 80 kilómmal és csutka gázon sem indul el alattam... :(

Valószínűleg rosszul csinálok valamit.. tudna nekem valaki segíteni, tippet adni, hogy miként tudnám beállítani megfelelően a karburátort?

Egy 12,5 mm-es automata szívatós Gurtner karburátorról van szó, ha az mondd bárkinek bármit.

Előre is nagyon szépen köszönöm!!!!

tcaoe Creative Commons License 2021.10.30 0 0 273930

Azért ezt több okból is célszerű pl. egy fecskendővel csinálni, ha az embernek nincs valami vákuumszivattyúja. Egyrészt ha a membrán szakadt, letüdőzöd a benzint. Ezeknek a csapoknak nem csak az szokott a baja lenni, hogy nem nyitnak, hanem az is, hogy nem nyitnak rendesen. Azt pedig, hogy mennyi folyik ki, nehezen tudod megmérni a szádban a csővel.

Előzmény: devzero (273929)
devzero Creative Commons License 2021.10.29 0 0 273929

Hogy jó-e a vákuumos benzincsap, könnyű ellenőrizni.
Le kell húzni a benzincsövet a karburátorról.

Le kell a vákuumcsövet is húzni a karburátorról. Meg kell szivni a vákkumcsövet

(igen, szájjal, tüdővel, némi tisztítás után :-) és ha folyik a benzin, jó a benzincsap.

Előzmény: akkurátus82 (273924)
88GABOR88 Creative Commons License 2021.10.29 0 0 273928

Sziasztok, valakinek van tapasztalata 70 es naraku hengerről? (Álló minára)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!