Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

autochip Creative Commons License 2017.09.29 0 0 538

Tisztelt tuning után érdeklődők!

 

Ezúton szeretném jelezni, hogy sajnos vagy nem sajnos (ez pusztán nézőpont kérdése) fórumozásra már nem jut időm mert folyamatosan dolgozok (19 éve a szakmában) és a munkámban a  minőség mellett a hatékonyságot is fontos szempontnak tartom.

 

 

Így nincs időm olyan felvetésekre válaszolni (sokadszorra) hogy ki mit hallott, kinek mit mondtak, és ki mit olvasott olyan forrásokból ahol nincs megfelelő szakmai tapasztalat a háttérben.

 

 

Akiket komolyan érdekel a téma, ezen a telefonszámon tudunk egyeztetni: +36 70 333 8844

 

https://autochip.hu/

 

 

 

 

Vén Halász Creative Commons License 2017.09.25 0 0 537

Nekem 1.2 tsi motorom van DSG váltóval VW Polo. Akartam chip tuningot 105 Le-ről 130 Le-re, de lebeszéltek, hogy a DSűG váltó nem fogja bírni. csak kézi váltós estén javasolták.

 

Mi erről  a véleményed?

Előzmény: autochip (524)
SoronicsTamás Creative Commons License 2017.09.23 0 0 536

Sziasztok!

Ford Mondeo 2006-os évjárat, 2.0 TDCI kocsiról lenne szó, N7BA motorkóddal, 130LE.
Hol találok hozzá eredeti tartalmat? Eddig vagy TDDI-t találtam, vagy a 2.2TDCI-t.
Illetve Galletto V54-el lehet olvasni és írni OBD-n az ECU-t ?

Köszönöm!

Sony Black Creative Commons License 2017.09.04 0 0 535

88Kw-os, ez lemaradt.

Előzmény: Sony Black (534)
Sony Black Creative Commons License 2017.09.04 0 0 534

Ez vonatkozik a Peugeot Expert 2011-es 2.0 HDI -re?

TGK és igazándiból, engem a fogyasztás csökkenés érdekelne. De ha alávágsz még 30Le-őt nem fogok megsértődni. :)

Mennyiért mókolod meg ezt a kocsit?

Előzmény: autochip (529)
cinyoka Creative Commons License 2017.09.01 0 0 533

Köszi, ráadásul még tegnap utánanéztem és nem is a 75 lovas, hanem csak a gyengébbik, (43kW) 60 Le motor van benne... mondjuk ahhoz képest meg nem olyan rossz.... akkor lehet hogy elengedem és valami erősebbet veszek :/

Előzmény: a8lang (532)
a8lang Creative Commons License 2017.08.31 0 0 532

Semmi értelme szívó benzint chip-eltetni. Nem lesz soha olyan "erős" mint az 1,4-es.

Nekem is volt twingoban ilyen 1,2 75Le motor, hát tényleg nem egy erőgép, előzésnél érdemes a klímát lekapcsolni, mert nagyon megfogja.

25%-ot kéne hogy erősödjön a kis motor, soha nem fog annyit, max 10%-ot de még az is lehet túlzás, és az is csak 7,5Le.

Előzmény: cinyoka (531)
cinyoka Creative Commons License 2017.08.31 0 0 531

Szia Autochip!

 

A legfontosabb: nem vagyok "boyracer" :) egy 1.2 16V 75Le clio-nál van érezhető hatása a chiptuningnak? Csak azért kérdezem, mert a honlap alapján kb annyira lehet "felhúzni" mint az 1.4 16v-t. Viszont a családban van egy 2003-as 120ekm-es ismert előéletű autó amit megvennék (második autónak) de én egy kicsit gyengének érzem...főleg klímával. Szóval lásd az első sort: ki lehet csikarni belőle némi +lóerőt ami érezhető? Jól értettem 10-20% a honlapon lévő árból (45) jönne le? Válaszodat előre is köszönöm!

Joe

 

 

Előzmény: autochip (529)
a8lang Creative Commons License 2017.08.29 0 0 530

Revo Technik-el kapcsolatban van már valakinek tapasztalata?

Tudom volt kérdés bő fél éve, de nem volt rá válasz.

CEUA 420LE V8 4.0TFSI motort szeretnék egy kicsit tuningolni és eddig ez tűnt a legszimpatikusabbnak.

1000Eur egy stage1, 120eur az obd-s map váltó.

Ami tetszik benne hogy van hozzá obd-s kis kütyü amivel lehet váltani a programok között. Van gyári program, és 3 teljesítménynövelt alapból, 95-ös benyához, 98-ashoz és 100-ashoz.

Van nekik stage 2 is downpipe-hoz és elég a különbséget fizetni ami 50eur ha upgrade van stage1-ről stage2-re.

Kezdenék egy stage1-el ami kb 540LE 800NM mint a legtöbb hasonló kb ugyan ezt tudja.

Később vennék bele APR kat nélküli downpipe-ot, rs7 intake-et kapna, meg rs7 turbókat.

Ezekkel kb 620-650Le elérhető ezzel a gyengébbik motorral is utcai benzinnel. Ez meg már elég is kell hogy legyen.

Van itthon valami alternatíva ahol lehet programot váltani?

autochip Creative Commons License 2017.08.17 0 0 529

Chiptuning akció: Autochip MMC tuning 10-20% kedvezmény a listaárból évjárattól függően.

 

autochip Creative Commons License 2017.08.17 0 0 528

Egyeztessünk telefonon!

06 70 333 8844

Előzmény: csekkerr (527)
csekkerr Creative Commons License 2017.08.12 0 0 527

Szia Autochipp  

 

Azt szeretném megkérdezni hogy nekem egy ford mondeo 1.6 os benzines 125 le autom van mennyire lehetne ezt feltuningolni?

 

autochip Creative Commons License 2017.07.20 0 0 526

Küldtem a választ email-ben.

Előzmény: pacsepa (525)
pacsepa Creative Commons License 2017.07.19 0 0 525

Szia Autochip!

2009-ben csináltad a kocsimat. Utána email-ben megküldted az eredeti gyári programot. Sajnos az email elveszett. Van remény hogy megvan Nálad?

Más:

A futásteljesítmény alapján lassan esedékes a FAP folyadék elfogyása. Nem szeretném utántölteni, a részecskeszűrőt szeretném kiiktatni. Vállalsz ilyet? Hardvert és szoftveres részét is!

Előzmény: autochip (524)
autochip Creative Commons License 2017.07.17 0 0 524

Ha a chiptuning programban az értékek és a váltóra jutó nyomaték ésszerű határon belül vannak módosítva, akkor nem rövidül meg az automata váltó élettartama.

 

https://autochip.hu

Előzmény: baal (523)
baal Creative Commons License 2017.06.13 0 0 523

sziasztok

szerintetek a chiptuning nincs hatással az automata váltó működésére, tartósságára?

ceTTel Creative Commons License 2017.05.17 0 0 522

Üdv!

 

325d M57 motor, részecskeszürö megtartásával lett megchippelve az autom cirka 240 loerö és 500nm. Az EGR szelep ki lett programozva igy mindig zárt állapotban volt, most pedig fizikailag eltávolitottuk a részecskeszüröt és egy helyettesítő csövet raktunk a helyére. Ideiglenesen egy hozzáértő tanácsára eldugaszoltuk a torlonyomás szenzort igy elvileg nem kéne regenerálnia a szürönek de én továbbra is azt látom a carly élöadat progival illetve érzem is az auto viselkedésén hogy megcsinálja a "regenerálást"  bizonyos időközönként illetve végez is vele kb 5-10 km alatt.

Kérdés hogy mindenképp bele kell-e nyulni a szoftverbe ujra? Csak a dpfre vonatkozo dolgokat kell kiprogramozni belöle, vagy a kisebb ellennyomás miatti levegöáramláshoz hozzá kell finomitani más értékeket is?

autochip Creative Commons License 2017.03.24 0 0 521

AMTS TUNINGSHOW most és még 2 napig tart.

Ha valaki nem tud eljutni oda, itt közel 500 fényképet megnézhet azonnal az autókiállításról.

Az autochip galériájában 2008-ig visszamenőleg minden tuningshow-ról található több ezer fénykép.

https://www.flickr.com/photos/chiptuning/albums/72157678379949504

Armogur Creative Commons License 2017.03.22 0 0 520

Erre céloztam, amikor a teljesítménymérés fontosságáról írtam, amiről ők is beszélnek.

 

http://ecotuning.hu/audi-a6-3-0tdi-ugyanaz-a-beallitas-ket-kulonbozo-auton-es-az-eredmeny/

Előzmény: autochip (514)
Armogur Creative Commons License 2017.03.10 0 0 519

Ehhez jó volna tudni, hogy milyen évjáratú és típusú kocsid van, mert nagyon nagy különbség van két autó között, hogy mennyit lehet rajta erősíteni chiptuninggal. Alapvetően a turbós autókra van nagy hatással a chiptuning, legyen az dízel vagy benzines...

Előzmény: Szandra.97 (516)
f4rrarilov4r Creative Commons License 2017.03.10 0 0 518

Itt egy érdekes cikk a chiptuningról: http://www.alapjarat.hu/tech/chiptuning-lassu-csigabol-versenyparipat/

Itt pedig egy nem túl régi videó: https://www.youtube.com/watch?v=Jidk8D2htok

Előzmény: Szandra.97 (516)
autochip Creative Commons License 2017.03.09 0 0 517

A chiptuning folyamatának részletes leírása itt olvasható: https://autochip.hu/chiptuning/

Előzmény: Szandra.97 (516)
Szandra.97 Creative Commons License 2017.03.07 0 0 516

Üdv mindenkinek! Van egy régebbi autóm, ami jól megy, viszont szeretném, ha kicsit jobban gyorsulna. Nem rallyzni szeretnék vele az országutakon, csak unom, hogy állandóan mindenki úgy megy el mellettem egy lámpánál indulásnál, mintha állnék. Tudnátok egy nem túl tudományos nyelvű cikket erről a témáról, ami jól leírja, mi ez a folyamat, és hogy egyáltalán a chiptuning megoldaná-e a problémámat? Van a chiptuningnak valamilyen kockázata?

Tomcsiee Creative Commons License 2017.03.03 0 0 515

Sziasztok!

 

Az én kérdésem nem konkrétan tuningra irányul, de ide vonatkozó. A mercedes m112 v6 motorok több mérete is a A 026 545 65 32 (BOSCH 0 261 206 299) ME2.0 ECU-val van szerelve, és a version codetól függ, hogy melyik motornak megfelelő értékekkel működjön. Lehetséges e egy már használt (tehát kulcsfogadóval és kormányzárral párosított ecu (DAS3)) version codeját törölni, és újat megadni neki, vagy módosítani? Azt tudom, hogy friss EEPROM flasheléssel virgin állapotba hozható az ecu, ahol akármilyen autóval párosítható, és frissen bármilyen version code beállítható rajta az első 40 indításig. Konkrétan, ha egy 2.8V6 ból származó azonos cikkszámú ECU-val és sallangjaival pótolom egy másik ugyanilyen motorú csak 3.2literes térfogatú motor azonos cikkszámú vezérlőjét, akkor megtudom-e neki mondani, tanítani, hogy haver, te most egy 3.2es motort hajtasz, vagy egyáltalán szükség van-e erre, vagy képes adaptálódni a megváltozott levegő és üzemanyag viszonyokhoz a lambda szonda és maf értékei alapján? Hallottam már ilyet, de szeretném, ha hozzáértő is megerősítene ebben!

 

Köszönöm!

autochip Creative Commons License 2017.03.01 0 0 514

Megfelelő diagnosztikai műszerrel fordulatszám függvényében mérhető és rögzíthető/ később visszanézhető többek között a befecskendezett üzemanyag mennyisége, a turbónyomás, a rail nyomás stb. (ami a próbapadon egyébként nem derül ki) annak változása és az eltérés is a gyárihoz képest, menet közben az úton valós körülmények között. A nyomaték leadása abszolút érezhető fordulatszám függvényében, az is ha nem egyenletes, van benne lyuk vagy nincs.  A program módosítása fordulatszám függvényében történik, viszonyszámok alapján jól kalkulálható az elért növekedés és a nyomaték leadása, ha az adott típusból már volt pár darab (és az eltelt évek alatt voltak korábbi referencia mérések) akár nagyobb porlasztócsúccsal vagy nagyobb turbóval. Nem célom hogy tanfolyamot tartsak a fórumon,  ilyet nem vállalok.  Ha az lenne a feladat, hogy pár napig csak kenyeret szeletelj 12 mm-es szeletekre vágva, akkor egy idő után ehhez nem kellene mérőszalag. A program módosítása ennél nyilván összetettebb, de nem is néhány napja csinálom, 19 éve foglalkozom ezzel minden nap. Nem rossz ötlet ha több helyen is leméreted az autót, mondjuk én már ezen is túl vagyok néhány éve. Sok sikert a chiptuninghoz!

Előzmény: Armogur (513)
Armogur Creative Commons License 2017.02.28 0 0 513

Nagyrészt egyetértek az általad írottakkal. Biztosan lehet kóklerkedni paddal is, és azt sem tartom profinak, ha valaki kiküldi a szoftvert, és valami egyenszoftvert tölt rá, amit kapott. Nálad pedig biztosan sokat számít a tapasztalat, de finomhangolás közben mi az a visszacsatolás, ami alapján pontosítasz a paramétereken? Mert ha nem mérsz, akkor legfeljebb a motor hangját lehet hallgatni, a füstöt nézni, és érezni, hogy mennyire húz másképp. Na és ezt emlékezetből megítélni nem kis feladat... Vagy mi más alapján lehet optimalizálni?

 

Szerintem fontos a teljesítménymérő pad használata a paraméterek állítása közben, hogy tudjuk, jófelé haladunk-e.

A motor állapotát is az határozza meg, hogy milyen a teljesítménygörbéje, és emellett mennyire füstöl, mennyit fogyaszt, milyen a hangja. Az pedig, aki csalásra használja a fékpadját, a legnagyobb ostoba. Több milliót beleölt egy padba, és seperc alatt lebukik, mert ez hamar kiderül, és akkor oda a jó híre. Ha jön valaki, aki már mérette máshol a kocsiját, erre nagyon eltérő teljesítményt mérnek, vagy ha chiptuning után elviszem máshova is leméretni a kocsimat, és nem igazolja a chiptuningnál mért eredményeket. Én tutira ezt fogom csinálni, két kocsimat is tervezem chippeltetni, és az egyiket elviszem majd utána máshova is leméretni, és ha nagyban eltérnek az eredmények, akkor botrányt csapok, ha hasonlót, akkor nyugodt a lelkem.:-)

Ha én nem gyári motorral megyek, hanem nagyobb porlasztócsúcsokat teszek a kocsimba, akkor hogy végzed a chiptuningot?

 

Előzmény: autochip (512)
autochip Creative Commons License 2017.02.27 0 0 512

Az eddigi tapasztalataim, korábbi mérések és tesztek alapján tudom, hogy típustól függően mit mennyivel módosítok annak milyen hatása lesz. A megadott értékekre garanciát vállalok, amit az ügyfél bármelyik független mérőhelyen ellenőrizhet. Ugyanakkor figyelembe veszem az ügyfél kéréseit és a motor állapotát is. A gyári motor és az átalakított motor mindenesetre 2 külön kategória, ezt ne vegyük egy kalap alá! A másik gondolat, van aki paddal sem tud jó programot írni, mert mérés szerint ugyan történik növekedés, de a motor nem lesz tartós. A harmadik, van aki egyáltalán nem tud programot írni. A gyári programot elküldi valahová, aztán rátölti amit kapott. Igaz hogy volt mérés előtte és utána, de a program írója nem is látta az autót, aki meg rátöltötte (közvetítő) annak fogalma sincs arról, hogy melyik paraméter hogyan lett módosítva. Érdemes összességében nézni a dolgokat, mert ezek sajnos létező jelenségek.

Előzmény: Armogur (511)
Armogur Creative Commons License 2017.02.24 0 0 511

A fékpados méréssel kapcsolatos gondolataidra reagálnék.

Én azért tartom fontos dolognak a fékpados méréseket, mivel a finomhangolásnál látszik, hogy jó irányba történt-e, vagy gyengült az autó. Te mi alapján végzed a finomhangolását a programnak egy adott autóra szabva?

Az egy dolog, hogy megcsináltál már vagy 50-et 1,9 TDI-ből, de mindegyik kicsit más még az AFN-ből is. Mi van, ha én pl. porlasztócsúcsokat cseréltem nagyobb átmérőjűre, vagy más a kipufogórendszerem?

Előzmény: autochip (505)
autochip Creative Commons License 2017.02.23 0 0 510

Sosem hallottam róluk, de most megnéztem a weboldalukat. Volkswagen csoport, Porsche és Ford. Ennyit tudnak?

Előzmény: Acdcati (509)
Acdcati Creative Commons License 2017.02.23 0 0 509

Sziasztok.

 

Revo technik-el van tapasztalat valakinek?  

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!