Keresés

Részletes keresés

Belohin Creative Commons License 2014.01.04 0 0 35

A régi tétel még mindig érvényes...

 

 

Előzmény: Belohin (28)
odin88 Creative Commons License 2008.08.11 0 0 34
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.11 0 0 33

Nekem is volt hasonló történetem, egy étkezőasztalt vittem így haza a szomszéd faluból ugyanilyen okból kifolyólag.

Előzmény: vizus (32)
vizus Creative Commons License 2007.08.11 0 0 32
Ne is mondd! Húszegynéhány éve vettem egy heverőt a városban. Autóm még nem volt, csak nem fogok tehertaxit fizetni, bicajjal mentem be a faluból, felraktam valahogy rá, Mr. Bean heverőt tol az állomásra. Feltettem a málhakocsiba, biciklistül. Akkor még voltak ilyenek, csak valahogy nem vajaztam le rendesen a vonatvezetővel, mert továbbvittek egy faluval. Most tolhatom nyolc kilométeren át. Nem lehet ezt valahogy felgyógyítani? Hátul megtámaszt, fejjel, vállal megtart, félkézzel rögzít, mr. Bean bicajozott nyolc kilométert.
Előzmény: Belohin (28)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.11 0 0 31
a téli üléstéli ülés
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.11 0 0 30
A téli ülés....
Előzmény: Belohin (28)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.11 0 0 29

Én Sződligeten jártam pórul. Valaki, (a kikötő mellett) 2-3 kg olajat öntött az útra, pont a derékszögű kanyar közepén. Kikerülhetetlen. Úgy pofára estem mint egy zsíroskenyér. Az egészben az a legbosszantóbb, hogy nincs akit szájonvágjak. Kit? Ha leszorítanak, ott a rendszám, és a vascsővel kész  a megfejtés... Még jó hogy nem valamelyik gyerekem ment elöl...

Előzmény: fodorlaci (25)
Belohin Creative Commons License 2007.08.09 0 0 28
Kerékpáron sok minden, sokféleképpen szállítható!
fodorlaci Creative Commons License 2007.04.22 0 0 27
őszintén szólva sz@rok rá... csak akkor kiakadtam rajta
Előzmény: vörösmacska (26)
vörösmacska Creative Commons License 2007.04.22 0 0 26
Azt tanácsolom, hogy ne emészd magad miatta, mert éppen azt akarta, hogy rosszul érezd magad, netán még bűnösnek is. Ha nem lépsz túl rajta akkor elérte a célját!!!
Előzmény: fodorlaci (25)
fodorlaci Creative Commons License 2007.04.22 0 0 25
de akkor legalább állt volna meg, és mondta volna el, hogy szerinte miért is. Arra azért kíváncsi lennék :D Mert értelmes magyarázatot nem tudna adni, az biztos...
Előzmény: vörösmacska (24)
vörösmacska Creative Commons License 2007.04.22 0 0 24
A rosszindulat, meg a félreértelmezett erőtudat...... 
Előzmény: fodorlaci (23)
fodorlaci Creative Commons License 2007.04.22 0 0 23
az autósokat már megszoktam, de az, hogy szolgálatban levő rendőr, szolgálati autóval elsodorjon, amikor volt egy teljesen üres sáv is, na azért ez elgondolkoztat. Mert pont neki kellene tudni a KRESZ erre vonatkozó előírásait...
Előzmény: vörösmacska (22)
vörösmacska Creative Commons License 2007.04.22 0 0 22

Hasonló a FŐVÁROSBAN is előfordul.

Ha már nem tizenhat éves vagy akkor egyszerüen nem hiszi el az autósok egy része, hogy a te bringád is gyorsan gurul, és nem adják meg a kötelező elsőbséget. Ha rákényszerűlnek akkor utánnad kiabálják ( a fehér hajad ellenére), hogy A KÚRVA ANYÁD , pedig még csak fékeznie sem kellett!!

Előzmény: fodorlaci (21)
fodorlaci Creative Commons License 2007.04.22 0 0 21
 

Szeretnék gratulálni a Pécsi Rendőrkapitányság két felettébb jólképzett tagjának. Bringával voltam, szabályosan közlekedtem, sisak, lámpa, stb minden megvolt, forgalom alig. Egyszer visító gumikkal belassít mellém, hogy a tükörrel majdnem elviszi a könyököm, és kiordít az ablakon: "FEL KÉNE TAKARODNI A JÁRDÁRA AVVAL A KURVA BRINGÁVAL!" Sajnos annyira meglepődtem, hogy nem jegyeztem meg a rendszámát.

Mert ugye azon már nem lepődök meg, hogy a suzukis tatter egy jobbos íven feltol a járdára...

Napetya Creative Commons License 2007.03.28 0 0 20
Itt egy link a masináról:http://www.bicaj.hu/
Napetya Creative Commons License 2007.03.28 0 0 19
Sziasztok!
Bringavásárlás előtt állok, már meg is van a kiszemelt gép egy Neuzer Courier országúti !! Akinek volt/van ilyen vagy aki ismeri az írjon véleményt, és hogy hol lehet hozzájutni!!
Előre is köszi az infokat!

Napetya
odin88 Creative Commons License 2005.06.21 0 0 18

Bringás fotók és egyéb érdekességek: www.kep.tar.hu/odin88

 

Madspeed Creative Commons License 2005.01.30 0 0 17
Van egy tuti biciklim neonnal meg minden nézzétek meg!!!!!!!!!!!!!!
Galván Tivadar Creative Commons License 2001.09.24 0 0 16
Pénteken majdnem sikerült kinyíratnom egy bicajost :-) sajnos, csak majdnem :-(((((

Időpont: 2001. szeptember 21., 7.40 körül.

Színhely:Villányi út -- Himfy u. sarok

Szereplők: 40-es busz, Én, Ismeretlen Bicajos

40-es busz: vissza akar fordulni a Villányi úton

Én: magállok a Himfy u. sarkán, intek a buszvezetőnek, jelezve, hogy lemondok az elsőbbségemről.

Ismeretlen Bicajos: elhúz mellettem jobbról ezerrel, egyenest a busz alá.

40-es busz: még sikerült megállnia :-(((((((((((((((((((((((((((

Előzmény: micu (13)
Serp Creative Commons License 2001.06.29 0 0 15
Hali!
Nekem a 60 km/h is megy lejtőnek egy egyszerű MTB-al.:)
Más:szerintem a kerékpárút legyen csak a kerékpárosoké!Ne kóricáljanak rajta gyalogosok!Iszonyat a gyalog-és kerékpárút féle útmegosztás!
Előzmény: leha (3)
kétkerekes Creative Commons License 2001.06.09 0 0 14
amaz
A bovdentartó felhegesztése nem bonyolult müvelet,
mivel régi váz valoszinü szénacél esetleg cromo
amire rézzel künyü hegeszteni.Kérdés az hogy letört a régi,vagy teljesen ujakat szeretnél rárakni,nem is volt rajta,vagy máshová?.Ebben az
esetben némi ismeret kellene a bovdenek vezetéséröl.Ez a mühely valoszinü megcsinálja.
http://www.extra.hu/Bringanti/
micu Creative Commons License 2001.06.09 0 0 13
De ott is van a dolognak másik oldala is. Láttam már pár biciklist olyan műveleteket végrehajtani az úttesten hogy belesápadtam. Ha az autósnak nincsenek olyan jó reflexei akkor a biciklis azóta már lapos. Szvsz egyébként sem igazán való városba a bicikli, egyrészt a forgalom miatt eleve életveszélyes, erre még rájátszik hogy igen sz*rok az utak is. És ha elesel a bringával igen könnyen egy busz alatt találhatod magad. Ez szvsz faluba való ahol nyugi van, pesten (legalábbis a belső kerületekben) szvsz valaki vagy autózzon vagy tömegközlekedjen.
Előzmény: Tygger (8)
amaz Creative Commons License 2001.06.09 0 0 12
Sziasztok,

Tudna vmelyikőtök segíteni, hogy hol foglalkoznak vázépítéssel ? (bp)
Egy régi vázra szeretnék bowdentartó
papucsokat felrakatni.
Az infóért előzetes köszönettel, Amaze

kétkerekes Creative Commons License 1999.04.11 0 0 11
Sajnos ilyen történeteket lehetne sorolni a végtelenségig,egyre durvábak eröszakosabbak vagyunk,de azért gyertek bringázni szombaton 17-én 11-kor bövebben a Bicikli B.K.topicban.
Foti Creative Commons License 1999.04.11 0 0 10
Megosztanám mai gyalogos-gyalogos élményemet. A köztemető előtt a virágsoron idősebb hölgy tápászkodik fel a bejárat előtti virágsoron, kisportolt agyatlan megy elfele - még kikéri, hogy a férj (?) az anyját emlegeti, s robog, hogy beszálljon az autóba. Én sajnos csak a végére érek, nem láttam mi történt, így nincs nagy kedvem pofozkodást kezdeni. Mindenesetre az eszem megállt.

Ami durvaság manapság tapasztalható, az elkeserít. Milyen világ lesz még ?

Tygger Creative Commons License 1999.04.11 0 0 8
Tygger szerint megint mindenkinek igaza van... mármint a hozzászólók közül. Soltikának is - sajnos vannak hülyék, kulturálatlan, agyatlan emberkék (és nem csak a zizegős melegítőtől, Für Elise-el csörgő bunkofonnal felszerelt egyedekre gondolok - azok ritkán "süllyednek" le odáig, hogy keróra üljenek), akik lejáratják a kerékpáros társadalmat, jól. Peig itt is a többség (a) normális...
És nagyon igaz, hogy a kerékpárosokat valahogy senki se veszi igazán komolyan, illetve ember(járműves-)számba. Mármint se az autósok, se a gyalogosok... Sok autós (tisztelet a normálisaknak) ott igyekszik betenni az utakon, ahol tud... tudják, hogy ha valami nem jól sül el, a mi bőrünk az, ami veszélyben van, nem az övék... A gyalogosok pedig szintén túl- (fék), ill. alul- (sebesség, lendület...) becsülik a kerékpárt... És persze ha nem autóval, hanem velünk állnak szemben, sz@rnak a KRESZ-re. És valahogy attól tartok, hogy hiába törvény, propaganda, bármi, ez még nagyon sokáig így lesz... :-((
The Dark One Creative Commons License 1999.04.11 0 0 7
Ja, soltikanak igaza van, a problema csak az, hogy ennek kolcsonosnek kellene lennie.
anonim_vagyok Creative Commons License 1999.04.11 0 0 6
Nincs értelme, hogy ugyanazt leírjam, mint Kutyi, az eset és a vélemény hasonló.
Előzmény: Kutyi (5)
Kutyi Creative Commons License 1999.04.11 0 0 5
Hali!
En is sokat bringaztam mar, s gyalogoltam is, tehat mindket oldalt ismerem. Tenyleg illene a mai cangakat jarmunek tekinteni! (Es nem lassu jarmunek.)
"Kedvenc" sztorim: Varos kozepen 40 km/h feleti sebeseggel tepek, telezoldes rendorlampas forgalomiranyitas, mar ismertem, tudtam, hogy ezzel a sebeseggel vegig zoldet fogok kapni. Messzirol latom, anyuci, apuci babakocsi aldogal a zebranal, tekintgetnek korbe. Anyuci latja, jovok mint a meszes, meg kulonbenis piros van nekik, nem akarja kitolni elem a babakocsit, erre apuci taszajt egyet rajta menj ma' felkialtassal. En meg mar ott is vagyok, ilyen sebessegnel a "messzirol latom" hamar lesz kozel! Fek, kormany, angyalok serege; valahoy kikerulom a babakocsit, apuci meg mindenfelet kajabal utanam, nem ideznem. Reszketo terdekkel alok meg kb. 100 metere, es legszivesebben visszamennek (ha birnek) apucit megagyalni kisse. En csak tuleltem volna az utkozest, estem mar eleget, de a szerencsetlen csecsemo???
Esszel emberek! Nem mindig a bicajos a hulye. Ettol fuggetlenul en is szivesen felrugnam a masokat veszelyezteto, jardan tekero sebesegorulteket!
Az autosok figyelmebe is ajanlom: kerekparosnak is (kreszben eloirt) jogai (es kotelesegei) vannak, tesek mar tiszteletben tartani!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!