Keresés

Részletes keresés

TaXiN Creative Commons License 1999.04.19 0 0 11
Uj Alaplap 98/julius:

...a Windows NT ... 3.5 + SP3 ... megkapta. ... 3.51 ... Ez egy _propagandaszoveg_ volt. A Novell, Microsoft, OS/2, SCO UnixWare megbizottjai dicsertek a sajat termekuket.
Szamitastechnika 99/marc 2:
Tavaly nyar ota igyekezett C2 biztonsagi besorolast szerezni a Microsoft..., de inkabb a 1-es szintet celozza (!) meg.

>halozatra

"A C2 szabvany egyebkent sem terjed ki a halozati kartyara, halozati kartya nelkul pedig nehezkesse valik belepni a halozatba." Alaplap mint fent OS/2 rész.

Gorcsev Creative Commons License 1999.04.18 0 0 10
" NT 3.51-nek megvolt a C2 minositese. Az NT 4.0 - nak mar nem."
Hmm. Épp a napokban dicsekedett a M$, hogy megvan. Sőt, mi több, hálózatra!
Előzmény: TaXiN (-)
opi Creative Commons License 1999.04.18 0 0 9
Kedden kint a harmadik béta. SOS, dobjon meg egy emillel pliz, akinek megvan (azaz meglesz)!
TaXiN Creative Commons License 1999.04.12 0 0 8
Teszek megegy kiserletet.
Win2000 ? Vagy marad a Win95/98 es az NT4 vonulat ? Ha megjelenik terjedni fog-e ?
Van itt _komoly_ beta tesztelo ?
Szerverkent hogy uzemel ?
Valami - nem PR - info ?
mal Creative Commons License 1999.04.11 0 0 7
Említetted hogy a gépcserék miatt négy év alatt eltűnhet egy rendszer. Nos a unix lényege a - mindenki által elfogadott - ipari szabvány. Valaki régebben szemléletesen az izzólámpák spirálmenetéhez hasonlította. Ez persze változik, kitalálnak új dolgokat, de a végén csak azok maradnak meg amelyek rendkívül következetesen illeszkednek az egészhez. Mindezt cak évtizedek alatt lehet kicsiszolni. Hiába a rizsa a mindennapos gyorsuló változásokról. Az OS az egyik legbonyolultabb portéka amit az iparban kitaláltak, használtak. Jó hasonlat az autóipar, ahol ugyan naponta jönnek ki újabb modellek de a lényeg évtizedek alatt alig változik.
Előzmény: TaXiN (4)
anonim_vagyok Creative Commons License 1999.04.10 0 0 6
Én nem tudom, hogy készülnek a MS programok, de nem lennék meglepve, ha a kódolási részt még mindig sima Visual C++-ban ügyködnék össze. Sajnos arról nem beszélhetek, hogy a mi kis 45000 főt foglalkoztató HW+SW cégünkben hogyan fejlesztenek, de azt elárulom, hogy mi ezen túlvagyunk, és nem is Delphi-szerű játékokkal fejlesztünk. A többi infó sajnos access denied...
rikitiki Creative Commons License 1999.04.10 0 0 5
Sziasztok!

Még az egyetemen hallottam egy történetet egy szoftvercégről, amelyik valami szuper operációs rendszert akart készíteni, a 60-as években (50-es évek végén?). Reszelték-halasztották-még reszelték... végül föladták, nem jelent meg az operációs rendszer. A projekt egyik vezetője -sajnos névre nem emlékszem- utólag elemezte a projektet. Feltárta, hogy a kudarc oka az volt, hogy az akkori eszközökkel kezelhetetlenül nagyra nőtt a szoftver. Az elemzéséért Turing Award-ot kapott, és ezzel indult el a strukturált programozás "feltalálása".

A Win2000 állítólag állítólag 30 millió kódsor (lesz?) a 4-es NT 6 milliójával szemben, és már többször halasztották a megjelenését. Mindenesetre a történetek kezdete hasonló...

Én személy szerint sajnálnám, ha eltűnne az NT. Értékes rendszernek tartom (csak az értékeit ismertem el, nem az árát!), a 4.0 semmiképpen nem a Dos/Winxx sorozat folytatása. Bár a névváltozás és Dave Cutler távozása a fejlesztésből utalhat arra is, hogy az új verzió inkább egy mérsékelt minőségű Winxx utód lesz, nem pedig egy megbízható kiszolgáló.

RikiTiki

Előzmény: TaXiN (-)
TaXiN Creative Commons License 1999.04.09 0 0 4
On Off:
Az eredeti NT asszem nem single tasker volt. Gondolom én. A multiuser valóban csak a nyáron? került az NT-be - Lásd Terminál server. Bár nem OK. Lásd: elsősorban karakteres alkalmazásokhoz, 2 procival, sok-sok memóriával.
Off Off:
A kérdés azonban a Win2000. Nagyon sok mulik azon, hogy mennyire lesz jó. Négy év alatt egy rendszer (a gépcserék miatt) gyakorlatilag eltűnhet.
Van-e valami _konkrétum_ a win2000 - ről az általam leírtakon kívül. OK stabilan futtatja a Passziánszt, meg az új funkciókról szóló marketingrizsa.
Csak érdekel.
bnoplwk2 Creative Commons License 1999.04.09 0 0 3
A UN*X-oid oprencerek 25 év alatt jutottak el oda, ahol ma tartanak. Érdemes azon is elgondolkozni, hogy pl a Mac OS X is UN*X alapu lesz. 7 év alatt a semmiből reális konkurenciát teremteni a UN*X-nak egy olyan rendszerrel melynek ősmagja single user/single tasker volt mosolyt fakaszt az arcomra. A UN*X már embrionális állapotában is multiuser/multitasker volt...
PuPu Creative Commons License 1999.04.09 0 0 2
Tekintettel a fejlődésre, a gépbe még egy reset gombot építtetek.
Előzmény: TaXiN (-)
kaviat Creative Commons License 1999.04.09 0 0 1
hehe és végre nem nulláznak ide a majmok :)))
Előzmény: TaXiN (-)
kaviat Creative Commons License 1999.04.09 0 0 0
ha minden bejön ahogy kell, akkor most vágok bele a redhat5.2 installnak...

kav]4t

Előzmény: TaXiN (-)
TaXiN Creative Commons License 1999.04.09 0 0 topiknyitó
---------
0
---------

Hmmm... Az NT 3.51-nek megvolt a C2 minositese. Az NT 4.0 - nak mar nem. Probalták külön csomagban elkészíteni, aztán hivatalosan is bejelentették, hogy nem sikerült, és nem is fogják megcsinálni. MERT jön a Win2000 ami mindenkinek jó lesz. Aztán hallani arról, hogy a komoly szerververzió késni fog. Sokat. Meg mégsem állnak le az alsó kategóriáju Windows-al Win95/98 azaz a Win2000 alsó kategóriájú változata sincs rendben. Meg hallani arról is, hogy _sok_ program inkompatibilis lesz a Win2000-rel, sőt. Még egy csomó olyan kód is bele fog kerülni ami növeli az inkompatibilitást. Számítástechnika IV.6. - 19.oldal. Tehát még a mélyhűtött állapotot sem érte el a Win2000.
Tudjatok, Linux szimpatizáns vagyok, de viccen kívül: Lehet, hogy ebbe beletörik a Microsoft bicskája ? Lehet, hogy ez _is_ belejátszik abba, hogy _tömegesen_ térnek át _komoly_ cégek, legalább részlegesen a Linux-ra ?
Szeretném, ha _nem_ anyázós topic lenne, bár kicsi az esély.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!