Keresés

Részletes keresés

Micu Creative Commons License 1999.04.09 0 0 15
Szerény véleményem szerint Milo bá eléri a célját, mert az az albán, aki pl. a sváboknál kap egy utcaseprői vagy vvépucolói állást, és tizszer jobban él, mint otthon, b***ik hazamenni és máris szerb többség lesz ...
medve Creative Commons License 1999.04.09 0 0 14
Egyetértek azokkal, akik szerint OV nem is mondhatna mást a nemzetközi egyezmények miatt sem. Aztán meg egy meneküláradat esetében (még nincs, de teljesen nem lehet kizárni) ki vállalná fel morálisan, hogy visszaküldöd az embereket a szomszédba, akikre ki tudja mi várhat - még akkor is, ha a magyar költségvetésnek már csak ez hiányzik és nyílván az érintett magyarországi léakosságot sem lesz kellemes.
speaker Creative Commons License 1999.04.09 0 0 13
Azé a társbérlet, aki benépesíti. Ez még régi coclizmusbeli szabály.
Előzmény: Rákosi Matyi (11)
Körmös Bauer Creative Commons License 1999.04.09 0 0 12
Gondolj az erdélyi románokra, Vezérem.
Előzmény: Rákosi Matyi (11)
Rákosi Matyi Creative Commons License 1999.04.09 0 0 11
Miért téves nézet?
Azért mert az Albánok szaporábbak voltak mint a szerbek talán joguk lett a független államalapításra?
Előzmény: speaker (10)
speaker Creative Commons License 1999.04.08 0 0 10
De ez a Koszovóra vonatkozó téves nézet rohamosan változik.
Előzmény: Rákosi Matyi (9)
Rákosi Matyi Creative Commons License 1999.04.08 0 0 9
Koszovó a jelenleg a NATO és az ENSZ szerint is Jugoszlávia része ugyanúgy mint Szabolcs-Szatmár megye Magyarország része!
Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 1999.04.08 0 0 8
Mennyire tekintehő vajon Koszovó még Szerbia részének???
Előzmény: hula (5)
nevtelen Creative Commons License 1999.04.08 0 0 7
Sokat mondó, hogy most, amikor VALÓBAN az életüket mentik, mindössze 350-en menekültek ide. Ezen elgondolkodhatnának az országot egyfolytában fikázó emberjogi szervezetek is. Az évek óta ezerszám Magyarországon dekkoló "politikai" menekültek egy része vajon hogyan vergődött el idáig, a világ legtávolabbi részeiből? Hisz az albánoknak innen a szomszédból sem sikerült?! (Nem is sikerülhetett!) Valószinüleg gyorsan helyet lehetne itt szoritani párezer valódi(!) menekültnek...

Bubu!

Érthető az ódzkodásuk.
1. Ha elviszik az albánokat akkor Milosevics győzött. Végül is ezt akarta, és igy két hid meg néhány gyár árán meg is kapja.
2. Ezek az emberek valószinüleg soha nem tudnak beilleszkedni, és életük végéig eltartásra fognak szorulni. A nyugatiak megengedhetik maguknak, hogy elsősorban a saját érdekeiket tartsák szem előtt.

bubu Creative Commons License 1999.04.07 0 0 6
viszont a husveti nyuszit meg lehet sutni ha meguntuk :-))

egyebkent pl. a britttek odzkodnak egy arva albant is befogadni
sot kifejtik hogy az nem is lenne jo ;-))))

amerikaiak allitolag guantanamora akarjak vinni oket nemar hogy a szent amerikai foldre ;)))
ott legalabb szep az ido

Előzmény: jégtörő (2)
hula Creative Commons License 1999.04.07 0 0 5
A helyzet az, hogy amennyire én tudom, mint szomszédos országnak a nemzetközi egyezmények értelmében kötelességünk korlátozás nélkül befogadni menekülteket.
Előzmény: POLGÁR (-)
Libego Creative Commons License 1999.04.07 0 0 4
Szerintem menjunk at a Koszovo... utolso ora topikba. Ott is errol van szo, csak bovebben es ertelmesen.
Libego Creative Commons License 1999.04.07 0 0 3
En egyetertek abban Veled, hogy a befogadas (egyben) felelossegvallalas is. En -mivel itt emberekrol van szo- a humanus szot hasznaltam. Filozofiai kerdesekbe szerintem ne menjunk bele.

hat persze, hogy gondoskodni is kell rola. Pont ez az az ok ami miatt a tobbiek limitalnak. Olyan orszagok amelyeknek a koltsegvetese nem is merheto a magyarhoz.
De hogy a befogadottal jot teszunk-e vagy sem, azt szerintem bizzuk ra.

Előzmény: jégtörő (2)
jégtörő Creative Commons License 1999.04.07 0 0 2
A befogadás nem elsősorban humanitás, hanem felelősségvállalás kérdése.

Elnézést a hasonlatért, de a húsvéti nyúl esete jut eszembe, amit (akit?) örömmel vesznek magukhoz, de egy hét múlva már kényelemetlenné válik, mert gondoskodni is kellene róla.
Nem biztos, hogy jót teszünk azzal akit befogadunk.

Előzmény: Libego (1)
Libego Creative Commons License 1999.04.07 0 0 1
Ha jol tudom -de javitsanak ki az ott elok ha tevedek- Schroder is azt mondta, hogy o pedig barmennyit...
Mennyivel tudunk tobbet? Lehet, hogy Orban humanusabb talan?
:-))
Előzmény: POLGÁR (-)
Korovjov Creative Commons License 1999.04.07 0 0 0
Kedves Polgár,
mekkora esélyét látod, hogy az albán menekültek pont ide jönnének? Vagy hogy a "maradékot" mind iderepteti a NATO? Tudtommal eddig kb 35O-en jutottak ide. Ezután könnyebb lesz?
Előzmény: POLGÁR (-)
POLGÁR Creative Commons License 1999.04.07 0 0 topiknyitó
Németország 40e,az USA 20e,Kanada 5e
koszovói albán befogadását vállalta.
Orbán kijelentette,hogy Magyarország annyi menekültet fogad be,ahányan csak jönnek.
Mennyiben tudunk többet,mint a nevezett országok?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!