Keresés

Részletes keresés

heki Creative Commons License 1999.04.07 0 0 17
hzolee,
nem is gondoltam, hogy ennyit jelent a hamarmunkaritkánjó, hogy ennek ilyen korszerű, sokoldalú kifejtése is lehetséges. :)
hzolee Creative Commons License 1999.04.06 0 0 16
tata: ebben a században pedig ezerszám írják az ilyen - nem színdarabokat, hanem - forgatókönyveket. Ld. Hallivudi filmek. Olyan filmeknél is eltalálom a következő mondatot, amit még nem is láttam. Az amúgy is közhelyes eredeti szövegre 2-3 magyar (közhelyes) klisé fordításuk van, azt is lehet tudni belőle, hogy mi volt az angol eredeti mondat. (közhelyes *és* Hunglish fordítás).

Kösszhely ami (néha) igaz: "türelem rózsát terem". Ami alatt nem döntések halogatását és határozatlanságot értek, hanem bizonyos dolgok el-nem-kapkodását.

Másik kösszhelly: "hamar munka ritkán jó" - ezt, gondolom, nem is kell magyaráznom. Másik változata: "Kedves vevőnk! Mi olcsón, gyorsan és jól dolgozunk. Ön ezek közül kettőt választhat."

bennfentes Creative Commons License 1999.04.06 0 0 15
BlumiDC
Érdekes a megfigyelés, de szerintem a kettö nem ellentmondás.

Egy fecske akkor nem csinál nyarat, ha pl. egy ember tiltakozik valami ellen, ami senki mást nem zavar.

Egy bolond százat csinál pl. akkor, ha Madonna holnap megjelenik zöld szinü szájjal, és egy hét mulva minden teenager lánynak zöld szája lesz.

De a lényeg az, hogy itt a "fecske" egy átlagember, aki erösködik, a "bolond" meg valaki, akit elfogadtak példaképnek.
Legalábbis szerintem..

tata Creative Commons License 1999.04.06 0 0 14
A közhelyekben az ajó, hogy sok van belőle. A múlt században egy fickó fogadásból írt egy színdarabot, amely csak közhelyekből állt, és még szólt is valamiről.
BlumiDC Creative Commons License 1999.04.06 0 0 13
A közhelyekben az a jó, hogy mindenre és az ellenkezőjére is van mondás, pl.:
-Egy fecske nem csinál nyarat de:
-Egy bolond százat csinál
heki Creative Commons License 1999.04.06 0 0 12
Nem értem. Miért? Buta vagyok néha soxor.
Előzmény: eMM (10)
Benjy Creative Commons License 1999.04.06 0 0 11
>>Épp itt olvastam az internetto-ban, hogy aki 30-on felül busszal jár, az balfék, vagy ilyesmi. Hoppá.

Bár nem tudom kitől származik az eredeti de ettől fogtok megfulladni Bp-en.

Előzmény: heki (-)
eMM Creative Commons License 1999.04.05 0 0 10
Mond heki,neked van valami közöd a Helyi közérdekű kiadványokhoz??
Előzmény: heki (6)
Shongohan Creative Commons License 1999.04.05 0 0 9
hat a legtobb kozhely valoban igazsagot hordoz magaban, amiert talan nem figyelunk fol rajuk az azert van mert vegtelenul nyilvanvalo dolgok.
persze nem mind.
uff
elbéjé Creative Commons License 1999.04.05 0 0 8
" A szerelem nem ismer határokat (korlátokat?)" hááát... közel 20 év körkülönbség, a társadalmilag még mindig nehezebben elfogadott típusból és valami csoda. Nagyon helyes a topic, a megnyitó szöveg nagyon tetszett.
heki Creative Commons License 1999.04.04 0 0 6
Igazad van, de átmentem emilbe.
pudli Creative Commons License 1999.04.04 0 0 5
Beon, beon.
Ollan még sohase vótt, hogy valahogy ne lett volna!
Na látod!
A közhelyek pedig azért vannak, mert "nincs új a nap alatt"! :-))))
Az élethelyzetek évezredek óta ismétlődnek, ahogyan a rájuk adott válaszok is.
heki Creative Commons License 1999.04.04 0 0 4
Hát bizony, így van ez. :)
pudli Creative Commons License 1999.04.04 0 0 3
kedves heki!
Ugyan mit mondhattam volna neki, amikor ő ment el egy évvel ezelőtt? :-)
Bennem fogalmazódott meg, de nyilván hatása alatt voltam annak a sokmillió másik embernek, aki már előttem megfogalmazta. :-)
heki Creative Commons License 1999.04.04 0 0 2
Ezt mondtad is neki, (az ex-nek) vagy csak magadban fogalmazódott meg?
pudli Creative Commons License 1999.04.04 0 0 1
"semmi nem tart örökké!"
Túl vagyok egy 22 évig tartó házasságon, és határtalanul szeretem a jelenlegi kedvesemet. Ugye, nem kell ennél jobban részleteznem?
heki Creative Commons License 1999.04.04 0 0 0
Jé egy nullás ide.
heki Creative Commons License 1999.04.04 0 0 topiknyitó
Ifjabb koromban gyűlöltem a közhelyeket.

Ez egy közhely.

Pontosabban fogalmazva. ifjabb koromban úgy véltem, közhelyeket csak unalmas emberek használnak, mert nem tudnak mit mondani.
Aztán megdöbbentem, amikor magam is átéltem, hogy pl. a szerelem vak, vagy hogy ki a kicsit nem becsüli... stb. Hirtelen ezek a közhelyek nagyon élő, szinte húsomba vágó problémává váltak.
Mostanában azon döbbenek meg folyamatosan, hogy tényleg, a pénz nagy úr. Ezt eddig is tudtam, de most érint elementárisan: (Épp itt olvastam az internetto-ban, hogy aki 30-on felül busszal jár, az balfék, vagy ilyesmi. Hoppá.)
Neked mi a "friss" a "mellbevágó" közhelyed? (Esetleírással, ha lehet.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!