Keresés

Részletes keresés

kukac jani Creative Commons License 2021.02.07 0 0 131978

Sziasztok! Tudtok valakit aki egyéni szervezésben végigment  a Lebanon Mountain Trail-en? Most kezdtem el tervezgetni és bár kicsi az esélye, de talán van itt valaki aki megcsinálta / ismer valakit és adna pár tanácsot :) 

köszi!

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2021.02.04 0 0 131977

Én csak azt mondtam, hogy vicces.

Előzmény: Ermak (131975)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2021.02.04 0 0 131976

Azt én tudom, mi a FAO, pont azért lepődtem meg, hogy mi köze a kilátónak az élelmezésügyhöz.

Előzmény: pozo (131974)
Ermak Creative Commons License 2021.02.04 0 0 131975

Hja, az eredeti, honfoglaló magyar nemességet (a Gesta Hungarorum vagy a Képes Krónika fel is sorolja a – ha jól emlékszem – 108 eredeti nemzetségnevet) megtizedelték a századok meg a Habsburg-uralom (felkelések, szabadságharc, jószágvesztés...). Lett helyettük Pappenheim, De la Motte, Hatvany-Deutsch, Pallavicini, Grassalkovich…

 

Ha pedig valaki sváb származású, miért ne válassza a Szigfrid keresztnevet?

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (131972)
pozo Creative Commons License 2021.02.04 0 0 131974

A FAO az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete, támogatásukkal újult meg a Sasbérci kilátó.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (131972)
AttHunter Creative Commons License 2021.02.04 0 0 131973

FAO bizony!

Ez a kilátó mind élelmezésügyi mind mezőgazdasági szempontból igen fontos.

Innen lehet látni merre megy a traktor, a vadász és a vadészné az ételhordóval. :)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (131972)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2021.02.03 0 0 131972

A FAO? :-O

 

Ez A Pappenheim Szigfrid igazán szép név, magában egy fél kabaré.

 

Más: a mianmari puccsisták mozgó piros sáv jelzést használnak. Úgy látom, itt csak a katonák tudják követni, mindenki más kispistázó lesz..

https://www.szabadeuropa.hu/a/mianmar-katonai-puccs-aun-szan-szu-kji/31083842.html

Előzmény: pozo (131971)
pozo Creative Commons License 2021.02.03 0 0 131971

Pappenheim Szigfridékhez köthető a következő érdekesség: Egykor Pappenheim Szigfrid birtokában volt Buják és környéke. A Buják fölött magasodó Sas-bércen álló  vadászházat 1920-ban Pappenheim Szigfrid felesége, Károlyi Erzsébet építtette Frantz Zell müncheni építész tervei alapján. A vadászház és kilátó céljára épült torony Gajdóczi Lajos gyöngyösi építész kivitelezésében készült.

 

A II. világháború után a torony tönkrement, a FAO támogatásával 2001-ben építette újjá a HM Budapesti Erdőgazdaság Rt.

 

Egykor a Bujáki Kikelet teljesítménytúra ellenőrzőpontja volt a Sas-bércen álló torony, ily módon kapcsolódik Pappenheimék egykori tevékenysége a mostani teljesítménytúrákhoz.

 

 

 

Előzmény: pozo (131969)
AttHunter Creative Commons License 2021.02.02 -1 0 131970

Igen, a II. világháborúban a Finn nagykövetség volt a kastélyban, és ilyen kapcsolatok után jött ide, egy romhalmazba a finn bérlő és újította fel, rendezte be.

 

Tavaly a vírusszünetben sikerült bejutnunk a Kulturális Örökség Napjai keretében.

A bérlő, Ari Santeri Kupsus, végigvezetett a kastélyrész publikus részein. Nagyon klassz volt. Egy igazi úriember, aki mellesleg majdnem tökéletesen megtanult magyarul.

https://www.origo.hu/itthon/20190809-nekem-magyarorszag-a-csodaorszag-ari-kupsus-pappenheim-kastely-video.html

 

https://www.borsonline.hu/aktualis/grof-urnak-szolitjak-a-kastely-finn-lakojat/82468

 

Nyaranta művészeti workshopokat tart finn zenészeknek, képzőművészeknek, de szokott koncerteket is szervezni. A parkot is finn kertészpalántákkal próbálja rendbe tenni.

https://humenonline.hu/finn-galerias-magyar-muveszetert/

 

Aki egyeztet vele időpontot, az megnézheti a kastélyt, szívesen kalauzol. Főként, ha összejön egy kis csapat.

Előzmény: pozo (131969)
pozo Creative Commons License 2021.02.02 0 0 131969

Köszi, igazad van, a 2013-as FVP túra még érintette a Duzzogó-fürdőt, a 2014-es pedig már nem.

 

Az Iszkai-kastélynak szerves része a Duzzogó-fürdő, a kastély mai képét Pappenheim Szigfrid gróf (1868-1936) alakította ki, Ő építette a Duzzogó-forrás fölé a fürdőt 1908-ban. A fürdő az 1960-as évekig működött, ekkor a bauxitbányászat miatt elapadt a forrása. A tönkre ment fürdő római kőfaragványai megmenekültek a pusztulástól, a székesfehérvári Szent István Király Múzeum őrzi őket.

Az Iszkai-kastély állami tulajdonban van, egyik részében általános iskola működik, a másik részét bérli egy finn ember. A kastélyt látogatni csak a finn emberrel történt előzetes egyeztetés után lehet.

 

A mellékelt képeken az Iszkai-kastély és a Duzzogó-fürdő romjai (2005) láthatók.

 

Előzmény: AttHunter (131968)
AttHunter Creative Commons License 2021.02.02 0 0 131968

Ha érdekel, a Kincsesbányára vezető útról lehet bemenni itt (2-300m séta+egy kerítés volt akkor):

Hat-hét éve már le volt zárva, de bemerészkedtem megnézni, mi is folyik ott.

Akkor kútgyűrűk sorakoztak és a központi kút ki volt ásva, de elég szomorú képet mutatott az egész.

Kár lenne érte, mert ez az Iszkai-kastély (ami szintén egy csoda és látogatható része is van) szerves része, nem is beszélve a Mohai Ágnes vízről.

Előzmény: pozo (131962)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2021.01.18 0 0 131967

Ezen lehet duzzogni.

Előzmény: pozo (131966)
pozo Creative Commons License 2021.01.18 0 0 131966

Köszi. Átküldted a lényeget: A Duzzogó környéke magánterület lett, a rajta áthaladó zöld jelzést elterelték.

Előzmény: efemm (131965)
efemm Creative Commons License 2021.01.18 0 0 131965

Zöld sáv biztosan nem vezet oda, mert azt 2018 nyarán én újítottam fel Moha és Iszkaszentgyörgy között az OSM-en is látható nyomvonalon. A Duzzogó rom tudtommal már bekerített magánterületre esik, nem látogatható.

feol.hu cikk 2018-ból

Előzmény: pozo (131962)
pozo Creative Commons License 2021.01.18 0 0 131964

Pár évvel ezelőtt a Fehér-Vár-Palota teljesítménytúrán még létezett

Előzmény: olahtamas (131963)
olahtamas Creative Commons License 2021.01.18 0 0 131963

A zöld sáv elvileg nem arra vezet, de ettől még lehet bármi.

Sem a tuhu sem az OSM térképen nem szerepel oda vezető turistaút:

http://turistautak.hu/maps/mapnik/geojaunt.php?lat=47.15237&lon=19.62158&zoom=8&layers=00B00&reset

 

Előzmény: pozo (131962)
pozo Creative Commons License 2021.01.18 0 0 131962

Nem tudjátok, hogy létezik-e az Iszkaszentgyörgyről a Duzzogó-fürdőhöz menő zöld sáv jelzés?

Az OSM térképen nem szerepel.

 

Köszi

efemm Creative Commons License 2020.12.25 0 0 131960

Azok az évek egy külön adatbázisban vannak, mivel régi, nem biztonságos php kód szolgálta ki őket, le lettek kapcsolva már jópár éve, talán a 2016-os deface-nél. Azt hiszem, hogy az adatbázis struktúra is kicsit más volt, mint a 2004-2017. Az adatok megvannak, felveszem magamnak feladatnak, hogy legeneráljak valami hasonló statikus struktúrát, mint a 1996-2000 közötti oldalak.

Ha pár (max. 10-20 db) túra kell csak, akkor írd meg a ttt.levelek@gmail.com -ra, és betolom a szkennerbe, vagy lefotózom az adott naptároldalt nyomtatottból.

Előzmény: Törölt nick (131959)
Törölt nick Creative Commons License 2020.11.28 -1 0 131958

Köszönöm, igen ez a tájékoztató volt kint. Már ez is valami, mert -bármilyen furcsán hangzik is- el tudom képzelni hogy sokan nem is gondolják hogy ezt nem szabadna csinálni.

 

 

 

Előzmény: garass (131957)
garass Creative Commons License 2020.11.24 -1 0 131957

Bocs, de egy idegen gépet próbálok és kissé sok lett a mellékletekből.

De a lényeg a kapott információkban van.

Előzmény: garass (131956)
garass Creative Commons License 2020.11.24 -1 1 131956

A BNPI Természetvédelmi Őrparancsnokától az alábbi információkat kaptam a témában.

A természeti értékek védelme, megóvása érdekében az engedély nélküli quadok, terepmotorok és kerékpárok kiszűrését tűzték ki célul. Elsőként a Nógrád megyében található természeti területek, különösen védett természeti területek, és Natura 2000-es területeken található természeti kincsek megóvása érdekében még a nyáron egy munkacsoport alakult. A Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság, a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság, a Nógrád Megyei Polgárőr Szövetség, Salgótarján Megyei Jogú Város, Cered, Bárna, Zabar Község Önkormányzatai részvételével közösen lépnek fel a cél érdekében. Mivel nem a büntetés a fő cél, ezért a természetbe vezető utakon plakátok kihelyezésével hívják fel a figyelmet arra, hogy a természetvédelmi rendeltetésű területen quadokkal, terepmotorokkal engedély nélkül közlekedni veszélyes, és szabálytalan. A plakátok kihelyezése után a célzott ellenőrzések november elején megkezdődtek. Az akció során a hatóságoknak két fővel szemben kellett intézkedniük, akik házilag készített - hatósági engedély és jelzés nélküli - off-road járművekkel szabálytalanul közlekedtek a Karancs-Medves Tájvédelmi Körzet területén. Nógrád megye erdős területein az elkövetkező időszakban a hatóságok részéről hasonló ellenőrzések várhatóak a szabálytalankodók kiszűrése érdekében.

A BNPI részéről az első tapasztalatok alapján más megyék területén is tervezik a hasonló lépések megtételét, akár további társadalmi szervek bevonásával is.

Előzmény: Törölt nick (131955)
Törölt nick Creative Commons License 2020.11.21 -1 0 131955

Ma láttam több helyen is figyelmeztető feliratokat a Medves-vidéken, már ez is haladás, mert eddig még sosem voltak ilyenek sem kint.

A Dornyay turistaháznál fotóztam:

 a jelzésekre most ne térjünk ki inkább...

 

Nagyon megérte ma kimenni az erdőbe, különösen az északi panorámát nyújtó helyekre!

Több medvesi teljesítménytúra is megy az egykori piros +-en, ma ez a medvesi zöld jelzés. Innen és a Salgóról egyszerűen csodálatos panorámák nyíltak, alig lehetett abbahagyni a nézelődést, ilyen szépen még soha nem láttam a Felvidéket, de szerintem ez a légköri tisztaság elég ritkán is adatik meg.

 

régi P+

 

Bocs a költői hangulatárt. :-) 

 

"Hol a magas hegyek júniusban fehér kucsmát hordanak
És pisztrángrajok úsznak el a korhadozó híd alatt..."

 Tátra

"Hol lenn a völgyben kétszáz kémény füstfelhőket ereget
Élt egy asszony magányosan, férjéről várt híreket"

Mátra

Előzmény: olahtamas (131951)
garass Creative Commons License 2020.11.19 -1 1 131954

A mai gyakorlat szerint a rendőrök önállóan nem mennek ilyen járőrözésre. Csak a természetvédelmi őrökkel közösen. Akkor is általában a Nemzeti Park kezdeményez. Aztán ha van alkalom, összeáll a csapat. Ebbe kerülünk olykor mi is. Ez főleg akkor van, ha sok bejelentés érkezik egy adott területről. Gondolom, ez lehetett ott is, ami végül be is jött.   

A drón jó ötlet lenne, de még ezzel nem találkoztam hivatalos bevetésen.

A fotózást viszont külön kérik, még ha a kivitelezése nem is mindig megoldható. Egyrészt gyors cselekvőképesség, másrészt valóban némi bátorság is kell hozzá, ha nem többen vagyunk.

A kerékpárosok egy külön téma. Elvben csak a jelzett kp utakon lehetne tekerni, de ezt senki sem veszi komolyan. Pedig épp a Bükkben meglehetősen kiterjedt ilyen úthálózat van. Igaz, a sok gazda közt elvész a gondozandó gyermek.  

Előzmény: olahtamas (131951)
olahtamas Creative Commons License 2020.11.18 0 0 131953

Na az meg a másik érdekes dolog, hogy tele van a youtube downhilles videóval, ahol tisztán látszanak az elkövetők és a helyszín, valamint nyilván a feltöltő számítógépe is beazonosítható, mégsem történik semmi...

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (131952)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2020.11.18 0 1 131952

Gondolom, az egyenruhás őrre való rátámadást kétszer is meggondolják. Magányos egységsugarú turistának viszont nem feltétlenül életbiztosítás fotózni. A puszta véleménynyilvánításra is elég agresszívek szoktak lenni, csak a rendőrökkel szemben dadognak.

 

A másik életveszélyes állatfaj a downhilles, a BUÉK-körön már kétszer is kerültem nagy veszélybe miattuk.

Előzmény: olahtamas (131951)
olahtamas Creative Commons License 2020.11.18 0 0 131951

Valahogy rá kellene bírni a rendőröket, hogy többet foglalkozzanak ezzel a témával.

Szerintem minden esetben, amikor ilyesmivel találkozunk az erdőben, kellene fotózni, és értesíteni azonnal a területileg illetékes szerveket.

De utólag is küldeni a fotódokumentációból a terület gazdáinak, hogy az alapján tegyenek feljelentést.

Bár egy eset miatt csak a vállukat vonják meg, de ha a statisztikájukat rontja a sok sikertelen nyomozás, talán felemelnek 1-2 telefont és kiküldenek a terepre pár járőrautót, és talán 1-2 rendőrségi drón is besegíthetne, hogy hatékonyabban el tudják kapni az elkövetőket.

Előzmény: garass (131950)
garass Creative Commons License 2020.11.18 -1 1 131950

A vastagított összefoglaló mondatai a lényeget próbálják kiemelni, de valóban ellentmondásosak.

A cikk többi része érthetőbb. Több motorost állítottak meg, ezek közül ketten vitatkoztak, őket igazoltattak, miközben egyikük ellenállt. Ő ellene lett kényszerintézkedés. A csapat többi tagja elmotorozott. Én így értelmezem a leírás alapján.

Ami jó az egészben, hogy végre az ilyen eseteket nyilvánosságra is hozzák. Én már többször kértem a BNP-nél, hogy ezen intézkedéseknek legyen nyilvánossága, mert szerintem ez lehet elrettentő hatású. Évente itt is több (sajnos még mindig nem elég) motoros kerül leállításra, igazoltatásra, eljárás alá. Érdekes, nekünk is az a tapasztalatunk, hogy az első megnyilvánulásuk, hogy épp keresik a kijáratot az erdőből. Meg nem tudták, hol a tiltó határ. A többség itt is elmotorozik. A természetőröknek nincs fegyverhasználati engedélye, így csak egy dolgot tehetünk, ha tudjuk, fotózunk. De ugye rendszám sincs. Amit tehet a BNP, hogy a motor és a ruházat alapján próbálja beazonosítani az elkövetőket. Csekély eredménnyel. Ezért lenne értelme, hogy ha már sikerült néhány esetben intézkednünk, annak legyen nyilvánossága.  

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (131949)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2020.11.18 0 0 131949

Legyen jó hír is:

https://telex.hu/belfold/2020/11/18/termeszetvedelem-borzsony-motokrossz-birsag

Bevetették a készenléti rendőröket az erdei terepmotorosok ellen

 

Habár még dolgozom annak a szövegnek az értelmezésén, hogy a két ember egy része támadólag lépett fel, mások pedig elmenekültek.

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2020.11.14 -1 4 131948
efemm Creative Commons License 2020.11.13 0 2 131947

A TTT visszavonja a 2020. november 12-én, a teljesítménytúrák megrendezhetőségével kapcsolatban kiadott állásfoglalását.

Teljesítménytúrák rendezését nem ajánljuk.

TTT elnöksége

Előzmény: efemm (131929)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!