Keresés

Részletes keresés

garass Creative Commons License 2017.04.04 0 0 130823

A Magyar Szabvány valóban, csak a nyílheggyel bővített fehér alapot tartalmazza.

A jelenleg kiadott szabályzat (nem szabvány!) viszont a második sorban lévő irányjelzési formákat írja le. Van még sajnos más nyílforma is, de az már a rendelkezés túlzása.

Előzmény: sistergő (130822)
sistergő Creative Commons License 2017.04.04 0 0 130822

A régi szabványnak egyik sem felel meg. Legjobban a fatáblán levő közelíti meg. Ott a fehér nyílhegy fehér marad, semmi sincs belefestve.

Amit szeretnék tudni, hogy az új szabvány előírja-e, (megengedi-e) a fehér nyílhegybe a "nyíl" belehúzását, ill. "˂" bele festését (értelemszerűen az útjelzés színével. kék, piros, sárga, zöld.)

Előzmény: garass (130819)
garass Creative Commons License 2017.04.04 0 0 130821

A táblarendszer valóban egy nagy baklövés volt, de éppen most indult meg a helyrehozása.

Garancsiálisan...

Előzmény: Xiphophorus helleri (130820)
Xiphophorus helleri Creative Commons License 2017.04.04 0 0 130820

A rakás sz@rt érő (dez)információs táblarendszert kihagytad a felsorolásból. Azért van aki jól járt vele. Garancsiálisan...

Előzmény: Ermak (130817)
garass Creative Commons License 2017.04.04 0 0 130819

iLYEN VOLT A RÉGI:

ÉS ILYEN AZ ÚJ:

Előzmény: sistergő (130818)
sistergő Creative Commons License 2017.04.04 0 0 130818

Ősszel futottam pár hetet, túrázni alig járok. A Mátrabércre viszont megyek.

Inkább kirándulni szoktam a kedvesemmel. Hétvégén a Karancs-Medvesnél jártunk. Azt a részt rendesen kiépítették. Tetszett, hogy rövid 2-3 km-es sétaútból is bőven volt választék. Hazafele benéztünk Szorospatakra. Az az enyészeté lett. Hazafele a hatóság is tett azért, hogy a hétvégéről ne csak szép emlékek maradjanak.

Amit furcsállottam, hogy a turista útjelzéseknél az irányt mutató jelzés  "nyílheggyel bővített fehér alap" háromszög részébe is bele festettek. Ha jól tudom, az régen nem volt szabályos. Változott a szabvány? Tud valaki erről pontosabbat?

Előzmény: VadMalac (130816)
Ermak Creative Commons License 2017.04.03 0 0 130817

A stadionépítés egy dolog.

De azért jutott pénz az OKT-ra, pár turistaházra, kilátókra is.

http://www.turistamagazin.hu/a-kovetkezo-szaz-evre-szolnak-a-mostani-fejlesztesek.html?kezd=15

Előzmény: sistergő (130803)
VadMalac Creative Commons License 2017.04.03 0 0 130816

És veled mi van mostanság? Jársz túrázni/futni? Remélem, igen...

VadMalac Creative Commons License 2017.04.03 0 0 130815

Igen, az is sok mindent elmond a jelenkorról, ahogyan elbántak Ákos bácsival. Legutóbb januárban jártam arra, pusztul a büfé és rettenetesen hiányzik. Ha egy kicsi emberség lett volna az illetékesekben, ma is működhetne. De nincs. Ez nem tartozik a megbecsült értékek közé...

Ezért is (meg persze leginkább tiszteletből) küldtünk jó néhány képet az idei túranaptárba a büféről, Ákos báról. Nekem Királyrét csak Ákossal együtt Királyrét.

A legendás Dögölj meg is eltűnt, ma is előttem van, ahogy Ákos bá meséli valakinek: olyan kemény túra, hogy el is neveztük Dögölj meg-nek...

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2017.04.03 0 0 130814

Lehet, csak kevesen tudnak.

Előzmény: asciimo (130813)
asciimo Creative Commons License 2017.04.02 0 0 130813

menni nem lehet 7es atlagot, inkabb futni :)

Előzmény: Törölt nick (130811)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.02 -1 0 130812

Ja, és mindenképpen gratulálok!

Előzmény: Törölt nick (130811)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.02 -1 0 130811

Hogy a ..csába lehet 7 km/h átlaggal menni ilyen szintes túrán?? :-)))

Előzmény: DJ_RushBoy (130809)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.02 0 0 130810

Fotóalbum a túráról, jó nézelődést annak akit esetleg érdekel:

konfartibi Teleki emléktúrák 20 km című albuma az Indafotón

DJ_RushBoy Creative Commons License 2017.04.02 0 0 130809

KeSaPiZ 100 (102) 3565 m szinttel, sikeresen teljesítve 15 óra 23 perc alatt. Szinte végig egyedül mentem, az utolsó 6 km-en ért utol Papp Bálint. Reggel még elég hideg volt, de aztán szép lassan bemelegedtem, és 26 km-ig semmi gond nem is volt. Innen már nagyon befűtöttek odafentről, de még ezt is tudtam kontrollálni. A derékfájásomat, ami viszont előjön mostanság azt már nem. Sokáig nagyon szenvedős volt így menni, ráadásul a kis oda-visszán jöttek szépen a gyorslábúak, akik pár perccel később indultak csak mint én. 53 km-nél Csillebérchez még mindig elsőnek érek, de teljesen üres gyomorral, és kevésbé derűs hangulatban. Itt még kicsit 7-es átlag felett voltam. Jó negyed óra múlva indulok tovább, pont akkor fut be Sára Peti, akivel már találkoztam még 26-nál a kis oda-visszán. A meleg a pillanat töredéke alatt odavág, és bizony a János-hegyre felfele már csak cammogok. Szépjuhászné után Peti utolér, majd el is megy, de egy picikét felszívom magam, és Nagykovácsinál (73 km) még pont beérem indulása előtt. Ide még pont nyitásra érek 7-es átlaggal. Nagyon vártam már a gulyást, de komolyan, ilyen forró ételt még életemben nem ettem. Próbáltam vele kicsit küzdeni, majd ott hagytam a francba kicsit bosszúsan. Felcammogok a Nagy-szénásra, majd egy jó 5 km-en már a vádlim is kezd görcsölgetni, a gyomrom pedig ripityára ment, nem hogy gulyást, még egy csokit is alig bírok megenni. 84 km-nél egy titkos pont, innen már erősen sötétedik, és talán a kicsit hűvösebb idő miatt is valamennyivel jobban érzem magam. Jó fél órát megyek később már koromsötétben, de ismerem jól az utat, vagy mégse? A Virágos-nyereg előtt telibe fejelek egy fát, hamar észbe kaptam, azon pillanatban elővettem a lámpát így 90 km-nél. Az utolsó 10-es ugyanaz. Árpád-kilátónál még az utolsó csokimmal próbálok szenvedni, majd lefele egy éles fejlámpa érkezik mögém. Papp Bálintot, majd az utolsó 6 km-en még betettek a szervezők egy titkos pontot Rakk Gyulával. Innen az utolsó 6-ot Bálinttal teszem meg, jól is esik egy kis társaság, addig sem a gyomrommal vagyok elfoglalva. Végül 22:23-kor másodikként finiselünk, és tömegközlekedve végül 23:45-re már itthon voltam. Immár harmadjára is meg volt ez a 100-as, jó kis útvonal, végig a Budaiban. A frissítésre viszont jobban oda kell figyelni máskor, mert csak 3 pont van útközben, 27-nél, 53-nál, 73-nál, és a cél, 102.

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.02 0 1 130808

Teleki Pál emléktúrák
Kisinóc-Zebegény

Ugyan a 30-as távra készültem lélekben, de szégyen, nem szégyen simán elaludtam, így aztán mivel mindenképpen jönni akartam így maradt a 11 órától indított 20 km-es táv Kisinóctól Zebegényig.
Az autót a "Kisinóczi" Turistaház parkolójában hagytam, gondoltam a logisztika ráér majd este is, úgyis picit macerás...
Gyors nevezés, indulás, pár lépés az aszfalton, majd a felismerés, amit tudtam bár, de észben nem tartottam:
Aktív kéktúrázó korszakom óta az útvonalat megváltoztatták, nem az aszfalton, hanem egy patakvölgyet átszelve a Kóspallagi Kálvária felé megy a kék jelzés Törökmező felé. Hát akkor menjünk arra...
A kálváriánál, azaz mindjárt az első ponton, három autentikusan felöltözött, "Hazajáró" feliratú -egyébként mutatós!- pólóban feszítő pontőrbe futottam bele, akik nagyon készségesek és vidámak voltak. Bélyegzés után váltottunk pár mondatot, sőt még egy közös, beállított fotóra is összeálltak hárman az egyen-pólóikban, kérésemre. :-)
Kóspallag főutcáján elnézelődtam, a tavaszi színekben pompázó növényzet szépen feldíszítette ezt a kis települést is.
A falu után ezúttal nem a kék jelzésen kellett menni, hanem a piros és sárga sávon, a Kis-Hanta patak medrében a széles völgytalpon futó szekérúton. Gondolná bárki is hogy bizony ez is volt valaha kéktúra útvonal? Pedig volt, még az '50-es években, a Vasutasok itt festették fel eredetileg a kék jelzéseket. Pár évig létezett csupán ez a kék ösvény. Régi kék jelzést természetesen már lehetetlen találni ennyi idő után, viszont a piros jelzés évtizedekkel ezelőtti felfestésének azért akadt pár fába benőtt tanúja.

1. Kóspallag Kálváriadomb

2. régi fém piros jelzések fába nőve (Partizán-túrás feelingem volt, ott van sok ilyen)

3. a Kis-Hanta völgyében

A gyakran járt úton jól lehetett haladni, és bár én a virágszagolgatós-lepkekergetős-fényképezgetős fajta turista vagyok, ezúttal szedtem is a lábaimat, mert terveztem két kisebb kitérőt is a túrába.
Az egyiket a Pusztatorony (Bibervár) romjához, a másikat pedig a Toronyaljai Pálos romokhoz, ezeket a helyeket még eddig nem ismertem.
A Toronyaljai horgásztó után a piros jelzésből kiágazó rom jelzésen pár tucat lépést meredeken felfelé haladva láthatóvá vált maga a torony... már ami megmaradt belőle, az a pár falcsonk. No, de ezek sem fognak már sokáig meredezni, ilyen valószínűtlenül kiromlott falmaradványt talán még sosem láttam, bármelyik pillanatban leomolhat!
Miután leszánkáztam a meredek hegyoldalon, majd átkeltem az aszfalton már ott is volt az egykori pálos kolostor (zárda) romjait rejtő domb. Ezen felkapaszkodva némi csalódás ért, a helyiségek falmaradványai jól kirajzolódtak ugyan a fűcsomók alatt, de a felszín felett semmi, csupán egy helyreállított, kőkeretes kút, amelyről mint később megtudtam, valamiért egyedülálló Közép-Európában...

1.-2. Pusztatorony, Bibervár falcsonkjai. Mi tartja ezt???

3. a valamiért Közép-Európában egyedülálló kút rekonstruált kőkerete

A bámészkodások után tovább indulva a piros jelzést követve párszor bokáig merültem a patakban -ilyesmi nem szokott zavarni különösebben- majd a Szent Gál-földet elérve már a Törökmező felé haladó aszfalton haladhattam a turistaház irányába.
A Törökmező turistaháznál Kenyeres Oszkár széles mosolya fogadta az érkezőket, mindenkihez volt egy-egy barátságos szava, szimpatikus volt és közvetlen.
A házi szörp, bubis ásványvízzel pedig verhetetlen. :-)
A turistaház után kint maradtam egy picit az aszfalton, mert le akartam fotózni egy-két kilométerkövet, ugyanis nemrég eszmecserébe bonyolódtam az ügyben hogy ez lehetett-e valaha, még a háború előtt a 2-es számú főút?
A kilométerkövek szerint lehetett is akár, de ez sem perdöntő, később is idekerülhettek, állítólag...

1. a piroson, a Békás-réten

2. Törökmező előtti kilátás

3, 2-es út 50km... 

A völgybe ereszkedés után a kéktúra nyomvonala ismét változott, a Felső-Körtvélyes erdejéből a széles szekérúton egyből a szép, hagyásfás tisztásra érkezik fel, azonban mint a jelzésekből kiderült számomra ez sem új útvonal, errefelé is járt már a kéktúra korábban is.
A Hegyes-tető környékén hemzsegtek a turisták, kirándulók. A kilátóba felkapaszkodás cseppet sem lett könnyebb az évek során, de ezúttal is nagyon megérte, szép tavaszi időben csak úgy ragyogott a Dunakanyar! Itt ért utol az első 50 km-es teljesítő, hát mit mondjak... le a kalappal, ha jól számoltam a célban akkor 9 óra körüli idővel teljesítette az 50km-t, és a 2000 feletti szintet. :-O

1. régi kék jelzések az új kék úton. Tehát ez is egy "visszaterelés"

2. kapaszkodó a Hegyes-tetőre

3. "...ezt a földet választottam, ezt a napot úgy akartam..."

Ereszkedés közben egy régi Republic dalt dúdolgattam jókedvemben, majd a sárga jelzést elérve a Remetekereszt-bércen át fél óra alatt leértem a célba a Zebegényi kálváriához, ahol ismét Kenyeres úr fogadta a részvevőket. Az első 20-as teljesítő voltam, de pár 50-es megelőzött, iszonyat amit ezek a srácok tudnak...
Az oklevél és a kitűző nagyon szépre sikeredett, a túra ezen 20 kilométeres szakasza pedig bárkinek nyugodtan ajánlható aki egy tartalmas, szép napot szeretne eltölteni a Börzsönyben.

"Amikor az egész világ harcban áll s az ember magába száll, egész kicsiny lesz és meglátja, hogy minden e világon mulandó és hogy a hitnek ereje mennyire egyedüli, amely átsegíthet egy ilyen nehéz korban."

"Nincsenek kis nemzetek, csak kishitűek, nincsenek kis emberek, csak kicsinyhitűek."

gróf Teleki Pál 

Törölt nick Creative Commons License 2017.04.01 0 1 130807

Pár kép ízelítőnek a Teleki túrákról:

1. olyan virágillat volt a Hegyestetőn hogy a virágboltosok is megirigyelhetnék

2. Dunakanyar

3. "Imádj Istent 

Élj hazádért

Viseld amit a sors rádmért"

Maróti Géza

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.29 0 0 130806

Mesélnél még egy picit erről a szabályról?

Kíváncsiságból kérdezeml, tényleg érdekel.

Előzmény: asciimo (130805)
asciimo Creative Commons License 2017.03.29 0 0 130805

nem veletlen a 450. Afelett mar mas kategoriaba esik a rendezveny.

Előzmény: Törölt nick (130800)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.29 0 0 130804

Úgy tudom azóta az enyészeté a büfé.

sistergő Creative Commons License 2017.03.29 0 0 130803

"Adminisztratív fontoskodásnak érzem a Bükki Nemzeti Park részéről. "

Ja kérem az új világrend. Focizzál és támogatunk, vagy örülj, ha megtűrünk. Ez az új Nemzeti érdek?

Ami nagyon nem tetszik, hogy a Börzsöny éjszakait egyszerűen nem engedélyezték. Úgy látszik, hogy a múlt értékei ha nem 1945 előttiek, akkor üldözendők.

Mit tudtok Ákos-bá büféjéről? Járt arra valaki mostanában? Történ valami a bezáratásán kívül?

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.29 0 0 130802

Az 50-es túra útvonala többször változott, sokáig Bárna felé is elment, talán ez okozhat eltérést az össz-szintemelkedésben.

Az eredeti útvonalon amely sokáig nem változott volt egy szlovákiai kitérő is a Somoskői vár felé, a '90-es években még nagyon jó volt a kapcsolat a tótokkal ilyen téren, aztán ez valamiért megváltozott, azóta bajlódnak az 50-es útvonalával.

Előzmény: hakansukur (130801)
hakansukur Creative Commons License 2017.03.29 0 1 130801

Hát igazad van valóban fontoskodásnak tűnhet, de ne vessük el azt a gondolatot, hogy esetleg az egyre erősödő természetvédelem (talán nem utópisztikus) , illetve a rendeletek, jogszabályok változása is beleszólt a dologba.

Mi utoljára 2004-ben voltunk KM-en, igaz akkor az 50-esen, de akkor még csak 1800 volt a szint. Idén ismét tervezzük, bár most csak a 35-öst szeretnénk.

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.29 0 0 130800

Ez rendben van, biztosan így is van, csupán a költői kérdésem az lett volna hogy ha egy 28-szoros rendezésű túrán 27 alkalommal nem volt létszámkorlát akkor huszonnyolcadszorra miért kell vele vesződni?

Pláne úgy hogy a résztvevői létszám talán pár alkalommal haladta meg a 300-at, a létszámkorlát meg 450 fő.

Adminisztratív fontoskodásnak érzem a Bükki Nemzeti Park részéről. 

konfartibi Karancs-Medves 35 című albuma az Indafotón

Az elmúlt 6-7 évben mindig ott voltam valamelyik távon, nagyon szeretem a környéket, ettől függetlenül is fel szoktam keresni pár alkalommal évente.

konfartibi Karancs túra 2016. című albuma az Indafotón

Előzmény: hakansukur (130799)
hakansukur Creative Commons License 2017.03.29 0 0 130799

Azt hiszem oda is van írva miért a létszámkorlát ha jól emlékszem.Természetvédelmi területen halad át a túra és gondolom az engedélyt a túrára csak a létszámkorlát bevezetésének feltételével kapták meg.

Előzmény: Törölt nick (130794)
radio100jozsi Creative Commons License 2017.03.28 0 0 130798

Sziasztok!

Aki esetleg nem követi a teljesítménytúrázók FB csoportját, vagy maga a Facebook oldalt sem, annak ezen a felületen is szeretném jelezni, hogy elindult a 2017.06.10-én Csévharaszton megrendezendő teljesítménytúra Akácos 35 km-es távjának az előnevezése a túra weboldalán. www.csevharasztitura.hu

Ez egy egyszeri rendezésű túratáv, kötelező előnevezéssel, és a nevezési díj átutalásával az 50 fős létszámkorlát eléréséig, de legkésőbb június 2-ig. Ez a túratáv jelvény díjazású, ezért is szükséges a pontos létszám részünkre, valamint ez gyorsítja a rajtoltatás, és a célban a díjazás átvételének a folyamatát, tekintve, hogy az Alföld nem egy frekventált túravidék, így a létszám is nehezen kalkulálható számunkra.

A többi túratávon azaz a Pusztatemplom 20 , és a Borókás 10 esetében továbbra sincs előnevezés, és előre utalás, itt Csévharaszton a rajtban lesz erre lehetőség.

Ha bármi kérdés felmerül a túrával kapcsolatban weboldal alján megtalálható az elérhetőségem.

Mindenkit idén is szeretettel várunk!

DJ_RushBoy Creative Commons License 2017.03.27 0 0 130797

Örülök hogy tetszett :) Emlékszem rátok, persze. Én is amikor tudok ott leszek, és mindenkinek csak ajánlani tudom ezen rendezvényeket.

Előzmény: panareaTJ (130796)
panareaTJ Creative Commons License 2017.03.27 0 0 130796

Köszönöm, hogy megírtad, remek beszámoló lett! Mi is teljesítettük ezt a távot, az Orosz-kútnál előztetek le minket Anitával, mi már nem voltunk annyira frissek, mint Ti! :)

A K+-en nekünk sikerült a rossz irányt választanunk, de ahogy írtad, nem csak mi néztük be, hanem még többen is. 

De ez nem az itiner hibája, viszont a tábla tényleg elég szerencsétlenül van elhelyezve, ami az irányt mutatja a Mátyás-kút felé...

Jól összefoglaltad mindazt, amit nagyon szeretek a Forrástúrákban, a kifogástalan szervezés, szeretek "úttalan-utakon" eljutni olyan helyekre, ahová más tt nem vezet el, a fejedelmi ellátás, a remekül jelölt útvonal, a gyönyörű jelvény, mindez egy olyan kombináció, amely miatt szívesen járok ezekre a túrákra!

A szervezőknek köszönöm, hogy ilyen remek túrát hoztak össze, és nagyon örülök, hogy nem ér véget a Forrástúra-sorozat, a jövőben is igyekszem ott lenni ezeken a túrákon!

Előzmény: DJ_RushBoy (130795)
DJ_RushBoy Creative Commons License 2017.03.27 0 1 130795

Magyarországi Forrástúrák a Vértesben 52 km

Míg tavaly csak kétszer voltam a Vértesben, idén már kapásból a második túrám itt, mindössze két héten belül.

A két börzsönyivel kacérkodtam még, de mindkettőn voltam anno. Ráadásul voltam már jópár Forrástúrán, és mindig teli élménnyel tértem haza. Bíztam benne most is így lesz.

Reggel 8:02-re gördül be a vonatunk a Szárligeti vasútállomásra. Anitával megyek ismét, és könnyen megtaláljuk a rajt cukrászdáját.

Elbeszélgetjük kicsit az időt, de 8:40-kor indulásra készen vagyunk. Most már süt a napocska, és úgy látszik hogy ma szuper kirándulóidőnk lesz!

Megmásszuk az új K-n a Halyagos csúcsát, majd egy nyiladékon balra lefele meredeken ereszkedve, szalagozott úton jutunk bele a régi K-be, ahol már jó két éve nem jártam. A műút mellett meg is leljük első forrásunkat, a Kőrösi-Csoma Sándor forrást, ami  most sajnos nem folyik, de szépen ki van építve. Szalagozott úton emelkedünk tovább, majd belecsatlakozunk a K3-be, amely végül felvitt a második ponthoz, a Zuppa-tetőre. Nekem ezzel egy nagy vágyam teljesült, mert az Iszkiri túra mindig csak az oldalában halad el (nem is értem miért nem a csúcson van az EP), és annyira vágytam már arra hogy egyszer felmehessek. Végre most sikerült. Jó negyed órát gyönyörködünk a panorámában, és a csúcskeresztet is megszemléljük immár nem csak a vonat ablakából. Teli energiával haladunk tovább Szár irányába az ismerős P- jelzésen. Nekem annyira adja magát ez az út egy kellemes kis kocogáshoz, hogy egészen az 1-es útig meg sem álltam. Onnan már közel a falu, és betérünk az Aréna Sörözőbe, ami egyben ellenőrzőpontként is funkcionál (na meg persze megkóstolni az újfajta Arany Ászokat).

Kellemesen elpihengetünk itt, ráérünk, a vonat minden órában jár. A nap vicce ide kötődik: Kint ülünk, egy idős bácsi elkezd velünk beszélgetni mindenféléről. Először azt hittem vagy bolond, vagy piás. Aztán a túrára terelődött a téma, és az öreg egyszer csak előkapta a futóversenynaptárt amit a netről töltött le, a tavalyi Less Nándor 38, az Egri Bükk 50, és megannyi futóverseny oklevelét :) A mai napig becsben őrzi a kis bőröndjében. Én azt hittem dobok egy hátast a  meglepődéstől :) Nagy forma volt a fater!

Kellemes hangulatban és időben továbbindulva A P- jelzésen haladunk, és egyből feltűnik a másnapi Vértesi Terep Ultra futóversenyének a szalagozása, és hogy most nem ezt kell követni. Persze ezt szerintem kevesen tudhattuk, és sajnos jópáran be is nézték a P- P+ elágazást, ahol csak a futóknak volt kitéve jobbra szalag, de a mi túránk meg egyenesen vitt a P+-en tovább. Szerencsére mi figyeltünk. Következő pontunk a P+-ről balra egy tanyánál letérve a Szállás-kút volt, ami már egy ideje használhatatlan kútnak bizonyul ránézésre, de még nem adta át magát végleg a természetnek. Kis gyaloglás után kiérünk egy pazar rétre, nem győzünk gyönyörködni. Szuper jó a szalagozás, így hamar megtaláljuk a Csorda-kutakat, ahol ismét kódot jegyzünk, és Anita egy kis kaviccsal teszteli a mélységét. Szerencsére fákkal körül volt kerítve, máskülönben már lehet jópár állat teteme is benne feküdne mélységéből ítélve. Pici oda-vissza, majd filózunk hogy a szemben levő hegyet megmásszuk-e. Végül csak az oldalában mentünk el. Gázvezeték táblák mellett gyalogolunk, de még itt is csodás a környezet. Hamar megérkezünk a Tamás-kúthoz, de ez már régóta kiszáradt, és le is van fedve sajnos. Innen mindössze alig 300 m volt a következő EP egy pici emelkedőn. A Holdvilágvölgyi-forrásnál már pontőr is várt minket, és mi meglepődtünk milyen szépen ki van építve itt a jelzetlen úton ez a forrás. (na meg a pontőr melletti serpenyőt is megcsodáltuk).

Visszamegyünk a már egy ideje elhagyott P+ jelzésbe, és hosszan egyenesen haladunk tovább, egészen addig, amíg balra egy szalagozott kis rész le nem visz a kövi ponthoz, a Nádas-kúthoz. (bár mintha Elizabet kutat olvastam volna magán a kúton?). Vissza a P+-re, itt már 20 km-nél járunk. Ismét jó hosszan haladunk. A másnapi VTM szalagjai keverednek a miénkkel. Nekünk vicces, másoknak már nem biztos hogy az. A következő pont a Szép Ilonka-forrás, ahol már párszor megfordultam túrán, de nem rémlett most be. Győri Péter, és Bori a pontőr. Mellettük sokan nyársalnak, kihasználják a kirándulók ezt a szép tavaszi napot. Következő pont a Szép Ilonka-kút volt, ami előtt meglepődtünk, mert egy négyes csoport velünk szembe jött, de kiderült hogy bizony eltévedtek, és ha nem szólunk nekik ismét az előző pontra mentek volna vissza. Megválaszoltuk a kútnál a kérdést, majd figyeltünk, nehogy mi is elkavarjunk a K+-en, de kiérvén a műútra hamar rájöttem hogy a rossz ágán indultak el előbb. Tény és való hogy nem túl jó a tábla elhelyezése, de rajtunk nem fogott ki ;) Kis műutazás, és a K+-en 1 km múlva már a Mátyás-kútnál vagyunk. Kis pihenőplacc van itt, mi is gyorsan ráhuppanunk a hintákra, és jó 5 percig le sem szállunk róluk :) Már korog a gyomrunk, de tudjuk hogy egy jó 2,5 km és jön a várva-várt Forrástúrás frissítőpont. Végig a K- jelzésen megyünk, ez a rész nekem ismerős. A fafaragások, a K3 letérő, és a Várgesztesi horgásztó is ismerősként köszön vissza, ami a következő pont és frissítő is egyben. Előtte találkozunk Csipivel és egy másik szalagozó sráccal, akik a VTM szalagozásával végeztek éppen. Nem irigylem tényleg azt aki nem tudta hogy ez a szalag egy másik rendezvényé.. Na de térjünk vissza a frissítésre. Maga a Kánaán! Én egyből rákattantam a kolbászkrémes kenyérre, és csak ettem, ettem és ettem ameddig csak volt bennem szusz :) Mellé egy rakás fokhagymát is bepusztítottam uborkával együtt. A málnaszörp is fogyott szépen. Egon és Éva pedig fáradhatatlanul kente nekünk (meg az időközben utolért Bubu, Gethe Laci, Szalay Zsolti csapatnak is egyben) a kenyereket. Anita is csak a kolbászkrémest tolta ezerrel, a vajasra meg a zsírosra már rá se bagóztunk :) Nagyon nem volt könnyű innen továbbállni. A fokhagyma már a fülemen jött ki lassan :) 

(27,6 km-nél jártunk). Várgesztest pont elkerüljük, és a másik irányba, szalagozáson bukunk át egy kis dombon. A túloldalán jobbra fordulva viszont gyönyörűen kivehetőek a közeli Oroszlány épületei, és jellegzetes víztornya. Hangulatos kis erdőcskébe érünk ismét, és egy árok aljába leljük meg a következő kódot, ami a Pénzes-forrásnál található. Kicsit kiömlött ez a forrás, de végül megoldottuk a túlpartra az átkelést, és az emelkedő után elhagyjuk Bubuékat is, meg utánuk egyben az összes embert aki még a frissítőpont környékén ott volt. Majkpusztán vagyunk, ahol egy nagyon régi remeteség mellett haladunk el. Csodásan van körülötte a tó kiépítve meg maga a kis kiránduló sétány. Talán csak egyszer voltam itt, majd' 10 éve egy Oroszlány 40 túrán. Gyönyörű szép ez a hely! Megválaszoljuk hogy a Tó-büfének van-e terasza, majd a P- jelzésen megyünk tovább jobbra, ahol én még nem is jártam, és teljesen új volt minden. Beérünk Vértessomlóra, ahol egy magasabb domb tetején meglátunk egy kilátót messzebb. Én még tuti nem voltam ott soha, de Anita váltig állítja hogy már járt ott, csak nem tudja melyik túrán. Kíváncsi vagyok mi vihetett ide? Talán Orbán Imrés túra? Egy kis templomocska mellett az erdőben lelünk rá a következő pontra, a Máriácska melletti csurgóra, ahol Egon testvérétől kapjuk meg a pecsétet. A lila "m" jelzésen érünk vissza Vértessomlóra. Mire megcsodálnám ezt a falut még jobban ismét a P- jelzésen haladunk immár újra erdőben. Jó 1 km után fehér pötty jelzésen, (ami nem a túráé) érünk el az Orosz-kútig, ami egy kicsit beljebb volt, de itt már átmentem lusta üzemmódba, és csak a kódot írtam fel. Szalagozás vitt tovább egy kis emelkedőn, majd megint egy csodás részre értünk, ami után pikk-pakk már a Szarvas-kútnál voltunk, ami viszont szuperül ki volt építve. Itt hirtelen megint beugrott hogy már jártam erre, ugyanis innen a K- jelzést kellett követni a Vitányvár fele, de előtte viszont jobbra a Z- jelzésre tértünk, amin egy jó km-t menve szalagozáson és jól jelzett fehér pöttyökön haladunk tovább, meredeken felfele. Közben azon gondolkozok, hogy mi lehet az a "Gráciák Bérce", ahol a következő kód lesz. Sziklák voltak felettünk, és a bérc szó miatt elég valószínű hogy innen szép kilátásunk lesz. Ilyen csodásra viszont nem is gondoltunk. Gyakorlatilag a lemenő nap legutolsó fázisát csíptük el, még épphogy beragyogva a horizontot, és a csodás Vértest. Ezért érdemes túrázni! 

Már kezd sötét lenni az erdőben, így kicsit szaporázzuk a lépteinket a K+-en. Mire pont leérünk az utolsó ponthoz a I. Béla forráshoz, már teljesen sötét lett az erdőben. Anita ráadásul nem is hozott lámpát :) Én pedig már csak azért sem veszem elő, mert olvasva az itinert, a Mária-szakadék K-jelzése helyett engedélyezve van a párhuzamos aszfalt is, így azt választjuk. Két hete úgyis voltunk a K-n az Iszkiri 100-on. Na meg az a kutyaveszélyes tanya sem hiányzott a végén, áldom is az itinerkészítőt hogy felajánlotta az aszfaltot :) (máskülönben természetesen a K- megyünk ha van kutya ha nincs, mert természetesen mi útvonalkövetők vagyunk). Keresztezve egy forgalmas utat a szántóföldön még picit botorkálunk lámpa nélkül, majd végül 19:10-re beérünk a célba, a Mezei Cukrászdába, ahol a szokásos szuper jelvény mellé még bevágunk egy jó kis sütit. Minden jó ha a vége jó!

A szervezéshez csak gratulálni tudok maximálisan! Látszik hogy nagyon sok munkaóra lett belefektetve. Megtalálni egyáltalán ezeket a kutakat, forrásokat ezeken a jelzetlen utakon... Kiszalagozni, itinert írni, térképészkedni.. Ezt hívják kérem szervezésnek!!

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.23 0 0 130794

Ha arra jártok, esetleg kéktúráztok is akkor írjál róla, tapasztalatokat, élményeket, ennyi asszem elég is lesz. :-)

Egyébként mikor kérdezted odaát hogy ez hol lehet akkor első blikkre majdnem azt írtam hogy ez nem is Magyarországon van, olyan magashegységi hangulata van a fotóknak!

Ezt a fenti képet beraktam neked a kéktúrásba is, de az annyira pörgött hogy lehet hogy már nem is láttad. Érdekes hogy egy nagyobb szikladarab már hiányzik, biztosan 20-30 évvel ezelőttiek lehetnek a fotóitok.

Más:

Most látom hogy a Karancs-Medves meg létszámkorlátos lett, összesen a három távon maximum 450 induló lehet. :-O

Karancs-Medves 50/35/20 (Előnevezés, létszámkorlát!) | TTT

Ezt meg ki találhatta ki vajon?

Mindenesetre ha jól tudom eddig nem nagyon haladta meg a résztvevők száma ezt a darabszámot, így aztán komolyabb korlátozást ez azért talán nem nagyon jelent.

Előzmény: Kónypapi (130793)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!