Keresés

Részletes keresés

huba96 Creative Commons License 2016.12.17 0 0 20666

Sziasztok :)

Rododendron fám levelei elkezdtek beszáradni a levél csúcstól a száráig és lehullani .

Mi okozhatja ezt és mit kell tennem , h megakadályozzam  ?

Bon Lui Creative Commons License 2016.12.09 0 0 20665

 

Szia!

Én elsősorban gyökérrothadásra gondolok, lehet, hogy átültetés utáni időszakban túlöntözted és mivel levélmetszést is csináltál, ezért keveset tudott párologtatni a lombozat és lassabban száradt ki a talaja. A két öntözés között megvártad, hogy kiszáradjon a talaj? Mert ha nem akkor esélyesebb a gyökérrothadás. Kisebb esélyét látom a kiszáradásnak, de átültetéskor előfordulhatott, hogy a régi talajból való kivételkor sok hajszálgyökeret veszíthetett és a nyári melegben nem tudott elég nedvességet felszívni, ennek a növénynek nagyon könnyen törnek, szakadnak a gyökerei és amúgy is kevés van belőlük. Ha a gyökérrothadást látod valószínűbbnek, akkor érdemes lenne megvizsgálni a gyökérzetet és az esetleges elpusztult részektől meg kellene tisztítani. Amennyiben úgy érzed, hogy nem öntözted túl, akkor az elhalt ágrészeket vágd le és reménykedj, hogy valahol el kezd kihajtani. Nekem kb. 10-15 éve vannak ilyen fáim, a fagyokig egész évben a szabadban tartom őket, utána pedig a garázsban (0-10 C), eddig egy ment tönkre egyértelműen túlöntözés miatt, egyéb betegségek nem fordultak elő.

Előzmény: DBea16 (20661)
Bogika91 Creative Commons License 2016.12.07 0 0 20664

egy kérdésem lenne raktam mohát 1-2 fához(nagyon jól mutat) nem lesz tőle baja a növénynek? fertőzés,gyökér rohadás, nem szellőzik annyira túl nedvesen tartja? ha nem spriccelem a mohát minden nap akkor elkezd száradni és csúnya megemeltem a kaspó alját és úgy látom hogy a külseje elkezd penészedni(ahol kicsepeg a víz) olyan mintha pók beszőtte volna

Bogika91 Creative Commons License 2016.12.07 0 0 20663

uhhhh eléggé csúnyán néz ki olyan mintha belülről rohadna szét, véletlenül nem metszetted meg?

nem akarlak elszomorítani de nekem lakásban elég sok fa ment már tönkre de egyik sem volt még ilyen csúnya

Előzmény: DBea16 (20661)
Peter Toth 75 Creative Commons License 2016.12.05 0 0 20662

Pinus sylvestris yamadori tree.

Imported from Sweden this tree, mountainous area.
The original tree status.
There will never change.

 

http://pinebonsaisite.wordpress.com

DBea16 Creative Commons License 2016.12.04 0 0 20661

Sziasztok,
Tavaly karácsonyra kaptam egy 15 éves portucalaria afra/elefántcserje/porcsinfa bonsait. Az érdi bonsai stúdióban tanácsolták, hogy nyáron ültessem át.
Júliusban meg is tettem, akadama és nagyon pici kókusz föld keverékbe.
Korábban a tápoldatot rosszul alkalmaztam és emiatt só csapódott ki a tálon és a törzs alján. Bonsai-fórumos tanácsra letusoltattam a fát (lemostam róla a sót) és ezzel egybekötve ültettem át. Emellett visszacsipkedtem a leveleit teljesen (depruning).
1,5-2 hétre rá már jöttek elő a hajtások, nagyon szépen nézett ki, de elkezdett stagnálni. Nem tulajdonítottam neki nag jelentőséget, hiszen az átültetés procedúra biztos sokként érte. Aztán jött a hideg időszak, azzal biztattak, hogy télen lassú a fa, pihen, minden rendben lesz vele.
November közepe táján szép lassan elkezdte ledobni a leveleit és elszáradtak az ágvégek.
Visszavágtam és fagéllel (vizes alapú fasebkezelő paszta) kezeltem, ez látható a fotón is, de bizonyos ágakon tovább szárad.
A kérgen itt-ott zöldes penész szerű anyag látható a gyűrűk között. A kéreg felső része itt-ott felvált, alatta fekete porítható kéreganyag.
Biztos túl locsoltam, pedig hagytam jó sokáig száradni a fürdetés után, ráadásul annak már több hónapja.
Gombára/penészre gyanakszom, már kétszer lemosásszerűen befújtam BioFito 50% zsúrlókivonatot tartalmazó gombaölővel, de nem látok javulást és félek, hogy szép lassan elhal a fa.
Menthető még? Várom szakértő tanácsotokat!


Tartás: lakásban, ablakban, keleti tájolás, nincs fűtőtest a közelben.

Peter Toth 75 Creative Commons License 2016.11.30 0 0 20660

Pinus sylvestris yamadori, windswept bonsai style.

First time to convert the tree.

 

Peter Toth 75 Creative Commons License 2016.11.26 0 0 20659

And a new shape!

 

Bonsai...pine bonsai...pine yamadori trees.

Bonsai-pinus sylvestris...bunjin yamadori trees. First time carving in the deadwood.

 

Peter Toth 75 Creative Commons License 2016.11.26 0 0 20658

Bonsai...pine bonsai...pine yamadori trees.

Bonsai-pinus sylvestris...bunjin yamadori trees. First time carving in the deadwood.

 

What do you think?

 

Bogika91 Creative Commons License 2016.11.20 0 0 20657

ez nyári kép de a juharnak valószínű hogy annyi mert elfagyott szerintem, a levelei szét vannak száradva az ágak végei meg vannak barnulva.

a borágó szobában jobban érzi magát még nyáron is mint odakint, az az egyedüli ami jól érzi magát a panelbe 

Előzmény: Shownomercyy (20656)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.11.19 0 0 20656

hát nekem még nemvolt borágó fám de ahogy nézem melegen tartod őket télen is, (jah mintha mondtad volna hogy panelbe laksz :D)

 

nem igényli a teleltetést a borágó ?

nem tudom hát érdemes megnézni van e rajt pajzstetű vagy nem e rohad a gyökere ilyesmi 

 

ilyet találtam igy hirtelen 

ahogy olvasom pont jó hogy nem vitted hidegre :D

http://www.edenkert.hu/szobanoveny/egzotikus-szobanovenyek/boragofa-bonsai-carmona-microphylla/1810/

 

a de juharnak elvileg kellene a teleltetés de gondolom nem egyszerű megoldani ott hogy ne is fagyjon szét meg hidegbe is legyen 

már nem kellene levelesnek lennie (nálam kint volt egész évbe, már 1 hónapja lehullatta)

Előzmény: Bogika91 (20655)
Bogika91 Creative Commons License 2016.11.19 0 0 20655

ilyenné kezd alakulni az összes

Előzmény: Bogika91 (20654)
Bogika91 Creative Commons License 2016.11.19 0 0 20654

sziasztok

egy kérdésem lenne

van három borágófám mindegyik fa lehullajtja a leveleit(amit legutóbb vettem is) és kevesebb levél jön ki helyette ("kopaszodik") ami kijön háromszor akkora mint aminek kellene, amiket látok boltba vagy máshol szép kis levelei vannak belepi az egész törzset de nekem kevés van rajta de azok hatalmasak és érdesek olyanok mint a csiszolópapír ez mitől van? esetleg tápoldat miatt?beteg? szerintem nincs baja mert virágzik is

Shownomercyy Creative Commons License 2016.10.19 0 0 20653

a gyökér tetü szokott olyan lenni 

nemtudom a fikusz hogyan birja a permetet de mi megszoktuk öntözni hígabb rovarölős permettel 

Előzmény: cukk1 (20652)
cukk1 Creative Commons License 2016.10.16 0 0 20652

sziasztok! Bonsai fám földjének tetején apró fehér kukacokat fedeztem fel, 1-2 mm nagyságúak. Mik lehetnek ezek, mitől? És hogyan védjem tőle a növényt? Permet, vagy inkább átültetés? (fikusz bonsai)

Shownomercyy Creative Commons License 2016.10.15 0 0 20651

hát szerintem pont a nagy leve miatt nem lenne túl jó 

Előzmény: Bogika91 (20650)
Bogika91 Creative Commons License 2016.10.14 0 0 20650

szerintetek császárfából lehetne bonsait csinálni a nagy levelűből?szép lenne? mert abból még nem láttam google se add ki olyat 

Bogika91 Creative Commons License 2016.10.12 0 0 20649

én is így jártam akkor az kuka nem szabadna az összes levelét lehullajtania nagyon érzékeny a huzatra elég egy szellőztetés és megfázik és tönkremegy ha sárgulva dobja le a levelét akkor baj van ilyenkor pár nap alatt ledobja az egészet és kiszárad ha feketén és 1-2 naponta egyet az természetes

Előzmény: abstract93 (20641)
huba96 Creative Commons License 2016.10.12 0 0 20648

Köszönöm a gyors választ .

 

Előzmény: Shownomercyy (20647)
Shownomercyy Creative Commons License 2016.10.11 0 0 20647

szia 

 

kínai fagyalnak látszik :)

Előzmény: huba96 (20645)
huba96 Creative Commons License 2016.10.11 0 0 20646

Itt mellékelem a képet :

huba96 Creative Commons License 2016.10.11 0 0 20645

Sziasztok :)

A napokban kaptam egy bonsai fát és nem tudom a nevét .

Valaki meg tudná nekem mondani a nevét ?

Köszönöm előre is :)

cukk1 Creative Commons License 2016.09.16 0 0 20644

Szia,nincs huzatos helyen? Nem nyitottad rá az ablakot vagy ilyesmi? Huzatra nagyon érzékeny.

Előzmény: abstract93 (20641)
lcsili Creative Commons License 2016.09.15 0 0 20643

Igy néz ki 1

lcsili Creative Commons License 2016.09.15 0 0 20642

Sziasztok! 

Uj vagyok meg a Bonsai vilagaban. Nehany hónapja vásároltuk es igy néz ki. Mit csináljak vele?

abstract93 Creative Commons License 2016.09.15 0 0 20641

Sziasztok!

 

Megkaptam az első bonsai fámat. Egy Ficus Benjamine-t és elkezdtek a levei sárgulni és lehullani. Locsolni csak akkor locsolom amikor a talaj már kezd száradni. Azt nem tudom, hogy mennyi fényre van szüksége mert nincs az ablaknál de nem is a sötétben van. Még egy kérdés, hogy a bonsaiok úgy viselkednek mint a rendes kinti fák? Szóval ősszel hullatják a leveleiket és télire teljesen kopaszok lesznek? Vagy ez a bonsaiokra nem vonatkozik? 

Antal Udvari Creative Commons License 2016.09.08 0 0 20640

Hát még én hogy sajnáltam! Az erdőből gyüjtöttem be egyébként 2009-ben. Hat évig alakítgattam-nevelgettem, tavaly tavasszal hótt meg.

Előzmény: Törölt nick (20639)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.07 0 0 20639

Szép fa. :) Hogy tettél rá szert? Sajnálom, hogy kipusztult. 

Előzmény: Antal Udvari (20637)
varics Creative Commons License 2016.09.07 0 0 20638

Sziasztok!

 

Tudtok ajánlani olyan boltot, ahol lehet kapni elérhető áron bonsai tálakat? Elsősorban mázatlan, kb 18-20 cm széles ovális tálat keresek az idáig műanyag cserépben erősödő cukorsüvegfenyőmnek, most eljött az ideje a szép tálkába ültetésnek.
Keresgéltem a neten, de amiket találtam vagy nagyon drága, vagy úgy néz ki a weboldal, mintha 5-6 éve megállt volna az idő.
Remélem ti tudtok valamit ajánlani.

Előre is köszönöm a segítséget. :)

Antal Udvari Creative Commons License 2016.09.04 0 0 20637

Igazad van, az europeus attraktívabb, az enyém ilyen volt, amíg élt szegény. Ez a vízbemártásos módszer nem hiszem, hogy kivitelezhető, mivel nemcsak a lombon, hanem a törzsön is tenyésznek a tetvek. Olajos lemosó permetezést javasolnak a neten, annak is ez a hatása (a megfojtás), de a Hermes szakboltban a növényvédelmi szakértő nekem azt mondta, hogy tökéletesen csak a növény kiírtásával szüntethető meg a fertőzés. :(

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!