Keresés

Részletes keresés

Friss méz Creative Commons License 2023.02.09 0 0 144

Amennyiben még olvassa valaki ezt a fórumot, szeretném ajánlani saját termékeimet neki.
Pécelen méhészkedem Pesten lakom, tudom postázni is ha megtetszik valami.
https://frissmez.hu/

nézek Creative Commons License 2013.05.28 0 0 142
http://termeloimez.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=13&Itemid=19

érdemes elolvasni...
jujjj Creative Commons License 2007.06.01 0 0 141

Az a kérdésem lenne hogy a bálványfa adott területről mennyivel kevesebb mézet ad mint az akác?Biztos kevesebbet de mennyivel?A felét?

Ambree Creative Commons License 2007.04.30 0 0 140
ez a méz topik eléggé pusztulatnak tűnik...
Mad árka Creative Commons License 2006.07.08 0 0 139

Felhozom, hátha van még mézkedvelő. Egyben kérés: aki tudja, hol lehet az alábbi fajtamézeket beszerezni (avagy hol érdemes), legyen oly mézes, írja be ide a titkot. A medvehagyma-méz viszonylag gyakori elvben, ennek ellenére ritkán látom, s még sosem vettem. Levenduláért talán Tihanyba érdemes utazni, csak ez is tág így egyelőre, ettől függetlenül nyáron teszek vele próbát. S itt ki is fújt az ötletsor.

A hiánylistám:

1. Baltacimméz
2. Lóhereméz
3. Lucernaméz
4. Medvehagyma-méz
5. Pusztai kutyatejméz
6. Ezüstfaméz
7. Levendula
8. Fűzméz
9. Somkóróméz

Mad árka Creative Commons License 2006.04.15 0 0 138
Jár még erre valaki? Van egy nagyon jó Méhek, méhészkedés topik, viszont nem szeretném azt szétszaggatni a mézkedvelő hozzászólásaimmal. Egyelőre rokon társakat keresek. :)
Ghanima Creative Commons License 2003.10.13 0 0 137
Húha!! Te milyen rendes vagy! Négy éve egy árva méhecske sem járt erre, te meg nem nyitottál ezért új topikot! Hats off!
Egy csöpp :-) segítség: szerintem kérdezősködjél vmelyik mézesboltban, vagy pl. a Lehel piacon (már ha pesti vagy) van egy jó nagy mézes, benne egy kedves női eladóval, biztosan tud segíteni.
Előzmény: selgir (136)
selgir Creative Commons License 2003.10.08 0 0 136
Üdv mézevők!

Csak egy kérdés a méhészek felé:
-1 kiló mézet mennyi idő alatt termel meg egy kaptár? Illetve mennyit lehet "szüretelni" egy évben egy kaptárral?

Láttam már minden féle méretűt, gondolom ettől is függ, de mondjuk általánosságban kérdezem...

Kössz!

sasanz Creative Commons License 1999.10.01 0 0 135
Kedves Kopasz, én a talin nem láttam a mézet, lehet, hogy nem is volt?
Tulajdonképpen azt szeretném megtudni, hogy hogyan lehetne mézhez jutni tőled.
Előzmény: Kopasz (133)
rahell Creative Commons License 1999.08.27 0 0 134
Hát nekem az is jó, csak krém legyen... Akkor bekalkulálsz, kedves Kopasz?

köszke
rah

Kopasz Creative Commons License 1999.08.27 0 0 133
Amennyiben jövök a találkozóra, akkor kocsival jövök, valószínűleg bedobok vagy 20 üveg mézet, lehet válogatni. Ha valami közbejön, akkor valakinek szállítani kell (ha lesz vállalkozó). Hogy jövök-e, az a jövő hét közepére kiderül, egyelőre nem tudok kizáró okról.

Üdv: Kopasz

sasanz Creative Commons License 1999.08.27 0 0 132
Egy üveg gesztenyét én is vennék, de milyen a krém? Azt sajnos nem ismerem.
nomira Creative Commons License 1999.08.25 0 0 131
Ha, majd lesz lista akkor írjatok rája engem is. Kérek: 1 üveg akácot és 1 ü. gesztenyét.
Köszönettel nomira
Kopasz Creative Commons License 1999.08.25 0 0 130
Ahoj!

Nem tudom, hogy érdekes-e még, de a találkozó közeledtével felhozom a témát, itt az új (olcsóbb!!!) árlista:

Az árak bruttó árak, azaz üveggel együtt ennyi (1 kg):

Vegyes 440 HUF
Krém 500 HUF
Gesztenye-Hárs 600 HUF
Akác 640 HUF

rahell!
Őszirózsa krémméz rég nincsen, csak sima.

Üdv: Kopasz

jeges Macika Creative Commons License 1999.08.23 0 0 129
Szeressem mézet................... :-)
rahell Creative Commons License 1999.08.23 0 0 128
Kérhetne rahell is ebből az őszirózsás krémmézből? Már a múltkori osztásnál is fel volt csigázva, csak lemaradott...:o)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 1999.08.23 0 0 127
X. Talalkozora igyekvo barataim, ki ne hagyjatok eme lehetoseget!

Listat meg nem irok, mert nagyon nyulfarknyi lenne... :(

Vajk Creative Commons License 1999.08.17 0 0 126
A mez nem csak evesre jo.
Egyszer egy "magus-termeszetgyogyaszt" lattam a tv-ben, es arrol beszelt, milyen jo hatassal tud lenni a mez az izuleti bajokra. Csak ra kell kenni a fajo testreszre es utogetni, csapkodni a mezes borfeluletet kb 15-20 percen at es mar kesz is a gyogyulas. Igaz, utana meg valami kaposztalevelet vagy mit kell rarakni pakolaskent.
En kiprobaltam, es az ereddmeny meglepo: valoban elmult a terdfajasom. Igaz, a borom baromira kipirosodott, az ulogarnitura csupa mez lett, Vajkne meg hulyenek nezett:))
Egyebkent azt mondta a tv-ben a magus, hogy a kello ideju csapkolodas utan valami fekete szurokszeru anyag valik ki, ami rettento budos es nagyon mergezo. Nekem ebbol nem jutott.
Kerdes: ha amezet kello ideig csapkodjak, attol kivalik-e valami anyag belole?
Kopasz Creative Commons License 1999.08.16 0 0 125
Ahoj!

Jó hír: látok esélyt arra, hogy szeptember 3-án a találkozóra személyesen szállítsam le a mézet, de azért erre még nem kell mérget venni....

Üdv: Kopasz

ribizli Creative Commons License 1999.08.15 0 0 124
Benéztem a konyhaszekrénybe, és szeretnék kérni 1-1 kg-t a vegyes- és akácmézből.
Alejandro úr, köszi a szervezést! :-)

Kicsit off: Augusztus 20-a körül a Budai Várban megint Mesterségek Ünnepe lesz, rengeteg szép kerámiával a készítőknél. Én idén apróbb mézesbödönöket szeretnék venni mézcsorgatóval együtt. Ajánlom figyelmetekbe.
ribizli

Alejandro DeSilva Creative Commons License 1999.08.12 0 0 123
Akkor talan az volna a legegyszerubb, hogyha a szeptember 3-i Talalkozora idozitenenk a mezbeszerzest. Meg eleg soka lesz, igaz, de most jelentkezzunk, nehogy elfogyjon addig a mez! :)
Bogumil Creative Commons License 1999.08.09 0 0 122
Szivesen!
Bár elég macerás volt a megtalálása! :o)))
De a lényeg a lényeg!
CooCooFooZoo Creative Commons License 1999.08.09 0 0 121
Jééé, előbújt a szerelmetes méztopicom! Kösz Bogumil és Alejandro... Jó nyalakodást! :-)))))
BlumiDC Creative Commons License 1999.08.09 0 0 120
Kopasz írta:

"Az őszirózsa krémméz ugyanez, de a fő virágpor őszirózsa benne."
-??? A mézben nem nagyon van virágpor, hanem nektárból alakítják át a méhek. Ez gondolom elírás, de mihez kezdjek az őszirózsa megnevezéssel? Az a krizantém? Azon még sosem láttam méhet...

"Mellesleg nemigen van igazán tiszta típusú méz, mindíg arról kapja a nevét, ami éppen a környéken tömegben virágzik. A méhecskék meg nem tudják, hogy csak azt kéne hordani, így az éppen virágzó más virágokról is hordanak virágport. Talán az egyetlen kivétel az akác, mert ha az virágzik, akkor a méhecskék mást nem is akarnak észrevenni."

Sajnos ez nem így van, emiatt néha, ha az akác egyszerre nyílik az olajfűzzel, akkor odébb kell vándorolni, ha tiszta akácot akar az ember.
(Mert odébb nincs olajfűz)

De akkor is fennáll az a fajta keveredés, hogy a sejtek nem teljesen üresek, tehát szükségképpen kerül az akácba másfajta méz. Néha külön pörgetjük a szűzlépekből az akácot - ízre pont ugyanolyan, pörgetéskor nem látszik a különbség, de később nem kristályosodik be, mert nincsenek benne mikrokristályok.

"gesztenye-hársméz. " Van még szelídgesztenyefa az országban? Felénk Pécsvárad és Mecseknádasd között jelentős méretű erdő volt, de egy gombabetegség miatt kipusztultak az évszázados fák, úgyhogy helyesebb már hárs-gesztenye mézről beszélni. Ugyanekkor virágzanak a szederbokrok is, ami szintén közrejátszik a "gesztenye-hárs" zamatában.

Ja, ha valakinek Pécs környékéről kell méz, akkor van akác, repce, ill. az említett gesztenye-hárs :-)

BlumiDC Creative Commons License 1999.08.09 0 0 119
Nálunk is családi tradíció a méhészkedés.

Néhány felmerült téma:

Kristályosodás: Elhangzott hogy minden méz kristályosodik, csak van ami évek alatt, van ami gyorsan. Ez így van. Ha valaki nem szereti a kristályos mézet, tudnia kell hogy 14oC-on kristályosodik a méz leggyorsabban. Az érett (alacsony víztartalmú) méz nem fagy meg akármilyen hidegben sem, tehát nem keletkeznek benne jégkristályok, a hűtés nem károsítja. Az igaz, hogy mondjuk egy -20oC-os méz olyan viszkózus, hogy a fejjel lefelé tartott üvegből sem jön ki...
Ha már megkristályosodott, akkor 65 fokig anélkül melegíthető, hogy az emésztőfermentumok károsodnának. Ezeknek egyébként feltehetően semmi jelentőségük, csak egyszerűbben analizálhatóak mint a változatos zamat és illatanyagok, így ha a méz ép emésztőfermentumokat tartalmaz, az jó minőségének bizonyítéka.
Hogy a népesség 200oC-ig mérő hőmérővel nem rendelkező tagjai részére próbáltam egy állandót számolni, amely a méz tömegétől és a mikrosütő teljesítményétől függően megadta volna, hogy mennyi ideig szabad melegíteni, de kísérleteim kudarcba fulladtak, ugyanis nem csak a méz fajtájától függött, de a mikrosütők tényleges (leadott) teljesítménye eléggé eltért a rajta feltüntetett wattszámtól.

"Krémméz" alatt mit értetek? Két tippem van. Az egyik hogy repceméz, az ugyanis olyan, hogy igen aprószemű kristályokat képez, ránézésre a zsírhoz hasonlít. A másik, hogy nyugaton bevett gyakorlat a méz gyorskristályosítása, ahol is napokig keveri egy gép kristályosodás közben a mézet, hogy sok apró kristály keletkezzék, szóval hogy krémszerű legyen.

A napraforgó sajnos igen durva, nagyszemű kristályokat képez. Ez egyrészt nem igazán finom (főleg süteményekhez használják éppezért), másrészt fennáll a veszélye, hogy a kristályos fázis különválik, a maradékban pedig nagyobb lesz a víztartalom (mivel a kristályokban nincs), és így megerjedhet. Ezen kívül a többi, illetve a jól kezelt méz korlátlan ideig tárolható. (nem tudom, miért írják rá a bolti mézekre, hogy "szavatosságát megőrzi 1 évig".

A "vegyes" méz sokmindent jelenthet, attól függ mi van benne. (Meg kell kóstolni...)

Alejandro DeSilva Creative Commons License 1999.08.09 0 0 118
Kopasz: koszonom a gyors valaszt! Az arcsokkenes pedig kulon egy nagyon jo hir :)

Nos, en a jovo heten nem leszek, es gondolom, augusztus 20-ig meg eleg sokan lesznek szabadsagon. Ugyhogy addig a legjobb egy igenyfelmeres volna, azaz mindenki beirna, hogy milyen mezbol mennyire van szuksege, aztan (mondjuk az X. Talalkozon) realizalnank a vasarlast.

Alexandrosz: sajnos ennyire nem ertek a mezekhez. Viszont teaba biztos, hogy nem jo tenni, ha a tea forro, mert akkor a mez hatoanyagai tonkremennek. Sajat tapasztalatbol a vegyes es az akacmezet ajanlanam. Bar a legjobb a megelozes, nagyon sokaig minden reggel mezzel kezdtem, es nem is faztam meg :)

Kopasz Creative Commons License 1999.08.09 0 0 117
Helló!

Természetesen van rá lehetőség, hogy mézhez jussanak az arra szomjazók. A raktáram a közelmúltban lett feltöltve, az árak némileg csökkentek. Viszont holnaptól a hét végéig szabin leszek, elutazok, így térjünk vissza a dologra a jövő hét elején. Megrendeléseket azért addig lehet gyűjteni. Új árak:

Vegyes virágméz 400 Ft. + 40 Ft. üveg
Krémméz 460 Ft. + 40 Ft. üveg
Gesztenye 560 Ft. + 40 Ft. üveg
Akác 600 Ft. + 40 Ft. üveg

Üdv: Kopasz

Alejandro DeSilva Creative Commons License 1999.08.09 0 0 116
Koszonom Bogumil.
No, mivel a mezkeszletem nagyon megfogyatkozott, gondolom hasonlokeppen vannak azok is, akik szinten a Tali 7-en rendeltek mezet, azonkivul itt vannak az ujak, akik meg nem hallottak errol a nagyszeru lehetosegrol. Ezert szeretnem megkerdezni Kopaszt, hogy fel lehetne-e masodik kort meghirdetni? Illetve megkernem az esetleges erdeklodoket, hogy irjanak a topicba, ha szeretnenek mezet venni.
alexandrosz Creative Commons License 1999.08.09 0 0 115
Egy kis méz valóban nem ártana, mert a torkom lassan teljesen felmondja a szolgálatatot, annyira fáj és érzékeny. Torokfájásra melyik a legjobb? Vagy ez teljesen mindegy? Bocs, ha lamer-nek tünök, de ebben a témában nincs tapasztalatom...!
Bogumil Creative Commons License 1999.08.09 0 0 114
Csak azért, hogy Alejandro örülhessen! :o)))))))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!