Keresés

Részletes keresés

Trebitsch Creative Commons License 1999.03.31 0 0 239

Megfojtatása következik az
Etikai Kódex topicban.
azfix Creative Commons License 1999.03.31 0 0 238
:-D
Előzmény: Trebitsch (237)
Trebitsch Creative Commons License 1999.03.31 0 0 237
Betegesen irtózom a topicnyitástól, bevallom...
De most megteszem. :)
Előzmény: dekóder (235)
Trebitsch Creative Commons License 1999.03.31 0 0 236
Bocs, de szerintem fölösleges, önreklám ízű... benne van ez is a "kulturált forma"-banben.
Nem szabad szájbarágni, mert azt utálják a népek, én is. Aki úgy gondolja: úgyis használni fogja, aki nem: nem, és azért már mégse tiltakozzunk (4.pont) ha valaki nem a kódexszel érvel... :)
Előzmény: azfix (234)
dekóder Creative Commons License 1999.03.31 0 0 235
Akkor, Trebi kedves, nyiss egy új topicot! Lécci... :-)
Előzmény: azfix (234)
azfix Creative Commons License 1999.03.31 0 0 234
Egy apró realitás kieg.: 1. pont ... kérünk mindenkit, akit sérelem ért, a Kódexet idézve reagáljon, ne segítsen elmérgesíteni a vitát.
Javaslom bocsájtsa szavazásra Trebitsch, mint oszlop és szövegező.

Mindjárt indíthatnánk hármunk aláírásával. (fenti keig.,vagy nélkül)

azfix <- ez az aláírásom

Előzmény: Trebitsch (230)
Trebitsch Creative Commons License 1999.03.31 0 0 233
Körülbelül még egy órát leszek online, aztán csak este tíz felé.
Ha valamennyire meg tudunk állapodni _egy_ _konkrét_ szövegben, postázom Nyírőnek, és megpróbálom arra is rávenni, hogy holnap jöjjön el sörzeni. Ott aztán addig ütjük, amíg szentül meg nem fogadja, hogy holnaputántól ott lesz a fejlécen, egy linkben... :)

Ha valakinek van kezeügyében komolyabb nyomtató... Olyan 40 példány kellene holnapra.

Előzmény: dekóder (229)
kerdojel Creative Commons License 1999.03.31 0 0 232
Nem sertodtem meg, csak szerintem nem ezert vagyok sotetbunko.

A FAQ-rol annyit, hogy en 2 honap utan olvastam el, akkor veletlenul.:)))
Azota szandekosan nem veszem figyelembe.

Előzmény: Trebitsch (207)
dekóder Creative Commons License 1999.03.31 0 0 231
OK

Előzmény: Trebitsch (230)
Trebitsch Creative Commons License 1999.03.31 0 0 230
Újabb turmix... Kódex v2.0
Amennyire lehet, maradjunk a "minimál-konfigurációnál"... Lyó?

"Faj" törölve, egymást meg hadd szidjuk... Anyázás a kulturált formával kizárva.
Topicnyitó-hozzászólás iránymutatva... :)

**********************************
Etikai Kódex

Alulírottak úgy gondoljuk, hogy az Internetto Fóruma olyan hely, ahol a kulturált vita követelményeinek megfelelve, mások véleményét, meggyőződését, hitét és vallását tiszteletben tartva mindenki kifejtheti véleményét az adott témakörökben.

Ennek alapján elfogadjuk és magunkra nézve kötelezőnek tekintjük az alábbiakat:

1.) Elutasítunk minden olyan hozzászólást, amely sérti mások alapvető, saját identitásának részét képező meggyőződését.

2.) Elutasítunk minden olyan hozzászólást, amely bármilyen alapon (bőrszín, nem, nyelv, vallás, nemzeti vagy társadalmi származás, vagyoni, stb) negatív általánosítást tartalmaz.

3.) A topic indítónak - amennyiben a cím erre nem utal - az érdemi vita kialakulása érdekében a topic-nyitó véleményét is illik tartalmaznia. Amenyiben a topicot indító konkrét eseményt (jelenséget) akar a vita tárgyává tenni, lehetőleg egy arra vonatkozó forrást (pl. újságcikket) is fűzzön hozzászólásához.

4.) Amennyiben az első két pontba ütköző üzenetek kerülnek a fórumba, azok ellen kulturált formában tiltakozunk.

**********************************

dekóder Creative Commons License 1999.03.31 0 0 229
Kedves azfix!

Akkor azt javaslom, hogy Te, mint ötletgazda nyiss egy "Kódex" topicot, oszt ott jól alá lehet írni. (Trebi pedig ezután beszélhet Nyírővel, hogy tegye fel az Asztalra - ha ez az ötlet még áll; nem tudom, kicsit már össze vagyok zavarva, hogy miben értünk egyet :-) )

Előzmény: azfix (228)
azfix Creative Commons License 1999.03.31 0 0 228
az fix
ps: dekóder hamarabb fogadtam el Trebitsch változatát, mint hogy olvastam volna az általad összerakottat. Szerintem válassza ki a T. Olvasó, melyik a használhatóbb változat, én aláírom mindkettőt.
azfix
Előzmény: azfix (227)
azfix Creative Commons License 1999.03.31 0 0 227
Kedves dekóder: lehet választani. Elfogadom mind a Trebitsch alkotta, mind a topic-ost is tartalmazó szövegezést. Szerintetek melyik reálisabb?
Gyakorlatban alkalmazhatóbb?
azfix
Előzmény: dekóder (225)
azfix Creative Commons License 1999.03.31 0 0 226
Kedves Trebitsch, persze, érdemi alkotó munkát chairman nélkül nem lehet folytatni, mert gyorsan elágazik a beszélgetés. Söröskorsó mellett pláne nem, amikor a hangerő is számít valamit :-)
Ötleteket találni, hozzáállást megismerni, egy-egy pontot megvitatni talán igen... szeretnélek megkérni, hogy Te, vagy ha ezt a formát támogatja, GLászlóval együtt vessétek fel a pontok megvitatását a Hádészben (akár csak tíz percen át, hogy ne nagyon legyen unalmas).
Esetleg meghívhatnánk (ha hajlandó eljönni, és ennek van realitása) Diolén kedvéért a "moderátort".
azfix
Előzmény: Trebitsch (221)
dekóder Creative Commons License 1999.03.31 0 0 225
Kedves azfix!

Próbáltam összehozni a kettőből egyet.

Etikai Kódex

Alulírottak úgy gondoljuk, hogy az Internetto Fóruma olyan hely, ahol a kulturált vita követelményeinek megfelelve, mások véleményét, meggyőződését, hitét és vallását tiszteletben tartva mindenki kifejtheti véleményét az adott témakörökben.

Ennek alapján elfogadjuk és magunkra nézve kötelezőnek tekintjük az alábbiakat:

1. Elutasítunk minden olyan topicot, amely a T. Asztal valamely tagjának stílusáról, személyiségéről szól. Ez alól csak az olyan konkrét események tárgyalása képez kivételt, amelyek levélváltáshoz, illetve nyilatkozat(ok) kibocsájtásához vezettek.

2. A topic indítónak - amennyiben a cím erre nem utal - az érdemi vita kialakulása érdekében a topic-nyitó véleményét is illik tartalmaznia. Amenyiben a topicot indító konkrét eseményt (jelenséget) akar a vita tárgyává tenni, lehetőleg egy arra vonatkozó forrást (pl. újságcikket) is fűzzön hozzászólásához.

3.) Elutasítunk minden olyan hozzászólást, amely bőrszín, nem, nyelv, vallás, nemzeti vagy társadalmi származás, vagyoni különbség alapján ítél el embereket, közösségeket. Arra kérünk, ne tegyél ilyet! Mi itt beszélgetni szeretnénk!

Előzmény: azfix (215)
azfix Creative Commons License 1999.03.31 0 0 224
Kedves Trebitsch, üdvözöllek a hajón.
Tegyük még hozzá a következőt: amennyiben a felsorolt pontoktól eltérő okból indulatos vita alakul ki a Fórumon, amely esetre a Kódex nem tartalmazott útmutatást, az Aláírók megvitatják az esetet és értelemszerűen kiegészítik a Kódexet.
Ugyan szívesen látnék konkrét vita kultúrára vonatkozó pontokat, de be kell látnom, eddig a legszélesebb konszenzus ezt a felfogást támogatta.
Gyakorlatilag a nevezetes 1. (eredeti) pontot és dekóder későbbi olvasatait még senki sem ellenezte.
azfix
Előzmény: Trebitsch (217)
Pásztörperc Creative Commons License 1999.03.31 0 0 223
Teljesen!

Különben mi a francnak van benne a származás, aminek az, amit Ti az adott, ide/oda nem illő szóval ki akartok fejezni, (megengedem: minősített) alesete?

Előzmény: Trebitsch (222)
Trebitsch Creative Commons License 1999.03.31 0 0 222
"faj" helyett "rassz" ?
Vagy teljesen?
Előzmény: Pásztörperc (220)
Trebitsch Creative Commons License 1999.03.31 0 0 221
Kedves Pásztörperc,

Hadész:
Április 1.-én, azaz holnap este 7 órától soxeretettel várunk mindenkit a Hades Jazztaurant-ban, ( T: 352-1503), 1064 Bp., Vörösmarty utca 31. (az Andrássy úthoz közel, a Hunyadi tér sarkán.)
Harminc főre foglaltam asztalt megint, "Internettós Találkozó" álnéven.

De ott semmit nem lehet megbeszélni, sajnos. Az nem arra való... Beszélgetni, vedelni, jókat enni, arra igen, de vitákban dűlőre jutni: lehetetlen.

Előzmény: Pásztörperc (218)
Pásztörperc Creative Commons License 1999.03.31 0 0 220
Ha nagyon szépen kérlek, ezt a "fajt" hajlandóak volnátok végre kihagyni???

Nagyon szépen kérlek, légy szíves!

Előzmény: Trebitsch (217)
azfix Creative Commons License 1999.03.31 0 0 219
Köszönöm a megelőlegezett bizalmat, azfix
Előzmény: Guga (216)
Pásztörperc Creative Commons License 1999.03.31 0 0 218
azfix mintha azt írta valahol, sokkal lejjebb, hogy holnap, a Hádészban kíván véglegesíteni. Szerintem lyó ötlet. Ha megírja valaki, hol van és mikor, el is megyek (tudom, hogy volt ez Trebitsch mosolyában, de akkor még nem érdekelt annyira, és nagyon sok mindet át kéne néznem hozzá...)
Trebitsch Creative Commons License 1999.03.31 0 0 217
Kedves azfix,

éppen ez történik...
Válasszuk ki a minimumot. Keresztezzünk, mint Micsurin, állapodjunk meg egy szövegben, nyissunk neki topicot, oszt hadd menjen a próbaüzem.

**********************************
Etikai Kódex

Alulírottak úgy gondoljuk, hogy az Internetto Fóruma olyan hely, ahol a
kulturált vita követelményeinek megfelelve, mások véleményét, meggyőződését, hitét és vallását tiszteletben tartva mindenki kifejtheti véleményét az adott témakörökben.

Ennek alapján elfogadjuk és magunkra nézve kötelezőnek tekintjük az alábbiakat:

1) Elutasítunk minden olyan hozzászólást, amely sérti mások identitásának részét képező meggyőződését.

2.) Elutasítunk minden olyan hozzászólást, amely bármilyen alapon (faj, szín, nem, nyelv, vallás, nemzeti vagy társadalmi származás, vagyoni, stb) negatív általánosítást tartalmaz.

3.) Amennyiben az első két pontba ütköző üzenetek kerülnek a fórumba, azok ellen kulturált formában tiltakozunk.

********************************************

Azt mondod, ez minimum, illetve kevés. Szerintem már ezt is alig-alig írná alá valaki, de mindegy.
Mit tennél hozzá?

Előzmény: azfix (215)
Guga Creative Commons License 1999.03.31 0 0 216
Ámen.
Részemről a fáklyás menet.(de még várok az aláírással)
azfix Creative Commons License 1999.03.31 0 0 215
Kedves Guga!
Ki kell próbálni, működik-e a Kódex (Akár 1 akár 2, akár keresztezve). Kiválasztani a minimumot és életszagú esetekkel bővíteni, ha kiderül, valami nem klappol, kellő vita után, egyfajta Kódex-fórumon.
És mindenki használja, aki csak éri.
azfix
Előzmény: Guga (213)
azfix Creative Commons License 1999.03.31 0 0 214
Látod ezért írtam kedves Trebitsch, hogy alapvető koncepcionális kérdésekben van eltérés köztünk.
"Színvonalat pedig, újra mondom: lehetetlen előírni." : persze, frakkot nem, de legalább zakója mindenkinek van.
"Ciki egy szmokingos társaságban a farmer, de fordítva is... " Igen, miért is? Azért mert rá van írva a meghívóra? Nem, hanem mert _kinézik_ aki nem húz zakót.
" De mivel ez nem meghívásos (isten őrizz) hanem szabad belépésű fórum, meghívó helyett a bejárat fölé _illik_ kitenni. "
Ami a Nudista strandot illeti, mi is történik a kukkolókkal? Tudod ez esetben a fent említett személyek _megszegik_ a közösségi normát.
"Az pedig, hogy egy adott összejövetelen milyen a viselet: jó esetben kialakul, hosszú évek alatt, mintegy automatikusan."
Ja, egy természetes közösségben. Amúgy ha valóban így van, nem tudom miről szól ez a topic. Mond, Te időnként elolvasod a topic-listát is?! KB 20% jelenleg a fogyasztható.
azfix
Előzmény: Trebitsch (212)
Guga Creative Commons License 1999.03.31 0 0 213
Akkor megpróbálom elővenni a nem-annyira-szkeptikus formám,hátha tudok valamit segíteni.

1.,Van-e máshol ilyen jellegű kódex a neten, és működik-e ?

2.,Elismerem,hogy jó lenne,ha meg tudnánk alkotni egy ilyet.

3.,Viszont nem tudom pontokba szedve megfogalmazni.Még saját magammal sem mindig értenék egyet:-))

4.,Javaslom, hogy tegyük végre MŰKÖDÖVÉ azt a kódexet,amit legtöbben elfogadtak,(asszem ez az eredeti azfix változat)és vállaljuk azt, hogy esetleg nem jön be.

Ártani nem fog (talán). Hogy használ-e,majd meglátjuk.

Trebitsch Creative Commons License 1999.03.31 0 0 212
Kedves azfix,

nem egészen, én azt mondom, hogy kellenek viselkedési normák, de _csak a minimum_. Színvonalat pedig, újra mondom: lehetetlen előírni. Olyan, amilyen: vannak jobb meg gyengébb topicok, ez a dolog rendje.

Második bekezdésedben pedig azt reklamálod, az elsővel szöges ellentétben, hogy meg akarja határozni az öregurak klubja, hogy milyen nyakkendő a kötelező...
Frászkarikát. A báli meghívóra is a tájékoztatás kedvéért van ráírva, hogy milyen az elvárt viselet, mert ez megkönnyíti annak a dolgát, aki először megy abba a bálba. Aki rég ott van, az tapasztalatból (néha kínos tapasztalatból) tudja. Ciki egy szmokingos társaságban a farmer, de fordítva is...
Az pedig, hogy egy adott összejövetelen milyen a viselet: jó esetben kialakul, hosszú évek alatt, mintegy automatikusan. De mivel ez nem meghívásos (isten őrizz) hanem szabad belépésű fórum, meghívó helyett a bejárat fölé _illik_ kitenni.
Nudista strandra például... :)

Előzmény: azfix (211)
azfix Creative Commons License 1999.03.31 0 0 211
Kedves Trebitsch!
Azt mondod, nem kellenek viselkedési normák. Nem tudom, mi a véleményed a Hazaáruló Fideszesek topic és a Kit képviselnek a budapesti fideszesek topic színvonaláról? És arról, milyen hatással van az egyik és a másik a kultúrált vitára.
Egyébként nagyon jó, hogy meghatározod, az öregurak klubbja milyen színű nyakkendőt tart kötelezőnek. Nos, ennek ellenére a fiatalok farmerben fognak járni, _de_ ha bálba mennek, akkor legalább zakót húznak. Szerintem _nem_azért, mert ráírták a meghívóra, hanem azért, mert ezt _megkívánja_ a báli közönség. Ellenben a diszkó kidobólegényei csak az éppen hogy üzletmenetet tartják fenn, más nem érdekli őket. Az éppen elviselhetőt (én nem látogatom, de ismerek echte kidobóembert és cselekvési kritériumait).
Szeretném, ha elgondolkoznál a hasonlaton.
azfix
Előzmény: Trebitsch (209)
Törölt nick Creative Commons License 1999.03.31 0 0 210
Kedves Hozzászólók,

Nekem azért tetszik a Kódex gondolata, mert így tudom, hogy van egy elfogadott minimum, amit néhányan, sokan a magunkénak tartunk. Tudom, hogy a személyes, személyeskedő, kifejezetten sértő szándékú támadásokat erre hivatkozva ellensúlyozhatom, és tudom, hogy nem maradok egyedül, illetve remélhetőleg nem válik "pártpolitikai" kérdéssé a minimumot megsértők figyelmeztetése, véleményének visszautasítása.

Liberális szemléletű vagyok. Ez nem azt jelenti, hogy nem alakíthatok ki közös álláspontot másokkal, sőt! Inkább, mint a cenzúra (pardon, "kimoderálás") erősödése.

Voltaire-re egy jó mondás, de ezt biztosan mindenki ismeri...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!