Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2022.12.13 0 0 397

A miniszter félrelép

tt978 Creative Commons License 2022.02.07 0 0 396

Külön falka

 

Szép apa-lánya történet Dietz Gusztáv és Horváth Zorka főszereplésével. Mindketten nagyon jól játszottak. Egy cikkben olvastam, hogy Dietz Gusztáv meg is könnyezte a film végét a bemutató vetítésen - nem csodálkozom rajta. Azt pedig remélem, hogy a kislány marad a színészetnél, bár kislányként már nemigen láthatjuk már...

elozetes.hu Creative Commons License 2020.09.17 0 0 395

Érdemes megnézni ezt az összeállítást, toplistát amit a látogatók is tudnak alakítani:

A legjobb magyar filmek

 

Legjobb magyar filmek

Hivadar Creative Commons License 2019.12.30 0 0 394

Liza A rókatündér

random seed Creative Commons License 2019.01.06 0 0 393

hivatalosan felrakták a vimeora a cycle című magyar scifit! magyar és angol verzió is van!

https://www.facebook.com/cyclethemovie/

wouters Creative Commons License 2018.12.30 0 0 392

BUÉK! Ez most nagyon ott. Messze jobb mint az olasz eredeti, a Teljesen idegenek, mivel kategóriákkal jobb színészek vannak a magyar változatban. Bata Éva egyszerűen frenetikus. 

Törölt nick Creative Commons License 2018.12.23 0 0 391

Kitünő magyar krimi pl.  Az ember , aki nappal aludt  , de a Nyomozó  címü film is ott van a szeren .

Törölt nick Creative Commons License 2017.08.13 0 0 390
Camo_BDU Creative Commons License 2017.08.13 0 0 389

Nekem ez mindig bejött. 

 

A szélhámosnő (1963)

 

http://www.imdb.com/title/tt0356106/

 

Az elvtársazás inkább vicces benne, mintsem politikai, annyira laza és ártatlan kis film hogy bármikor újranézhető. :) 

Tiasz24 Creative Commons License 2017.04.23 0 0 388

Itt láttam néhányat 

http://filmsztar.com/

luci87 Creative Commons License 2017.03.13 0 0 387

Fagylalt tolcser nelkul..

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.22 0 0 386

Az Isztambul fenn van a Youtubeon, asszem..

Előzmény: Törölt nick (384)
basic_channel Creative Commons License 2013.01.20 0 0 383
DIDORO Creative Commons License 2012.11.27 0 0 382

Visszaszámlálás a címe.

Előzmény: Czifra Zsolt (380)
denisa983 Creative Commons License 2012.11.17 -1 0 381

Mindenképpen a legjobb magyar filmek közé tartozik az angyalbőrben info a filmről itt található valamint megtekinthető az mtv videótárában online . http://online-filmek-magyarul.blogspot.com/2012/02/angyalborben.html

Czifra Zsolt Creative Commons License 2012.11.09 0 0 380

Sziasztok. azlenne a kérésem hogy keresek egy Magyar filmet amibe tudomásom szerint Eperyes Károly a főszerepben egy teher autot vezet egy bilenős ifát vezet szenet butort mindent szálit .majd pénz gyűlésével házat épit mire kész a ház lebetegszik lebénul majd a feleségével ugyhatároznak eladják a billenős ifát ezt a filmet keresem. mi lehet a cime ????

basicchannel Creative Commons License 2012.05.22 0 0 378

csa a szél! és emellett két rövidfilmet ajánlanék figyelmetekbe: bodzsár márk: levegőt venni - http://film.indavideo.hu/video/f_levegot_venni illetve miklauzic bence: barbábok - http://film.indavideo.hu/video/f_barbarok

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.05 0 0 377

Zuhanórepülés?

<Tycoon> Creative Commons License 2011.12.10 0 0 376

Na valami Pesti városban játszódó játékfilmet tudnátok ajánlani a 70-90 es évek közötti időkből? elcserélt szerelem, locsolókocsi, ajándék ez a nap ezeket most néztem meg, melyik ami hasonló még csak nem annyira ismert?  

pobeda Creative Commons License 2011.11.30 0 0 375

Még nem láttam, de a francia kritikák dícsérik.

http://kultura.hu/main.php?folderID=882&ctag=articlelist&iid=1&articleID=320148

 

Francia kritikák A torinói lóról...Opus magnum, mesteri befejezés – ilyen és ehhez hasonló kifejezésekkel méltatták a francia lapok Tarr Béla A torinói ló című filmjét, amelyet szerdától játsszanak a francia mozik.

pobeda Creative Commons License 2011.11.28 0 0 374

Igen már a YT-on is sok van fent .

Előzmény: <Tycoon> (373)
<Tycoon> Creative Commons License 2011.11.28 0 0 373

köszi.. Ezt láttam.

Viszont örülök hogy youtube-on is számos régi film egész terjedelmében fellelhető. 
Olyan kéne ami a városban játszódik, az utcán (érdekel hogy milyen volt régen a város) illetve vígjátékos valamennyire, nameg színes legyen.   :) 

Előzmény: pobeda (372)
pobeda Creative Commons License 2011.11.28 0 0 372

http://magyar.film.hu/hmdb/filmek/3539/forro-vizet-a-kopaszra.html

 

Sok nézni való van.Ez csak egy kiragadott példa.

Előzmény: <Tycoon> (370)
pobeda Creative Commons License 2011.11.28 0 0 371
Előzmény: <Tycoon> (370)
<Tycoon> Creative Commons License 2011.11.28 0 0 370

Sziasztok!

 

Én Kalandorok filmet láttam Rudolf Péter főszereplésével

(nem is tudtam hogy van ilyen film, nem volt egyáltalán reklámozva, de besz..rás annyit röhögtem rajta)

 

Namost olyan kérdésem lenne, hogy tudnátok-e vicces, jópofa hasonló színvonalú magyar filmeket javasolni a 70-es évektől napjainkig,  amit nem reklámoztak agyon de mégis olyan jó, normális története van.  (Valami amerika, üvegtigris ill Szamba, ámbár tanár úr, kaméleon filmeket láttam, ezeken kívül miket érdemes megnézni, vagy hol van olyan lista amin az összes magyar film szerepel a 70-as évektől napjainkig, tartalommal együtt?)

 

Tomsz85 Creative Commons License 2011.10.01 0 0 369

Pár hónapja az RTL-Klub XXI.század c. műsorában volt egy riport a Dögkeselyű c. filmről. Előtte még csak nemis hallottam róla, de nagyon tetszett a riport, felkeltette az érdeklődésem és egyben bosszankodtam is hogy ilyen filmet persze nem szed elő egyik csatorna sem. Pár napja felfedeztem a youtube-n, valaki feltöltte az egész filmet, áldja meg az Isten érte. Végignéztem. Szerintem nagyon jó film, az egyik legjobb magyar film: van rendes története, van benne akció, a zenéje is teszett, és persze hűen bemutatja kort. A vége talán lehetett volna más, de így írták meg, így se rossz. Azt nem tudom miért kellett bele az a lengyel színésznő (Maria Gladkowska, aki egyébként nagyon szép, meg minden), itthon miért nem találhattak volna ugyanilyet.

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.26 0 0 368

A napokban amolyan mini retrospektívet tartottam Makk Károly filmjeiből. Az 1971 és 1982 közötti négy alkotását láttam: SZERELEM (1971), MACSKAJÁTÉK (1972–1974), EGY ERKÖLCSÖS ÉJSZAKA (1977), EGYMÁSRA NÉZVE (1982). Mindegyik film irodalmi művekből (nem is akármilyenekből!) készült, mindegyikre hihetetlenül erős atmoszféra és első osztályú színészvezetés jellemző. És persze mindegyiket élmény volt látni. Különösen a SZERELEM és a MACSKAJÁTÉK esetében Makk meg merte tenni, hogy jelentősen eltért az eredeti művektől: nem illusztrálta őket, mint az oly gyakran megesik az irodalmi adaptációk esetében, hanem kiindulási alapnak használta.

 

Szerelem (Darvas Lili és Törőcsik Mari)

 

 

A SZERELEM két Déry Tibor-novella kombinálásával született a cenzúra által megkövetelt kompromisszumokkal (például a Darvas Iván játszotta szereplő nem 56 miatt, hanem még a Rákosi-korszakban került börtönbe). Gyakorlatilag egyetlen helyszínen és három szereplő között (a harmadikat a másik kettő a film nagy részében csak emlegeti!) játszódó fekete-fehér alkotás, ám a néző egy percig sem érzi azt, hogy amit lát, az színtelen vagy unalmas lenne. Minden benne van, amit arról a korról és az akkori politikáról tudni kell, de a „sorok közül” kell kiolvasni mindezt. Makk az emberi érzelmekre és kapcsolatokra koncentrált, és a SZERELEM talán ezért élőbb és maradandóbb, mint egynémely „dobozos” film, amelyek rögtön elsüllyedtek az emlékezet tengerében, amint politikai pikantériájuk kiment a divatból.

 

Macskajáték (Bulla Elma és Dajka Margit)

 

 

A MACSKAJÁTÉK egyike Makk legvitatottabb alkotásainak, nekem viszont az egyik kedvencem. Sokan Örkényt hiányolták belőle, pedig ez nem Örkény-illusztráció, hanem egy igazi Makk-film. Játék a hangulatokkal, idősíkokkal, érzelmekkel – kicsit a SZERELEM formai megoldásait variálva, de mégsem egyszerű önismétlésként. Hány rendező próbálkozott azzal, hogy idős emberekről forgasson filmet? Makk bátran megtette, olyan remek színészekkel, mint például Dajka Margit, Bulla Elma és Makay Margit. Minél többször látom ezt a filmet, annál jobban magával ragad. Mellesleg – vajon hányan tudnak erről? – a MACSKAJÁTÉK-ot Oscar-díjra is jelölték 1975-ben, benne volt a legjobb 5-ben. (Fellini AMARCORD-jával szemben veszíteni egyáltalán nem szégyen.)

 

Egy erkölcsös éjszaka (középen: Psota Irén, balra: Carla Romanelli)

 

 

Az EGY ERKÖLCSÖS ÉJSZAKA Hunyady Sándor egyik írása alapján készült. Impresszionista filmnek mondanám ezt is, hiszen bár van cselekménye, mégis a hangulatok mesteri érzékeltetésében jeleskedik. És micsoda színészek játszanak benne! Psota Irén brillírozik a Mutter szerepében, Makay Margit pedig szintén nagyszerű a látszólag naiv, ám valójában nagyon is okos mama szerepét alakítva. Férfiúi gyengeség: a népes és rangos gárdából hadd említsem meg név szerint Carla Romanellit, az érdekes arcú, izgalmasan egzotikus-erotikus olasz színésznőt, aki akkoriban más magyar filmekben is szerepelt. Az EGY ERKÖLCSÖS ÉJSZAKA számomra kicsit előfutára Ang Lee AZ ESKÜVŐI BANKETT (1993) című alkotásának is: mindkét film szereplői valójában színjátékot folytatnak egymás előtt, ám e színjáték mögött valódi érzelmek húzódnak.

 

Egymásra nézve (Grazyna Szapolowska és Jadwiga Jankowska-Cieslak)

 

 

Számomra az EGYMÁSRA NÉZVE (1982) a széria leggyengébb láncszeme. Persze ebben is jelen van Makk minden szakmai erénye a hangulatteremtéstől a színészvezetésig. Ám itt a korábbiaknál is nagyobb hangsúlyt kapott a politikai háttér. Fontos és komoly dolgokat mutat meg és mond ki ez a film, és ezeket 1982-ben valóban reveláció volt látni és hallani egy magyar filmben, ám ez a merészség mára kissé megfakult: túl sok lett azóta a közhely 56-tal kapcsolatban. Sajnos Makk későbbi filmjében már ezen a vonalon ment tovább, és ahogyan egyre több dolgot lehetett direktben kimondani, úgy váltak számomra kevésbé érdekessé az ő filmjei is. De hát nem ő az egyetlen magyar rendező, aki az ún. „rendszerváltás” után már nem igazán találta a hangját. A helye viszont addigra már megvolt: a legjobb filmeseink között.

Gregor Samsa Creative Commons License 2011.05.24 0 0 367

Minden idők egyik legjobb, -szerethetőbb magyar filmje a Fagylalt, tölcsér nélkül c. film, ami immár online is megnézhető:

 

http://videotar.mtv.hu/Videok/2009/10/05/11/Fagylalt_tolcser_nelkul.aspx

 

Nosztalgikus lelkűeknek kötelező darab!

KEJoseph Creative Commons License 2010.11.06 0 0 366

Budapesti iskola

 

A Budapesti Iskola filmirányzat képviselői a hazai dokumentumfilm-készítés második, újhullám generációjához tartoznak, akik a hatvanas évek végén, a hetvenes évek elején a Balázs Béla Stúdióban vettek részt a dokumentumfilm megújításában, közben létrehozták a Budapesti Iskola fő műfaját, a dokumentum-játékfilmet. A Budapesti Iskola kifejezést először, egy olasz filmkritikus használta egy európai filmfesztiválon. Némelyek szerint a Budapesti Iskola 1972-ben kezdődött és nagyjából 1984-ig tartott.

 

Akinek vannak VHS felvételei, kérem vegye fel velem a kapcsolatot.

Pár filmem nekem is lenne cserealapként!

break Creative Commons License 2010.11.06 0 0 365

I don't know any cinemas, but I know that the Odeon video rental place has lots of Hungarian movies with English subtitles on DVD.

 

If you search their catalogue ( http://www.odeon.hu/kat.phtml ) and set the "nemzet" field to Hungarian and the "DVD felirat" filed to Angol you'll get the list.

 

Odeon has four locations, inside four movie theaters:

Duna: XIII. Hollán E.u.7.

Corvin: VIII. Corvin köz 1.

Puskin: V. Kossuth L.u.18.

Taban: I. Krisztina krt. 87-89.

Előzmény: izab (364)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!