Keresés

Részletes keresés

outbreak Creative Commons License 2000.09.04 0 0 27
Hi all!!!

Nekem egy ASUS AGP V3800 TNT2 PRO Deluxe 32MB SGRAM TV ki/Video Be-menetes kártyám van. Nagyon meg vagyok vele elégedve. Szerintem érdemes ezt megvenni, ha valakinek van rá ennyi kerete. 53000 Ft brutto. Nagyon jók az eredményei a 3DMark2000-L. Minden játék megy teljesen full grafikával: 1024x768x32. Tsak az ASUS kártyákat tudom ajánlani mindenkinek. De most adták ki az ujabb chipset-es kártyákat. Én is most fogom ezt letserélni, egy ASUS V6600 GeForce256 Pro64 64MB SDRAM -ra. De mondjuk ennek az ára már egy kitsit több: 70.000 Ft bruttó.

Üdv all!!!

xyron Creative Commons License 2000.09.04 0 0 26
Üdv
A másik topon írtam pár sort
Előzmény: Sysco (25)
Sysco Creative Commons License 2000.09.04 0 0 25
Sracok!
Milyik kartyat lenne erdemes szerintetek megvenni.
ASUS 7100MX 32Mb SGRAM TV OUT
vagy
ASUS 6800 32 DDR RAM
TomVeil Creative Commons License 2000.08.21 0 0 24
SZia(sztok)!

Mostmár megint nem aktuális a dolog mer elbas*tam az összes pénzem :))))
sebaj majd jövőre
egyébként már kinéztem egy riva tnt2es 32 megás kártyát 20 ezerért...
(M64 )

De most egy ideig megint nem kell mert iskola meg ilyen szarságok jönnek
és amúgysem játszom annyit :)

Előzmény: azopi (23)
azopi Creative Commons License 2000.07.28 0 0 23
TomVeil! Másfél év után újra aktuális lett a dolog? Jó neked! Nálam félévente szokott előjönni ez a téma :)

Szerintem egyébként várd meg a GeForce2 MX -re épülő noname kártyákat. Elég jó teljesítményt fogsz kapni iszonyatosan olcsón. FSAA, T&L, minden, ami kő :)
(Nem kell többet várnod egy-másfél hónapnál)

Előzmény: TomVeil (19)
szszabolcs Creative Commons License 2000.07.26 0 0 22
Kérlek mondd meg a tipusát és hogy kb. mennyibe kerül.Köszi.Levélben elküldheted.Az emailom:
szszabolcs@egon.gyaloglo.hu
Előzmény: Bigboss (13)
szszabolcs Creative Commons License 2000.07.26 0 0 21
Szerintem is ilyet érdemes venni.
Előzmény: noidea (20)
noidea Creative Commons License 2000.07.26 0 0 20
Riva TNT2 16MB. Kb. 13 + ÁFA.
Előzmény: TomVeil (19)
TomVeil Creative Commons License 2000.07.24 0 0 19
Na, újra aktuális lett a dolog......................

kb 20 ezer Ftből kéne vmi jó kis kártya amivel mennek a dolgok
Diablo II, Quake III, UT, FIFA(EURO)2000

Tipp?

Csatti Creative Commons License 2000.03.30 0 0 18
Ki kaparta elo ezt a topicot? :)))
_Cyborg Creative Commons License 2000.03.29 0 0 17
Savage2000 !!!!!!!!
Barny11 Creative Commons License 2000.03.25 0 0 16
Nekem egy 32 megás Diamond Viper 770-es Ultrám van (gyk. Riva TNT2), és marha gyors. D3D-ben a legjobb, és a játékok többsége ezt támogatja, illetve 3DFX-ben is tűrhető.
Iwo Creative Commons License 1999.04.08 0 0 15
Voodoo 3-ast
H. POIROT Creative Commons License 1999.04.01 0 0 14
Hat nem igen tudok veled egyet erteni de hat ez reszben szubjektiv velemeny kedves BigBoss. A Savege4 teszt eredmenyei nem alegjobbak hid el nekem, de ezt majd maskor bövebben kifejtem,
ÜDV; H. Poirot.
Előzmény: Bigboss (13)
Bigboss Creative Commons License 1999.04.01 0 0 13
Hi Mindenkinek!

Eloszor is leszogeznem, hogy csakis és kizárólag a saját véleményemet írom le, amit legtöbbször tapasztalat is kiegészít.
Az elso fontosnak tartott tanácsom az lenne, hogy valóban mindíg érdemes várni az új kártyák megjelenésére, és nemcsak azért, mert addigra jóval olcsóbbak lesznek, hanem mert valószínüleg addigra kijön egy használható driver is az adott régebbi kártyához. A másik dolog amire felhívnám a figyelmet, hogy csak a márkás termékeket ajánlom, mert azokkal valóban kevesebb a gond, és ez nem csak reklámfogás. Én saját részről mindegy milyen chippel van szerelve az ASUS termékeit ajánlom, messze magasan a legmegbízhatóbbak. A következő kérdés, hogy milyen chippel szerelt kártyát válasszunk. Mivel most kapcsolódtam be az Internetto életébe, eért nem tudom, hogy korábban volt-e már szó erről, ha igen, akkor mindenkitől elnézést, de én csak TomVeil 03.24. leveléig látok vissza. Szóval a Riva TNT mint tudjuk elég gyenge. Mindegy melyik gyártót választjuk, a helyzet nem sokkal jobb. Nagyon rossz ár/érték/minőség aránya van. A másik tudnivaló róla, hogy eredetileg nem is ez lett volna a TNT, csak éppen valamivel válaszolni kellett a konkurens gyártók termékeire, így került piacra a félkész kártya. A 3dFX Labs. termékei mindig is megbízhatóságukról voltak híresek, sok mondanivaló nincs róla, talán annyi, hogy még egy sima Riva 128/128ZX mellé is elkél, ami pedig nem egy alapkártya. A Banshee pedig a hírekkel ellentétben nagyon tökéletesek játékra is, egyszerűen csak kihagyták belőle a Voodoo2-ből megszokott multitextúrázást. A Matrox kártyák képminőségileg nagyon jók, de nem igazán játékra termett. Nem rossz csak éppen nem erre lett "kihegyezve", hanem egy általánosan jó kártyát csináltak. Erre is, mint a Riva TNT-re is igaz, hogy nem szereti a Socket 7-es alaplapokat, legyen az akár Super Socket 7. Nem biztos, hogy el se indul, (bár legtöbbször ez a jelenség fordul elő,) lehet egyszerűen csak több lesz vele a gond. Az S3 termékei sem rosszak, csk éppen el kellene dönteni melyik Savage-ról beszélünk. Tudni illik a Savage már a 4-es számnál tart, ami az előzetes tesztek alapján is nagyon jól sikerült lesz. A képminősége messze kategóriákkal jobb lesz,mint a mostani 3D kártyáknak, köszönhetően az S3 új textúratömörítő eljárásának, ami lehetővé teszi egy akár 200 Mbyte-os textúra lekezelését is. Szóval az ötlet jó, most a sebességen változtatnak még följebb, és a támogatottságával sem lesz sok gond, mivel már a DirectX6.0-tól fölfelé benne van a támogatott eljárások között D3D-ben, ami ugye eléggé elterjedt...
Más a TV-OUT-ról meg csak annyit, hogy mint minden másnál itt is a kártya minősége a jellemző, ugyanis a 10 éves 60 cm képátlójú tévémen is nagyon jó képe van, panaszra semmi okom az ASUS kártyákkal (és ez most nem a reklám helye, nem dolgozom Náluk...), a Daimond drivereivel pedig mindig sok dolgom volt.:-( utalnék itt a V330 installálása utáni 3-5. indításra, mikortól jószerivel azt is elfelejtette mit installáltunk fel...

Első nekifutásban ennyit, és elnézést kérek mindenkitől a hozzászólás hossza miatt, de első olvasásra ezek jutottak eszembe. Esetleges kérdéseket várom szeretettel, ha tudok segítek.
Köszönettel: Bigboss

zkiss Creative Commons License 1999.04.01 0 0 12
En Diamond V550 hivo lettem. En nem csak gamezok vele. Mindenre jo. A diamondMM igazan jo drivereket ir, nem kell aggodni, hogy valami nem megy vele. Az ar is lassan csuszik lefele, elobb utobb akar olcso is lesz - ha meg gyartjak. A ceg nagyon keszul a V770-re! Figyi, esetleg probald majd meg hasznaltan megvenni.
Ja, es meg valami. A TV-OUT nem nagy szam. Meg egy 15"-os monitor is jobb!
igazi hős Creative Commons License 1999.03.31 0 0 11
Az árakkal kb. egyetérték (230USD-re mondják a TNT2-t), de ez még jóval a jelenlegiek felett van. Az a plusz 20-30%, amivel gyorsabbak a jelenlegi kártyáknál (2D és 3D/16bit) nem indokol nagyobb árkülönbözetet. Olyan játékot meg, ami 32bites 3D-t használ még nem láttam (meg valószínűleg az én kis Cel300A-mon nem is futna). A gyilkos öldöklést meg hagyjuk (szerintem az nVidia és a 3Dfx már rég előre egyeztetik az áraikat :-( )
Előzmény: Mike (9)
H. POIROT Creative Commons License 1999.03.30 0 0 10
Nekem Diamond Viper 550-es van nagyon spitze! Voodoo3 mar van Becsben mar lehet kapni kb,3000* Schilling. De nem szabad bele nyulni. Összel jön az uj
Riva TNT2 (pl:Viper 770) ELSA ERASOR3 A SAVEGE teszt eredmenyei nem tul sok jot igernek ÜDV: POIROT
Mike Creative Commons License 1999.03.30 0 0 9
Hi!
Szerintem meg igen! Itt hamarosan gyilkos oldokles lesz a legujabb generacio kozott, a regebbi meg jocskan le fog esni. Az ujak sem lesznek cc. 40-50 felett. (Bar lehet hogy igen :-( )
Masreszt maximum addig erdemes varni amig kijon a Voodoo3, TNT2, G400, ATI rage Fury, S3 Savage, stb...
Udv mindenkinek, Mike
Előzmény: igazi hős (7)
Carlo Creative Commons License 1999.03.26 0 0 8
Emberek!

Látott már valaki AGP4x alaplapot? Ha igen, akkor ki gyártja?

C

igazi hős Creative Commons License 1999.03.26 0 0 7
gregWing,
sajnos az ASUS TNT/TV nemhogy TomVeil 20-25-ös keretébe, de még az én 30 eFt-os limitembe sem fér be (olyan 32-ért láttam), de ha mást tudsz, szólj, én is ilyet szeretnék már elég rég óta, de csak nem akar eléggé lemenni az ára.
kornel,
sajnos a videókártyáknál sokkal lassabb a generációváltás (és az áresés), mint a processzoroknál, inkább az a jellemző, hogy jönnek az olcsó(bb) noname klónok. Szóval a TNT2/Voodoo3 megjelenésétől ne várj csodát
Előzmény: gregWing (5)
kornel Creative Commons License 1999.03.25 0 0 6
Ha mar eddig vartal, varj meg egy kicsit.Ha kijonnek a megujabb generacios kartyak, lehet hogy dragak lesznek, de ezzel egyutt csokkenni fog pl. a TNT, vagy a Voodoo 2.Nem?
Előzmény: TomVeil (1)
gregWing Creative Commons License 1999.03.25 0 0 5
Szerintem a legjobb vétel egy ASUS TNT-s kártya, amin feltétlenül van VIDEO KI/BE. Így hozzákötve a 15 éves NDK videot, aminek nem is működik a lejátszó része, lesz egy remek tuner egységed. Igaz, hogy kicsit drágább mint a Diamond TNT-s kártyája, de szerintem ez megéri a különbözetet.
Kwisatz Haderach Creative Commons License 1999.03.25 0 0 4
aha, nekem is ezt tanácsolták tavaly év elején (januárban), hogy várjak a Vo2doo 2-re, mert kijön márciusban legkésőbb)
persze nem jött ki (mármint márciusban), később meg már nem vettem, mert közben nem éreztem annyira nagy szükségét (persze a TR2-t csak azért nem jáccottam végig, meg a Myth-t, meg a Blade Runnert...na mindegy)

IMHO ÚJ kártya miatt ne várj, az új kártya drága lesz, egy csomó régi játék nem fut rajta, várni kell a patchekre..azért érdemes várni, hogy az új kártya kijövetelekor a régiek olcsóbbak lesznek (elég szépen ráadásul)

tényleg, Tisztelt Többiek! ha több pénzt szán rá az ember, mi most a legjobb?
most szeretném totál lecserélni a gépem és amiatt érdekelne, lehetőleg úgy hogy egy éven belül ne kelljen hozzányúni...bár tudom hogy ez irreális kívánság :(

Előzmény: Mike (0)
Pref Creative Commons License 1999.03.25 0 0 3
A Matrox G200-asok is jok, bar azok is epp jatekra nem a legalkalmasabbak. Viszont grafikusoknak elengedhetetlen egy ilyen kartya 20e+afa koruli arert. Amugy ugy tudom, hogy a V3-2000 (az mar igen jo teljesitmenyu, bar a legkisebb V3) $130 korul lesz, kb. 30eFT+afa.
Előzmény: igazi hős (2)
igazi hős Creative Commons License 1999.03.25 0 0 2
A problémát félig már megoldottad: eldöntötted mennyit szánsz rá. Innen kezdve csak 2 szereplő maradt: Voodoo2 vagy Riva TNT. Ha gyenge a géped, akkor az első, ha erősebb, akkor a második tűnik jobbnak. Ha körbenézel találsz néhány száz/ezer összehasonlító tesztet. A végeredmény: nagyjából egyforma a két kártya. (Ill. többnyire a TNT-t hozzák ki picit jobbnak, de a tesztgép rendszerint PII 400 vagy nagyobb.)
Ha van egy jó 2D kártyád, az a Voodoo2 mellett szól, ha azt is cserélnéd, akkor inkább a TNT. (Persze ott van a Banshee [=Voodoo2 + 2d], de az épp játékokra nem igazán jó.)
Ha valami extrát (pl.video be/kimenet) akarsz, akkor csak a TNT marad.
Ja egy technikai korlát: TNT-t eddig csak! AGP-set láttam. Ha nincs az alaplapon, akkor csak a V2 marad.
TomVeil Creative Commons License 1999.03.25 0 0 1
Szia!

Evvel csak az a gond, hogyha pl, kijon egy Vodoo 3
az mennyibe fog kerülni?
nem vagyok én milliomos :-)
Nem szeretnék 20-25 ezernél többet rákölteni..

Előzmény: Mike (0)
Mike Creative Commons License 1999.03.25 0 0 0
Semmit. Varjal meg par honapot, amig a gyartok kihozzak az ujgeneracios kartyaikat. Lesz egy par...
Aztan olvasgasd az osszehasonlito teszteket.
SZVSZ mindekeppen varjal par honapot!
TomVeil Creative Commons License 1999.03.24 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Nagyon sok 3D kártya van mostanában a piacon, szóval aki venni szeretne,
annak nem könnyű a dolga. Én már láttam párat, de nemtudom milyet vegyek...
Szóval szerintetek milyen kártyát érdemes venni, és miért?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!