Keresés

Részletes keresés

irokéz Creative Commons License 1999.03.23 0 0 10
"a Sim Lockot (halozati korlatozas) leszedik 10 rugoert"

Háromért szedték le egy ismerősömnek egy hónapja. Akit érdekel a dolog, nézzen körül az AproNeten.

Előzmény: Ambipotalamusz (1)
irokéz Creative Commons License 1999.03.23 0 0 9
"a Sim Lockot (halozati korlatozas) leszedik 10 rugoert"

Háromért szedték le egy ismerősömnek egy hónapja.

Előzmény: Ambipotalamusz (1)
MuzX Creative Commons License 1999.03.23 0 0 8
Naszóval:

400400 61 s 1922 Ft
200200 158 s 2881 Ft
200200 266 s 4803 Ft
400400 49 s 961 Ft
400400 45 s 961 Ft
400400 42 s 961 Ft

És végül csak próbálkozás maradt, mert nem sikerült meghallgatnom, januárban történt, már nem emlékszem, melyik szám mi volt.

Ambipotalamusz Creative Commons License 1999.03.23 0 0 7
>Lesz ott is SMS, meg hívószámkijelzés, mer' ugye ők is haladnak a korral...

ezt en is hallottam, de en nem fogom tudni hasznalni, mert benefon sigma tenyom van, az meg nem tud sms:((
hat nem tudom. ahol dolgozom, obudan a kiscelli muzeumnal abszolut veletlenszeruen valtozik a terero, csomoszor nem kapom meg a hivasokat. szoval hiaba olcso, nem igazan jo szolgaltatas a 450es Westel, bar mondjuk ez tenyleg szubjektiv velemeny.

Előzmény: CsTom (3)
MuzX Creative Commons License 1999.03.23 0 0 6
Hm, lehet, hogy tévedek.... akkor nem tudom, hogy ki mondta nekem hogy a 200200-as számot hívjam, mert nem az ujjamból szoptam, az tuti....
Előzmény: MuzX (5)
MuzX Creative Commons License 1999.03.23 0 0 5
Nemtom fejbôl, de az üzenetközpontnak több száma is van, az egyik ez a 400400 volt, de volt másik is...
A 400400 nem volt használható nekem.
Előzmény: robicsek (2)
MuzX Creative Commons License 1999.03.23 0 0 4
Kösz,
"a Sim Lockot (halozati korlatozas) leszedik 10 rugoert."

Hihi, annyit ér kb. az egész telefon (Motorola d160) semmi bajom vele, tökjó, csak nem tetszik már, meg nagy.... :))))

És legális megoldásra gondoltam persze én is...
Ja, és használt telefont kapni hivatalosan is a Pannonnál, asszem 12900 egy GA628...

Előzmény: Ambipotalamusz (1)
CsTom Creative Commons License 1999.03.23 0 0 3
> nekem most 0660as van, na olyat ne vegyetek, mert nem jo (nincs SMS, sok helyen nem megy,

Lesz ott is SMS, meg hívószámkijelzés, mer' ugye ők is haladnak a korral...

Előzmény: Ambipotalamusz (1)
robicsek Creative Commons License 1999.03.23 0 0 2
megpróbáltad másik számon? én csak egyet tudok, ami külföldről hívható. +36 20 9400400. Melyik a másik?
Előzmény: MuzX (-)
Ambipotalamusz Creative Commons License 1999.03.23 0 0 1
udv,

a Sim Lockot (halozati korlatozas) leszedik 10 rugoert.

szerintem egyebkent meg mindig legolcsobb, ha akcios telefont veszel, masreszt a praktikum/domino kartyakkal nem megy az SMS kuldes, a domino-val asszem egy operatoron keresztul tudsz csak SMSt kuldeni, gondolom a Pannon Praktikumnal is ez a helyzet, bar a Praktikumos telefonodra kuldhetnek SMSt, de imejlrol arra sem, csak masik telefonrol.

kis mafiozo baratomtol hallom, hogy ugy jar a legjobban az ember, ha veszel hasznaltan egy telefont, ami ki van kodolva (nincs rajta halozati korlatozas) es veszel egy sim kartyat keteves elofizetesi kotelezettseggel, amit ugy szoktak arulni, hogy odaadjak a kartyat es meg kapsz is hozza egypar ezer forint kpt.

ha szoval nem tudom, en ha lehet inkabb a mennel tisztabb megoldasok hive vagyok, ha most vehetnek telefont, pannon elofizetesre mozdulnek ra, asszem. mondjuk attol is fugg, hogy akiket hivsz, azoknak mi van, nekem az osszes baratomnak 20as telefonja van, ezert csak pannont vennek.

nekem most 0660as van, na olyat ne vegyetek, mert nem jo (nincs SMS, sok helyen nem megy, stb), maximum bazinagy autos keszulekkel, azzal allitolag meg Nagyvaradrol is lehet telefonalni a magyar rendszerbe

MuzX Creative Commons License 1999.03.23 0 0 topiknyitó
Üdv!

Segítsen, akinek van ötlete:

1. Hogy tudok a lehetô legolcsóbban, a legminimálisabb üzemeltetési költséggel GSM telefont venni?
minden megoldás jöhet, használt készülék, Dominó, Praktikum...

Ja, már több éve használok ilyesmit és most éppen Pannonos vagyok, de voltam sokáig Westelnél is. Nem magamnak akrom a másik készüléket, és a lényeg az lenne, hogy elérhetô legyen, illetve idônként hívni tudjon, de a legfontosabb az lenne, hogy SMS-t tudjon küldeni-fogadni, és ne csak telefonról, hanem bármilyen e-mailcímrôl, illetve tudjon küldeni SMS-t emailcímre.

2. Nagyon berágtam a Pannonra. Nemrég Moszkvában dolgoztam, és egyik este jelzett a telefon, hogy hívjam fel a hangpostát. Megpróbáltam, de nem sikerült, már nem emléxem, mi volt a hibaüzenet, de nem ment. Aztán próbáltam egy másik számon, az se ment.
Erre felhívtam az ügyfélszolgálat otthoni vezetékes számát, mert ugye a díjmentes 030 nem ment, és némi csevegés után az ügyintézô adott egy újabb számot, amin próbálkozhattam. Próbálkoztam, nem ment. Újból ügyfélszolgálat, mégegyszer elôrôl a sztori, erre kaptam még egy számot, ahol a kódomat használva elvileg beléphettem volna (csakhogy a kódot még sose használtam, ezért nem is emlékeztem rá).... Na lényeg, hogy végül nem sikerült meghallgatnom, de a számlán úgy 16 ezer forinttal - a roaming miatt - megjelent ez az összeg. Szerintem nem egészen jogos, hogy ezt én álljam teljesen, mivel egy alapszolgáltatást próbáltam elérni, és többszöri kisérlet után sem sikerült segíteniük, ezekbôl az eredménytelen hívásokból jött össze ez a számla. Oké, elismerem, hogy a kód elfelejtése az én hibám, de mire odáig eljutottunk, már vagy 10 perc hiábavaló drága idôt vesztegettünk el. Szóval szerintem igazságtalan és méltánytalan ezt kiterhelni rám...
Szerintetek?
Mindenesetre ezek után nem igazán maradnék a Pannonnál, és alaposabb vizsgálódásaim után úgy tűnt, hogy a percdíjak és elôfizetés terén is rosszabbul jártam.

3. A telefonomat 97 decemberében vettem, akkor még nem volt ez a kétéves hűségnyilatkozat, mint most, csak egyéves szerzôdés. Ennek ellenére érdeklôdésemre azt válaszolták, hogy a szerzôdést ugyan felmondhatom, de a készülékre kétéves hálózati lock-ot tettek, vagyis csak jövôre használhatnám Westel kártyával.
Ezt szintén jogtalannak érzem. Vélemény?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!