Keresés

Részletes keresés

Generic Jingle Creative Commons License 11 órája 0 0 284268

De azt senki nem mondta, hogy Martin egyedül hangszerelte meg a dalt.

Előzmény: Gyurma73 (284267)
Gyurma73 Creative Commons License 14 órája 0 0 284267

Igen,a hangszerelés túl profi ,a mai napig csodálkozom ménnyi munka van ebben a számban.

Előzmény: Generic Jingle (284265)
Denon x4300 Creative Commons License 14 órája 0 0 284266

Kit? Mit? 

Előzmény: Generic Jingle (284264)
Generic Jingle Creative Commons License 18 órája 0 0 284265

Egy dalt megírni, hangszerelni (beleértve az éneket is) és előadni három külön dolog. Miért ne írhatta volna meg egyedül?

Előzmény: Gyurma73 (284256)
Generic Jingle Creative Commons License 18 órája 0 0 284264

Ismered?

Előzmény: Denon x4300 (284259)
falum Creative Commons License 18 órája 0 0 284263

A U96 a maga idejében nem volt rossz,más kérdés,hogy mai fejjel/füllel hallgatva mit gondol az ember. Love sees no colour nagy kedvencem volt anno:)) Én bírtam ezt a formációt anno,most már valszeg nem. Már kifinomult a zenei ízlésem.:))

Előzmény: Average Clouds (284262)
Average Clouds Creative Commons License 19 órája 0 0 284262

Húúúhaa...

Ha már betettem az U96+Flür lemezt ide, csak ráhallgattam egy-két dologra tőlük, mégis mi várható. Jáááááj, pffff, nem kérem köszi, ebből csak valami borzalom sülhet ki! :)

Giorgio Volli Creative Commons License 20 órája 0 0 284261

Az első lemez dalaiból párat csak Clarke jegyzett szerzőként, erre célozgattam.

Előzmény: bloodline (284251)
Őrült kacsa a zebrán Creative Commons License 20 órája 0 0 284260

Öööö, ez jó kérdés...

Denon: :)))

Előzmény: Average Clouds (284257)
Denon x4300 Creative Commons License 21 órája 0 0 284259

Ismerve mind az U96 (a Das Boot után) mind pedig Flür munkásságát, én nem sokat várok (esetleg pár VR csöcsös videóklippet :)

Előzmény: Average Clouds (284257)
Average Clouds Creative Commons License 22 órája 0 0 284258

Depeche Mode items for sale: 

Dave Gahan's metallic silver blazer worn while performing with the band on 2013's tour (estimate 3000$-5000$)

A Black Fender Squier Stratocaster signed by DM members Martin, Andy and David (estimate 2000$-3000$)

You can sign up via link, turn notifications and participate when the auction is live

https://www.juliensauctions.com/about-auction?id=330

----

Mexikói arcok tolják a tribute-ot

https://soundcloud.com/depechemodetributecdmx/sets/depeche-mode-tribute-cdmx-estudio

Average Clouds Creative Commons License 23 órája 0 0 284257

Ettől mi várható?...

German techno/electronic legends U96 will release a new album with former Kraftwerk member Wolfgang Flür on September 4th. The album, called “Transhuman”, contains 14 tracks and 2 U96 Bonus tracks.

Gyurma73 Creative Commons License 1 napja 0 0 284256

C

Előzmény: Generic Jingle (284255)
Generic Jingle Creative Commons License 1 napja 0 0 284255

Melyiket nehéz elképzelni?

a) Martin

b) ezt

c) egyedül

d) írta

e) 1982-ben

:-)

Előzmény: Gyurma73 (284254)
Gyurma73 Creative Commons License 1 napja 0 0 284254

Amikor nagyon régen 3man énekeltek egyszerre és mindenki mást.

TSATR

Nehezen tudom elképzelni hogy Martin ezt egyedül írta 1982ben.

Generic Jingle Creative Commons License 1 napja 0 0 284253

Határolódj el nyugodtan, legalább nem kell veled osztozkodnom rajta, ha esetleg úgy jön ki a... lépés! ;-) 

Előzmény: Őrült kacsa a zebrán (284249)
Generic Jingle Creative Commons License 1 napja 0 0 284252

Ki a másik?

Előzmény: Giorgio Volli (284248)
bloodline Creative Commons License 1 napja -1 0 284251

Az első lemeznél ki volt még az "elkövető"? Más kérdés, hogy egyébként kitűnő lemez!

Előzmény: Giorgio Volli (284248)
Őrült kacsa a zebrán Creative Commons License 1 napja 0 0 284250

Egyébként a BBC Radio 1 Xtra egyik műsorvezetője, Tiffany Calver:

https://www.instagram.com/tiffanycalver/?hl=hu

Előzmény: Őrült kacsa a zebrán (284249)
Őrült kacsa a zebrán Creative Commons License 1 napja 0 0 284249

Ez body shaming, elhatárolódom!

Előzmény: Generic Jingle (284246)
Giorgio Volli Creative Commons License 1 napja 0 0 284248

Az Erasure zenéjét két ember határozza meg, gyakorlatilag a második albumuk óta, egészen máig.

Előzmény: Generic Jingle (284247)
Generic Jingle Creative Commons License 1 napja 0 0 284247

Szerintem meg 100%-ban Erasure, ami csak azért baj, mert zeneileg egy ember határozza meg az Erasure munkásságát, ő pedig évek óta be van szorulva saját világába.

Előzmény: bloodline (284235)
Generic Jingle Creative Commons License 1 napja 0 0 284246

Ki ez a vonzó testű asszonyság a videó elején? 

Előzmény: Giorgio Volli (284245)
Giorgio Volli Creative Commons License 1 napja 0 0 284245
Giorgio Volli Creative Commons License 1 napja 0 1 284244

A 7végén talán lesz végre időm nyugiban letesztelni.

Per pillanat az új Erasure albumot promotáló interjún dolgozom, azaz, várok még pár választ az illetékesektől.

Előzmény: Average Clouds (284241)
bloodline Creative Commons License 1 napja 0 0 284243

Nagyon várom én is már!

Szeptemberben szerettem volna, de nagy valószínűséggel átcsúszik a vásárlása októberre!

Előzmény: Denon x4300 (284240)
Őrült kacsa a zebrán Creative Commons License 2 napja 0 0 284242

Egy Sunroof albumot összerakhatnának végre, nálam a Sunroof mixek előkelő helyen vannak. Gerát Jancsi bácsi felrakott egy rakással belőlük a mixcloudjára:

https://www.mixcloud.com/geniusjones/sunroof-mixes-1/

https://www.mixcloud.com/geniusjones/sunroof-mixes-2/

Előzmény: Average Clouds (284241)
Average Clouds Creative Commons License 2 napja 0 0 284241

Erre nagyon kíváncsi vagyok. Pár évtizedet rákészült az öreg rutin, rossz nem lehet :)

Előzmény: Őrült kacsa a zebrán (284239)
Denon x4300 Creative Commons License 2 napja 0 3 284240

Miközben Ti már a SOFAD boxról beszéltek nekem ma sikerült megkapnom a majd 3 héttel ezelőtt megérkezett Violator boxot. Biztosan már sokan leírták, de szerintem kurva jó lett. Hangminőségileg is nagyon ott van! A dizájn is elsőosztályú - pont olyan mint a Violator album minden szempontból! Nekem minden kiadott fillért megért, még akkor is ha annyiba került majdnem mint a már kiadott boxok közül a 3 legolcsóbb együtt :)

Őrült kacsa a zebrán Creative Commons License 2 napja 0 0 284239

‘ELECTROGENETIC’ is the debut album by producer Gareth Jones.

Gareth is perhaps best known for adding his distinctive studio technique to albums from Yann Tiersen, Interpol, John Foxx, Erasure, Grizzly Bear, Nick Cave, Depeche Mode and countless others. More recently he has collaborated with Nick Hook in the duo Spiritual Friendship and with Christopher Bono as Nous Alpha. After many years spent in legendary studios in Europe and the US realising other people’s projects, Gareth decided now was the time to record his first solo album.

‘ELECTROGENETIC’ is immediately and necessarily personal. Recorded over a year-long period following the passing of his mother and mother-in-law, reflections on life and death hang heavy over the album’s nine pieces. The emotive and stirring ‘Farewell’ and ‘Safe Travels’ were recorded in his mother-in-law’s home in Michigan during a house-clearing visit following her passing; his photograph on the sleeve shows a view from the desk in London where many of the album’s pieces started, showing his late father’s wedding ring and an ankh, a symbol of fortitude that Gareth has been drawn to from his teenage years right through to his recovery from cancer over a decade ago.

Across the record you hear delicate, simple melodies, each one fashioned from lovingly-tuned samples of his mother’s piano that he played as a boy. Here you will also find motifs played on the recorder, an instrument that the infant Gareth learned to play, evoking a sense of youthful innocence, and complementing sections of spoken word.

These naturalistic elements – piano, recorder, voice – sit on top of intense, writhing nests of searching electronics that unfold with an understated forward motion. Those pulsing, criss-crossing patterns acted as the starting point for ‘ELECTROGENETIC’s tracks, which in turn inspired the album’s title. “The name embodies my creative interaction with the machines,” explains Gareth. “These pieces each started with me building a patch with my modular synth. Building a patch is a creative act, but in a way you’re not really in control of what it does. Each time I started a piece the modular gave me back something that I would never have done consciously, or deliberately.”

The process gave Gareth hours of material to work with, which was then edited down into the seamless sequence of far shorter pieces presented on the album, with the other elements added on top. Tellingly, the album’s logical opener, ‘The Beginning’, finds Gareth reading from the Book of Genesis in Wesley’s Chapel in Islington, its familiar creationist text acting less as a statement of religious belief but as an allegory for the creative process that he went through while developing these pieces – namely taking a modular patch that was without form, and transforming it into something exuding brilliant light.

‘Mercury’, the album’s dramatic, yet meditative, centrepiece finds Gareth ruminating on the dualities of life that he is continually drawn to. Here he toys with the idea of Mercury as the Winged Messenger of the ancient Roman religion, while also reminiscing about the thermometers of his youth, the mercury’s rise and fall representing our perpetual ups and downs, of our continually fluctuating emotional states. The piece ends with a poignant ode to Mother Earth, an offering of thanks to the planet we call home, but also an appreciation of the mother figures whose passing fed into the creation of ‘ELECTROGENETIC’.

“The record is about death, commemoration, celebration, separation and transition,” reflects Gareth. “I’ve always been conscious of mortality, and of course I’m more and more conscious of that as I get older. I turned 65 last year, and the symbolism of that, plus an appreciation of the ongoing cycle of life, is what informed this album. I wanted to make something that was authentically me, something that was utterly personal yet whose themes would be relatable to everyone. I like to think that’s what I’ve achieved with this album.”

CALM+COLLECT PRESENTS THE DEBUT SOLO ALBUM FROM PRODUCER AND NOISEMAKER GARETH JONES

‘ELECTROGENETIC’ will be released as a download, stream and limited-edition cassette through Calm+Collect on 18th September 2020.

http://electrogenetic.com

Előzmény: Giorgio Volli (284219)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!