Keresés

Részletes keresés

zoozi Creative Commons License 2001.06.20 0 0 71
érdekelne sok magyar midi szám, esetleg *.kar is. hobbi céllal, kérlek benneteket, segítsetek. kössz:)))
Előzmény: Haasz Andras (70)
Haasz Andras Creative Commons License 2001.06.20 0 0 70
Melyik Tipus?
Az egy- vagy a kétpupú változat?
...hm, mellesleg ez MIDI fórum...:)
Előzmény: Desseffy (69)
Desseffy Creative Commons License 2001.06.20 0 0 69
Tatung teveje van e valakinek? Ha igen megvan e vele elegedve?

Koszonet,
Dessewffy

Valentine Creative Commons License 1999.08.08 0 0 68
/pillanat szabadságon vagyok, nemtok árat mondani, majd ha visszajöttem.
AmaDeus Creative Commons License 1999.08.07 0 0 67
Valentine ,

engem is erdekelne (a kivancsisag kedveert) , mennyibe kerul egy SAS (tudom , sulawezi airlines) .... mert nekem nem az van .)

csak

Törölt nick Creative Commons License 1999.08.05 0 0 66
Valentine,

SASt milyen áron tucc szerezni?
Csak azért érdekel, mert nekem is SASom van. :)

Üdv

Sandor Creative Commons License 1999.08.05 0 0 65
Hello!
Igen, tuliras, avagy overburning. Bocs az irashibaert. Ez az a mod amikor egy 74 perces CD-re fel lehet kinozni bizonyos irokkal 76 percet (nyilvan audiorol van szo).
Mike Creative Commons License 1999.08.05 0 0 64
Bizonyara "tuliras"
Mike

Egyebkent Plextor 4220-as lett, nagyon kis korrekt darab.

Valentine Creative Commons License 1999.08.04 0 0 63
Sandor,

Mi az a "tuiras"? Köszi a felvilágosítást.

Sandor Creative Commons License 1999.08.04 0 0 62
Hello!
Veheted a legolcsobb Pana 4/8-ast(SCSI). Kekem az van, Teljesen jo! Egyedul a tuirast nem tudja, de az nem is kell!
Sandor
Valentine Creative Commons License 1999.08.04 0 0 61
Hangkártya: SAS, vagy valami ilyesmi. Nekem van egy eladó Turtle Beach Tropez Plus-om, nagyon szépen szól. SAS-t (és sok minden mást) pedig tudok szerezni jó áron...

Valentine

Silk Creative Commons License 1999.06.25 0 0 60
Mike!

Ha nem akarod két havonta garanciával cserélgetni, akkor Plextor.
Nekem volt mind a kettö, már csak Plextor van. :-)
A Yamaha-t 1 éven keresztül cserélgettem, mikor végleg beuntam, hogy 1 hétig megy, majd két hétig szerviz...na ennyi.
Csók.

Mike Creative Commons License 1999.06.24 0 0 59
A 8/20-as meglehetosen draga (90) ehez kepest a 4/20 elerhetobb a maga 50 koruli araval. Lehet, hogy a 8/20 jobb, de en nem akarok ennyit raaldozni, es ipari meretekben sem akarok irni.
Koszi a hozzaszolast, Mike
Előzmény: Tim Stark (58)
Tim Stark Creative Commons License 1999.06.24 0 0 58
Mike, szerintem te is sejted a választ. Részemről habozás nélkül a Plextor család mellett voksolnék.
Érvem: a haveromnak már volt mind a kettő. A Yamahával voltak gondok, nem volt elég stabil ( a haverom ipari méretekben ír cd-t) Amióta PLEXTOR van a háznál, semmi gondot nem tapasztaltunk. Szerintem a PLEXTOR nagyon korrekt termékeket gyárt. Ha van egy kis többletpénzed akkor pedig a PLEXTOR 8/20 a tökéletes vétel.
Előzmény: Mike (57)
Mike Creative Commons License 1999.06.23 0 0 57
Nem telejesen MIDI tema, de ebben a topicban annyit beszeltunk mar CD irokrol, azt szeretnem megkerdezni mi a velemenyetek a Plextor irokrol, pontosabban a 4220-as modelreol (a 8/20-as allat, ezt tudom magam is).
A 4220-as helyett esetleg erdemes-e venni Yamaha 4416-ost? Arban kb ugyanannyi, de a Yamaha 4x-esen ir RW-re, mig a Plex csak 2x. A kephez tartozik, hogy van egy UltraPlex olvasom, illetve nem nagyon akarok RW-t hasznalni.
Koszi mindenkinek, Mike
Qkac Creative Commons License 1999.06.18 0 0 56
Sziasztok!
Ha tudja valaki, akkor írja meg nekem, hogy hol lehet QuickShot MIDI billenytyűzetet kapni! (amelyik kb 20-25000 Ft)!
Köszi, várom a választ a jupiii@freemail.c3.hu -ra
böbebababababa Creative Commons License 1999.06.04 0 0 55
Kedves RASCAL!
Milyen program volt az a szoftveres
dvd lejátszó
beles Creative Commons License 1999.05.10 0 0 54
Szia Albel!
Én egy FATAR SL49-et vettem a Károly Krt.13-15-ben (268-0820) 25 ezerért. Nagyon segitökészek voltak a srácok, és ha akarsz vehetsz Roland billentyüket is ott. Hankártyából SB LIVE! Value-t vettem, 17 ezerért, szerintem tök jó (bár, kezdö lévén, nem ismerek mást). Ezekhez kell még MIDI kábel, ami összeköti a FATAR MIDI OUT-ját a LIVE! Gameport-jával (ezt MidiTom-tól rendeltem, 1800Ft). Szerezned kell még egy tápot a FATAR-hoz (9V, 200-500mA). Arra figyelj, hogy a PC-d buszsebessége elég gyors legyen, ezt kérdezd meg a boltban, ahol veszed a LIVE!-ot.
Előzmény: albel (53)
albel Creative Commons License 1999.05.09 0 0 53
Szükségem lenne egy MIDI billentyűzetre, és egy jó hangkártyára. (Nem szinti kell.)
Tanacsot szeretnek kerni, hogy milyet vegyek, hol vegyem. Esetleg használt is érdekel.
Egyébként zeneíráshoz kellene. Illetve, hogy tudjak otthon billentyűzni.
Tehát a cél, hogy hangkártyán keresztül tudjak jó minőségben zenélni.
Hanglada bt. Creative Commons License 1999.04.30 0 0 52
Roland G1000 vagy Yamaha PSR8000? A G1000 tuti szerkó, de múltkor volt alkalmam kipróbálni egy PSR8000-et. Az effektprocesszora döbbenetes, echo, chorus, harmonizer, pitch-shift és pitch-correction. Szóval ahogy női hangon tudtam énekelni a millió rózsaszálat. Kiakasztó volt. És a samplere is azért használható.
A G1000 viszont 7 oktávos. Ti melyiket vennétek vendéglátózásra?
G1000 kb 600e, PSR 730e, de ebben az árban van egy effekt és egy sampler.
MidiTom Creative Commons License 1999.04.30 0 0 51
BPeti,
zongora tanuláshoz kizárólag zongoraszerű billentyűzet alkalmas. Billentyűzni meg tudsz tanulni máson is, zongorázni nem. A legolcsóbb megoldás a Roland EP 75 vagy 85, de ezek nem kalapácsmechanikásak, szóval egy kicsit gagyi holmik. Lényegesen jobb a KORG SP-100, vagy a Roland RD-100. Vagy valamelyik Fatar masterkeyboard, de mindenképpen kalapácsosat javasolnék !
Előzmény: BPeti (50)
BPeti Creative Commons License 1999.04.30 0 0 50
Sziasztok !

Zongora tanuláshoz szeretnék egy jóminőségű eszközt összeállítani. A
számítógép adott. Szeretném ha a billentyűzet billentésérzékeny és
súlyozott lenne. A lényeg hogy minél jobban hasonlitson a zongorára és
minél olcsóbb legyen.
Mit javasoltok ?

Rascal Creative Commons License 1999.04.29 0 0 49
Hello !

Éppen most akadt ki egy CD-írás, ami nekem lett volna, ezért most bosszankodom. Egy mpeg cd akart lenni, de 89 %-nál halt le nagy örömömre, ráadásul olyan hibaüzenettel, ami a cél lemez hibásságára utal.
A CD-író visszaolvassa amit éppen ír ??? És ha igen, ráadásul még elégedtlen is az eredménnyel muszáj neki minden áron az írást megszakítania ? Engem pl. egy video-cd esetében nem nagyon zavar, ha egy - két képkocka kiesik. Különben sem láttam még gyári video-cd-ben sem hibátlant. Van rá lehetőség, hogy csak számolja a hibákat, de azért dolgozzon tovább ??? Várom az ötleteket !!!

Üdv !

Rascal

Ferenci Zoltán Creative Commons License 1999.04.26 0 0 48
Sziasztok skacok!
Ingyen kéne egy program, amivel mixeket lehet készíteni. (Free, vagy feltört)
Ha tudtok légyszi segítsetek!
Mike Creative Commons License 1999.04.22 0 0 47
En pl. nem, de hat msot mit irjak ide?
Boszen varom a valaszokat DVD ugyben.
Udv, Mike
Rascal Creative Commons License 1999.04.21 0 0 46
Na mi van, mindenki elvonult erősítőt gyártani ????
Rascal Creative Commons License 1999.04.19 0 0 45
Úgy tudom a 300-as celeronon már le lehet játszani egy szoft DVD lejátszóval egy filmet élvezhető sebességgel, erősítőből pedig egy legalább 4 csatornás kell. Az erősítőnek nem kell ismernie a surround dekódolást, mert a proggi megcsinálja, és a Live-ra, vagy más legalább quadro hangkártyára kirakja a hangot dekódolva.
Ha valaki centert akar, az a front hangszóróknak menő jelekből egyszerű analóg összegzéssel kikavarhatja, ill. a sub-bass a 4 jel összegéből, és persze megfelelő mélykiemeléssel. A sub-bassra, meg a centerre egy-két TL-074 műverősítő is jó mivel itt nincs túl nagy minőségi követelmény.
A sub-bass mindenképpen jó, mert sima hangfalaknak nincs túl jó (erős) sub-bass tartománya ( persze ez csak pénz kérdése), de a centert akár ki is hagyhatod, főleg ha egyedül nézed, és középen ülsz. Sub-bass-nak a legjobb szerintem, egy 30 cm-es gumi-gyűrüs hangszóró, zárt dobozban. Nem a legjobb hatásfokú, de szépen szól, és nem kell sokat erőlködni a tervezéssel. Nekem két ilyen hangszóró van belerakva egy kb. 120 liter belső térfogatú dobozba (külön légtérrel (60 l / hangszóró ) ), és ezeket egy darab névlegesen 50 W-os erősítővel hajtom meg párhuzamosan bekötve. A szobám elég szépen detonál, ha eleresztem. Tipikus szomszédok kedvence.... Panel lakásban egy hangszórós megoldás bőven elég.

Ha valaki viszonylag olcsón akar quadró erősítőt csinálni, akkor javaslom a TDA 1554Q philips gyártmányú erősítőt. Egy ilyen vagy négy single-end erősítőt tud nyújtani, vagy 2 híd erősítőt elvileg 2 * 22 W-ra, gyakorlatilag 15 W körül produkál elfogadhatóan. Csatornánként kb. 2 kondenzátort igényel (meg egy hangfalat... ) Az ára kb. negyed - fél éve 1200 Ft/db volt. A szg köré én is ilyen áramkörrel fogok mini erőlködőt gyártani. (Ja, és mivel autóhoz tervezték, halkan még a szg tápjáról is mehet. A híd üzemmód pedig kinullázza a zajokat (elvileg)). Akit érdekel a philips honlapján megtalálja az IC specifikációját PDF-ben.

Gyuszi bá Creative Commons License 1999.04.17 0 0 44
Szerintem az erősítő legyen szuper. Hangkártyát gyakrabban cserél az ember- én legalábbis kétévenként.
Mike Creative Commons License 1999.04.17 0 0 43
DVD
Hat lehet, hogy lassan erdemes, mivel annyiba kerul, mint egy jobb SCSI CD olvaso. Bar ugye DVD olvasobol is gondolom SCSI-t erdemes venni.
Kit helyett, meg kell egy jo grafkartya, meg egy hangkartya es/vagy dolby erosito, de ezek amugy is kellenek.
Egyebkent szerintetek, hogyan erdemes, a hangkrtya legyen dolby support-os, vagy inkabb jo barmi, es az erosito legyen dolby?
Udv, Mike
Előzmény: Rascal (42)
Rascal Creative Commons License 1999.04.16 0 0 42
Bendaj,
valóban így van nem bízom a windows-ban, még a sima smartdrv is elcseszi a grebbelést (nálam legalábbis), ha véletlenül a CD-re is engedélyezem. Mi mindent kutyulhat akkor a winfos ???

A legobjektívabb összehasonlítás (másolat / eredeti ) érdekében kérjük el az eredeti master.wav-ot !!! :-)

Ma milyen CD olvasót érdemes venni ? A DVD már elég kiforrot, vagy azzal még érdemes várni ?

Üdv !

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!