Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.07.12 0 0 20
A magyar wikipédia szolgaian lefordította az angol wiki szócikkét, amely még azt sem említi meg, hogy ez a fa Európában is él. Csak É-Amerika térképét adja. Hmm.
Törőlt_nick Creative Commons License 2009.07.18 0 0 19
az nem ecetfa hanem bálványfa, csak szólok. Senki nem ismeri a rendes nevét. Ecetfát nem látsz olyan sűrűn.
Előzmény: Eszto (18)
Eszto Creative Commons License 2008.03.05 0 0 18
Sziasztok!

tanács kellene torzsás ecetfa ügyben.
A szomszédom ütetni kíván három fiatal ecetfát egy csomóba a kertjébe, kb 30 cm-re a közös kerítéstől. Úgy hallottam ellég agresszív terjeszkedésű növény, mit kérjek, mennyire legyen az én kerítésemtől, hogy az én oldalamon lévő érzékenyebb növények is tudjanak fejlődni? Milyen mély alapot ássak a kerítésnek, hogy a növény gyökerei se terjedjenek át?
szobiszörp Creative Commons License 1999.03.17 0 0 17
Gyerekek! ( Hölgyek,Urak,stb....)

Köszönöm!!!!
De!
A szomszédom nagyon öreg. A felesége nagyon csúnya. Az ecetfa pedig csak úgy nőtt.
Ami a legnagyobb baj. Nem nagyon vagyunk beszélő viszonyban. Az ok: odaát "csirkegyár" működik.Büdös és brutális. ( szabadtéri tömeges csirkenyakazás, stb...)
Ma éjszaka titokban átlopózom felderíteni a terepet. Ha visszajöttem, jelentkezem.
( Kösz az LGT-t!)
:-)))))))))

jellem Creative Commons License 1999.03.17 0 0 15
Nem kétséges, hogy az ecetfa valójában a szomszédod felesége iránt érzett tudalatti nemi vágy szimbóluma. Az átlógó ágak, és áthulló magok fallikus jelképek, melyek azért zavarnak, mert ezek a libidód agresszív áttörekvései a felettes én területére. A ecetfa elleni érzéseid valójában elfedő mechanizmusként a nemi vágy felettes én által vállalhatatlan irányultsága feletti szégyenérzetet takarják. Nyilvánvaló ugyanakkor, hogy szomszédod faültetési aktusa sem volt más, mint az ősén szexuálteritoriális megnyilvánulása, melyet joggal értelmezhetsz a szomszédod által feleséged iránt érzett nemi vágy totemének.
Javaslatom szerint az ecetfa menjen analízisbe!
Fec Creative Commons License 1999.03.17 0 0 14
Nehogy bantsd azt az eperfat!!!
1, Nem tisztesseges!
2, Ne legyunk mar ekkora barbarok!
3, Ha a szomszed rajon, es elpattan az agya, akkor bizony megnezheted majd magad! Majd jol a nyakadbavarr valami kellemes kis pert (jogosan), aztan jarkalhatsz a birosagra evekig. Sot lehet hogy emiatt az asszony is besokall majd egy kicsit.

En inkabb Palánk felveteset javasolnam ha mar minden kotel szakad, de a legjobb az volna ha meg tudnatok vhogy baratkozni a helyzettel, es a dolgot a pozitiv oldalarol neznetek. Vegul is van ket gyonyoru negy ecetfa a szomszedban nem? Milyen jo is hallgatni nyaron a madarakat, amikor raszallnak...

Aztan csak semmi barbarizmus! :-)

Calliope Creative Commons License 1999.03.17 0 0 13
Minek gyomlálni?!
Hamarosan Nektek is csinos, kellemes árnyékot nyújtó ecetfáitok lennének...
:o)))))))
acinkos Creative Commons License 1999.03.17 0 0 12
A fene egye meg, hát miért a szomszéd ártatlan ecetfáját (kutyáját, macskáját, verebét, bármi egyebét) akarjátok szadista módon lassú kínhalálra ítélni ahelyett, hogy legelőször (és másodszor is) normális emberi módon megpróbálnátok szót érteni a szomszéddal ??????
Ld. Palánk javaslata, aki úgy látszik, hiába mondta.

Csülök !
Kösz az LGT-t, helyettem is írtad.

jégtörő Creative Commons License 1999.03.17 0 0 11
1. A szomszéddal a fától függetlenül tanácsos jóba lenni
2. A szomszéd fáját sem kivágn,i sem bekenni nem szabad
3. Ha jogos érdekeidet zavarja a szomszéd fája, először próbálj vele megegyezni, ha nem sikerül, akkor lehet hatósági közreműködést kérni.
4. A probléma nem fog előző esetben sem megoldódni, de a szomszéddal garantáltam megromlik a viszony. (egyáltalán van vele viszony ? (legalább csinos feleségével, vagy lányával))
5. Miért agresszív az ecetfa ?
6. A rendszeres gyomlálás egészséges
7. Az ecetfára való hivatkozással bárnikor eltávozhatsz otthonról, mondván, már nem bírod, úgyhogy én inkább öntözgetném
8. Barátkozz meg az ecetfával, meghosszabbítod életedet.
Csülök Creative Commons License 1999.03.17 0 0 10
#OffTopic ON

Miénk itt a tér,
mert mi nőttünk itt fel,
a ház is a miénk,
mert mi viseljük el,
nekünk kevés fény jut,
árnyékból van több,
sötét szobánkban a pók
rossz hálót köt.

A mély udvarokban
csak ecetfa nő,
a lépcsőn melyen járok,
elkopott a kő,
miénk itt a tér,
mert mi nőttünk itt fel,
ismerős a fütty,
és egymásnak felel.

Csavarogtunk mi már
sokszor délután,
ápolt kerteken,
hol elfeküdt a nyár,
és ha este lett
és indultunk haza,
visszafogadott minket
ott a tér dala.
#OffTopic OFF
Bocs, de nekem ez jutott eszembe az ecetfáról. Ha nem muszály, ne bántsd.

Eclipseboy Creative Commons License 1999.03.17 0 0 9
Nem tudom mi ez a szer, de talán, valami gazdaboltban, vagy hasonlóban tudnak segíteni. Én régebben már használtam és tuti! A lényege, hogy át sem kell menned a szomszédba, hanem pl. egy partvissal le tudod kezelni a fa törzsét. A szomszéd nem fog észrevenni semmit, csak azt, hogy tavasszal nem hajt ki a fája és kénytelen lesz a kiszáradt fát saját maga kivágni. Ha te vágod ki a fát az kicsit feltünő. Egyébként szerintem sem árt előtte beszélni a szomszéddal, hátha engedékeny. A feleségeddel pedig emiatt ne vesszél össze, nem éri meg.

Üdv

Előzmény: szobiszörp (1)
Micimackó Creative Commons License 1999.03.17 0 0 8
Nem kell kivágni a fát. (Ha nem túl sürgős az eltávolítása.) Le kell hántani a kérgét a törzsön teljesen körbe, attól egy-két év alatt megpusztul a piszok. Ha elég nagy a fa, és elég magasan szeded le kérget, a szomszéd észre se veszi. Persze szemét dolog ilyet csinálni, de ha elviselhetetlennek érzed , és nem találsz más megoldást ....
myprint Creative Commons License 1999.03.17 0 0 7
Mivel a megszólított roppant módon útál gyomlálni a "gyomoknak" komoly túlélési esélyeik vannak, bár van "bedolgozója". :D
Előzmény: NaNe (6)
NaNe Creative Commons License 1999.03.17 0 0 6
És a gyomnak ? :-O
Előzmény: myprint (2)
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.03.17 0 0 5
Mivel az ecetfa nem terem semmi jót, nyilván az árnyéka miatt ültette (vagy hagyta meg) a szomszéd. Ha két nagyon nagy fáról van szó, akkor nyilván ölég rendes árnyéka lehet. Ha az árnyék kell neki, akkor nem sokat tehetsz.
Más esetben azt mondtam volna, ajánld fel neki, hogy ha kivágatja, ültetsz helyettük valami nem agresszív, és esetleg kellemes termésu fát. (Ez már csak azért is fontos, mert törvényesen még ecetfát sem szabad szerintem kivágni. Engedély kell hozzá, ill. ültetni kell helyette valamilyen másik fát.)
Nem hiszem, hogy bosszantásból tartana a telkén ecetfákat, úgyhogy különösen nagy bunkóság lenne kárt tenni bennük. Summa summárum, szerintem beszélj vele, és ajánld fel, hogy fizeted a fák lecserélését. Nem éppen olcsón, de lehet idosebb fákat is ültetni hatalmas földlabdával.
Üdv, Palánk
Előzmény: szobiszörp (-)
telefonbetyar Creative Commons License 1999.03.17 0 0 4
1.vagd ki a fat=garantaltan osszeveszel a szomszéddal
2.szomszédi csetepaté=varhatoan a feleségeddel is megromlik a viszony
3.viszont nem kell tobbet gyomlalni...
NNNA....akko' komolyan:
1.én megprobalnék vmi féle megoldast talalni a szomszéddal
2. ha ez vmi miatt nem valosulhat meg,bizony nem szaroznék,és drasztikusabb modszerhez folyamodnék.(lehet valogatni,diszkrétebb-titkon tonkretenni a fat v hasonlo- ill. szembetunobb -fakivagasa- valtozatok kozt.
De egy dolog tuti,nem hagynam annyiban,ha minden kotél(és ideg) szakad esetleg én is "teleultetném" a kertjét vmi hasonloan vadul (de csak ott!!!) burjanzo gazzal.
Előzmény: szobiszörp (-)
banya Creative Commons License 1999.03.17 0 0 3
szobiszörp, kedves!

Kézenfekvő a megoldás:
vessz össze a feleségeddel, költözz el és egyszerre két gondod oldódik meg! :))

Előzmény: szobiszörp (-)
myprint Creative Commons License 1999.03.16 0 0 2
Kedves szobiszörp.
Inkább gyomlálj!
Az ecetfának pont annyi joga van élni mint neked, 1 jottányival sem több!
Előzmény: szobiszörp (-)
szobiszörp Creative Commons License 1999.03.16 0 0 1
Könyörgöm, mi ez a szer????
Előzmény: Eclipseboy (0)
Eclipseboy Creative Commons License 1999.03.16 0 0 0
Jé egy nullás :-)

Ilyen problémám nekem is volt, vagy meg kell egyezni a szomszéddal, vagy lehet kapni olyan szert, amit ha rákensz a fa törzsére elszárad (nem is kell sok belőle). Így nem marad más lehetősége a szomszédnak, mint kivágni a fát.

szobiszörp Creative Commons License 1999.03.16 0 0 topiknyitó
A szomszédom telkén van 2 ecetfa (óriási). Az ágai nem lógnak át hozzám, de a szél mindig átfújja a magokat. Ezáltal vagy hagyom, és ecetfaültetvényessé válok, vagy éjjel-nappal gyomlálok(feleségem.én csak hallgatok...)
Mit tegyek?
1. Vesszek össze a szomszédommal?
2.Vesszek össze a feleségemmel?
3.Éjszaka suttyomban vágjam ki a két fát?

Segítsetek! A helyzet már tarthatatlan!!!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!