Keresés

Részletes keresés

Mr Spock Creative Commons License 1999.04.17 0 0 66
Kedves bcsi,

Nem cikizni akarlak, de ha nem vettél volna ilyen mini műszert, akkor is tudnád, hogy kinek nem szebad adni a
fájdalomcsillapítóból... Persze azért jó, hogy van ilyen ketyere, mert az ember a döntését visszaigazolhatja vele.

Pontosan errol van szo!

Gabor

Előzmény: bcsi (64)
bcsi Creative Commons License 1999.04.15 0 0 65
Esetleg megnyugtatja a lelkiismeretét, ha rosszul döntött...
De mi van akkor, ha elromlik a műszer ? Pl. egy családtaggal folytatott beszélgetés során ? Örök harag ???????
Előzmény: bcsi (64)
bcsi Creative Commons License 1999.04.14 0 0 64
Én eléggé szkeptikus vagyok a csodaszerkentyűkkel szemben.Az ember emocionális képességét nem múlhatja felül egy stabil paraméterekkal bíró szerkezet.
Ahogy Te is mondod :
"kipróbáltam egy csomó olyan személyen, akikről pontosan tudtam, hogy hazudnak" ( mert ezek visszajönnek többször )
Hát ez az : minek akkor a műszer ?
Nem cikizni akarlak, de ha nem vettél volna ilyen mini műszert, akkor is tudnád, hogy kinek nem szebad adni a fájdalomcsillapítóból...
Persze azért jó, hogy van ilyen ketyere, mert az ember a döntését visszaigazolhatja vele.
Előzmény: Mr Spock (63)
Mr Spock Creative Commons License 1999.04.14 0 0 63
Kedves bcsi,

Most vettem eszre, hogy ketelkedsz a gep mukodeseben. Ne ketelkedj, mert en tobb egyeden kiprobaltam, fenyes sikerrel. Reszletek:

Orvos vagyok USA-ban, nogyogyasz. Ahol praktizalok az egy nagyon kis hely, mondhatnam "falu" ahova az igazi kabitoszerek nem jutnak nagyon el. Emiatt a kabitos fajdalomcsillapitok nagyon nepszeruek. Emiatt sokan jonnek az orvosokhoz, mindenfele fajdalmakat szimulalva. Sokeves tapasztalat alapjan en ezeket konnyen kiszurom, es tudom hogy hazudnak. DE....mindig ott volt egy zavaro ketseg, hogy HATHA (megis valamije faj). Es akkor vettem a gepet, ami ugy van beallitva, hogy senkisem latja, vagy tudja. Kiprobaltam egy csomo olyan szemelyen akikrol pontosan tudtam hogy hazudnak (mert ezek visszajonnek tobbszor). A gep fenyesen bizonyitotta kepesseget, osszehasonlitva persze sok olyannal akikrol tudtam hogy igazat mondanak. A gep persze nem 100%-os, de azert a penzert amennyiert aruljak, a teljes rejtettseg lehetosege miatt boven megeri annak, akinek egy ilyenre szuksege lehet.

Gabor

Előzmény: bcsi (34)
Mr Spock Creative Commons License 1999.04.14 0 0 62
Kedves zkt,

Tobb mail order helyen, tobbek kozott a Sharper Image nevu elektromos bizgentyuket arulo ceg arusitja, most mar 40-80 dollar kozott (Sharper Image draga, de mashol lattam mar 40 dollarert is). Gondolom ha az interneten keresel "lie detectort", talan mas helyeket is talalsz.

Gabor

Előzmény: zkt (59)
Mr Spock Creative Commons License 1999.04.14 0 0 61
Kedves bcsi,

Honnan tudja a gép, hogy ki mit gondol komolyan ? Mert ha nem tudja az igazságot, akkor mi alapján dönti el, hogy a megszólaló hazudik ?

Nem a hazugsagot mint tenyt erzekeli.
Ehelyett, aki hazudik, allitolag egy bizonyos pszichologiai feszultseg kovetkezteben a hangszalak valahogy maskeppen feszulnek meg, es egy nagyon alacsony frekvenciaju, emberi ful altal nem hallhato masodlagos frekvenciat bocsajtanak ki, es EZT erzekeli a gep.
Mint irtam, latvanyos sikerrel hasznaltam tobbszor.

Gabor

Előzmény: bcsi (34)
bubu Creative Commons License 1999.04.13 0 0 60
nincs nalam a konyv, Dennett (?) nevu darwinista az erkolcs evolucios kifejlodeserol irta.
azt irta, hogy az ember elodei egyes igen fontos tevekenysegeket (pl. vadaszat) csoportosan, kolcsonos elony vegett osszemukodve vegeztek. Ilyen tevekenysegek kozben az a csapat van elonyos helyzetben, ahol a tagok egymsanak mindig igazat mondanak.
ezert bar az intellektusunk kepesse tesz arra hgoy csak a sajat erdekunket nezve hazudjunk, elonyos, ha ez latszik rajtunk ;-)))
vannak lathato, megfigyelheto jelei a hazugsagnak, bar valszeg kemeny treninggel ezek csokkenthetok
ezeket a jeleket figyeli a hazugsagvizsgalo gep is, tudtommal eleg jol mukodik, persze nem 100 %.

masoknak:
hazugsag nem az igazsag mas szemszogbol valo nezese
a hazugsag az altalunk is ismert es elfogadott igazsaggal ellentetes/nem egyezo allitasok hangoztatasa

Előzmény: 42 (51)
zkt Creative Commons License 1999.04.13 0 0 59
Szerintem borzalmas lenne, bár biztos, hogy hamar megjelennének az anti-hazugságvizsgálók.
Gondolj csak bele milyen lenne, mikor kapsz egy ajándékot amivel tele van a nappali...a lényeg hogy nem tetszik, de mikor ajándékot kapsz sosem mondod, hogy "ez szar", viszont ha lenne egy ilyen kütyüje az ajándékozónak egyből tudná, hogy nem tetszik,így megsértődne minden bizonnyal. (de ez csak egy példa volt, mondhatnék még ezernyit ezekből a kegyes hazugságokból)
Arról már nem is beszélve, hogy lennének akik vissza akarnának ezzel élni, így már-már létrehozva a gondolatrendőrséget. (mivel tudnák, hogy mikor hazudsz)

Spock, kérlek, mondd meg hol rendelted, mert engem is érdekelne egy ilyen.
:-)

eMM Creative Commons License 1999.04.13 0 0 58
Igen,valami autós állat,mindig az ablakom alá állítja az autóját, amiben folyton szól a riasztó.:-(((
Előzmény: bcsi (57)
bcsi Creative Commons License 1999.04.13 0 0 57
Amióta két cica és egy kutya van a közelemben, egyre több dolgot figyelek meg, ami tuti emberi tulajdonság, állati "nyelvre" lefordítva. Ti is így vagytok vele ?
Előzmény: eMM (56)
eMM Creative Commons License 1999.04.13 0 0 56
A macska meg félrenéz hogy az egér azt higgye hogy nem figyel oda,és elskerázhat.
Na és a halak?
Megrázzák a horgászsinórt a kis kezükkel,hogy azt hidd,hogy kapás van. :-)
Előzmény: bcsi (54)
42 Creative Commons License 1999.04.13 0 0 55
Dehogynem. Bizonyos értelemben a technikai eszközök is az evolúció "termékei" - no persze, nem a biológiai evolúcióé (legfeljebb közvetett módon)...
Előzmény: bcsi (52)
bcsi Creative Commons License 1999.04.13 0 0 54
Egy kutyás könyvban olvastam, hogy néha bizony még ők is...
( pl. éjjel mész haza, és a kert végéből ugatva neked fut...Aztán rájön hogy tévedett, és tovább szaladva még ugat néhány percig a levegőbe....)
Előzmény: eMM (53)
eMM Creative Commons License 1999.04.13 0 0 53
Igen a hazugság is az emberi intelligencia ismérve.
Tudtommal az állatok nem is képesek rá.
bcsi Creative Commons License 1999.04.13 0 0 52
De a hétköznapi életben nem egy karórába szerelhető géppel.
Előzmény: 42 (51)
42 Creative Commons License 1999.04.13 0 0 51
s mi/hogy volt az a fejtegetés bővebben?

egyébként ez inkább olyan lehet, mint "fegyver-páncél" viszonylat. (az evolúció értelemszerűen "olyasmiket termel ki", amik az adott környezetben való túlélési esélyeket növelik.) tehát feltehetően együtt fejlődik mind a "hazudozás", mind a "lebuktatás" képessége...

Előzmény: bubu (31)
Vologya Creative Commons License 1999.04.13 0 0 50
:((

Akkor sajnos addig fognak aratni, mig mindenki meg nem tanulta a maga kárán.

bcsi Creative Commons License 1999.04.13 0 0 49
Lenne, de amikorra a pereskedés elkezdődne, a cégnek már a nyomát sem találod. Nincs kin behajtani....
Előzmény: Vologya (48)
Vologya Creative Commons License 1999.04.13 0 0 48
Igy perelték be pl. a szilikon mümell gyártókat is.

Vologya Creative Commons License 1999.04.13 0 0 47
Itt az ilyet ugy oldják meg, hogy egy ügyvéd bepereli öket 100 vagy 1000 ember nevében, és ha nyer, mindenki kap egy kis pénzt vissza. Akkor jó az ilyen, ha megszedték magukat, mert akkor van mit elvenni tölük. Persze, nagy részét az ügyvéd kapja, de akkor is megéri, hogy fizessenek a disznók.

Otthon ilyen nincs? Ha nincs, adhatnád ötletként az ügyvéd ismeröseidnek....

bcsi Creative Commons License 1999.04.13 0 0 46
Sajnos igen. De szinte mindenki megeszi egyszer ezt a dolgot...Persze a kiokosodásig még elmúlik egy kis idő.....
Előzmény: Vologya (43)
bcsi Creative Commons License 1999.04.13 0 0 45
Sajnos igen. De szinte mindenki megeszi egyszer ezt a dolgot...Persze a kiokosodásig még elmúlik egy kis idő.....
Előzmény: Vologya (43)
vivijúú Creative Commons License 1999.04.13 0 0 44
Hölgyeim é suraim!

Ajánlom figyelmükbe S King: Rémkoppantók c. értekezését, amiben, miután a zemberek elkezdtek olvasni egymás gondolattyában, egymásnak estek.
Valamint: Szerintetek egy illen herkenytű társaságában milyen lehet mondjuk pókerezni vagy svindlizni????

Vologya Creative Commons License 1999.04.13 0 0 43
Értem, hogy mondod.
A gyerekkort ugy értettem, hogy a demokrácia még nagyon fiatal, az emberek naivak, és sok mindent be lehet nekik mesélni.

Idövel ki fognak okosodni, és az ilyeneknek nem lesz annyi balek.

Ugy veszem észre, otthon most ez az "akit becsapnak megérdemli" mentalitás van. Tévedek?

bcsi Creative Commons License 1999.04.13 0 0 42
Sajnos nem gyerekesség ez, hanem kőkemény csalás. Az a baj, hogy ha a csomagban van valami ( akár nagyon rossz minőségben is ) akkor nem büntető, hanem polgári perre lehet a csomagküldővel menni. Néhány ezresért nem jár évekig a bíróságra senki. Ezt használják ki sokan
Előzmény: Vologya (41)
Vologya Creative Commons License 1999.04.13 0 0 41
bcsi
Értem már mire gondolsz! Azt itt mail ordernek hivják.

Ennyire rossz lenne? Errefelé csak egy bizonyos százaléka csalás. De az elég. Én sose veszek olyasmit. Illetve egyszer csináltam. Ajánlottak valamit, amivel hallani lehet nagyon messzire. Pl. mész az utcán, és hallod mit beszélgetnek a másik oldalon. Szóval vettem egy olyat! Érdekes volt. De nem volt teljesen élvezhető, mert a zajt is felnagyitotta. Aztán erre föl feltehettek engem mindenféle listára, mert attól kezdve mindenféle ajánlatokat kaptam levélben. De azóta sem vettem semmit.

Ugy veszem észre, Magyarországon nagyon gátlástalanság van manapság. Ez valószinü azért van, mert még nem szoktak a szabadsághoz, hanem most van a szabadosság ideje. Olyanok, mint a gyerekek. Majd megkomolyodnak, mint a nyugati országok, amik hozzá vannak már a szabad piachoz szokva.

Na, ez egy értekezés lett....:)))

Vologya Creative Commons License 1999.04.13 0 0 40
Mind aki Voltál
Mi ez a nagy meakulpázás?
Kolostorba vonulsz?

Ajánlom is a bocsánatkérést, mert az én topicomat cs...ted szét!

Elötted két nappal volt itt egy gebra nevezetü egyén, az is ugyanazt csinálta az orrom elött:)))))

Mi általi büntetést akarsz?

bcsi Creative Commons License 1999.04.13 0 0 39
Prospektusban szép fénykép, olcsó ár, hihető szöveg, bályos mosolyú cicamica, és természetesen a "csak most, és csak nálunk" - szlogennel
elhintve az egész.
Aztán megrendeled, és kiderü, hogy a 42 - es cipőnek nincs talpa, a csodaszép kaktusznak nincs tüskéje, a garantáltan rozsdamentes fazeket két levesfőzés után már csak a rozsda tartja össze, stb, stb.
De mire észbekaptál, a cég már nincs is a térképen...
Előzmény: Vologya (37)
Mind akik Voltam Creative Commons License 1999.04.13 0 0 38
Yes-Ja- Igen!
Milyen nyelven akarod meeg. Es ha lehet, BOCSANAT hakeson is!
Előzmény: Vologya (33)
Vologya Creative Commons License 1999.04.13 0 0 37
A legszomorúbb, hogy ezt tudományos müszerként kezelték sokáig.
Milyen csomagküldő szolgálatra gondolsz?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!