Keresés

Részletes keresés

csabiga Creative Commons License 2008.10.08 0 0 184
Sziasztok!

A segítségeteket kérném. Egy évtizede midizgetek, de ilyen még nem fordult elő velem: Sonar 4-et használok, eddig remekül működött minden, több sávon audio+midi soundfontokkal stb. Aztán egyszercsak a midi része megbolondult...össze vissza ingadozik a tempó, teljesen használhatatlan az egész...mivel nem állítottam el semmit fogalmam sincs, hogy mi történhetett.Ingadozik a tempó a Band in the Box-ban is és kipróbáltam egy egyszerű lejátszást a Winappal is...teljes csőd...:(

Köszi előre is a segítséget!

csabiga
jurij.es.a.szakkor Creative Commons License 2008.07.17 0 0 183
Tudni kene "hanyas" az a Sonar.
A Track beallitasoknal az Input Echo be van kapcsolva?


Udv,
jurij.es.a.szakkor

AudioWorks / Szfvar


PS: Aki esetleg Sonar7 Studio vagy Producer vasarlasan tori a fejet
annak hasznos informacio: Meg mindig tart az a hazai akcio amelyben
oktatasi aron lehet "Academic" verziohoz (UA. mint a normal dobozos verzio
plussz egy DVD amely tartalmazza az amerikai zeneiskolai tananyagot)
jutni ugy, hogy ehhez _most_ nem kell bemutatni semmifele amugy
szukseges (diak)igazolvanyt. Akit erdekel ez vagy Sonar upgrade
keressen maganban a tovabbi reszletekert/informaciokert.
Előzmény: raszpiturba (182)
raszpiturba Creative Commons License 2008.07.16 0 0 182
sziasztok!
lenne egy kérdésem. páromnak fent van a cakewalk progi a gépén. nem toom hanyas...:)
a lényeg... be van állítva minden, össze van kötve a szintivel is. viszont amint el kezd játszani rajta, nem hallatszik belöle semmi. de a jelet veszi, mert vissza tudjuk hallgatni, de így olyan mintha süketen játszana. most nem tudja, hogy vagy a progija nem jo, vagy valami nagyon alap dolgot nem állított be. segítséget kérnék:)
előre is köszi
ROCKER Creative Commons License 2006.07.25 0 0 181
A legutolsó kérdésemre megtaláltam a választ, a többire még érdekelne.

ROCKER
ROCKER Creative Commons License 2006.06.27 0 0 180
Egy kérdésem lenne. Ismerkedek a Sonar 5-tel, és beimportáltam pár részletet egy korábban stúdióban rögzített sávból. Össze akartam őket illeszteni, hogy folyamatos legyen. Az első clip végét levágom, a másodiknak az elejét levágom, majd összeilleszteném, és amikor ráhúzom a másodikat az elsőre, akkor az első "összeugrik", vagyis levág még egy kicsit a végéből, és így némi szünet keletkezik a két clip között. Elég idegesítő tud lenni, amikor pontosan szeretném igazítani egymáshoz a clipeket, mert ilyenkor mindig kézzel vissza kell húznom az elsőt. Ezt miért csinálja, és hogyan lehet megszüntetni a jelenséget? Kösz!

Ja, amúgy próbáltam 3-as és 4-es Sonarral is, ott is ugyanezt produkálta.

És ha már, akkor megkérdezném, hogy hogy lehet egy kattintással kettévágni egy clipet a kattintás helyén?

ROCKER
magasati Creative Commons License 2006.06.16 0 0 179
Ezer köszönet a segítségért lackok! Jó hogy eddig ki nem szúrta aszemem. Most már fasza.
Előzmény: lackok (178)
lackok Creative Commons License 2006.06.16 0 0 178

Tegyél a bekarikázott részhez egy pipát!

 

Előzmény: magasati (177)
magasati Creative Commons License 2006.06.14 0 0 177

Sziasztok!

Egy kérdésem volna. Cakewalk Pro Audio 8_04 et használok. Mit szúrok el, amikor beimportált wav zenére próbálok felvenni éneket, és közben nem hallom a (wav) zenét. Ha csak lejátszom, akkor hallom, de felvétel közben nem. Mi a teendő?

lackok Creative Commons License 2006.05.21 0 0 176

Nekem így van beállítva a sáv amikor felveszek:

 

Előzmény: Neutric (175)
Neutric Creative Commons License 2005.06.17 0 0 175

Nya, bizt. kedv megkérdezem azért:

Audio sávot szeretnék felvenni. Szépen megcsináltam mindent ami a help-ben van leírva. (Felvétel forrás kijelölés, hangkártya jobb/bal vagy stereo), felvételre kijelöltem, rec gomb, és semmi. Fel sem kínálja, hogy lementhetném a felvételt, mintha egyáltalán nem dolgozna. Anno vagy 8 éve audiomedia III session-ben dolgoztam, tehát némi analógiát itt-ott tudok felállítani, de ezt valahogy nem tudtam megoldani.

Yngwie Zsolt Creative Commons License 2004.08.06 0 0 174
Hahó Mindenki! Segítségeteket szeretném kérni!Kezdő vagyok a területen,a Cakewalk guitar studioban próbálkoznék.Gondom az audio felvétellel van,pattogások jönnek elő a már (line in)rögzített audio csatornán illetve dinamikai eltérések jelentkeznek.Ez utóbbi abban nyilvánul meg,hogy ereszt a hangon vagy tök ufó lesz egy pillanatra. Egyébként XP alatt próbáltam. Hangkártyára gyanakodnék,csak nem szeretném úgy cserélni,ha nem egyértelmű.Ez a hangkártya egy PCI-os C-Media,(nem integrált) driverét is frissítettem,viszont még XP elötti,ezért is gyanagszom. Ha van ötlet azt köszi,ja a Cakewalk home studioval is így üzemel,pattog stb....
attilahun Creative Commons License 2002.01.10 0 0 173
Szerintem a kutyát kellene megtanítani énekelni ...
sonne Creative Commons License 2002.01.10 0 0 172
Hmmm, szerintem ez hangkártya funkcionalitás. Nekem TB Pinnacle van, ahhoz egy külön sw, amivel a hangkártya ramjába lehet hangmintát feltölteni, rárakni mindenféle szűrőt, stb, és azt a hangmintát használva lehet a CW-ban kutyaugatással játszani. Nemtom a te hangkártyád tud-e ilyet...
Előzmény: jaimre (171)
jaimre Creative Commons License 2002.01.10 0 0 171
Cakewalk zeneszerkesztőbe hogyan lehet külső hangot berakni /nem mint audió/? Pl: egy mikrofonnal felveszek egy kutyaugatást wav ként, majd azt szeretném, hogy játszani tudjak a kutyám hangjával, mintha zongoráznék. ?
sonne Creative Commons License 2001.12.24 0 0 170
Bátor vagy :))))
Előzmény: TokosÁrpád (169)
TokosÁrpád Creative Commons License 2001.12.22 0 0 169
Mintha valaki kereste volna...

CAKEWALK SONAR XL V1.0 CD-KEY#: 931-100812-0726
SERIAL #: CWSX1.00-009999

Előzmény: attilahun (137)
sonne Creative Commons License 2001.11.25 0 0 168
A 30 napos trial meghosszabbítására tudok megoldást. Mert tudom, hogy 30 nap nem elég egy ilyen kúl program alaposabb megismerésére :)))
Előzmény: attilahun (137)
TokosÁrpád Creative Commons License 2001.11.20 0 0 166
Tévedtem, magánba nem ment a levél, a hotmail visszadobta, permanent fatál: 550 Requested action not taken:user account inactive. Na mindegy, nekem írhatsz a tarp@axelero.hu címre.
TokosÁrpád Creative Commons License 2001.11.20 0 0 165
(ment magánba is)

Nekem SB LIVE kártyám van, ami támogatja a soundfontokat.
Mostanság már SONAR-t használok (ami tkp CakeWalk v10), de a Cakewalknál valamelyik menüben (Tools, vagy Options) van egy Soundfont almenü. Ha belemész, itt tudsz betölteni soundfontokat, bankokat, vagy egyedi hangszereket sf2 formátumban. Ezután az egyes trackeken a csatornaszám beállítása után a bank oszlopban kiválaszthatóvá válnak a betöltött soundfontok, majd a patch oszlopban a hagszerek. Tkp. ennyi az egész. Rendkívül rugalmas.

A másik téma:

Nekem is van 4 CD-nyi soundfontom, a www.thesoundsite.net teljes anyaga (!), azonkívül még 2-3 CD-nyi egyéb SF2 gyüjtemény. Persze erősen válogatni kell belőlük, de van számos profi hangzású hagszer is. Szívesen kölcsönadnám neked lemásolásra vagy átnézésre őket, ha cserébe átböngészhetném a te 3 CD-nyi sf2 gyűjteményedet :)))

Remélem, meg tudjuk oldani a cserekölcsönzést, írj. És ha Cakewalk ügyben még lenne kérdésed, abban is szívesen segítek, évekig használtam, csak ragadt rám valami :)))

Előzmény: ipanema (164)
ipanema Creative Commons License 2001.11.19 0 0 164
A topic egyik szakértőjének Haasz Andrásnak köszönhetően használom a Cakewalkot. Ő tanácsolta és ő adott utasításokat a használatára amiért nagyon hálás vagyok. Az utóbbi hetekben azonban úgy tűnik túl foglalt, s én sem akarok már annyira visszaélni jóindulatával, ezért hát felteszem az itt megforduló konzíliumnak a kérdéseimet, hátha valaki tud választ adni.Noha, átolvasva a topicot több a kérdés mint a válasz...
1. A kezdettől fogva egyik fő gondom a hangbank. A hangszínek. Az SB által nyujtott lehetőségek enyhén szólva túl szerények, de még mindég kénytelen vagyok ezt használni. Mert: a Giga studio segítségével felraktam szép hangszíneket, de amikor az ezzel megszólaltaott trackeket veszem át Audioba valami berecseg. Mint amikor rossz a lemez. Vagy amikor elektronikus kisülés történik. Mi ennek az oka, s hogyan lehet elhárítani?
2. Van 3 CD-n kiváló hangszín gyüjtemény amit egy külföldi zenész barátomtól kaptam. Ezek sf2 kiszerelésben vannak. Próbáltam a Cdextract (bóvagy valami hasonló a neve) progival átkonvertálni gig-be de nem megy. Mi a megoldás? Vagy esetleg az sf2 –t be lehet másképpen is applikálni a Cakewalkba?
3. Hol vannak letölthető hangszínek, vagy vásárolható-e hangszín gyüjtemény valahol? Milyen áron?
Előre is köszönöm.
TokosÁrpád Creative Commons License 2001.11.17 0 0 163
Írtam magánba.
Előzmény: Csodaszarvas (162)
Csodaszarvas Creative Commons License 2001.11.16 0 0 162
Hahó, egy kis segítség kéne sürgősen holnap 16-ig :)
Szóval az kéne, hogy a kiválasztott hangszert egész végig fél hangal feljebb vagy lejjeb tolni. Tehát hogy ne kelljen egyenként végig pötyögni pl egy zongoratémánál minden hangjegyet, hanem egy parancsal az egészet letolni fről ere. Biztos pofon egyszerű de én valahogy nem jöttem rá :)
lezoli Creative Commons License 2001.11.15 0 0 161
Kedves Topiclakok!

Veletlenul nem tudja valaki, hogy honnan tudnam letolteni a Cakewalk Pro Audio User's Manual-jat?
Ha valakinek otlete van, akkor segitsen legyen kedves. Akar mailben is.
Koszonettel:
Zoli

DiaBoLuS Creative Commons License 2001.10.11 0 0 160
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, egy CakeWalk Guitar Studio magyar leírásra lenne szükségem.
Válaszokat az e-mail címemre kérnék.

Előre is köszönöm:

DiaBoLuS

Cipó Creative Commons License 2001.09.11 0 0 159
S neked ez az első verziód? Nem volt előző?
Előzmény: Haasz Andras (158)
Haasz Andras Creative Commons License 2001.09.11 0 0 158
Nem, de ha eladom neked, akkor nekem nem lesz, és akkor én fogok bűnözni :)
Előzmény: Cipó (157)
Cipó Creative Commons License 2001.09.11 0 0 157
Naaa. Nem hiszem el, hogy nincs kösztetek olyan aki eladná a régi Cakewalkját.
Vagy itt mindenki illegális másolatot használ?
Előzmény: Cipó (150)
Haasz Andras Creative Commons License 2001.09.05 0 0 156
Ha mondjuk négy tracket kijelölsz felvételre (mindegyiknél bejelölöd az R betűt), és mind a négynél beállítod a source-nál a korrekt midi csatornát, akkor felvételnél EGYIDEJÜLEG külön track-ekbe fognak kerülni az egyes szólamok. Minegyik track-be annak a hangszernek a szólama, amelyik midi csatornára lett állítva a hangszer és a neki szánt track. Remélem, érthető...:)
Talán az lehetett a baj, hogy nem nyomtad, be mindegyik trekknél a R betűt...
Előzmény: vinko (155)
vinko Creative Commons License 2001.09.05 0 0 155
Haasz Andras: Működik!!! Igazából az lett volna a kérdésem, hogy ha jön be több midi csatornán jel egyszerre, azt "egyszerre" szét lehet-e választani több track-re.
Nagyon szimpi auto kiséretek vannak a szintimen, és szeretném felhasználni egyéb célokra. Egyszerre 4 csatornán jön a jel : bass, drum, piano1, piano2. Igen nehéz úgy indítani 4x a lejátszást-fölvételt, hogy a 4 track-en pontosan ott kezdődjön a 4 csatorna jele felvétel után.
Van-e arra mód, hogy kirendezzem "egyszerre"?
Előzmény: Haasz Andras (149)
attilahun Creative Commons License 2001.09.05 0 0 154
Ebben teljesen igazad van, elírtam - de ezek szerint tudod miről van szó. Szóval, szerintem élvezhetően tud szólni egy megfelelő sf2. Én azért váltam meg a GUS -omtól, mert jónéhány progi nem igazán akarta támogatni a kártyát.
Előzmény: AmaDeus (153)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!