Keresés

Részletes keresés

0010011 Creative Commons License 2024.04.05 -1 0 20357

9 évesen 2. Osztályos voltam

Osztálytarsam (fiú, Gyurics Attila) padjat kirámolta valaki,nem tudom miért,  ő erre:  sírás közben,:kurvák Fiúkat is idevette

Jóban voltam vele:)

kifo2 Creative Commons License 2024.04.03 0 0 20356

Köldökcsónakja van.

kifo2 Creative Commons License 2024.04.02 0 2 20355

Megszületett a kistestvér. Amikor hazajött a kórházból, ilyeneket kérdeztek és mondtak a nagyobbaj:

- Miért piros az orra?

- Miért piros a feje?

- Jaj de pici a füle!

- Mikor ébred fel?

- Milyen színű a szeme? - ennek érdekében fel is akarták ébreszteni

- Milyen színű a keze?

- Milyen színű a hasa?

- Én játszani akarok vele!

Megbeszéltük, hogy még nem tud semmit csinálni, csak feküdni, ezért Vince kitalálta, hogy akkor ő majd fekszik vele.

Barátocska :) Creative Commons License 2023.11.17 0 0 20354

Ez itt off. Cserébe kérünk egy gyerekszáj-dumát :)

Előzmény: Zsanniii2022 (20353)
Zsanniii2022 Creative Commons License 2023.11.16 0 0 20353

tudom, látom, már ezer éves beszélgetés....de kicsit el vagyok veszve, engem is fogorvos téma érdekelni...nemsokára megyünk fogszabályzáshoz, az írják, hogy "A gyermek fogszabályozás ára eltérhet annak fényében, hogy mit választ gyermekünk. Lehetősége van arra, hogy egyszerűbb készüléket kapjon, amellyel a lehető legkevesebb kellemetlenség jár együtt, később pedig, amikor nagyobb lesz a motiváció, folytatódhat a fogszabályozás egy már összetettebb fogszabályozó készülékkel. " Nektek volt már olyan, hogy emiatt több készülék kellett, mert a gyerek nem tudott megbékélni vele? Kicsit tartok ettől az egésztől, mert sajnos nagyon sok mindenre, pl ruhákra is nehéz rávenni, hamarosan 10 éves lesz....

Előzmény: hannabori (14880)
kifo2 Creative Commons License 2022.12.04 0 2 20352

Most találtam meg egy régi gyerekszájat. Az "elkövető" 6 éves volt annak idején.

 

- Miért hasznos állat a tehén?
- Mert meg lehet őket fejteni.

- Ízlik a kelbimbó?
- Igen. Igaz, hogy gusztustalan, de finom.

- Anya, mit csinálnak az emberek szent reggel?

- Hol található a Műcsarnok?
- A  Hörcsögök Terén.

kifo2 Creative Commons License 2022.11.17 0 0 20351

Én már több gyerektől is hallottam hasonlót, úgyhogy a hitelességgel itt nincs gond.

Inkább azt kéne elfogadni, hogy ez tényleg egy leheletnyi bók, dicséret.

Én már olyat is hallottam, hogy "Magdi néni" "kényelmesebb" volt, mint "Anya", mert Magdi néni puhább volt. Az a gyerek tárgyilagosan meg tudta állapítani, hogy van egy tulajdonsága Magdi néninek, amiben "jobb", mint a saját anyja, bár esze ágában sem volt lecserélni az anyját Magdi nénire vagy efféle.

Előzmény: H_G (20350)
H_G Creative Commons License 2022.11.15 0 0 20350

Ez csak egy kétes hitelességú sztori, amit az interneten olvastam (Quora), így tkp. nem tartozik a topik profiljába. De azért beírom, hátha másnak is tetszik, én nagyon jót mulattam rajta.

 

Egy huszonéves lány önkénteskedést vállalt egy nagy rendezvényen. A gyerekmegőrző sátorba osztották be, anivel nem is volt baj, jól eljátszott a gyerekekkel. Az egyikük, 4 év körüli kislány, megkérdezte:

 

-- Te kinek vagy az anyukája?

 

-- Nekem még nincs gyerekem.

 

-- Pedig pont úgy nézel ki, mint egy anya!

 

Végre, gondolta, hallhatok magamról valami hízelgőt!

 

-- Miért, hogy néz ki egy anya?

 

-- Kövér és puha, hogy jól lehessen ölelgetni!

 

 

 

Nahátka40 Creative Commons License 2020.12.02 0 0 20349

Szia Mustármaggombolyító! Jót nevettem a történeten. Jó tudni, hogy valaki ilyen felvilágosultan neveli lányait. Ott tartunk már, hogy a babákon  nemiszervek vannak? Ez talán pozitív változás. Szívesen venném ha írnál. nahatka@gmail.hu 

tanárnéni kedvence Creative Commons License 2020.11.11 0 1 20348

- Álruhába, kicsi fiam.

Előzmény: mustármaggombolyító (20347)
mustármaggombolyító Creative Commons License 2020.11.11 0 3 20347

Virág (6 éves) és Noémi (3 éves) babáznak. Édesanyjuk a közelükben valamit csinál. Van egy fiú babájuk. Virág rámutat a baba fütyijére:

-          Ezt tudom, hogy mire való, de hogy az a két gombóc alatta mi lehet, arról fogalmam sincs – s közben lesnek anyjuk felé, aki nagyon dolgozik, de alig bírja visszatartani nevetését.

Mire Virág:

-          No, ezt már sose fogjuk megtudni.

 xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

Mátyás király visegrádi palotájában

Egy ötéves forma kisgyerek szüleivel kézen fogva megy felfelé a lépcsőn. Apukája meséli neki, hogy itt lakott Mátyás király. Mikor felérnek a márványkút elé, a kisgyerek felnéz az égre, s kérdezi apjától:

-          Apa, hova bujt a Mátyás király, amikor esett az eső?

ticket_mouse Creative Commons License 2020.04.16 0 0 20346

off

nem gyerekszáj   -   dédiszáj

 

Még a járvány elején történt:

Dédinek bevittem a kiváltott gyógyszereit.

Búcsúzáskor Dédi megkérdi:...és szájkosarad van?

Szerencsére még nem ültem a bicajon, mert különben leesek a nevetéstől.

HakapesziM Creative Commons License 2020.03.29 0 0 20345

Flóra és Anya önkéntes karanténban, az imént beszéltünk telefonon. Anya beszélgetés közben fel - alá járkált a lakásban. Egyszer csak hatalmas nevetésben tört ki. Belépett a szobába, ahol Flóra tévét nézett. Így szólt a kislány, a szemét a tévéről le sem véve:

 

- Pukiztam. Most nem érdemes itt lenni. 

HakapesziM Creative Commons License 2020.03.17 0 2 20344

Manapság a koronavírusról szól minden, nem kell bemutatnom senkinek. Persze Flóra - már hat éves - is élénken követi a nemzetközi (és hazai) helyzet fokozódását. Elmondtam neki az állítólagos sztorit, hogyan is kezdődött a járvány Kínában.

 

Azóta, bármi hírt hall a tévében, megáll, csípőre teszi kezeit, és így szól: Szóval egyetlen taknyos denevér miatt szív most az egész világ! 

budai2 Creative Commons License 2019.12.24 0 1 20342

Hány jézuska van?

 

Jéé, nektek is van karácsonyfátok? Hány jézuska van?

 

6 éves kislány a szomszédból.....

H_G Creative Commons License 2019.09.09 0 3 20342

Ruhaboltban járunk, én belebújok egy fekete széldzsekibe.

 

Lőrinc:

-- Ez jól áll neked!

Én:

-- Igazából nem, mert nézd, ha felhúzom ezt a nagyon fehér cipzárat, akkor feltűnő, hogy olyan, izé...

Lőrinc:

-- Egy kövérvonal!

 

Mindig nagy öröm, ha kisegítik az embert egy jó szakkifejezéssel :)

 

 

HakapesziM Creative Commons License 2019.05.03 0 3 20341

Újból és újból ráfizetek, hogy mint kamionsofőr, gyakran szlenget beszélek otthon. 

A múltkor Flóra tejet kért. Reggel és este szokás, hogy egy - egy bögre rizstejet megiszik. Szereti. Most is azt kért, valami mesét nézett. Én kimentem a konyhába, tettem - vettem, több dolgom is volt a lakásban, majd visszatértem a szobába, persze üres kézzel, megfeledkezvén, miért is indultam. Az ötéves Flóra rám nézett, a negyvenhárom éves apjára:

 

- Hoztál tejet, öcsém?

 

Anyósomék utcáját felturták, valami csöveket cseréltek. Csak a szomszéd utcában tudtunk parkolni, gyalogolni kellett. Flóra kedvetlenül szállt ki a kocsiból:

 

- Most nekünk innen még a mamáig el kell vergődnünk? 

polária Creative Commons License 2019.04.11 0 0 20340
KissMe Creative Commons License 2019.03.19 0 1 20339

Anya: Mitől van ez a nagy véraláfutás a karodon? Vagy már kérdeztem?

Gyerek: Igen, kérdezted már.

Anyag: És mit válaszoltál?

KissMe Creative Commons License 2019.03.13 0 1 20338

Nemrég áthívtam a barátnőimet egy is női csevejre (nem, nem pletyi, és nem ÖTYE) a lakásomba. Az egyik hozott magával egy üveg eperbort, amiből iszogattunk is a beszélgetés alatt. Nagyon ízlett, megkérdeztem a barátnőmet, hol lehet kapni? Nem nagyon keresgéltem, de később, amikor egyszer a kisfiammal vásároltunk az egyik boltban, megláttam a polcon a bort. Hirtelen felkiáltottam:

- Oda nézz, T..., ott az a finom bor, amit a múltkor az Anita hozott hozzánk! Venni kellene egyet!

- Anyuuu, és ebből nekem is kell inni?

Mindezt full hangerővel a bolt közepén.

HakapesziM Creative Commons License 2019.01.29 0 1 20337

A két ünnep között Zakopánéban voltunk pár napot. Flóra sok lengyel dologgal megismerkedett, ételek, pár szót is megtanult, köszönni stb. Szokta kérdezgetni, hogy melyik országban, milyen pénzt használnak. Euró, korona, font, dínár, zlotyi, dollár stb. 

A minap is erről volt szó, megkérdeztem, emlékszik - e rá, amit meséltem neki: 

- Flórácska, milyen pénzzel fizetnek pl. Amerikában?

- Dotyi! 

H_G Creative Commons License 2018.12.15 0 0 20336

"Tüzesen süt le a nyári nap sugára

Az ég tetejéről a juhász bojtjára"

 

HakapesziM Creative Commons License 2018.12.15 0 2 20335

Ezekben a napokban élénk a politikai helyzet. Sokat nézem a híreket, vitakozom különféle fórumokon. Az ötéves Flóra megelégelte, hogy nem vele játszom. A nyakamba ugrott, és megölelt:

 

- Apa, nekem is magyarázd meg a politikát! Mindent tudni akarok a politikáról! Például miért haltak ki a dinók? 

H_G Creative Commons License 2018.11.28 0 1 20334

Lőrinc:

-- Menjünk ebédelni McDonaldsba! Burger King! Hamburger! KFC!

Én:

-- Egy frászt megyünk messzi és zsúfolt gyorsbüfékbe, amikor betegség miatt vagy itthon! Ha végeztünk a doki néninél, vehetünk kaját a kínainál, az útba esik.

Lőrinc:

-- Na de McDonalds...

Én:

-- Ne vitatkozz, szerintem már épp elég liberális voltam, hogy első ajánlatom a kínai, és nem azt mondtam, hogy majd én főzök valamit!

Lőrinc, az illendő tiltakozás leghalványabb nyoma nélkül:

-- Igen, az tényleg jó.

 

KissMe Creative Commons License 2018.11.14 0 1 20333

- Mutter, kaphatok egy piát?
- Khhhm, szóval...
- Oké. Kérek szépen egy pohár málnát, anyu!

H_G Creative Commons License 2018.11.07 0 1 20332

"Pusztás" = tisztás

 

HakapesziM Creative Commons License 2018.11.03 -1 0 20331

Flórával együtt szoktunk fürdeni a kádban. Fürdéshez készülődtünk, és hogy - hogynem Flóra a fürdőszobában leterített kis szőnyegre tenyerelt a vetkőzés során. Én meg ráléptem a kezére véletlenül. No, nagy baj nem történt, nem nehezedtem rá a teljes súlyommal, Flóra is gyorsan elkapta a kezét. Aggódva forgatta, nézegette:

 

- Most biztos gombás lesz a kezem.

 

- Flórácska, miért mondod, miért gondolod?

 

- Azért Apa, mert izzadt zokniban kolbászolsz.

KissMe Creative Commons License 2018.10.18 0 0 20330

Német lecke

A könyvben a feladat elolvasni, lefordítani pár mondatot, egy családi kirándulásról szól, egy illusztráció is található hozzá.

Az egyik mondat: Mutti hat viele Blumen. Egy rajzon látható anyuka is, aki virágokat tart a kezében. Igaziból a "viele" szó jelentésén akadtunk el, ami ugyebár "sok".

Kisfiammal olvasunk, fordítunk:

Én: - Mutti hat viele Blumen. Mit is jelent ez?

Kisfiam: - Anyának van... mi is van neki?

Én: - Nézd meg a képet, rajta van!

Kisfiam: - Virág! Igen, virága van.

Én: - Oké, akkor eddig a következő, Anyának van ... virága. Mit jelent az, hogy "viele"?

Kisfiam: - Nem tudom, mennyi?

Én: - Ne csináld, nézd meg újra a rajzot, mennyi virága van anyának?

Kisfiam: - Egy csokor.

Én: - Jajjj, nézd meg jobban, mennyi virág van a csokorban?

Kisfiam: - Hát, úgy 5-10 szál...

 

Nem, még véletlenül sem SOK! :)

HakapesziM Creative Commons License 2018.09.16 0 2 20329

Flóra lassan 5 éves. Vigyázni kell vele, mert ugyan örülünk, hogy okos és mindent megtanul, de hamar megjegyez olyasmit is, amit nem kellene. Hajlamos vagyok néha szleng kifejezéseket használni.

 

Flóra nemrég betegeskedett, megfázott, de hamar kígyógyult belőle. Anya megkérdezte:

 

- Ne fújjunk orrot? Nem vagy már szortyis?

 

Flóra legyintett, úgy érezte, már túl van a betegségen.

 

- Ez már lótúró!

 

Valami nem sikerült neki. Mérgesen csípőre tette a kezeit.

 

- Én biztos, hogy tökön szúrom magam!

 

Autóztunk. Egy idősebb sofőr nagyon lassan evickélt előttünk, bizonytalankodott.

 

- De hát mit csinál ez a kisöreg?

 

Természetesen ilyen esetben helyre szoktam igazítani, de nagyon tetszik neki, ha apa egyik - másik szavajárását utánozza.

KissMe Creative Commons License 2018.08.24 0 2 20328

Tegnap este későn értünk haza, emiatt már elég éhesek voltunk, a szokásos vacsoraidőn jóval túl voltunk. Elkészült a vacsi, megterítettem. Mondtam a fiamnak, hogy most fogadjon szót, üljön le szépen az asztalhoz, és ne bosszantson fel, mert éhes vagyok, ezért harapok. Mire ő:

- Anyu, ne idegeskedj, legyél csak egy szivárvány, ami nem tombol.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!