Keresés

Részletes keresés

Big-B Creative Commons License 1999.03.22 0 0 81
Jesszus mária
josarien Creative Commons License 1999.03.19 0 0 79
Itt nem az öntudatról van szó ember. Arról, hogy ki ténferegtetek a jó büdös francba, és onnan tépitek a szátokat. Az itt maradtak pedig élték az életüket, és jól, vagy rosszul, de azért haladtunk előre. A stílusodban több a bunkó provokatív elem, mint a normális érv. Az hogy kiszaladtál, mint egy fing azt bizonyítja, hogy a könnyebb megoldást választottad. Ez nem baj, de azért ne csesztesd aki itthon maradt. Ja, az adód még mindig a béka segge alatt van, amit én fizetek, úgyhogy ezt a témát ne nagyon feszegesd.
Előzmény: szanovagan (63)
Big-B Creative Commons License 1999.03.19 0 0 78
Tényleg térjünk vissza a tárgyhoz.

Ragiku, mint USA állampolgárnak:

Az USA közvélemény hogy éli meg, hogy katonáit a világ távoli térségeibe viszik harcolni?

szanovagan Creative Commons License 1999.03.19 0 0 77
Maraggyunk a témánál. Jó?
NATO.
Period.
Ragiku Creative Commons License 1999.03.19 0 0 75
tomika,
Minden basztatás nélkül "nanovjurbiznisz".
tomika Creative Commons License 1999.03.18 0 0 73
Úgy értem amerikai állampolgár?
tomika Creative Commons License 1999.03.18 0 0 72
Ragiku!Minden basztatás nélkül,te magyar vagy,vagy csak tudsz magyarul?
stevie wonder Creative Commons License 1999.03.18 0 0 71
Na ennek a topicnak lottek. Hogy stilszeru legyek.
szanovagan Creative Commons License 1999.03.18 0 0 70
PMS-kém, hogy jöttél rá?
Ragiku Creative Commons License 1999.03.18 0 0 68
De muris ki alak vagy te Big-B.
Szivikém, hát nem ettem én kefét. Nem azért jöttem el a szarból, hogy most visszamenjek. Ettem én elég kommunista kenyeret. Elég volt.
Irod:
"...nélküled is elég kellemetlen itt."
Apókám legalább erröl nem én tehetek. Miért nem hagyod ott a francba? Akkor bekiabálhatsz majd a pálya széléröl. Te is. Nem is rossz.
Eszitek amit föznek nektek.
Period.

Ja. Nem szeretem azt az országot. Miattatok.
Meg hát sajnálom az elpazarolt tax $-omat.
Ha sétálsz a Belvárosban, gondolj rám. Ott a Balkán. Nekem mesélhettek.
Nagyon jól érzem magam itt.

Big-B Creative Commons License 1999.03.18 0 0 67
Az, meg hogy mindenki bunkó az $$$-ban, te bizonyítod legjobban. De inkább ne általánosíts!
Big-B Creative Commons License 1999.03.18 0 0 66
szanovagan:

Gyere csak Hun-ba. Itt lehet aztán csak sokat adózni. Na persze itteni fizetésből. Aztán még kiabálhatsz is, ha nem kapsz érte semmit.
Úgyhogy az adóddal oda mész, ahova jól esik, nélküled is elég kellemetlen itt.
Az a bizonyos "amerikás magyar" meg pont az ilyen emberek miatt ragadt rátok, akik szeretik hangoztatni identitásukat. Különös módon a törzsasztalon még egyikőtök véleménye sem tükrözte szimpatizálásotokat Magyarország felé. Csak becsmérelni tudjátok. Gyertek ide, éljetek meg itt. Akkor majd nem fogtok ilyen badarságokat összehordani. Könnyű ám a $$$ államokból becsmérelni a Ft országot. Szállj magadba kérlek és tégy úgy, mitha némi empátia is szorult volna beléd.
Ne feledd: itt diktatúra volt 40 évig. Ennyi idő bőven elég, hogy 3 generáció gondolkodását befolyásolja. De magyarázhatom neked, hisz felfogni sem tudod.

szanovagan Creative Commons License 1999.03.18 0 0 65
$$$
Az általatok olyan pocséknak tartottban, ahol mindenki bunkó. Még a Nobel dijasok is.
Period.
Big-B Creative Commons License 1999.03.18 0 0 64
szanovagan:

Mely országban fizeted te az adót?

Előzmény: szanovagan (63)
szanovagan Creative Commons License 1999.03.18 0 0 63
Fiam,
Én annyi adót fizetek ebben az országban, hogy jogom van a NATO-val kapcsolatban veletek "kellemetlenkedni".
Tetszik, nem tetszik. Ez van.

Az "amerikás magyar" csesztetést meg tüzzétekaz Isten kalapjára. Ezt csak az nem látja aki a cipöorrát koronának nézi.

Eszitek amit föznek nektek. A nagy öntudattól csak nem a falnak menni.
Az igazság meg fáj.
Period.(Tükör.)

Big-B Creative Commons License 1999.03.18 0 0 62
Ragiku:

Mégis áruld el nekünk, mely államot képviseled hozzászólásaidat?

Talán egy békés kis fegyvertelen országét, mely szépen meghúzza magát egy kis sarokban és nem leng mindenhol a nemzeti lobogó a nemzeti büszkeség jeleként? Meg talán még paranoiája is lenne, hogy más államokat megfenyegessen, mert félti hatalmi pozícióit?

josarien Creative Commons License 1999.03.18 0 0 61
Nem tűnik fel neked, hogy te gyártod a hülye primitív megjegyzéseiddel a feszültséget? Milyen alapon mered állítani : "
Meg kellene találni egy kis "sarkot" Európában, aztán szép csöndben építeni egy országot. Eröset, gazdagot, tisztát, stb.."
Bírom az ilyen amerikás magyar szöveget, de kurvára. Te meg hetenként felmarkolod a munkanélküli segélyt, és itt hinted a hülye igédet.
Az új generációt pedig ne basztasd, mert nem jobb, és nem rosszabb mint bárhol máshol a világon. Csak az ilyen demagóg agyban mint a tiéd lehet másképp.
Előzmény: Ragiku (60)
Ragiku Creative Commons License 1999.03.18 0 0 60
Úgy fegyverkeztek, mintha már is nagyhatalom lennétek. A NATO az védelmi és nem támadó szövetség.
A többiröl meg fogalmatok sincs.
Egy nyálverö tengerentüli.
Ki kellene gyógyulni a kisországok paranoiájából. Nem kell nagynak látszani.
Meg kellene találni egy kis "sarkot" Európában, aztán szép csöndben építeni egy országot. Eröset, gazdagot, tisztát, stb... Akkor majd jöhet a büszkeség. Csak akkor már minek? Igaz?

Ahogy elnézem a macso szólamokat, a jelen generáció csak pofázásra született.
Unalmas olvasni.
De period ám.

ZöPö Creative Commons License 1999.03.18 0 0 59
Jó, a NATO-tagság garancia a nem-NATO országokkal szemben. De mi a helyzet, ha egy másik NATO tagországgal akasztunk bajszot? (Van rá példa a történelemben, ugye.)
josarien Creative Commons License 1999.03.18 0 0 58
Ebben az egészben csak az a röhely, hogy én nekem meg kellet volna még döglenem 1973.-ban (akkor voltam katona) ha esetleg a NATO nekünk jön. Ma pedig a fiam NATO-tagságú katona. Na ennyik erről a kurva politikáról.
A sok tengerentúli fasznak meg üzenem, hogy ne verjék már úgy a nyálukat, hogy kinnt eszi őket a fene, mert az nem érdem, hanem állapot. A "Balkános"-akra értem persze.
Kopasz Creative Commons License 1999.03.18 0 0 57
Kedves Kollega!

A 2. pontod egy hülyeség. A katonai szövetségek lényege az, hogy ha az egyik tagot valaki megtámadja, akkor a szövetség tagjai egységesen segítenek. Különben mi a fenének szövetkeznének? Ha tényleg csak akkor segítenének ha kedvük (érdekük) lenne, akkor nem sok értelme van a belépésnek. Boszniában is meg Koszovóban is csak akkor van segítség, amikor "kedv" van. Mostantól (a belépés óta természetesen) ha minket megtámadna valaki, akkor kapnánk segítséget! De ehhez nekünk is ki kell állítani egy megfelelő hadsereget (a zömöt). Aztán majd jönne segítségként némi légierő, high-tech légvédelem stb. De ez fontos ám!
Mellesleg a NATO országok jó részének van már annyi érdekeltsége itt, hogy legyen "kedvük" segíteni.

Üdv: Kopasz

Előzmény: corporal (55)
stevie wonder Creative Commons License 1999.03.17 0 0 54
Big-B irja: "Belépésünkkel (M.o., Cseh, Lengyel) a tűzérségi és harckocsiállomány 20%-kal!!! nőtt."

Na ja, de a kovetkezo nagy haborut (remelem, ilyen nem lesz), azt biztosan nem tankokkal meg a'gyu'kkal vivjak, ugye.

Előzmény: Big-B (51)
Kopasz Creative Commons License 1999.03.17 0 0 53
Boccs! Jogos a pont, eltoltam. Természetesen Iránra gondoltam. Bár ha a kurdok elleni emberbarát magatartására gondolok, nem is olyan hülyeség ez az irak elleni támadás.....
Kopasz
Előzmény: corporal (46)
szanovagan Creative Commons License 1999.03.17 0 0 52
Ez a szavatolás dolog nem hasonlít a Brezsnyev doktrínához?
Big-B Creative Commons License 1999.03.17 0 0 51
A NATO nem ütközőzóna céljából vett fel minket, hanem azért, hogy a válságok (fegyveres) még véletlenül se törjenek be ezekbe az országokba. Túl nagy érdekeltéségek vannak itt, hogy egy válság kiszélesedésekor mind odavesszen. Magyarországnak lehetősége volt, hogy csatlakozzon egy olyan politikai és katonai szervezethez, mely képes a szövetség határain belül a biztonságot szavatolni. És M.o. belbiztonsága már rég nem csak M.o. érdeke, hanem a nyugaté is. Ezért is fontos a bővítés. Ha majd Románia és talán egyszer Szerbia is tagja lesz, nem kell attól félni, hogy holmi Milosevicek háborúzgatni akarnak.
Katonailag a három ország igenis nem elhanyagolható hadianyagot vitt a NATO-ba. Belépésünkkel (M.o., Cseh, Lengyel) a tűzérségi és harckocsiállomány 20%-kal!!! nőtt. A légierő nemigazán. Mindemellett fontos megemlíteni, hogy Csehországban erős fegyveripar, Lengyelországban pedig Haditengerészet működik.

Hát ennyi!

Duda Creative Commons License 1999.03.17 0 0 50
Ja, bocs.
Azok is hulyek. Eszre se veszik, ha szivatjak oket. Ha rajottek meg idegesitoen nyafognak.
Előzmény: Ragiku (49)
Ragiku Creative Commons License 1999.03.17 0 0 49
Buda, A magyarokat kihagytad. Ez bizony negativ sovinizmus.
hehhe...
Duda Creative Commons License 1999.03.17 0 0 48
Akkor assanak egy kutat Ausztraliaba. Akkor majd lesz edesvizi kijaratuk.

Utalom ezeket az oroszokat (meg a franciakat, szlovakokat, romanokat, szerbeket, osztrakokat, ciganyokat. Kimaradt valaki?) kint a segguk a gatyabol, segelyert kuncsorognak, de azert nagyhatalom akarnak lenni. Az amerikaiak helyeben nem adnek egy fillert se amig nem csokkentik a hadsereguket kizarolag normal honvedelmi szintre.

Persze ez hulyeseg, csak mergelodtem. Meg nehogymar igaza legyen Kopasznak, hogy itt csak normalis ervek hangzanak el ;)

Előzmény: cucu (44)
szanovagan Creative Commons License 1999.03.17 0 0 47
Nem is rossz. Kérjük meg Saddamot, hogy rohanja le Irakot, mint Kuwaitot, hogy megoldódjon a kubai válság.
Ébresztööööö....!
Kopasz Creative Commons License 1999.03.17 0 0 45
Hali Mindenki!

Végre egy topic, ahol normális vélemények hangzanak el (többnyire). Na akkor én is....(talán normális lesz)
Az szerintem is egyértelmű, hogy Magyarország és Lengyelország felvonulási terep Európában egy kelet nyugati háborúban. De hát ez a földrajzi adottságok miatt van így. Mindenesetre szerintem egy fokkal jobb a NATO felvonulási terepének lenni, mint volt a szovjetekének. A NATO már presztízsből sem hagyná magára a szövetségeseit. Ezt az oroszokról a mai napig sem hiszem el.
SZVSZ az orosz veszély meg nem csökken, éppen azért lehet könnyen szikrát csiholni ott Moszkva környékén, mert olyan nagy kakiban vannak, amilyenben. Nem ez lenne az első példa arra, hogy a belső társadalmi problémákat egy háború generálásával (külső ellenségkép!) próbáltak meg megoldani a "tehetséges" politikusok. Valami ilyesmi miatt támadta meg Szaddam Irakot.
Egyszóval ezen a földrajzi helyen semlegesnek maradni nem igazán megy, ezt már a II. vh. is megmutatta. Jelenleg pedig az egyetlen választási lehetőség a NATO.
Üdv: Kopasz

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!