Keresés

Részletes keresés

bot Creative Commons License 1999.03.16 0 0 71
ez bizony tényleg így van.
Előzmény: dzsekk (68)
bnoplwk2 Creative Commons License 1999.03.16 0 0 70
Koszi. Minkahelyi Sparcos Capa jol erezhetoen gyorsult tole. Megnezem majd keso esete, hogy mit szol hozza otthon az MSIE4.01 :)))
Előzmény: keki (67)
r_bendegúz Creative Commons License 1999.03.16 0 0 69
Keki,
más fórumra átváltáskor és hozzászólás utáni fórumnévre kattintáskor is változatlanul visszaugrik 50-esre.
A böngészőm IE 3.02.
:-((
tisztelettel
r_bendegúz
Előzmény: keki (40)
dzsekk Creative Commons License 1999.03.16 0 0 68
kedves keki!

szerintem az "50 db" opcionak semmi ertelme. 2 lehetoseg van ugyanis:
- osszesen 50 vagy kevesebb topic van, ekkor ugyanaz, mint az "osszes"
- 50-nel tobb topic van, ekkor is ugyanaz, csak nem lehet tovabb lapozni.
viszont tenyleg keves a ket nap, es ha 50-es bontas van, akkor szerintem nyugodtan lehetne mindenhol az "osszes", ugyis csak otvenet tolt le egyszerre.
Ha mar html-magianal tartunk, megkoszonnem ha beraknatok egy charset-megjelolest a fejlecbe, hogy ne kelljen mindig atallitanom... (masnak sem art, es asszem ez is szabvany :)))

keki Creative Commons License 1999.03.16 0 0 67
Beraktam egy 3.2-es DTD sort az egesz elejere, ezen ne muljon, bar nem latom tul sok ertelmet, szabvanyos html-ek csak a w3.org domain alatt talalhatok. :)

keki

Előzmény: bnoplwk2 (64)
keki Creative Commons License 1999.03.16 0 0 66
Végignéztem mosta program minden zugát, ezentúl nem szabad elfelejtenie a napok beállítását, akármerre is kattintgattok.

Ez persze nem a végső megoldás a problémára, de most már ha bebookmarkoljátok a 2-napos beállítást, akkor úgy is marad.

keki

bot Creative Commons License 1999.03.16 0 0 65
nem lehetne visszaállítani, hogy a default a 2 napos legyen? úgy látom elég sokan szeretnék..

nem nagyon értek hozzá, de nem az lenne a legegyszerűbb, ha egy cookie tárolná, hogy mi az ember defaultja? már persze abban az esetben, ha lehetne állítani.
ha hülyeséget kérdeztem akkor bocs..

bnoplwk2 Creative Commons License 1999.03.15 0 0 64
Dejo, hat a lenyeg meg lenyelodott, na megprobalom maskepp bevesni:
Szoval
A szabalyos HTML 3.2 doksi az igy kezdodik:
 <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 3.2 Final//EN"> 

A 4.0 strict pedig igy:
 <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd"> 

Transitional:
 <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/loose.dtd"> 

Frameset:
 <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Frameset//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/frameset.dtd"> 

SORRY....

Előzmény: bnoplwk2 (63)
bnoplwk2 Creative Commons License 1999.03.15 0 0 63
A HTML az egy SGML alkalmazas, talan a legsimertebb. Mivel Linuxos emer vagy, te nangy valoszinuseggel ismersz egy masikat is, nevesitve a Linuxdoc-ot. a DTD az adott SGML alkalmazas Document Type Definition-ja.
A DTD-t SGML eseten a dokumentum legelejen szokasos megadni, igy pl HTML 3.2 eseten ez igy nez ki (marmint a file legelso sora):



es csak ezutan jon a
 tag.

A 4.0-s HTML-e sajnos mar osztodassal szaporodott tekintettel a bongeszohaborura:
-van strict:



This is HTML 4.0 Strict DTD, which excludes the presentation
attributes and elements that W3C expects to phase out as
support for style sheets matures. Authors should use the Strict
DTD when possible, but may use the Transitional DTD when support
for presentation attribute and elements is required.
HTML 4.0 includes mechanisms for style sheets, scripting,
embedding objects, improved support for right to left and mixed
direction text, and enhancements to forms for improved
accessibility for people with disabilities.

-Van transitional:




This is the HTML 4.0 Transitional DTD, which includes
presentation attributes and elements that W3C expects to phase out
as support for style sheets matures. Authors should use the Strict
DTD when possible, but may use the Transitional DTD when support
for presentation attribute and elements is required.
HTML 4.0 includes mechanisms for style sheets, scripting,
embedding objects, improved support for right to left and mixed
direction text, and enhancements to forms for improved
accessibility for people with disabilities.
Tehat ez az, amibe benne vannak a M$ es a Netscape Comm sajat szakallara felvett extension-jei. Ezt a fajtat rendesen parse-olni szinte lehetetlen. Mindket browser ezt a "DTD"-t tetelezi fel, ha hianyzik a doctype megadasa, es mind a 2 fo bongeszo sajatosan ertelmezi. Ezert van az, ha megnezed, hogy komolyabb site-ok duplikaljak a lapjaikat hogy jo legeyen a netcapasoknak es az MSIE usereknek is.

-van egy harmadik is, nevesitve a fameset DTD:




This is the HTML 4.0 Frameset DTD, which should be
used for documents with frames. This DTD is identical
to the HTML 4.0 Transitional DTD except for the
content model of the "HTML" element: in frameset
documents, the "FRAMESET" element replaces the "BODY" element.

Van egy erdekes uj elem a 4.0-s defkokban, megpedig az URI (universal resource identifier). Ha pl a strict-et nezzuk akkor ez a "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd" - tehat a browser online hozzaferhet a speckohoz, ha konfuznak erzi magat. Sajnos ma a browserek nem elegge okosak ahhoz, hogy kezdjenek is ezzel valamit...

Ha le tudtok mondani a style chart-okrol akkor erdemes lenne a 3.2-est hasznalni, mert az a legstabilabb, mellesleg minden bongeszo motor isten igazabol erre van "behuzva" kb 1.5x gyorsabban megy ennek a megjelenitese mint az osszes tobbie. Ha ez megsem megy akkor a 4.0-s strict-et kene hasznalni...

No ez hosszu unalmas es tok felesleges lett, szoval megette a fene az egeszet. De hamar bepotyogtem, akkor hadd menjen :)))

Előzmény: keki (43)
LUCzI FERencz Creative Commons License 1999.03.15 0 0 62
Ha szabad beleszólnom a pálya széléről (nem vagyok szakmabeli) : Nekem jó volt a két napos, sőt ha jól emléxem, az indulás környékén rögzíteni lehetett pl. az 5 napot.
Jó lenne viszont, ha a topicon belül az egyes hozzászólások sorszámot kapnának.
Könnyebb lenne hivatkozni a hozzászólásokra, főleg más topicból.

Foti Creative Commons License 1999.03.15 0 0 61
Keki védelmére, a T. szerk szakaszban elsírtam bánatom, hogy jó pár rovatban a 2 napos szűrő kevés, alig van topic, aki beesik válthat 5 -10 napra, hogy valamennyi legyen a kínálat.
Ugyanez a tasztalon ellenkező előjelű nyafit vált ki.
Talán a forgalomtól föggően lehetne beállítani (tasztal, politika, kultúra 2 nap, többi 50-es kezdés)
Előzmény: keki (51)
keki Creative Commons License 1999.03.15 0 0 60
Amit az előbb írtál azt kijavítottam, ez máshol történt, ha jól veszem ki a szavaidból, akkor üzenetíráskor. Ránézek arra is.

keki

Előzmény: rezső (58)
bnoplwk2 Creative Commons License 1999.03.15 0 0 59
Igen no ezzel most jol melle fogtam. Mentsegemre szolgaljon, hogy a trigger is tarolt eljaras egyebkent, csak indualsat valami specko esemeny valtja ki, nem explicite egy tarolt eljaras meghivasa. Pl az adatbevitelkor hasznos egy ilyen trigger, ti az uj adatok AB-ba helyezese elott leelenorizheto vele a bevitt adatok megfelelo/konzistens volta...
Előzmény: Karcsu (38)
rezső Creative Commons License 1999.03.15 0 0 58
Kedves keki, sajnos nem javítottad. Azért, hogy felhozzam az "olasz kokárdát" a két naposra állítottam. Aztán ismét rákattintottam az OK gombra. De nem a két napos, hanem az 50 darabos variáció jött vissza.

Hogy milyen zavart okoz, példa rá ez a felesleges topic nyitás. (Részleteket ott.) Nem lehetne a két napost mégis visszaállítani?

Előzmény: keki (51)
keki Creative Commons License 1999.03.15 0 0 57
Hat, nem igerem, hogy valaha is irok olyan programot, ami egy tetszoleges magyar szovegbol elhagyja a koto- es toltelekszavakat, jelzoket, hatarozokat, es akkor meg a ragozott szavakrol szo se esett. :(

keki

Előzmény: Karcsu (56)
Karcsu Creative Commons License 1999.03.15 0 0 56
Hozzászólás szinten úgyis tele van ismétléssel minden topic, mert néhányan nem olvassák végig az egészet, vagy ha mégis, hát _minden képpen_ hozzá kell szólniuk a témához.

A megoldási javalatom a következő. A topiclistából kiindulva mindig a teljes topic töltődjön le. Viszont a forum.cgi-nek legyen egy olyan paramétere, amely a visszatekintést korlátozná. Ekkor a bookmarkot be tudnám állítani úgy, hogy csak a követett hírfolyam vége jöjjön át.

Kulcsszavak.
Több megoldás is elképzelhető. A legjobb az lenne, ha a topicgazda magára vállalná. Ennek megfelelő megadása azt is lemérné, hogy az egyes felhasználók mennyire korrektek. Ha valaki nem készít rendszeresen kivonatot, akkor nem nyithat topicot.

A már meglévő topicoknál a szövegek szoftveres feldolgozása is szóba jöhet. Tekintettel arra, hogy TAsztalnál nem egyértelműen magas irodalmi igénnyel megválogatott szókinccsel társalgunk, kb néhány ezer (3000) olyan szó kerülthet elő, amelyre érdemes keresni.
Kihagyva a kötő- és töltelékszavakat, a jelzőket, a határozókat, az egyes topicok leggyakoribb 20 szava elegendő alapot jelenthet.
Ha ez megvan, a lelkiismeretes topicgazda editálhatná kivonatot.

Elvileg működőképes, a gyakorlatban nem tudom, hogyan válna be.

Karcsú

Előzmény: keki (55)
keki Creative Commons License 1999.03.15 0 0 55
Ok, ertem mar, elsiklottam vszinuleg a szurest felveto hozzaszolas felett.

Kulcsszavakat ki adja meg minden topichoz?

Ha a topicokat se toltenenk le teljesen, akkor hozzaszolas-szinten lenne tele ismetlessel az torzsasztal -pont az elso par hozzaszolast nem latni, ami pedig megadja az alaphangulatat egy-egy topicnak -, felmerult mar az otlet, de aztan elvetettem, ha van otlet, hogyan oldjuk meg ezt, benne vagyok.

keki

Előzmény: Karcsu (54)
Karcsu Creative Commons License 1999.03.15 0 0 54
Értem, bocs. :-)

Miért kell a szűrés?
pl. ki szeretém keresni, hogy a feb.12-én nyitott xy topicom hol tart.
A mostani sorrendezéses módszerrel csak próba-szerencse alapon tudom megtalálni, hogy hol tart a topic. Valahol a közepén, bármilyen sorrend szerint!
Ha lehetne szűrni, már az első lapon megtalálmám. Ha gondolod, tovább részletezem.

Egyszer olvastam valahol tőled, hogy problémát jelent 100 MB leindexelése, hogy a tartalom alapján is lehessen keresni. Erre nincs szükség szerintem. Ha minden topichoz hozzá lehetne rendelni a benne szereplő kulcsszavak listáját (átlag max. 20 szó), akkor a dolog kezelhető méretűvé válik mind memóriában, mind időben.
Ennek olyan hatása is lenne, hogy nem nyílna rengeteg új topic, mert könnyen elő lehetne keresni azokat, amelyek korábban egy bizonyos témát érintettek.

Ennek lenne mégegy folyománya. A nagy méretű topicok minden alkalommal letöltődnek teljes terjedelmükkel, ami rengeteg felesleges csatona kapacitást leköt. Gondolj azokra, akik az átvitt adatmennyiség után fizetnek!
Ezt fel lehetne oldani azzal, hogy a topic letöltés paraméterezhető lehetne, hogy pl. hány hozzászólást szeretnék letölteni, vagy hány napra visszamenően akarom látni a hozzászólásokat.

Karcsú

Előzmény: keki (52)
rezső Creative Commons License 1999.03.15 0 0 53
Talán értem.

Kedves keki, nem lenne egyszerűbb ezt korábban elmondani, megbeszélni velünk, nem megvárva a morgásokat?

(Más problémám is van, de azt inkább magánlevélben.)

Előzmény: keki (51)
keki Creative Commons License 1999.03.15 0 0 52
:))
Erre a kerdesre korrekt valasz volt, ez igaz, csak felreertettuk egymast.
Mar ott se ertettem, hogy hogy jon a kepbe ez a szures dolog.

keki

Előzmény: Karcsu (50)
keki Creative Commons License 1999.03.15 0 0 51
Thnx, javítottam.

Azt persze még mindig nem mondtam el, hogy miért kellett az 50 db. :(
Szóval van egy csomó új fórum a Törzsasztal mellett, ahol sokkal kisebb a forgalom. Ha ezekben csak az utolsó két nap topicjait mutatjuk alapállapotban, akkor teljesen lehetetlen lesz ott a diskurálni. Ezért simán a 2 napos beállítás alapértelmezésbe való visszaállítása nem megy, mást kell kitalálni. Olyat, amitől a törzsasztal is megy kényelmesen, és a kis fórumok se halnak ki.

keki

Előzmény: rezső (49)
Karcsu Creative Commons License 1999.03.15 0 0 50
Azt kérdezted:
"Milyen szűrésről van szó?"
Előzmény: keki (48)
rezső Creative Commons License 1999.03.15 0 0 49
keki, az a baj (Netscape 2), hogy hiába állítom be a két napost, az új ok. gombra történő kattintás után visszaugrik a 50 darab.
(ami eleve tévedés volt.)
keki Creative Commons License 1999.03.15 0 0 48
Jó, jó, de hogy jön ez most ide?

keki

Előzmény: Karcsu (47)
Karcsu Creative Commons License 1999.03.15 0 0 47
Mit jelent a szürés?
A szűrés azt jelenti, hogy olyan SQL Select query-t használni, ahol a WHERE ... feltételek meg vannak adva.

Pl. WHERE Author.Name='Karcsu'.
Csak azokat a topicokat sorolná fel, amelyeket Karcsu indított.
Persze, most csak hasaltam. Nem tudom milyen adatszerkezettel dolgozol, de biztosan van egy olyan táblád, ahol a TA tagok vannak névvel, címmel, stb-vel.
A lekérdezés paramétereit pontosan olyan mezőbe kellene beírni, mint hozzászóláskor a felhasználó nevét, jelszavát, stb.

Ha a belső felépítésről többet felfedsz, konkrét ötletek, javaslatok is jöhetnek a TA felől. Azt hiszem még csak messze nem is én értek ezekhez legjobban.

Karcsú

Előzmény: keki (44)
NaNe Creative Commons License 1999.03.15 0 0 46
bnoplwk2 !

"3. A topic lista minden esetben egy gigantikus meretu HTML tablica. Ennek a megjelenitesehez viszont tenyleg kell az osszes komponens atvitele. Ezutan lehet csak megpezdeni parse-olni a tablat es amikor ez meg van, akkor kirakni mindent. Ez igen szerencsetlen dokumentum-strukturalis dontes, ti. a tablicakat nem arra talaltak ki, hogy gigasziva noljenek es ravaszak legyenek, mert megnehezitik a browser dolgat. A mai napig is megfexenek a browserek [leszamitva az Aranche-t] egy bizonyos 1994-ben publikalt igen bonyolult tesztcelu tablican. Most nagy arc vagyok am, de en se tudom, hogy ellenben hogyan lehetne a tablicat kivaltani. "

Úgy tapasztaltam, hogy csak a Netscape jeleníti meg egyszerre a táblát ilyen módon. Az IE képes arra, hogy már látod az első sorokat, a többit meg folyamatosan töltögeti a háttérben.
Egyébként a Tasztal nem egy táblázat, hanem táblázatok összessége.
Nálam nincs ilyen gond.
(IE 4.01 / Win98/95/NT wrkst)

NaNe

Előzmény: bnoplwk2 (35)
keki Creative Commons License 1999.03.15 0 0 45
"Vaktaban tapogatozok, bar en ugy csinalnam, hogy volnanak lyo kis sql triggereim, amiket perl-bol hivogatnek. Mint utdjuk, taszalaunk linux-on fut."

Na ezt viszont úgy ahogy van nem értemi :). linux,sql,perl stimmel, de mit értesz pl. sql triggeren, es mivel kapcsolatos javaslat ez a két mondat?

keki

Előzmény: bnoplwk2 (37)
keki Creative Commons License 1999.03.15 0 0 44
"A táblák kiváltásával kapcsolatosan. Nem lehetséges mondjuk tizesével tördelni?
Ha nem, akkor marad a szűrési! Gondolom a TA adatbázisa valamilyen SQL query-vel megszólítható. Ha nem, akkor elértük az adatbázis motor korlátait. Ha igen, akkor pedig keki korlátait."

Annyiban máris elértük az én korlátaimat, hogy nem értem, mit jelent ez :)
Milyen szűrésről van szó?

A táblázat ahhoz kell, hogy az oszlopokba rendezett infók egymás alatt maradjanak, ha nem egy darab táblázatban van, akkor elcsúszkálnak, sajnos. Eredetileg a topicok belsejében is egy táblázat volt az egész, de ott nincsenek oszlopok, szét lehetett szedni, meg is jelenik részenként, ahogy kell.

keki

Előzmény: Karcsu (36)
keki Creative Commons License 1999.03.15 0 0 43
Huha, mi az a DTD?

keki

Előzmény: bnoplwk2 (35)
keki Creative Commons License 1999.03.15 0 0 42
"Nem tudom, hogy milyen nyelven programoz keki mester, de szivesen beszállnék szabadidőmben, és ezzel azt hiszem nem vagyok egyedül."

Tetszik az ötlet, gondolkozom rajta, mit lehet tenni.

keki
ui.: nem oldja meg viszont a nem programozási, hanem policyból adódó problémákat.

Előzmény: Karcsu (22)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!