A 4 ajtost is nevezik sedannak, limuzinnak, saloon-nak, 4 ajtosnak szinten nyelvterulettol fuggoen. Nekem amin 2 ajto van az coupe, de leginkabb nem is auto, hiszen a kerekek es az ajtok szama nem egyezik rajta. :D
igy van: tobb, mint 50 kulso szin volt a ~10ev alatt. kivitel es evjarat fuggvenyeben.
ma sem szereny a kinalat, ennek ellenere csak fekete meg szurke bmw-ket latni az utcakon (ujabban a feher jott meg hozza). sosem fogom megerteni, hogy amikor valaki 10-20-30mft-ot kiad egy uj autora, hogyhogy nem kepes a 4-5 alapszinen tul lapozni a katalogusban. persze a gyarak reszerol jo fogas 5-7eft-ot elkerni a nem alap szinekert (az extrakkal valo kavaras is a 80-as evekre teheto), de a teljes osszegnek ez toredeke, gyakorlatilag a kereskedes kapujan kigurulva, mar reg tobbet vesztett az ertekebol.
Tudtommal nem volt a belső és a szín között megkötés. Voltak egyes belső színek, amelyek csak 6 hengeresekhez voltak kaphatóak. Elég sokat változtak a belső színek is, majd minden évben kicsit más volt a kínálat, külön kódon, még ha elsőre nem is tűnnek fel a különbségek.
Talán nincs még egy olyan autótípus, amelyet ennyi féle belső kárpittal (azon belül is külön változott a színe az ajtó, ülés, és padlókárpitoknak) és külső színkínálattal gyártották. Gyakorlatilag a BMW már akkor feltalálta az individualt, gyakorlatilag alig van 2 ugyanolyan E30.
Nincs keret nélküli ablak és b oszloptól lejtö tetővonal.
A német wikipédián és a svájci katalógusokban sem az.
Azt a nepperek.kezdték terjeszteni vissza.menőleg amikor kijött az e36 ami valóban.coupé volt a.gyár szerint is.Most meg azért kérnek többet ami régen olcsó volt.😃Amúgy az idősebb németek sem hívják coupénak akik már éltek akkor.
Olyan válaszoljon aki már felnőtt volt 1991 előtt😃
Ha penzt tolsz bele, akkor ne az legyen a kiindulasi alap, hogy 31 evig jo volt az e30-as is! Jo, igen, de egy 36-os vagy 46-os megjobb es furas-faragas nelkul fel tudod tenni. Annyi, hogy a kulso nyomtavrudakat lehet, hogy cserelned kell. Ez felni fuggo, de elofordulhat, hogy a nagyobb kormanyszog miatt az e30-as beleer koppra kitekert kormanynal.
Ha tényleg e30-as kormányművet szeretnél, azt tudok neked adni Székesfehérváron. Odaadom ingyen, de én a te helyedben már valami újabbat raknék be. Minimum 36-osét, vagy inkább 46-osét.
(Én is azért vettem ki ezt, mert lecseréltem egy 46-os faceliftesre.)
Hat ezt mar ott bukod, hogy ha kiszeded az orat, akkor ott marad a gomb helyen egy ures lyuk a plexin. Szoval azt is cserelni kellene. A vegen ott vagy, hogy csak meg kell venned egy egesz egyseget. Cserelj oracsoportot, az a legegyszerubb!
előző posztomra reagálva, kiszedtem az egységet, de hiába próbálom az órát kivenni, ott tartja a gomb. Egyszerűen akárhogyan próbálkozom, nem jön le gomb egyik vége sem, és nem láttam semmit, hogy mégis hogyan kéne ezt megtennem. Valaki tudja erre a választ, hogy ilyenkor mi a helyzet?
Sziasztok! Ismét az óracsoportos kérdéssel térnék vissza hozzátok. A kérdésem az, hogy ha veszek egy külön fordulatszámmérőt akkor csak szét kell szednem az óracsoportot és belepattintanom az óra helyére és már megy is vagy van esetleg más dolog amit át kell alakítanom?