Keresés

Részletes keresés

Null Creative Commons License 2000.01.28 0 0 60
Kedves Korcs!
Lehet, hogy a tv2 pártpolitikailag objektív, de abszolút szenzációhajhász.
Lásd.: Főcím:Szaporodó rendőri túlkapások!
Stahl Juci:Rendőri túlkapás!!! Lefújták az akciócsoportosok egy iskola diáklányait!
Riport: Lefújták a rendőrök a pofozkodó tanárnőt és egy diák véletlenül kapott belőle.
Ez mi, ha nem szenzáció hajhászás?
Mellesleg ha vki megnézte este a szóvivő helyreigazítását, akkor észre vehette, hogy S.Juci
és a pali hozzá sem tudott köpni.

Eclipseboy: Az U.i.-d RULEZ!

Ja és még vmi. Korcsnak: a Hofi Géza is ellenzéki mégis mindenki szereti.

PigSmarti Creative Commons License 1999.04.19 0 0 59
korcs!
teljesen igazad van.. bár alig olvastam bele a topicba, mégis...
ez egy jo meglátás, teljesen egyetértek
Előzmény: Korcs (58)
Korcs Creative Commons License 1999.04.19 0 0 58
Kedves luciferi!

Igazad van, hogy a Pálffy meg a Stáll egyfolytában nyivákolnak, de még mindig a Tények az a híradó, amelyik viszonylag objektív és nem szenzációhajhász. (Tudjuk, TV3: ellenzéki, MTV: kormánypárti, RTL Klub: bulvármagazin.)

Előzmény: luciferi (17)
matrica Creative Commons License 1999.04.19 0 0 57
Igen tisztelt nagyokos tomco!

Szerinted akkor mit kene nezni??? csak nem a hbot? ha az RTL Klub genny, akkor mi a sziv tv, a hbo, es a tobbi "tv????" ??? mert ha az RTL genny, akkor a tobbiek olyan nagy semmik, mint te...

Előzmény: tomco (42)
bnoplwk2 Creative Commons License 1999.03.16 0 0 56
Elboktem. Elnezest...
Helyesen igy kellett volna:

Talatam egy <A HREF="http://www.dunatv.hu/magunk/nezettse.htm">erdekeset</A>
Előzmény: bnoplwk2 (55)
bnoplwk2 Creative Commons License 1999.03.16 0 0 55
Ha linket akarsz betenni akkor csinals igy:

Talatam egy <A HREF="www.dunatv.hu/magunk/nezettse.htm"> erdekeset</A>

Ami igy fog kinezni:
Talatam egy erdekeset
Előzmény: E. Tamás (24)
dugesz Creative Commons License 1999.03.16 0 0 54
YÓ a neved,Mr Geci.
Mulan Creative Commons License 1999.03.16 0 0 53
Off on

Itt
nézzél körül link-ügyben
Off off
Előzmény: E. Tamás (24)
Eclipseboy Creative Commons License 1999.03.13 0 0 52
És mi a véleményetek a SzívTV-ről és az MSat-ról? Ha a TV2 és az RTL Klub sz*r, akkor ezek mik? A minőségük kb. egy vidéki stúdió szintjét éri el, vagy azt sem.
Lehet, hogy a sokat szidott magyar TV adók rosszak, de ha megnézitek a külföldi példákat, ott is ugyanaz megy (talán kevesebb a brazil filmsorozat, de helyettük ott vannak az azonos szinten mozgó német sorozatok). Szinte minden magyar műsor egy külföldinek a koppintása, semmi eredeti.

Egyébként ha tehetem én is a Spectrum-ot, vagy a HBO-t nézem (bár azokon meg a sok ismnétlés bosszant).

Üdv.

Ui: Szerintem a Fridi műsora egész jó lett, mióta kevesebbet szerepel benne.

bnoplwk2 Creative Commons License 1999.03.13 0 0 50
Az, hogy Fridi menekul az RTLK-tol, nekem aez azt jelenti, hogy annak az adonak tenyleg csengettek... Egyszereun Fridit kovetve el fognak vandorolni az ertekes embereik...
Amugy Fridi bacsi kicsit gusztustalanul nyomul mostanaban, bar az is igaz, hogy a Kiralyi Magyar tevebol elobb ennefelei majd kesobb elvbaratai tettek lapatra. Az "En Mozimnak" nagyon orulnek, ha a regi hangvetellel indulna ujra. Frei Tomi "Dossszie" ujraindulasa csalodas volt nekem. Ez eredeti style fekudt Tamasnak. Ez a kozonseghozzadas teljesen ertelmetlen es folosleges, mert Tamas nem igazan boldogul a kozonseggel es raadasul igy meg a musor is dragul. [Kedves E. Tamas, no ilyenek azok a musorok amiket szivesen neznek, mondoom ezt valaszul abbeli kerdesedre, melyben azt tudakoltad, hogy megis mit].
Larry King-et nem kellene lenyulni, A Larry King Live - Larry King teszi azza ami. Amikor a CNN-en nehe potoljak mas speaker-rel, lathatoian sokkal gyengebb az egesz. Fridi habitusa meg szerintem eleg tavol all Mr King-etol.
Ugya mindeki emlekszik arra amikor Gyarfas tamas Napkelteje elkezte masolni a CNN quiz beteteit. Nagyon benara sikerult, espedig azert, mert a CNN-en ki van talalva ennek a "dramaturgiaja", a Napkeltesek meg csak ugy ad-hoc nyomogatjak be a quiz kerdeseket 2 blokk koze, raadasul idetlen alafesto zenevel, amitol olyan benasagszaga lesz az egesznek...
Előzmény: Mr geci (49)
Mr geci Creative Commons License 1999.03.13 0 0 49
Fridi eredetileg azt akarta,hogy mindhárom országos lefedettségű adón egyszerre menjen a műsora.
Előzmény: phoebee (47)
reimre Creative Commons License 1999.03.13 0 0 48
Sok szó esett itt mintákról és egyebekről.Erről eszembe jutott:nem lehetne itt a T.asztalon közvélemény kutatást rendezni?Ez is egy minta!
phoebee Creative Commons License 1999.03.12 0 0 47
az adatok szigoruan tajekoztato jelleguek! ;-)

igencsak topicba vag ez a ma itt az internetton kozzetett hir:
"A közeljövőben Friderikusz Sándor megválik az RTL Klubtól - mondta el a népszerű televíziós a szegedi tanárképző főiskolán egy közönségtalálkozón. Áprilisban a TV2-n újraindul régi sorozata, az "Én mozim", majd átköltözik show-műsora is. Októbertől pedig Larry King CNN-en látható napi showműsorához hasonló programot tervez a TV2-n."

na ilyen se nagyon fordul elo a magyarnal bejaratottabb mediapiacokon, hogy egy ekkora sztar, mint a fridi egyszerre ket csatornan dolgozzon.

Előzmény: CaMeL (46)
CaMeL Creative Commons License 1999.03.11 0 0 46
http://www.friderikusz.hu/online/meglepo/nezettseg/990308.shtml

Egy kis adat... nektek "szedtem" ! ;-)

CML

E. Tamás Creative Commons License 1999.03.11 0 0 45
Azt hiszem ez a topic elérte célját!
E. Tamás Creative Commons License 1999.03.11 0 0 44
Örülök neki, hogy egy AGB-s is megtalálta az oldalt és pontos dolgokkal illetett meg minket.
NagyAnd: jól tájékozódtam? (lásd lentebb)
Nekem is vannak új dolgok...

Boros úr nem mondtál hülyeséget!

Phoebee: igen a gfk valóban így készíti az adatait, jól tudod. (ezt biztosan tudom)

E. Tamás

MrGuru75 Creative Commons License 1999.03.11 0 0 43
Mar egy jo par eve alig nezek tevet, ugyhogy a
musorok kozul csak keveset ismerek.Ezert nem
fogom kritizalni az egyes musorokat.De az emlitesre melto,hogy a tv2 mar hosszu ideje arra vart,hogy csatornat kapjon,
mikozben az RTL Klub kontenerstudiokban kezdte meg a musorsugarzast.Mennyire kulonbozo pontrol indultak.Es megse jobb a tv2.
Remelem nem faradtatok le.
tomco Creative Commons License 1999.03.11 0 0 42
ra kenne jonni mindenkinek, hogy az rtl genny klub, valamint a biopon genny tv2 magyarorszag ket lejarato televizioja! ugy erzem semmi szuksegunk nincsen erre a ket kereskedelmi csatornara
Előzmény: luciferi (14)
mengele Creative Commons License 1999.03.11 0 0 41
Éljen Lakodalmas Lajos, Zámbó Jimmy, Pataki Atis, az Időjós, az Életveszélyben, a Friderikusz, a Frei, a Stahl Judit, Kudlik Juli Suli, éljenek a brazil TVsek, a Jóbarátok, a Szerencsekerék, a Meri vagy nem, Dóra, meg balázs a Z+ -tól.
Éljen az összes médiageci.

Egyébként ha ezt akarja a nép, akkor ez van,ezt köll szeretni.
Éljen Vitár Róbert és Gulyás László!
Éljen A KULCS!

NagyAnd Creative Commons License 1999.03.11 0 0 40
Nem. Az AGB sajnos nem publikalhat adatokat. (egy-ket eve ment errol a huza-vona a tevekkel, mig a vegen ebben allapodtak meg, ami persze a tv-k szamara igen elonyos.)
Előzmény: sala (38)
NagyAnd Creative Commons License 1999.03.11 0 0 39
Talan ugy, hogy vannak kulonbozo mutatok, a harom legfontosabb a Sulyozott nezettseg, a Nezettseg es a Kozonsegarany.

1. Sulyozott nezettseg: ha egy ember csak a musor felet nezte meg, akkor csak fel nezonek szamit, ha csak a negyedet, akkor negyed nezonek stb. Tehat a nezese sulyozva van azzal, hogy mennyit nezett meg az adott musorbol.
2. Nezettseg: Ha valaki 1 percet folyamatosan nezett az adott musorbol, az mar 1 nezonek szamit, tehat vegul is elerte a musor. (angolul: reach)
3. Kozonsegarany: Az osszes tv-nezo kozul mennyi az adott csatornat nezok aranya egy bizonyos musor, vagy idosav alatt. (angolul: share)

Oda kell figyelni, hogy milyen mutatora adjak meg a tv-k a nezettsegi adataikat (ez altalaban a Sulyozott nezettseg szokott lenni), es hogy milyen celcsoportra (ez altalaban a teljes lakossag).

De pl. az RTLK nem titkolt szandeka, hogy a 18-49 eves celcsoportot celozza meg. A mutatoik is ezt tamasztjak ala, mig a tv2-os Lagzi Lajcsit valoban sok idosebb ember nezi.

Van meg nehany osszetettebb mutato is. A tv-k szeretnek ezekkel addig buveszkedni, mig magukat hozzak ki gyoztesnek.

Udv

Előzmény: Todd (36)
sala Creative Commons License 1999.03.11 0 0 38
Nem erhetoek el az AGB _eredeti_ adatai valahol a halozaton?

Sala

G3kk0 Creative Commons License 1999.03.11 0 0 37
Hi!
Statisztikakrol szerintem csak ennyit: Egy adatkupacbol ki lehet hozni egy A es egy B dolgot. Csak a kriteriumokat kell varialni. Magyarul szerintem a megkapott agb-s adatokbol mind a(z) mtv1, tv2,t rlklub, ki tudja hozni, hogy o a legkiralyabb teveccsati. En 21 eves lennek, nalam ez a sorrend: 1 rtl klub, 2, tv3, mtv1, 3: nagyon ritkan tv2. Sajna se spektrum se discovery channel, pedig ha lenne, egyertelmuen ezek vezetnenek...
bye:G3kk0
Todd Creative Commons License 1999.03.11 0 0 36
NagyAnd,
Ugy latszik, felreertheto voltam. Nem a Darido ellen van kifogasom, hiszen ha nem birom ki (ami igaz), akkor nem nezem meg, ez teljesen nyilvanvalo. Sot, azt is keszseggel elhiszen neked, hogy a jonep Lajcsira kivancsi, bar ez szerintem az idosebbekre - 49 ev fellett - igaz elsosorban, es ok nyomjak fel a Darido a dobogora.
Ami hihetetlen szamomra, az az, amit mar tobben leirtak, hogy az egyes csatornak mindig sajat magukat hozzak ki a legnezettebbnek, es ezt, sajna,
csak ugy tudjak megtenni, ha a tizes vagy tizenotos listara felrakjak a "konnyen emesztheto, divatos, eldobhato muanyag vacak" -ot is, mert nincs mas.
Te tudnad legjobban megmondani, vajon hogy lehet ket vagy harom csatorna egyszerre a legnezettebb?
Előzmény: NagyAnd (34)
luciferi Creative Commons License 1999.03.11 0 0 35
Teljesen elkeserítettél.
Előzmény: NagyAnd (34)
NagyAnd Creative Commons License 1999.03.11 0 0 34
Todd:
Nem tudom elkepzelni,
hogy ilyen szinvonalu musorok lennenek a topon. Egyszeruen nem hiszem el.

Pedig ez az igazsag (sajnos). Az AGB Hungary adatai valosak (ott dolgozom). Pentek este bizony a jonep leul Lagzi Lajcsit nezni. Ilyen a kozizles Magyarorszagon. En ezt lazan el tudom kepzelni. Ugyan igy van pl. a zenevel is. Nem fer a fejembe, hogy mit lehet szeretni az igenytelen diszkomuzsikan, de hat orrba-szajba ez megy minden "zenei" adon. Mert ez kell a jonepnek. Konnyen emesztheto, divatos, eldobhato muanyag vacak legyen. Gondolkodni lehetoleg minel kevesebbet kelljen. Ilyen a fogyasztoi tarsadalom.

Udv.

Ui: Lefogadnam, ha a Spectrum tv minden haztartasban foghato lenne, akkor is messze lemaradna nezettsegben a Lagzi Lajos es Esmeralda mogott, mar ami a teljes lakossagot illeti.

Kham Creative Commons License 1999.03.11 0 0 33
Az AGB-nél pontosabb nézettségfelmérés nem létezik, ok pedig üzleti megfontolásból nyilván nem adnának ki kozmetikázott adatot. Ha ilyet tennének a másik két nagy kereskedelmi Tv azonnal rájuk ugrana. Szóval igen valószinu, hogy a Teletexten csak a saját musoraik vannak, vagy pedig ez az igaszság.
Előzmény: Mr geci (32)
Mr geci Creative Commons License 1999.03.11 0 0 32
Én is ismerem az RTL-Klubos toplistát,de az CSAK a saját műsoraikat tartalmazza.
Mr geci
Előzmény: reimre (13)
Todd Creative Commons License 1999.03.11 0 0 31
Egyetertek phoebee kijelentesevel, miszerint normalis dolog az, ha az egyes csatornak sajat magukat tuntetik fel legnepszerubbnek. Na de ennyire?
en ugyan nem olvastam ezt a listat, de korabban mar lattam nehanyat a tv2 es az RTL Klub szemszogebol is, es szerintem erosen tuloztak ezen rangsorok osszeallitasanal.
Meglatasom szerint a tv2-nek nagyon jo huzasa volt a Darido, annak ellenere, hogy felall a szor a hatamon, ha meghallom, hogy kezdodik a musor, es nem tudtam vegignezni egyetlen adast sem (igaz, egy ideje nem is probalom). A Darido helyzete a listakon szerintem kozel realis, hiszen valoban az idosebbek nezik inkabb, igy Lajcsi be tudott sorolni a mar emlitett Szomszedok meg Veszhelyzet melle. A tobbi viszont, Herkulessel, Xenaval, meg a jo eg tudja meg mivel, nem a valos helyzetet mutatja (E. Tamas, bocs)
De az RTL Klub sem jobb. Lattam nehany honapja egy oldalas hirdetest, amelyen huszonot centis betukkel viritott, hogy "szep volt fiuk" es hogy 8:2.
Vagyis 8 rtl-es musor volt ket tv2-sel szemben az elso tizben (Darido es nem tudom mar mi volt a masik). hat, mit mondjak, eleg lehangolo es hihetetlen volt a latvany (Legimentok, Megveszem ezt a not stb.). Nem tudom elkepzelni, hogy ilyen szinvonalu musorok lennenek a topon. Egyszeruen nem hiszem el.
Az is igaz, hogy valamilyen modon el kell adni a musort, de ezt a fajta nepszerusitest kicsit arnyaltabban kellene vegezni.
phoebee Creative Commons License 1999.03.11 0 0 30
kedves e. tamas,

bocs, asszem felreerthetoen fogalmaztam. igazad van, tenyleg az osszes tv az agb mereseit hasznalja. en sajnos csak a hetfo esti agb-s adatokat kapom meg (mostanaban mar azt se mindig), ezert tettem inkabb kozze azokat a gfk-s szazalekokat, mert az egy hosszabb, tobb honapos idoszakot olel at. egyebkent ha jol tudom a gfk nem is foglalkozik gepi nezettsegmeressel, ez egy egyszeru kozvelemenykutatas eredmenye volt.

az teljesen normalis dolog, hogy mindegyik csatorna ugy teszi kozze az adatokat, hogy az a legkedvezobb szinben tuntesse fel. a nezo szamara talan kicsit zavaro, hogy mar harom tv allitja magarol, hogy o a legnezetteb, kulonosebb jelentosege azonban ennek nincs, pontosan azert, mert az osszes hirdeto ugyis ugyanazt az agb-s adatsort kapja.

Előzmény: E. Tamás (22)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!