Keresés

Részletes keresés

graum Creative Commons License 2002.07.02 0 0 49
Lesznek Mandrake 8.2 alá Gnome2 rpm csomagok, vagy várjam meg a Cooker-t? Remélem addig azért a Texstar csinál valamit... :) Érdemes egyátalán áttérni rá. Mintha nem lennének hozzá applikációk.

Üdv
Godot

tomb Creative Commons License 2002.07.01 0 0 48
Előzmény: tomb (47)
tomb Creative Commons License 2002.07.01 0 0 47
Most raktam fel woody alá. Az FSN portálon talált leírást követve, unstable megadva az apt-nak addig, amíg felpakolta. A bonobo-activation csomagot külön kell frissíteni a sid-ből.
Ha már sid, akkor gyorsan felrakta az új galeont is. Mintha gyorsabb lenne... :-)
Előzmény: nyman (46)
nyman Creative Commons License 2002.07.01 0 0 46
Mar ki is jott a 2.0-s. Van vmi tapasztalat ezzel kapcsolatban?

Előzmény: khiraly (45)
khiraly Creative Commons License 2001.12.12 0 0 45
Hello mindenkinek.
Akkor ezt az oskovulet topikot felujitanam.
Kar volt a cimben odairni, hogy v1.0
Mert most mar ugye 1.4, es hamarosan kjon a 2.0.
Szoval lehetne folytatni a Gnome-os eszmecseret.
Ki mit hol talal meg, es hol kell atallitani.
En most epp azon torom a fejem, hogy a Ximian Gnome-omat legyalulom, es felrakok egy hagyomanyos 1.4-et.
Kerdes a kovetkezo, hogyan orizhetnem meg a beallitasaimat, es foleg a felso menusort, mert az nagyon tetszik.
Igencsak hasznos, hogy a jobb felso sarokban van egy ikon, amire ha rakattint az ember akkor lejo9n egy lista, hogy most eppen milyen progik futnak mind a negy virtualis ablakomon:)
Viszont a Ximiannal az a problema, hogy mindenhova rakja a csomagjait, es nem oda, ahova a Gnome szokta, tehat mindent osszekever, aztan a csomagokat is ugy kell utana vadaszni, hogy valami for Ximian.

Tehat az ikonok, es menuk,, menupontiok beallitasaimat szeretnem megorizni.
5let?

Topik cimet nem lehet megvaltoztatni?
Gnomev1.0->Gnome

rayn Creative Commons License 2000.02.27 0 0 44
Rámész arra az alsó izére, rákattintasz egy üres helyen a jobb egérgombbal. Majd add applet, utility, GKB. Hasonló a wines váltóhoz.
Előzmény: dj (43)
dj Creative Commons License 1999.10.16 0 0 43
Sziasztok!

Nekem kisebb a nyugom, de azert eleg kellemetlen. Hol tudom gnome ala beallitani a magyar billentyuzetet? Ha atvaltok KDE-ra ott muxik, gnom alatt nem. Mi lehet a baj?

Elore is kossz a segitseget! Udv: dj

yoker Creative Commons License 1999.08.27 0 0 42
Majd elfelejtettem,

a legfrissebb GNOME cuccok:
ftp://ftp.gurulabs.com/

Üdv.: Laci

yoker Creative Commons License 1999.08.27 0 0 41
Hello Tisztelt Mindenki,

az alábbi GNOME problémával kapcsolatban írtam a support-nak, a válasz kb.: FÉL ÓRA! múlva meg is érkezett. Vajon van ennél jobban support-ált op. rendszer? A baj az 1.0.5-nél alacsonyabb verziószámú gnome-core csomagokkal volt, gyorsan frissítettem is a core csomagot 1.0.7-re, és úgy tűnik, minden OK.

yoker Creative Commons License 1999.08.25 0 0 40
Hello,

már azt hittem megoldódott minden problémám a GNOME-ot illetően, az ablakkezelő lecserélésével, de sajnos egy még maradt. Mikor bekapcsolom a gépet, (vagy reboot) az első belépéskor, a GNOME indulásakor vagy lefagy az X, vagy elindul a GNOME ablakkezelő nélkül, és utána fagyi. Az X ujraindítása után (ctrl+alt+backspace) minden OK. Kérdeztem a kollégáimat, ők is tapasztalták e bugot. Most keresgélek a gnome.org bug tracking-jei között. Van valakinek hasonló gondja, ill. tart valaki már esetleg a megoldásnál?

MGperY Creative Commons License 1999.08.24 0 0 39
szal tegnap éjszaka én is kipróbáltam a icewm+gnome-ot és tényleg megyen, de:
a gnome problémákat NEM az enlightenment okozza, úgyanúcs sprickolja a konzolra a hibaüzeneteit, a c64 emulátor ugyanúgy nem megy (lásd linux + játék).
a gnome gyönyörű, de le lehet h le kell mondanom róla, mert nem akarom bugreportok olvasásával ill átkozódással tölteni az időmet.
persze lehet h csak én vagyok lámer és/vagy a suse-mel nem fexik jól a gnome, dehát ez van.

a gnome kontrol centerből csak akkor lehet az icewm-et választani, ha az icewm már telepítve van ! ;))

egyébként tényleg sokkal gyorsabb az icewm az elingtenmentnél.

MG/Y koca linux user

yoker Creative Commons License 1999.08.24 0 0 38
Mindenkinek köszi,

azt hiszem ágyúval akartam verébre lőni. Már működik a GNOME+icewm duó, és mondhatom nagyon klassz. A megoldás egyszerű (utólag): GNOME control center->window manager->itt ki lehet választani az icewm-et, és kész. Bátran merem ajánlani mindenkinek az icewm-et az enlightenment helyett, volt olyan user-em aki mindig csak másodikra tudott bejelentkezni, elsőre mindig fagyi, icewm-el ez is megszűnt.

Fidusz Creative Commons License 1999.08.23 0 0 37
Ja, hogy otthon nincs GNOME, csak ures icewm? Na majd megnézem...

Visoznt bent a munkahelyen ma végre feltettem a linuxot, és 64M RAMmal olyan gyors az X (Enlightenment, GNOME, Netcapa, stb), hogy csak na.
Még a ringyózos neccképnél is gyorsabb!

Fidusz Creative Commons License 1999.08.23 0 0 36
Ha jól emlékszem, a (lk) listán kapott ötlet alapján nálam az xinitrc-ben csak annyi szerepel, hogy

exec icewm

A többi szemetet letöröltem. De ha kell, holnap elküldöm levélben vagy felteszem ide.

yoker Creative Commons License 1999.08.23 0 0 35
Szia Asvany,

én is a Debian-hoz készült doksiban találtam az .xinitrc-s dolgot, lehet, hogy a Red Hat-nél ez nem nyerő? Köszi, ki fogom próbálni az általad javasolt formációt is.

Üdv.:Laci

asvany Creative Commons License 1999.08.23 0 0 34
".xinitrc" | ".xsession" (csak az egyik kell, (nalam valamelyik link a masikra))

ezekbe
"
exec gnome-session &
exec icewm
"

ha igy csinaltad, akkor sorry.
nekem igy megy (debian)

yoker Creative Commons License 1999.08.23 0 0 33
Hello,

kipróbáltam a GNOME-ot az icewm ablakkezelővel,
http://www.kiss.uni-lj.si/~k4fr0235/icewm/
és nagyon tetszett, kb. 10-szer gyorsabb mint az enlightenment-el. Szerintem a GNOME problémáinak nagy részért az enlightenment a felelős. A baj csak az, hogy nem tudtam alapértelmezett ablakkezelőnek belőni. Elindítani csak úgy tudtam, hogy az X logon screen-en (Red Hat 6) a failsafe-et választottam, és itt beírtam: icewm & gnome-session. Az enlightenment így is panaszlodik, hogy nem ő az alapértelmezett ablakkezelő, de aztán megy minden. Próbáltam a user könyvtárába xinitrc-t, xsession-t, amiben megadtam: icewm & gnome-session, de semmi eredmény. Van valakinek ötlete?
Előre is köszi.

ig Creative Commons License 1999.08.04 0 0 32
na!!

http://www.debian.org/Packages/stable/x11/

ig Creative Commons License 1999.08.04 0 0 31
Debianhoz:
Filburt Creative Commons License 1999.08.04 0 0 30
Hali!

Honnan lehet leszedni a blackbox-ot és az icewm-et?

Köszi!

Filburt

TaXiN Creative Commons License 1999.07.20 0 0 29
ket szelso egergomb egyszerre - erre merevedett le a gnome
Megoldas: karakteres feluleten:
kill -9 `ps aux | grep "-sm -client -i" | grep -v "grep" | awk 'printf "%d ", $1'`
es mar jo is :)
Van valami userfriend-ebb megoldas ?
lolka_bolka Creative Commons License 1999.07.20 0 0 28
As i wrote, nekem is Gnome -om van. Az egérrel nekem is volt az elején gondom, install után jól ment, ha az xf86config -ban átállítottam a monitorom (pedig azt adtam meg hogy ps2 microsoft intelii -ugyanazt amit installkor) össze vissza ugrált. Utána terminal - setup - mouse configuration tool, belőttem, és teljesen jól ment. Ami bosszantó, hogy ha felrakok egy theme -et, k*rvára lelassul, és a linuxconf is fagyizik ezerrel...

Meg simple userként nem tudom használni a linuxconfigot, ami érthető, csak akkor mért írják a Getting Started, getting connected chapterjében, hogy futtassam a linuxconfigot, és ott válasszam a ppp/slip connectiont ?

Mind1, ezeket megírtam a supportnak, ha valakinek hasonló problémája van szóljon, és akkor elküldöm neki a választ.

Lolka

MGperY Creative Commons License 1999.07.20 0 0 27
nincs vmi ötlet h miért magyar a gnome-om ?
root-ként angol, usernek magyar (persze nem minden) és gözöm sincs h kell átállítani.
(suse6.1-em van)

köszi !

TaXiN Creative Commons License 1999.07.20 0 0 26
ket szelso egergomb egyszerre - erre merevedett le a gnome
Megoldas: karakteres feluleten:
kill -9 `ps aux | grep "-sm -client -i" | grep -v "grep" | awk 'printf "%d ", $1'`
es mar jo is :)
Van valami userfriend-ebb megoldas ?
lolka_bolka Creative Commons License 1999.07.20 0 0 25
As i wrote, nekem is Gnome -om van. Az egérrel nekem is volt az elején gondom, install után jól ment, ha az xf86config -ban átállítottam a monitorom (pedig azt adtam meg hogy ps2 microsoft intelii -ugyanazt amit installkor) össze vissza ugrált. Utána terminal - setup - mouse configuration tool, belőttem, és teljesen jól ment. Ami bosszantó, hogy ha felrakok egy theme -et, k*rvára lelassul, és a linuxconf is fagyizik ezerrel...

Meg simple userként nem tudom használni a linuxconfigot, ami érthető, csak akkor mért írják a Getting Started, getting connected chapterjében, hogy futtassam a linuxconfigot, és ott válasszam a ppp/slip connectiont ?

Mind1, ezeket megírtam a supportnak, ha valakinek hasonló problémája van szóljon, és akkor elküldöm neki a választ.

Lolka

MGperY Creative Commons License 1999.07.20 0 0 24
nincs vmi ötlet h miért magyar a gnome-om ?
root-ként angol, usernek magyar (persze nem minden) és gözöm sincs h kell átállítani.
(suse6.1-em van)

köszi !

ig Creative Commons License 1999.07.14 0 0 23
igazabol minden wm-et lassunak talalok ami nem ugy megy mint az icewm vagy a blackbox :-)))
Előzmény: Gaabocska (19)
bnoplwk2 Creative Commons License 1999.07.14 0 0 22
Az hogy jelenlegi állapotában ugyanolyan vack mint a windows explorer, zöld, kidolgozatlan, eretlen. a Solaris alatti gcc forgatás közben elmondta mindennek. Iszonytatoan durva warning hegyek jöttek, mint pl neminiciált objektumok, longint és charstring pointerek komparálása, hegyekben álló neminiciált és unused változók, életveszélyes casting-ok, etc.. kb 60%-os fordultság után a gcc aszonta hogy ne tovább. Ezért kérdem, hogy ki az a szerencsés aki leforgatta és hol kel gányolni hogy leforduljon...

A KDE-ben kevesebb a csingilingi cucc CORBA meg network object modell ellenben fél éve stabil és megbízható....

Előzmény: TaXiN (21)
TaXiN Creative Commons License 1999.07.13 0 0 21
Csak próbaként betettem egy kivehető winyót ebédszünetben és feltelepült egy R6/6 - ami alapbol gnome-ot használ. 10 perc alatt x - szer kifagyott az ablakkezelőm (egér volt, csak nem tudtam mit kezdeni vele). SZVSZ ezek NAGYON felületes benyomások - azota nem is lett berakva a winyó de nem teccik.

Remélem megtalálom mi a nyűgje, mert egyébként szép.

bnoplwk2 Creative Commons License 1999.07.13 0 0 20
Udv!

Sikerult valakinek sparc solaris 2.6-ra leforgatni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!