Keresés

Részletes keresés

Mezőbándi Creative Commons License 2004.01.30 0 0 41
Jé, tényleg írtam ebbe a topikba is! Milyen jó, hogy pár napja visszatértem a fórumozáshoz. Közben egy-két kérdésre azért sikerült választ kapnom. Pár hét és a kézirat is lezárul, úgyhogy hamarosan biztosan még többet fogok tudni.

Most a következők jutnak eszembe:

Saját kiadás esetén kb. 800e - 1 millió forint a nyomdaköltség és 500 db a minimális példányszám. Ennél kevesebbet nemigen vállalnak a nyomdák. Ez egy átlagos, puhafedelű, kb A5-ös formátumú (illetve kicsit kisebb) könyv költsége. Kényelmesen olvasható fonttal 32 sor: 1600 leütés per oldal. Mini betűkkel 40 sor: 2400 leütés per oldal. Pár színes fotóval, jó papíron. Viszed a nyomdának a kéziratot - nyilván elektronikus formában -, előadod az igényeidet és ennyi. Valószínűleg mindenképpen ráfizetéses kaland lesz, hiszen 1600-2000 Ft áron kellene túladni minden példányon a költségek megtérüléséhez.

Nekem extra igényeim is vannak (pl. nagyobb méretű - kihajtható - táblázat mellékletek), így ez biztosan dob rajta. Ugyanakkor "mindössze" kb. 300ezer karakteres terjedelemmel számolok - plusz több oldal illusztráció - (olvasható méretben kb. 200 oldal), ami egy átlag puhafedelű könyvnek fele-kétharmada. Ez tehát esetleg csökkenti a költséget.

Nyelvi, stb. lektorálást igyekszem ingyen megoldani, bár valószínű, hogy gazdát fog még ott is cserélni néhány ötezres a szakmai ellenőrzés okán. Azt azért nem várhatom el senkitől, hogy egy köszönömért rááldozzanak 2-3 napot. De ez nem tartozik a kötelező költségekhez.

Most ennyire emlékszem. Talán segít orientálódni.

Előzmény: Imhoteph (40)
Imhoteph Creative Commons License 2004.01.28 0 0 40
Sziasztok!

Aktuális a téma nálunk is!
Bár látom, meg kell küzdeni a könyvesboltig való eljutásig, azért megpróbálnánk.
Mindenekelött azok a kérdések érdekelnének, melyeket Mezőbándi kollega is feltett.
Bárkinek infója van, kérem ossza meg! :)

Előzmény: Mezőbándi (39)
Mezőbándi Creative Commons License 2003.09.04 0 0 39
Akkor most meg én hozom fel a topikot.

Van egy rokonom, aki most fejezi be egy angol tankönyv megírását. Saját kicsi nyelviskolája van már egy évtizede, korábban is elég sokáig tanított (állítólag még most is tanítanak egy páran jegyzeteiből a korábbi munkahelyén). Szóval a szakmai garancia a minőségre megvan. Szeretné kiadni. El tudná valaki mondani lépésről-lépésre (persze nagy vonalakban), hogy mit kell tenni a kézirattól (pl. egy doc file) a könyvesboltig? Azt gondolom, hogy a megfelelő profilú kiadót kell megtalálni. De ezen kívűl mit kell tenni? Pl. szerkesztés meg hasonlók. Mi minden van, amit a kiadó vállal fel, viszont "saját kiadás" esetén a szerző csinál? A terjesztésen kívűl. És mekkora érvágás ez anyagilag?

Szóval valami ilyesmi. Hátha tud valaki tanácsot adni. (Ja, és ha valaki egy újszerű de már bevált tanítási módszer nyelvkönyvét akarja szponzorálni az írjon bátran!)

brinzus Creative Commons License 2003.03.27 0 0 38
Ma kaptam egy emilt..... lehet mégis kiadják :))))))))))
Előzmény: brinzus (37)
brinzus Creative Commons License 2003.03.26 0 0 37
Gondoltam felhozom, mert én is hasonló cipőben járok. Szal, én is irtam, mármint egy könyvet. A kiadók azonban nem kapkodnak utána. Ill. a 60-ból 4 válaszolt. Az első megöszönte, de sajnos más a kiadó profilja, viszont javasolta, hogy induljak egy pályázaton. A másodiknak tévedésből küldtem el, ő ugyanis szakkönyvekkel foglalkozik. A harmadik örömőódát zengett, de sajna szponzor nélkül nem megy. A negyedik pedig lazán közölte, hogy úgy vacak az egész ahogy van. Hogy most mi lesz? Azt hiszem szép csendesen megőrülök......

vismaior Creative Commons License 2001.09.03 0 0 36
Hi!

Van egy ösmerősöm, bár már nem láttam vagy 5 éve és talán már el is felejtett, de szerintem próbáld meg:

Vagabund kiadó
Szőllősi Péter
Kecskemét, pf.:538

Hajrá!

üdv, vis

cadre Creative Commons License 2001.09.03 0 0 35
Kérek én is egy példányt.

Más:
Gondolkoztál már az e-book formában történő kiadásról?

Előzmény: realdoko (27)
Népi Angyal Creative Commons License 2001.09.02 0 0 34
Szia! Biztos vagy benne, hogy szar? Van egy egészen halvány kapcsolatom a Valhallához, úgyhogy talán tudok intézni valamit, ha elküldöd a kéziratot. Persze ha nem, nem.
Előzmény: realdoko (33)
realdoko Creative Commons License 2001.09.02 0 0 33
az, hogy nem adták ki+rájöttem, hogy szar könyv, úghogy már nem is bánom, inkább írok másikat
AlomGomba Creative Commons License 2001.02.17 0 0 32
Ez elég régi történetnek tűnik. Mi lett a vége? tudja valaki?
realdoko Creative Commons License 1999.03.09 0 0 31
Kedves Planney!
Köszönöm. :) Mi az, hogyha rendejössz? Mi bajod van?
Planney Creative Commons License 1999.03.09 0 0 30
Realdoko,

Beszeltem a noveremmel. Majd kapsz egy maganmailt, ha rendbejottem.

P

Mozzarella Creative Commons License 1999.03.09 0 0 29
Kedves szerzők!
Küldjétek el nekem is!
Talán segíthetek.
donvito Creative Commons License 1999.03.09 0 0 28
realdoko: passzoljál ide egy kopit és megnézem, hogy mit tudok segiteni!
A feleségem meg műfordító, ő meg akkor recenziót is mond a könyvre.
Ugye nem baj, ha nem Bp-en adjak ki a könyved? :o)
vito
realdoko Creative Commons License 1999.03.09 0 0 27
Tényleg nagyon örülök, hogy így érdeklődtök.
Azt mondjátok, ne ponyvásítsak egyáltalán (de lehet, hogy ez össezsen annyi lenne, hogy hozzáírok pár csatát meg ilyesmit). Rendben.
DE
Akkor úgy tűnik, sose adják ki.
Hát mit lehet tenni?
ZodiaC Creative Commons License 1999.03.08 0 0 26
Realdoko Mester!(tudod, igy megelolegezve :-))
Please nyomd el az iromanyt az en emilemre is.

Kosz!

ZodiaC

ZodiaC Creative Commons License 1999.03.08 0 0 25
Realdoko Mester!(tudod, igy megelolegezve :-))
Please nyomd el az iromanyt az en emilemre is.

Kosz!

ZodiaC

Kivancsi Creative Commons License 1999.03.08 0 0 24
Köszi, megkaptam. Elolvasni még nem volt időm.
Látatlanban is az a véleményem, hogy ne változtass rajta - hacsak TE nem érzed úgy, hogy valamit javítanod kell!
Remedios Creative Commons License 1999.03.08 0 0 23
Asszem én ezt megválaszoltam emilben.
De: NE! Ne ponyvásíts. Ez a könyv így a tiéd, ahogy megírtad.
Tarts ki. Megalkuvásnak érezném. De lehet, hogy nincs igazam.
Előzmény: realdoko (22)
realdoko Creative Commons License 1999.03.08 0 0 22
Remedios, megpróbálom újra.
KÖRKÉRDÉS
Ponyvásítsak? Írjak hozzá? Változtassam meg?
Ez filozófikus kérdés...
Remedios Creative Commons License 1999.03.08 0 0 20
Nem tudom, az isis gyakran csinal ilyet.
Emilben egy masik cimemet elkuldom neked. Megprobalnad ujra? Koszonom.
Remedios
Előzmény: realdoko (18)
E. Tamás Creative Commons License 1999.03.08 0 0 19
Megkaptam, majd írok, ha elolvastam.
Előzmény: realdoko (17)
realdoko Creative Commons License 1999.03.07 0 0 18
Remedios! Valamiért nem ment el a levél, amit küldtem neked (csatolva a regény). Miért lehet?
Amúgy kedves emberek, most kaptam egy levelet egy kiadótól, akik végigolvasták a regényemet.
És mindig ugyanaz a probléma. Azt mondják, jó, tetszik, DE. És minidg az a de, hogy fantasytól elvárják, hogy ponyva legyen. És túl lélektani, stb. Ponyvásítsam.
Szerintetek mit tegyek?
Mi a véleményetek erről?
Ha nem ponyvásítom, akkor lehet, hogy sose adják ki. Ha ponyvásítom, úgy érzem, elveszik az egésznek a lényege. Mit tegyek?
Adjatok tanácsot.
realdoko Creative Commons License 1999.03.07 0 0 17
Aki kérte, annak már elküldtem.
És nagyon örvendezek, hogy ennyien érdeklődtök.
Azt szeretném kérni, hogy ha valakinek van ismerőse, aki kiadónál dolgozik, vagy egyszerűen bármi ötlete, vagy elolvassa a regényemet, rájön, hogy ZSENIÁLIS ;), és úgy dönt, hogy a 25% reményében keres kiadót... ne legyen rest szólni.
Remedios Creative Commons License 1999.03.07 0 0 16
Személy szerint engem is. Várok rá.
De asszem technikailag segíteni nem tudok.
Báááár....
egy "magyartanár"
Kivancsi Creative Commons License 1999.03.07 0 0 15
realdoko:
Személy szerint engem érdekelne a könyved: ha ez nem ütközik akadályba, elküldheted az emilemre! Előre is köszi:
Kivancsi
realdoko Creative Commons License 1999.03.06 0 0 14
A köyvet a Word 6.0-ban írtam, szóval akit érdekel, el is küldhetem, hehe.
Az a helyzet, hogy mostmár egészen máshogy írok, mint akkor. És sokszor úgy érzem, az a könyv vacak, aztán meg úgy, hogy jó.
Ingadozom. Persze, hogy azt szeretném, ha olvasnák, s mondanák a véleményeket, akármilyenek is legyenek.
Az is nehézzé teszi a dolgot, hogy bár ELVILEG fantasy, valójában ez egészen lényegtelen. MOndanám, hogy lélektani, de hát ez meg iszonyatosan hangzik.
Mindenesetre szörnyen nehéz kiadót találni, mert ugye fantasyt nem adnak ki, mert (előítlet): ponyvának van minősítve. Eért aztán fantasyt nem ad ki, csak fantasy kiadó.
Ahhoz viszont - nem eléggé fantasy. :) Szóval nincs benne elég csihi-puhi, meg varázslat vagy akármi. Valahogy sikerült olyan könyvet írnom, ami sehova nem passzol, nincs helye egy kiadónál sem.
És az is lehet, hogy rossz, de hát erről fogalmam sincsen.
Csak úgy tudnám meg, ha kiadnák. De nem adják ki. Halál mókás, ennél klasszabb ördögi kört keresve se találhattam volna.
A könyv címe Jhonny húsz éve.
És mindenféle filozófikus tartalma van, amiket akkor szoktam a barátaimnam órákig magyarázni, mikor be vagyok rúgva. Marhára élvezik.
A regény főszereplője David, aki 20 esztendős, s egyszercsak belecsöppen egy másik világba, nem ért semmit, aztán vissza is csöppen.
Ennyi dióhéjban.
:)
De bármikor beszélek róla szííííívesen.
realdoko Creative Commons License 1999.03.06 0 0 13
Köszönök minden hozzászólást. :)
Kivancsi Creative Commons License 1999.03.05 0 0 12
Ha már könyvkiadásnál tartunk: hosszas unszolásomra apám megírta első könyvét, majd azóta a másodikat is. Müfaj: krimi. Akik olvasták, mind azt állítják, hogy sok kiadott könyvet magasan felülmúl. Ezt én is tanúsítom. Apám jelenleg nyugdíjas, korábban elismert újságíró volt, tehát van gyakorlata az írásban...
Kérlek benneteket, ha valakinek van ötlete a kiadást illetően, írjon nekem egy emilt! %-ban megegyezünk!
Ja, majdnem elfelejtettem: az első könyv terjedelme 24 szerző ív...
E. Tamás Creative Commons License 1999.03.05 0 0 9
Miről szól a könyved? Megosztod velünk?
Előzmény: realdoko (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!