Keresés

Részletes keresés

Rascal Creative Commons License 2001.11.13 0 0 370
Hali!

Leteszteltem a powerdvd 40 xp-t win98SE alatt sblive value
hangkartyaval. A liveware 2.0+2.1-el a 4 csatornas hang nem mukodott
csak recsegett, 2 csatornan viszont szolt. Az mp3-tol pedig elszalt.
Liveware 3 alatt mar ment a 4 csatorna is rendesen. Elsosorban a
prologic dekodere erdekelt, mert a pdvd3-ban szerintem nem csinalt
semmit, es egyebkent sem hallottam meg jo ds dekodolast pc-n. Pl. sblive
surroundja eleg hurka... Eloszor mp3-al kezdtem, de sajnos csak 2
csatornas modban volt hajlando hangot adni, 4 csatornanal nema volt.
Szerencsere a wavot lejatsza ugy is, igy kis elomunkalattal barmi
lejatszathato vele.
Azutan betettem a ds demolemezemet a meghajtoba, hogy legrebbeljek
nehany szamot, de nagy meglepetesemre es oromomre ezt a pdvd kozvetlenul
megteszi es igy jatsza le ds-ben a cd-t. Egyszer volt szerencsem
meghallgatni ezt a cd-t rendes kulso dekoderes erositovel, es egy az
egyben ugyan olyan jol szeparalta el az elso csatornakat a hatsotol. Az
SB live sajat surroundja a kozelebe sem jon ennek... Szoval ez a resze
szuper!
Ezutan be akartam tenni nehany turkaloban vett DS-el femjelzett CD-t,
ezeket a proggi nem ismerte fel. Utana betettem egy masolt cd-t, ez
ment. Ugy tunik csak a masolt cd-ket hajlando kezelni. Majd a pdvd5
dvd-bol is biztos csak a masoltakat lesz hajlando lejatszani...
Kiprobaltam egy videocd-t is aminek ds hangja volt, ez ment is ahogy
kell, viszont a kep rangatott neha. Azert a gepemen meg a windows gyari
gagyi playere is rohogve megbirkozott az mpeg1-el eddig. (450 cel + dma,
meg minden)
Meg a liveware 2-vel beleneztem a gladiatorba, ott ment a dts. A 3-on
mar lusta voltam kiprobalni.
Meg az lenne nagy dobas, ha a ds dekoderet line-in-rol is meg lehetne
hajtani, es igy ra lehetne ereszteni kulso cuccokra.

Udv:
Rascal

Rascal Creative Commons License 2001.09.09 0 0 369
Sziasztok!

Van egy dolby pro-logic demo cd-m, és volt szerencsén kipróbálni házimozi erősítőn végre. Eddig csak az SB-Live Movie-Mode-ján próbáltam ki, és az eredmény ég és föld! A rendes dekóderen a teszthang tényleg csak abból a hangszóróból szólt, ahonnan kellett. pl. a surround jelnél a front csatornák tök némák voltak. Ezen azért csodálkozom, mert ami surround dekodereket hallottam (Live + passziv cuccok) minden hangszórót megdolgoztattak, és csak a hangerő különbsége pozicionálta valamelyest térbeli elhelyezkedést. Azok a tesztek is jól szóltak, amiben zene volt, vagy valami nyüzsgő hely hangfelvétele pl. pályaudvar.
Most a következő az lesz, hogy begrabbelem, ac3-t csinálok belőle, és megnézem a powerdvd3.0 pro-logic üzemmódját mit kavar belőle. Most már tudom mit kell hallani :)

Üdv:
Rascal

Rascal Creative Commons License 2001.06.23 0 0 368
Szia!

Én rendszeresen monóban nézem, mert lusta vagyok átrendezni a szobám minden alkalommal, és ilyet nem tapasztaltam. Ettől függetlenül egy két filmnél összejöhet ilyesmi. Pl. Őserdő hősében, a narrátor rendszeresen hátulról, vagy diffúzan szólt sztereo rendszerben is (!), és mostanában amikor az RTL-Klubbon adták és monóban néztem ilyenkor a narrátor hangja elég halk volt. Egyébként ritka, hogy fontos hangot - pl. beszédet - hátulra keverjenek DS-ben.

Üdv:
Rascal

Előzmény: McAdam (367)
McAdam Creative Commons License 2001.06.17 0 0 367
Feltűnt nekem, hogy mióta DolbySurroundos filmek is mennek az HBO-n, az ilyen filmek hangja normál mono tv-n hallgatva sokszor érthetetlen, dinamikakomprimált (tompa, halk, de a sziszegő hangoknál felerősödik, "pumpál", stb.) Ez a DS rendszeréből adódik, vagy valami hiba van valahol.
(Kábeltv, A2-stereo adás)
koviattila Creative Commons License 2001.05.16 0 0 366
Én például aztat tudom a szörrándról, hogy azokat a zenéket is meg lehet próbálni ilyen stílusban hallgatni, amelyeket innen lehet letölteni:

Dj Morpheus nyúzik szájt

Rascal Creative Commons License 2001.03.04 0 0 365
Hali!

Én is csak hébe-hóba :)

Rascal

Előzmény: magus (363)
DaySleeper Creative Commons License 2001.02.14 0 0 364
hali,

én csak annyit tudok a surroundról, hogy van egy nagyon tuti winamp3dsurround plugin, és egy warez;) oldalról leszedtem a cracket... a különbséget zongorázni lehet

na pá
DS

magus Creative Commons License 2001.02.10 0 0 363
jo napot kivánok!

rég nem voltam itt, gondoltam beköszönök:)

Rascal Creative Commons License 2001.02.09 0 0 362
Szia Tzl!

Semmi baj, egyáltalán nem titkos, csak az utóbbi időben inkább csak levelezgetek, mint internetezek, ezért nem ide írtam.

Üdv:
Rascal

Előzmény: Tzl (359)
gra66er Creative Commons License 2001.02.03 0 0 361
Sziasztok! Bár nem vagyok érdekelt a témában, de azért belemazsolázgattam. Valaki kérdezte, hogy hogy lehet ac-3-mat csinálni. Tudtommal az egyetlen szoftveres lehetőség a Sonic Foundry Soft Encode-jének használata. Nekem van egy crackelt verzió, amit a http://dsenc.freeyellow.com/ -ról töltöttem.
Tzl Creative Commons License 2001.01.29 0 0 360
hátrafeké=hátrafelé
Előzmény: Tzl (359)
Tzl Creative Commons License 2001.01.29 0 0 359
Szevasz Rascal!

Igaz, hogy Te magánban válaszoltál, de úgy érzem, hogy nyugodtan bemásolhatom a válaszom ide is, mert nem titkos a dolog.
Bocsi, ha esetleg a sortörések összekeverednek. Tehát a levél:

Köszi, hogy vetted a fáradtságot és válaszoltál, de félreértettél:
Azt sejtettem, hogy a hallgató felé nézo hangszóró az polaritáshelyesen van bekötve, de én a gyengébb minoségu, és hátrafeké álló hangszóróra gondoltam. Mivel sima sztereo tévéknél szokták azt a trükköt elkövetni, hogy a surrond hangnál a jobb és a bal hangszórót ellenfázisban hajtják meg és ilyenkor úgy erzi a hallgató mintha körbevenné a hang. (Végülis ez nem nagy trükk mert pont ez a surround kódolás lényege, de jól beállított hangszóróknál tényleg meglepo a hatás)
Innen gondoltam, hogy a hátsó hangszóróknál pont az a lényeg, hogy kevésbé irányított hangot adjanak, inkább terítsenek, és erre a legjobb az ellenfázisban bekötött hangszórók, és azért néz hátrafele egy gyengébb minoségu, mert pont abban a frekvenciatartományban fontos az alapzajok jó szétmosása a szobában.

Tehát a kérdésem pontosabban az, hogy jól gondolom-e?

Üdv Tzl

Tzl Creative Commons License 2001.01.16 0 0 358
Köszi, megpróbálom.
Előzmény: Nibiru (357)
Nibiru Creative Commons License 2001.01.12 0 0 357
Rosszul értetted.
Az elkészített *.mpg file-t átnevezed *.dat -ra, és ebből Video CD formátumban írsz egy CD-t.
Ez nem egyszerűen abból áll, hogy a főkönyvtárba írod be a CD-re a file-t!
Ez egy spéci formátum.
Ha nem ebben a formátumban van a CD megírva, a DVD lejátszó NEM fogja felismerni!
VOB pedig csak DVD-ken található, és az megint más. Ne keverd a szezont...
Előzmény: Tzl (355)
Tzl Creative Commons License 2001.01.12 0 0 356
Hoppá!
Előzmény: Tzl (355)
Tzl Creative Commons License 2001.01.12 0 0 355
Ha jól értettem akkor bármilyen mpeg fájlt *.DAT néven a főkönyvtárba kiirom és azt már felismeri a lejátszó?
És akkor ezeket a VOB fájlok csak a számítógépes DVD-k ismerik?
Előzmény: Nibiru (353)
Tzl Creative Commons License 2001.01.12 0 0 354
Ha jól értettem akkor bármilyen mpeg fájlt *.DAT néven a főkönyvtárba kiirom és azt már felismeri a lejátszó?
És akkor ezek a VOB fájlok csak a számítógépes DVD-k ismerik?
Előzmény: Nibiru (353)
Nibiru Creative Commons License 2001.01.11 0 0 353
SZia!

1. VIDEO CD formátumban. Ilyen csak egy van.
Ilyet lehet írni pl. Easy CD Creator Deluxe-szal.
Az eredeti mpg fájlt átkereszteled .DAT kiterjesztésre, és már írhatos is belőle a VIDEO CD-t.
2. Erre sajnos nem tudom a választ.

Előzmény: Tzl (352)
Tzl Creative Commons License 2001.01.11 0 0 352
Sziasztok!

Két kérdésem van:
1. Meg tuná valaki mondani, hogy milyen formátumban kell a videofájlokat CD-re írni, hogy azt egy asztali DVD lejátszón meg lehessen nézni. (Rá van írva, hogy video-CD-t is tud játszani, de azt nem tudom, hogy ez pontosan milyen formátumot is jelent.)
2. A dipol háttérhangfalaknál a hangszórók ugyanolyan fázissal szólnak, vagy ellenfázisban?

Köszi: Tzl

Rascal Creative Commons License 2000.09.06 0 0 351
Szia!

Tobbet birnak, mint amit a szoba elvisel, az ablak ugy rezonal mint a fene :)
Jo massziv dogok, ha belerugsz azt is kibirja. Az ar/tejlesitmeny pedig kegyetlen jo mind kakaoban, mind atvitelben. Ennek a 16 cm-s kisoccsevel csinaltam meg a 4 normal hangfalat, es amennyibe kerult ahhoz kepest rulez ( 4 hangfal (2 utas) osszesen 20e Ft, a fa az ingyen volt).
En is csak azert csinaltam 2 hangszorosra, mert a doboz mar megvolt regebben (es hat jo nagy), meg a 2 db fajlagosan joval olcsobb volt mint 1.

Udv
Rascal

Előzmény: Nibiru (350)
Nibiru Creative Commons License 2000.09.05 0 0 350
Hali!

Nagyjából el tudom képzelni, nem lehet rossz...
Ha én építek, azért inkább egy nagy hanszórót fogok felhasználni.
A kevláros hangszóró szerintem is egy jó választás. Nagyon meggyőzően szólnak.

Nib

Előzmény: Rascal (349)
Rascal Creative Commons License 2000.09.03 0 0 349
Szia!

2 db 30 cm-s 8 ohm-os kevlar hangszorobol all a melylada (az a szep sarga membranu). Ezek kb 20-22 mm vastagsagu fabol keszult, kb 42*42 cm-s alapu 90 cm magas dobozban vannak. A doboz kb 120 literes, kozepen egy falappal elvalasztva es a ket hanszoro igy ket kb 60 literes onallo terreszben van. A ket onallo resz egy-egy ruddal ki van merevitve. A doboz zart, a ket hangszoro kulon van kivezetve, bar most parhuzamosan kotve hasznalom oket. Egyebkent ezt mar jo 3/4, 1 eve csinaltam apam segitsegevel.

Udv!
Rascal

Nibiru Creative Commons License 2000.09.01 0 0 348
Hali!

És milyen dobozba tetted a mélynyomót?
Már úgy értem, hogy a sub bass hangfalat is magad építetted?

Előzmény: Rascal (347)
Rascal Creative Commons License 2000.08.26 0 0 347
Sziasztok!

Elkeszult vegre az erositom. 4.1-et tud, amibol a .1-et maga szamolja :) A sub-bass ket BD249C/ BD250C vegfok hidbakotesevel keszult ami a +/-21 V-os tapon 8 ohmon szinuszosan akar 80 W-ot is tud, 4-en a duplajat, es maga a vegfog birna tovabb is. Szerencsere nem kell ekkora kakako, a tap nem is birna. 3x4 bemenete van, a nem kivalasztott csatornaknak meg a foldjet is lekapcsolom. Mind a 4 csatorna kulon-kulon nemithato a sima es a sub bass-ban egyarant. A sub-bass hangereje fuggetlenul allithato, az elso ketto es hatso ketto csatorna pedig paronkent szabalyozhato ill, ballance-ozhato. Ez utobbi sajnos a hangerot jelentosen csokkenti lehet, hogy kiszedem a ballance-t. Az ot erosito egy kb 17x10- es alu hutobordan csucsul, ami szabadon nagyon futott. Viszont egy 2.6 W-os ventillatorral hutve mar a dobozban kikapcsolas utan a hutoborda szobahomersekletu. Sajnos a ventillator zaja miatt csak hangosan elvezheto a musor, ezert azzal valamit meg teszek. Beleraktam meg egy surround fokozatot, ami ket muveleti erositobol all. az elso megcsinalja a kulonbseg jelet, a masik pedig csinal egy kb 7 KHz-s szurest. Nem egy komoly, de valamire jo.

Rascal

Rascal Creative Commons License 2000.07.11 0 0 346
Sziasztok !

Erősítőm szépen készülget, most ott tartok, hogy a sub-bass fokozat erősítője stabilan megy. Végül két tranzisztoros erősítőt kötöttem hídba, és a meghajtásukról két műveleti erősítő gondoskodik.

Rascal

Rascal Creative Commons License 2000.06.26 0 0 345
Hali !

A 256K mp3 (vagy hasonló) nevü topicban van egy pár jó cím. (Simplexx)

Egy Gravis PnP és egy SB16 már jól elvolt együtt, DOS-ban mind a kettő tudott egyszerre szólni, pl a régi játékok csak az SB-t, meg a Rolandot ismerték, és a gravis szépen eljátszotta a Rolandot, míg az effektek meg az SB16-ról jöttek. Windows alatt a gravis volt "a hangkártya", de dos promtban szerintem az SB16 is megszólalt volna.

Rascal

Emberke Creative Commons License 2000.06.23 0 0 344
Honnan tudnék full mp3 mixpadot vagy valami olyasmit letölteni ???
Címeket jó lenne ha tudnátok!
Ja hardveresen birja a két hangkártyát a gép?
Rascal Creative Commons License 2000.06.22 0 0 343
Szivesen.
Előzmény: Nibiru (342)
Nibiru Creative Commons License 2000.06.22 0 0 342
Értem. Köszi.
Előzmény: Rascal (341)
Rascal Creative Commons License 2000.06.20 0 0 341
Nibiru !

Megteheted úgy is, csak nehezebb nagy meredekségü szűrést csinálni passzívan. Annak a tartománynak a csillapítása is nagy lesz, amire szükséged van. Elvileg nem baj, mert utána visszaerősítheted 1 fokozattal. A gyakorlati baj az, hogy a jel/zaj viszonyod közben romlik, mert a jel csökkenésekor közelebb kerülsz a kívülről összeszedett zajok amplitúdójához. A másik, hogy az aktív kapcsolásban pozitív visszacsatolást is tehetsz, amivel a meredekséget növelheted. Ennek az az ára, hogy a pozitív visszacsatolás hajlamos a gerjedésre.

DJK !

Hát Ő az...

http://www.index.hu/forum/forum.cgi?a=t&t=1001614&uq=822

És ezen a néven fut a törzsasztalban (idézőjelek nélkül :) :
"Hi-Fi & High-End (Show)"

Rascal

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!