Keresés

Részletes keresés

Rascal Creative Commons License 2001.02.09 0 0 362
Szia Tzl!

Semmi baj, egyáltalán nem titkos, csak az utóbbi időben inkább csak levelezgetek, mint internetezek, ezért nem ide írtam.

Üdv:
Rascal

Előzmény: Tzl (359)
gra66er Creative Commons License 2001.02.03 0 0 361
Sziasztok! Bár nem vagyok érdekelt a témában, de azért belemazsolázgattam. Valaki kérdezte, hogy hogy lehet ac-3-mat csinálni. Tudtommal az egyetlen szoftveres lehetőség a Sonic Foundry Soft Encode-jének használata. Nekem van egy crackelt verzió, amit a http://dsenc.freeyellow.com/ -ról töltöttem.
Tzl Creative Commons License 2001.01.29 0 0 360
hátrafeké=hátrafelé
Előzmény: Tzl (359)
Tzl Creative Commons License 2001.01.29 0 0 359
Szevasz Rascal!

Igaz, hogy Te magánban válaszoltál, de úgy érzem, hogy nyugodtan bemásolhatom a válaszom ide is, mert nem titkos a dolog.
Bocsi, ha esetleg a sortörések összekeverednek. Tehát a levél:

Köszi, hogy vetted a fáradtságot és válaszoltál, de félreértettél:
Azt sejtettem, hogy a hallgató felé nézo hangszóró az polaritáshelyesen van bekötve, de én a gyengébb minoségu, és hátrafeké álló hangszóróra gondoltam. Mivel sima sztereo tévéknél szokták azt a trükköt elkövetni, hogy a surrond hangnál a jobb és a bal hangszórót ellenfázisban hajtják meg és ilyenkor úgy erzi a hallgató mintha körbevenné a hang. (Végülis ez nem nagy trükk mert pont ez a surround kódolás lényege, de jól beállított hangszóróknál tényleg meglepo a hatás)
Innen gondoltam, hogy a hátsó hangszóróknál pont az a lényeg, hogy kevésbé irányított hangot adjanak, inkább terítsenek, és erre a legjobb az ellenfázisban bekötött hangszórók, és azért néz hátrafele egy gyengébb minoségu, mert pont abban a frekvenciatartományban fontos az alapzajok jó szétmosása a szobában.

Tehát a kérdésem pontosabban az, hogy jól gondolom-e?

Üdv Tzl

Tzl Creative Commons License 2001.01.16 0 0 358
Köszi, megpróbálom.
Előzmény: Nibiru (357)
Nibiru Creative Commons License 2001.01.12 0 0 357
Rosszul értetted.
Az elkészített *.mpg file-t átnevezed *.dat -ra, és ebből Video CD formátumban írsz egy CD-t.
Ez nem egyszerűen abból áll, hogy a főkönyvtárba írod be a CD-re a file-t!
Ez egy spéci formátum.
Ha nem ebben a formátumban van a CD megírva, a DVD lejátszó NEM fogja felismerni!
VOB pedig csak DVD-ken található, és az megint más. Ne keverd a szezont...
Előzmény: Tzl (355)
Tzl Creative Commons License 2001.01.12 0 0 356
Hoppá!
Előzmény: Tzl (355)
Tzl Creative Commons License 2001.01.12 0 0 355
Ha jól értettem akkor bármilyen mpeg fájlt *.DAT néven a főkönyvtárba kiirom és azt már felismeri a lejátszó?
És akkor ezeket a VOB fájlok csak a számítógépes DVD-k ismerik?
Előzmény: Nibiru (353)
Tzl Creative Commons License 2001.01.12 0 0 354
Ha jól értettem akkor bármilyen mpeg fájlt *.DAT néven a főkönyvtárba kiirom és azt már felismeri a lejátszó?
És akkor ezek a VOB fájlok csak a számítógépes DVD-k ismerik?
Előzmény: Nibiru (353)
Nibiru Creative Commons License 2001.01.11 0 0 353
SZia!

1. VIDEO CD formátumban. Ilyen csak egy van.
Ilyet lehet írni pl. Easy CD Creator Deluxe-szal.
Az eredeti mpg fájlt átkereszteled .DAT kiterjesztésre, és már írhatos is belőle a VIDEO CD-t.
2. Erre sajnos nem tudom a választ.

Előzmény: Tzl (352)
Tzl Creative Commons License 2001.01.11 0 0 352
Sziasztok!

Két kérdésem van:
1. Meg tuná valaki mondani, hogy milyen formátumban kell a videofájlokat CD-re írni, hogy azt egy asztali DVD lejátszón meg lehessen nézni. (Rá van írva, hogy video-CD-t is tud játszani, de azt nem tudom, hogy ez pontosan milyen formátumot is jelent.)
2. A dipol háttérhangfalaknál a hangszórók ugyanolyan fázissal szólnak, vagy ellenfázisban?

Köszi: Tzl

Rascal Creative Commons License 2000.09.06 0 0 351
Szia!

Tobbet birnak, mint amit a szoba elvisel, az ablak ugy rezonal mint a fene :)
Jo massziv dogok, ha belerugsz azt is kibirja. Az ar/tejlesitmeny pedig kegyetlen jo mind kakaoban, mind atvitelben. Ennek a 16 cm-s kisoccsevel csinaltam meg a 4 normal hangfalat, es amennyibe kerult ahhoz kepest rulez ( 4 hangfal (2 utas) osszesen 20e Ft, a fa az ingyen volt).
En is csak azert csinaltam 2 hangszorosra, mert a doboz mar megvolt regebben (es hat jo nagy), meg a 2 db fajlagosan joval olcsobb volt mint 1.

Udv
Rascal

Előzmény: Nibiru (350)
Nibiru Creative Commons License 2000.09.05 0 0 350
Hali!

Nagyjából el tudom képzelni, nem lehet rossz...
Ha én építek, azért inkább egy nagy hanszórót fogok felhasználni.
A kevláros hangszóró szerintem is egy jó választás. Nagyon meggyőzően szólnak.

Nib

Előzmény: Rascal (349)
Rascal Creative Commons License 2000.09.03 0 0 349
Szia!

2 db 30 cm-s 8 ohm-os kevlar hangszorobol all a melylada (az a szep sarga membranu). Ezek kb 20-22 mm vastagsagu fabol keszult, kb 42*42 cm-s alapu 90 cm magas dobozban vannak. A doboz kb 120 literes, kozepen egy falappal elvalasztva es a ket hanszoro igy ket kb 60 literes onallo terreszben van. A ket onallo resz egy-egy ruddal ki van merevitve. A doboz zart, a ket hangszoro kulon van kivezetve, bar most parhuzamosan kotve hasznalom oket. Egyebkent ezt mar jo 3/4, 1 eve csinaltam apam segitsegevel.

Udv!
Rascal

Nibiru Creative Commons License 2000.09.01 0 0 348
Hali!

És milyen dobozba tetted a mélynyomót?
Már úgy értem, hogy a sub bass hangfalat is magad építetted?

Előzmény: Rascal (347)
Rascal Creative Commons License 2000.08.26 0 0 347
Sziasztok!

Elkeszult vegre az erositom. 4.1-et tud, amibol a .1-et maga szamolja :) A sub-bass ket BD249C/ BD250C vegfok hidbakotesevel keszult ami a +/-21 V-os tapon 8 ohmon szinuszosan akar 80 W-ot is tud, 4-en a duplajat, es maga a vegfog birna tovabb is. Szerencsere nem kell ekkora kakako, a tap nem is birna. 3x4 bemenete van, a nem kivalasztott csatornaknak meg a foldjet is lekapcsolom. Mind a 4 csatorna kulon-kulon nemithato a sima es a sub bass-ban egyarant. A sub-bass hangereje fuggetlenul allithato, az elso ketto es hatso ketto csatorna pedig paronkent szabalyozhato ill, ballance-ozhato. Ez utobbi sajnos a hangerot jelentosen csokkenti lehet, hogy kiszedem a ballance-t. Az ot erosito egy kb 17x10- es alu hutobordan csucsul, ami szabadon nagyon futott. Viszont egy 2.6 W-os ventillatorral hutve mar a dobozban kikapcsolas utan a hutoborda szobahomersekletu. Sajnos a ventillator zaja miatt csak hangosan elvezheto a musor, ezert azzal valamit meg teszek. Beleraktam meg egy surround fokozatot, ami ket muveleti erositobol all. az elso megcsinalja a kulonbseg jelet, a masik pedig csinal egy kb 7 KHz-s szurest. Nem egy komoly, de valamire jo.

Rascal

Rascal Creative Commons License 2000.07.11 0 0 346
Sziasztok !

Erősítőm szépen készülget, most ott tartok, hogy a sub-bass fokozat erősítője stabilan megy. Végül két tranzisztoros erősítőt kötöttem hídba, és a meghajtásukról két műveleti erősítő gondoskodik.

Rascal

Rascal Creative Commons License 2000.06.26 0 0 345
Hali !

A 256K mp3 (vagy hasonló) nevü topicban van egy pár jó cím. (Simplexx)

Egy Gravis PnP és egy SB16 már jól elvolt együtt, DOS-ban mind a kettő tudott egyszerre szólni, pl a régi játékok csak az SB-t, meg a Rolandot ismerték, és a gravis szépen eljátszotta a Rolandot, míg az effektek meg az SB16-ról jöttek. Windows alatt a gravis volt "a hangkártya", de dos promtban szerintem az SB16 is megszólalt volna.

Rascal

Emberke Creative Commons License 2000.06.23 0 0 344
Honnan tudnék full mp3 mixpadot vagy valami olyasmit letölteni ???
Címeket jó lenne ha tudnátok!
Ja hardveresen birja a két hangkártyát a gép?
Rascal Creative Commons License 2000.06.22 0 0 343
Szivesen.
Előzmény: Nibiru (342)
Nibiru Creative Commons License 2000.06.22 0 0 342
Értem. Köszi.
Előzmény: Rascal (341)
Rascal Creative Commons License 2000.06.20 0 0 341
Nibiru !

Megteheted úgy is, csak nehezebb nagy meredekségü szűrést csinálni passzívan. Annak a tartománynak a csillapítása is nagy lesz, amire szükséged van. Elvileg nem baj, mert utána visszaerősítheted 1 fokozattal. A gyakorlati baj az, hogy a jel/zaj viszonyod közben romlik, mert a jel csökkenésekor közelebb kerülsz a kívülről összeszedett zajok amplitúdójához. A másik, hogy az aktív kapcsolásban pozitív visszacsatolást is tehetsz, amivel a meredekséget növelheted. Ennek az az ára, hogy a pozitív visszacsatolás hajlamos a gerjedésre.

DJK !

Hát Ő az...

http://www.index.hu/forum/forum.cgi?a=t&t=1001614&uq=822

És ezen a néven fut a törzsasztalban (idézőjelek nélkül :) :
"Hi-Fi & High-End (Show)"

Rascal

Nibiru Creative Commons License 2000.06.20 0 0 340
Köszi, most megkaptam via drótposta is.
Ellenben még mindig áll az RC tagos kérdésem...
(Lásd lejjebb)
Előzmény: Rascal (337)
DJK Creative Commons License 2000.06.19 0 0 339
Rascal!
Bocsi de lehet,hogy én vagyok a vak de nem találom a Hihg-Endet!Írd meg merre van egészen pontosan!
üdv:DJK
Rascal Creative Commons License 2000.06.19 0 0 338
Szia DJK!

Szerintem a törzsasztal/High-End -ben sokan tudnak segíteni.

Rascal

Előzmény: DJK (336)
Rascal Creative Commons License 2000.06.19 0 0 337
Hali !
Gondolom így biztos megkapod :)

A TL074 lábkiosztása:

1 - Kimenet (továbbiakban: Q)
2 - Invertáló bemenet (-)
3 - Nem invertáló bemenet (+)
4 - Pozitív táp
5 - +
6 - -
7 - Q

8 - Q
9 - -
10 - +
11 - Negatív táp
12 - +
13 - -
14 - Q

Rascal

Előzmény: Nibiru (335)
DJK Creative Commons License 2000.06.19 0 0 336
Sziasztok!
Nekem ugyan nem számítógép alapú surround rendszerem van de szerintem ez nem gond.Az lenne a kérésem,hogyha valaki tud valami használható árlistát JAMO passzív subwooferekről(természetesen magyar árlistára gondolok Ft-ban),vagy a weben valami elérhatőséget ezzel kapcsolatban akkor kérem segítsen!!!
Üdv mindenkinek:DJK
Nibiru Creative Commons License 2000.06.19 0 0 335
Tudod, annak a többlépcsős erőlködő IC-nak a lábkiosztása, amit aluláteresztő szűrőnek javasoltál a mélynyomóhoz.

Nibiru

Előzmény: Rascal (334)
Rascal Creative Commons License 2000.06.19 0 0 334
Eh.... Akkor kinek küldtem ??? Most nem a munkahelyemen vagyok, majd megnézem ha odajutok. Pontosan melyik kell még ?

Rascal

Előzmény: Nibiru (333)
Nibiru Creative Commons License 2000.06.18 0 0 333
Szia Rascal!

Még mindig várom az IC-nek a lábkiosztását!
Mellesleg nem lehet ezt az én problémámat (tudod az aluláteresztő szűrőt )egy egyszerű kis RC taggal megoldani?
Most lehet hogy hülyeséget kérdeztem persze...

Nib

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!